sobota, 28 września 2024 09:26
Sport:

Nasi w Cracovia Maraton

W niedzielę odbył się XI Cracovia Maraton. Na ulice Krakowa wybiegło ponad 3 tysiące biegaczy, wśród nich 10 reprezentantów naszego powiatu. Z maratońskim dystansem 42 km 195 metrów najlepiej poradził sobie Kenijczyk. Najlepszy z naszych biegaczy był 241. Jakub Błędowski z Woli Rębkowskiej pokonał maraton w 3 godziny 17 minut i 50 sekund (czas brutto).

25.04.2012 05:53
Historyczny sukces siatkarek

Siatkarki z Publicznego Gimnazjum w Gończycach zostały mistrzyniami regionu siedleckiego. Na drodze do finału nie przegrały żadnego meczu. W pierwszej rundzie na turnieju ćwierćfinałowym wygrały z faworyzowanym zespołem z Węgrowa 2:0 oraz w takim samym stosunku z Gimnazjum nr 3 z Mińska Mazowieckiego. W grach półfinałowych w pokonanym polu podopieczne Ireneusza Kalbarczyka zostawiły Gimnazjum w Repkach i Gimnazjum nr 2 w Siedlcach (zwycięstwa po 2:0). Decydujące o zwycięstwie mecze turnieju finałowego gimnazjalistki z gminy Sobolew rozegrały w Węgrowie. Tam spotkania z gospodyniami i Gimnazjum w Uninie zakończyły się wygranymi 2:1.

24.04.2012 14:33
Emocje w siedleckiej okręgówce

Wiele emocji dostarczyły derby powiatu garwolińskiego pomiędzy Zrywem Sobolew, a Wilgą Miastków. Gorąco było także w Uninie. Wysoką porażkę zanotował Sęp Żelechów. W pierwszej połowie meczu z MKS zawodnicy Orła Unin nie potrafili się otrząsnąć po wysokiej porażce 0:8 z Victorią Kałuszyn z poprzedniej kolejki. Goście z Małkini do przerwy prowadzili 2:0. ? Nie oddaliśmy żadnego strzału na bramkę ? mówi Cezary Wągrodzki, trener Orła.

24.04.2012 07:49
Dwa hat-tricki Snajpera

Imponującą skutecznością w rozgrywkach B-Klasy może pochwalić się Snajper Sośninka. W weekendowej kolejce rozgromił Orła Parysów aż 11:1. Kolejny punkt do swojego konta dopisał Amur Wilga. Po jesiennym remisie Snajpera z Orłem (1:1) można się było spodziewać wygranej lidera B-Klasy. Na boisku w Miętnem doszło do pogromu przeżywającej trudne chwile drużyny Orła Parysów. Już do zmiany stron Snajper prowadził 5:1. Hat-trickiem popisał się Dariusz Zając. Prawdziwe wejście smoka w drugiej połowie miał Mariusz Jóźwicki, który w przerwie zmienił Filipa Rutkowskiego. Napastnik w kwadrans skompletował klasycznego hat-tricka. Drużyna z Sośninki po czterech wiosennych spotkaniach może pochwalić się imponującym bilansem bramek 22:2.

24.04.2012 06:10
Trzy porażki w A-Klasie

Żadnej drużynie występującej na boiskach warszawskiej A-Klasy nie udało się wywalczyć choćby punktu w meczach 18. serii spotkań. W drugim kolejnym meczu zawodnicy Burzy Pilawa tracą cztery bramki. Do przerwy meczu z Wisłą Dziecinów Pilawianie remisowali 1:1, mimo że to na listę strzelców wpisywali się tylko zawodnicy Burzy. Na samobójcze trafienie z 28. minuty osiem minut później odpowiedział Jan Błachnio. Przełomowa dla losów spotkania była 65. minuta. Skrzydłowy Burzy po rajdzie lewą stroną uderzył w słupek. Piłkę przejęli gospodarze, którzy wyprowadzili kontrę, dającą Wiśle prowadzenie. W końcówce bramkarza z Pilawy jeszcze dwukrotnie pokonali zawodnicy z Dziecinowa.

23.04.2012 17:20
Wygrane Wilgi i Promnika

To była udana kolejka dla drużyn z powiatu garwolińskiego grających w warszawskiej Lidze Okręgowej. Zwycięstwa różnicą jednej bramki zaliczyli zawodnicy garwolińskiej Wilgi i Promnika Łaskarzew. GKS w meczu z Sokołem Serock szybko objął prowadzenie. Już w 6. minucie dośrodkowanie z prawej strony Emila Wielgosza na bramkę zamienił Jan Endzelm. ? Mieliśmy przewagę w grze. Przeciwnik zmuszony był do grania z kontry i po jednej z takich akcji sędzia podyktował rzut karny zamieniony na bramkę na 1:1. Moim zdaniem Karol Zawadka nie faulował zawodnika gości ? relacjonuje Jacek Paśnik, trener GKS.

23.04.2012 10:16
Zwyciężył w biegu dookoła ZOO

Marcin Gałązka, zdobywca tytułu Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2011, dziś osiągnął kolejny sportowy sukces. W biegu dookoła warszawskiego ZOO zdobył pierwsze miejsce i poprawił swój życiowy rekord. Bieg dookoła ZOO odbył się w Warszawie po raz czwarty. Na starcie stanęło 1000 zawodników, którym dopisało szczęście, bo limit miejsc wyczerpał się w ciągu 13 minut od uruchomienia zapisów. Wśród nich zwycięzca - Marcin Gałązka z Rębkowa, zawodnik biegnący w barwach Avon. Dystans 10 kilometrów pokonał w 32 minuty i 36 sekund, ustanawiając tym samym swój nowy rekord życiowy.

21.04.2012 16:13
Ligowa zajawka

Po raz kolejny podczas piłkarskiego weekendu naprzeciw siebie staną drużyny z powiatu garwolińskiego. W Sobolewie Zryw podejmie Wilgę Miastków, a w Miętnem dojdzie do pojedynku Snajpera Sośninki z Orłem Parysów. Wildze Garwolin, ani Promnikowi Łaskarzew nie udało się pokonać niedzielnych rywali w jesiennych meczach. GKS na własnym boisku podejmie siódmy w tabeli Sokół Serock. W coraz bardziej trudnej sytuacji znajduje się Promnik. Łaskarzewianie po raz kolejny zagrają mecz, który muszą wygrać. Przeciwnikiem będzie warszawska Gwardia.

20.04.2012 19:10
Trzymają formę

Pod hasłem ?Trzymaj formę? odbyła się już 12. Wiosenna Spartakiada dzieci ze świetlicy Przystań. Po pełnych emocji konkurencjach puchar Przewodniczącego Rady Miasta Garwolin wzniosła Przystań nr 1. Zawody odbyły się wczoraj w garwolińskim Zespole Szkół nr 2. ? Mimo, że wiosna jest niezbyt ciepła, to w czasie zabawy będzie wam bardzo gorąco. Życzę sukcesów ? mówiła rozpoczynając spartakiadę Bogumiła Szeląg, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Garwolinie.

20.04.2012 07:04
Biegasz? Zapisz się na bieg ?Avon kontra przemoc?

Największa impreza biegowa w Garwolinie już za dwa miesiące. 17 kwietnia ruszyły zapisy, a tym samym pierwszy mały ?wyścig?, bo liczba miejsc jest ograniczona, a chętnych nie brakuje. Organizatorzy zapraszają do biegania wszystkich ? mężczyzn, kobiety, dzieci i całe rodziny. W niedzielę 17 czerwca odbędzie się III edycja bieg ?Avon kontra przemoc ? biegnij w Garwolinie?. Po ogromnych sukcesach dwóch poprzednich edycji organizatorzy zapewniają, że w tym roku będzie jeszcze lepiej ? więcej, barwniej i szybciej. O tym, że garwoliński bieg cieszy się coraz większą popularnością świadczy najlepiej fakt, że miejsca na liście startowej rozchodzą się jak świeże bułeczki.

20.04.2012 06:30
To początek ich kariery

Ponad 130 uczestników wzięło udział w Otwartych Zawodach Regionu Mazowsza w Gimnastyce Sportowej. Do Garwolina przyjechali najmłodsi adepci tej dyscypliny sportu m.in. z Lublina, Białej Podlaskiej, Warszawy. Impreza odbyła się wczoraj przy współudziale Międzyszkolnego Gimnastyczno-Tanecznego Uczniowskiego Klubu Sportowego ?No Name? w Garwolinie oraz Polskiego Związku Gimnastycznego. Zawodom patronowali starosta powiatu Marek Chciałowski i burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski. - Gimnastyka sportowa jest najpiękniejszą dyscypliną sportową, która kształci rozwój fizyczny ? mówił podczas otwarcia imprezy starosta Marek Chciałowski. Włodarz dziękował Zofii Kisiel za organizację kolejnych zawodów.

19.04.2012 06:50
Awans Zrywu bez grania

Zdobywca Pucharu Polski na szczeblu siedleckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Zryw Sobolew bez grania awansował do 1/4 finału rozgrywek na Mazowszu. Rywalem aktualnie czwartej drużyny siedleckiej Ligi Okręgowej w 1/8 finału miała być III-ligowa Narew Ostrołęka. - Informacja dotarła do mnie wczoraj wieczorem. Narew zrezygnowała z występów w pucharze ze względów finansowych ? mówi Andrzej Goliszewski, trener Zrywu.

18.04.2012 14:23
Kadetki zdominowały podium

Dwie drużyny KS Puznówka 96 stanęły na podium Drużynowych Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Kadetek. Druga drużyna w składzie Karolina Nowak, Łucja Rokicka i Klaudia Rokicka zajęły trzecie miejsce. Pierwsza drużyna Puznówki w składzie Dominika Rosłaniec i Katarzyna Rosłaniec zajęły drugie miejsce i wywalczyły awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Srebrne medalistki będą reprezentowały Mazowsze na turnieju ogólnopolskim w Ciechanowie. Rywalizację w Wyszogrodzie wygrał zespół klubu Nadwiślanin Płock.

18.04.2012 11:18
Inauguracja odwołana

Organizator Ligi Piłki Nożnej firma Spartan informuje, że zaplanowane rozpoczęcie Ligi Spartan - Orlik 2012 na 18 kwietnia zostaje odwołane z powodu małej liczby zgłoszonych drużyn. Organizator przeprasza zawodników drużyn które wyraziły chęć udziału w zawodach za powstałą sytuację.

18.04.2012 06:04
Tenisowe GP zakończone

Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Garwolina w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Miasta Garwolin zakończyły Grand Prix Mistrzostw Powiatu Garwolińskiego w tenisie stołowym. - Organizator imprezy firma Spartan składa podziękowanie za udział w turnieju zawodniczkom i zawodnikom. Dziękuję Tadeuszowi Mikulskiemu Burmistrzowi Miasta Garwolin za objęcie patronatu nad imprezą oraz ufundowanie nagród dla uczestników turnieju. Podziękowania kieruję na ręce Grzegorza Głowackiego Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Garwolinie za pomoc w przeprowadzeniu zawodów ? mówi Dariusz Zając z firmy Spartan.

17.04.2012 05:54