sobota, 28 września 2024 11:26
Sport:

Jedno zwycięstwo od baraży

Po trzech porażkach z rzędu wreszcie zawodnicy Wilgi Garwolin wygrali ligowe spotkanie. Trzy punkty w meczu z PKS Radość cieszą podwójnie, bo zdobyte na bezpośrednim rywalu o baraże gry o IV ligę. Z walki o utrzymanie nie rezygnuje Promnik Łaskarzew. Zanim GKS rozegrał niedzielny mecz z PKS Radość, w piątek doszło do spotkania zawodników z prezesem i wiceprezesem klubu. Motywująca wymiana zdań dodatkowo podbudowała morale zespołu walczącego o IV ligę. Mecz z bezpośrednim rywalem o baraż toczony było pod dyktando Wilgi. Do przerwy gospodarze strzelili tylko jedną bramkę. Piotr Baranowski zamykał dośrodkowanie z lewej strony. ? Pierwsza połówka była zdecydowanie dla nas. Mieliśmy sporo sytuacji, ale wykorzystaliśmy tylko jedną. Po zmianie stron też dominowaliśmy, a kolejne bramki były kwestią czasu ? relacjonuje Jacek Paśnik, trener Wilgi Garwolin.

21.05.2012 08:34
Coraz bliżej końca sezonu

Ligowe rozgrywki wchodzą w decydującą fazę. Każdy zdobyty lub stracony punkt można oznaczać awans lub spadek zespołu. Do końca rozgrywek warszawskiej okręgówki zostały jeszcze cztery kolejki, ale to niedzielny mecz Wilgi Garwolin z PKS Radość należy traktować jako najważniejszy mecz sezonu. Gospodarze, który po raz ostatni wygrali przed miesiącem, mają przysłowiowy nóż na gardle. Aby myśleć o awansie do baraży gry o IV ligę GKS nie może pozwolić sobie na stratę punktów z sąsiadem w tabeli z podwarszawskiej Radości. Inne cele ma ŁKS. Promnik Łaskarzew punktów potrzebuje jak wody. Na Kusocińskiego w niedzielę przyjadą rezerwy I-ligowego Dolcanu.

18.05.2012 14:06
No Name podbija świat

Zespół Flash z Garwolina uczestniczył w Mistrzostwach Świata Cheerleaders organizowanych przez największą federację cheerleaders na świecie ? International Cheer Union, oraz w klubowych Mistrzostwach Świata ? Dance Worlds organizowanych przez federację UASF/IASF. Wylot zespołu nastąpił 25 kwietnia z lotniska w Warszawie. Po dwóch przesiadkach ? w Monachium i Waszyngtonie - po prawie 20 godzinnej podróży dotarliśmy do Orlando. Z lotniska zabrał nas autobus o wdzięcznej nazwie Magical Express, który został podstawiony przez Disney World ? miejsca gdzie odbywały się zawody. Transport z lotniska do All Star Music Resort ? naszego miejsca zakwaterowania trwał trochę ponad 30 minut.

18.05.2012 08:28
Bieg ?AVON kontra przemoc? już za miesiąc

Ruszyło wielkie odliczanie. Dokładnie za miesiąc o tej porze będziemy już znali zwycięzców III edycji biegu ?AVON kontra przemoc ? biegnij w Garwolinie?. Trwają zapisy i coraz gorętsze przygotowania. A my będziemy Was o tym wszystkim informować na bieżąco. Na liście tegorocznego biegu widnieje w tej chwili 711 nazwisk. Na starcie głównego biegu będzie mogło pojawić się jedynie 600 zawodników, którzy jako pierwsi dopełnią wszelkich formalności. Niewykluczone jednak, że limit miejsc zostanie w tym roku zwiększony. Jakie niespodzianki jeszcze szykują organizatorzy? O tym przekonamy się niebawem.

17.05.2012 14:05
Kryzys Zrywu

Zawodnicy Zrywu Sobolew doznali drugiej porażki z rzędu w siedleckiej okręgówce. Zwycięsko z konfrontacji z Victorią Kałuszyn wyszła Wilga Miastków, zapunktował także Sęp Żelechów. Na mecz nie pojechał Orzeł Unin. 26. kolejkę spotkań rozegrano w środę. Gościom z Kałuszyna nosa utarli zawodnicy Wilgi Miastków. Podopieczni Pawła Kowalskiego ograli pretendującą do awansu Victorię 3:0. Pierwszą bramkę strzelił w 55. minucie Piotr Domański, którego występ przed meczem nie był pewny ze względu na kontuzję. Kwadrans później błąd bramkarza Victorii wykorzystał Maciej Belka, który przejął piłkę i bieg w stronę pustej bramki. Goalkeeper chciał naprawić błąd, ale faulował zawodnika Wilgi. Rzut wolny precyzyjnie wykorzystał Piotr Kondej. Trzecią bramkę dla miejscowych strzelił Belka. Goście honorową bramkę strzelili w doliczonym czasie gry.

17.05.2012 10:53
W GLK wszystko jasne

Drużyna Zawsze Spoko przed Czarnuchami i Kadrą wygrała szóstą edycję Garwolińskiej Ligi Koszykówki. ? Poziom gry uczestników był bardzo zróżnicowany. Niektórzy zawodnicy prezentowali bardzo dobre wyszkolenie techniczne ? podsumowuje organizator Tomasz Turek. Ostatnią kolejkę spotkań ligi trwającej od 4 kwietnia rozegrano wczoraj na parkiecie miejskiej hali sportowej. W najbardziej emocjonującym meczu zespół Zawsze Spoko pokonał Kadrę, choć do przerwy do nauczyciele garwolińskiego ekonomika byli na prowadzeniu. Ozdobą VI serii spotkań oraz całej ligi był celny rzut Kamila Rędaszki (Miszczowie) sponad połowy boiska.

17.05.2012 05:55
Garwolin ma Euro 2012

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza na Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców z rocznika 2000 i młodszych ?Euro 2012?. Impreza będzie rozgrywana wzorem Mistrzostw Europy, które 8 czerwca zostaną zainaugurowane w Polsce i na Ukrainie. - Chcemy wzorem seniorskich mistrzostw popularyzować piłkę nożną wśród dzieci z terenu powiatu. W Garwolinie, Pilawie, Miętnem i Sobolewie zostaną rozegrane turnieje kwalifikacyjne. Do każdego zgłoszonego zespołu zostanie przypisany kraj z grupy Euro 2012. Dwie najlepsze drużyny awansują do turnieju finałowego, który rozegramy 1 czerwca na głównej płycie boiska w Garwolinie ? mówi Witold Trzmielewski z CSiK.

16.05.2012 06:41
Przerwana seria Snajpera

Remis drużyny z Sośninki i derbowa wygrana Amura w Parysowie. Na boiskach warszawskiej B-Klasy rozegrano 18. serię spotkań. Na mecz z Vulcanem II Snajper udał się bez zawodników tworzących podstawowy trzon defensywy. Od początku meczu gospodarze, którzy na 16 spotkań wygrali 7, skupili się na grze obronnej, czekając na kontry. Snajper miał przewagę w posiadaniu piłki, ale dopiero w 43. minucie akcję Wiśnioch-A. Paszkowski strzałem do pustej bramki wykończył Mariusz Jóźwicki.

15.05.2012 08:11
MKS na podium

W miniony weekend w Krajowych Turniejach Badmintona startowali juniorzy i weterani MKS Garwolin. Starsi amatorzy badmintona rywalizowali w sobotę w Warszawie. Rywalizację indywidualną kategorii +40 wygrał Andrzej Dadas. Drugie złoto zawodnik MKS dołożył w deblu kategorii +35), grając z Łukaszem Trzmelem z Warszawy. Po złoto w singlu sięgnął także trener klubu z Garwolina Jerzy Rybicki (na zdjęciu, kat. +60). Drugi wśród zawodników powyżej 65. roku życia był Leopold Tukendorf.

15.05.2012 06:05
Słabe mecze w A-Klasie

Żadnej drużynie z powiatu garwolińskiego w rozgrywkach A-Klasy nie udało się sięgnąć po komplet punktów. Remis zanotował jedynie Hutnik Huta Czechy. Szalony mecz w pierwszej połowie rozegrali zawodnicy ULKS Gołąbek i Hutnika Huty Czechy. Po pięciu minutach gospodarze prowadzili 2:0. ? Po prostu piłkarsko zdrzemnęliśmy się. W 32. minucie prowadziliśmy już 3:2. W drugiej połowie mieliśmy przewagę do 75. minuty, kiedy rywal strzelili bramkę na 3:3. Po tej sytuacji mieliśmy jeszcze pięć sytuacji sam na sam ? relacjonuje trener Hutnika Tomasz Barej. Strata punktów na wyjeździe kosztowała Hutnika utratę pozycji lidera na rzecz Jabłonianki.

15.05.2012 06:04
Biegowe Grand Prix już w niedzielę

20 maja odbędzie się drugi z czterech zaplanowanych biegów w ramach I Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. To już ostatnia szansa dla tych, którzy chcą wziąć udział w zawodach, a przegapili kwietniowy bieg. Na starcie znów pojawią dzieci, młodzież i dorośli, bo nie tylko muzyka łączy pokolenia. Bieganie też.   Drugi bieg z cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej odbędzie się w ramach akcji ?Polska biega?. W najbliższą niedzielę na terenach rekreacyjnych na Zarzeczu o 15.00 wystartuje bieg towarzyszący dla dzieci. Najmłodsi biegacze zostaną podzieleni na cztery kategorie i w zależności od wieku będą mieli do pokonania odpowiednie dla nich dystanse. O 16.00 na starcie pojawią się dorośli zawodnicy.

14.05.2012 14:38
Derby dla gości

W jesiennych podwójnych derbach powiatu garwolińskiego triumfowali goście, podobnie było w 26. kolejce siedleckiej Ligi Okręgowej. Sęp wygrał w Sobolewie, a Wilga Miastków w Uninie. Pucharowe zmagania i granie co trzy dni dały się mocno we znaki zawodnikom Zrywu Sobolew. W derbach z Sępem Żelechów to goście nieoczekiwanie sięgnęli po trzy punkty. ? To był typowy mecz walki. Nam zależało bardzo na punktach. Zawodnicy wypełniali bardzo dobrze zalecenia trenera. Uważam, że był to najlepszy mecz Sępa w tej rundzie ? przyznał Leszek Woźniak, prezes drużyny z Żelechowa.

14.05.2012 08:22
GKS znowu bez punktu

Trzecią kolejną porażkę zanotowali zawodnicy Wilgi Garwolin w rozgrywkach warszawskiej Ligi Okręgowej. ? Przegrywamy mecze w głowach ? uważa trener Jacek Paśnik. W spotkaniu 25. kolejki GKS został rozbity przez Legionovię II Legionowo 1:6. Od ligowego dna odbiła się Promnik Łaskarzew. Na mecz do Legionowa Wilga udawała się osłabiona brakiem pauzujących za kartki bramkarza Łukasza Mariaka i obrońcy Karola Zawadki. Mecz przez 10 minut układał się po myśli gości. Bliski objęcia prowadzenia był Łukasz Korgul. Piłkę po jego strzale z rzutu wolnego z odległości 40 metrów z trudem sparował bramkarz.

13.05.2012 19:02
Potrójne derby

Aż w trzech meczach ligowych weekendu dojdzie do pojedynków drużyn z powiatu garwolińskiego. Derbowe emocje czekają kibiców w Uninie, Sobolewie i Parysowie. Niełatwe zadanie stoi przed zawodnikami Wilgi Garwolin. GKS jedzie na boisko Legionovii, aby zagrać z rezerwami III-ligowca. Pierwszy zespół mecz rozgrywa dzisiaj, niewykluczone że w niedzielnym spotkaniu z Wilgą gospodarze będą wzmocnieni zawodnikami z wyższej ligi. Dla Promnika Łaskarzew każdy punkt do końca sezonu będzie na wagę złota. Tym razem niepokonani od trzech kolejek podopieczni Dariusza Winka pojadą do Serocka.

12.05.2012 06:42
Rekordowy rok sportowców Piątki

Nie lada wyczynu dokonali sportowcy Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie. W Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym, które odbyły się w Sobolewie, chłopcy z Piątki zdobyli kolejny, siódmy już w bieżącym roku szkolnym, tytuł mistrzów powiatu. Kolejny złoty krążek w sportach drużynowych to rekord nie tylko w skali szkoły z Garwolina, ale i powiatu. Dotychczas chłopcy ze SP nr 5 triumfowali w sztafetowych biegach przełajowych, piłce nożnej, piłce nożnej halowej, unihokeju, koszykówce i piłce ręcznej. Dzisiaj dołożyli siódme zwycięstwo, tym razem w lekkoatletycznym czwórboju. Medalu nie udało się wywalczyć jedynie w siatkówce, w której uczniowie Piątki nie startowali.

11.05.2012 16:01