sobota, 28 września 2024 13:14

A-Klasowe porażki

24. kolejka warszawskiej A-Klasy, rozgrywana w środku tygodnia, okazała się pechowa dla drużyn z powiatu garwolińskiego. Burza Pilawa, Wisła Maciejowice, KS Puznówka 96 nie poprawiły dorobku punktowego. Pilawska Burza nie dała rady zmierzającej do awansu drużynie z Rembertowa. Goście do przerwy prowadzili już 2:0. Po zmianie stron gra się wyrównała. Oba zespoły strzeliły po jednej bramce. Siódmego gola w siódmym meczu dla gospodarzy strzelił Mateusz Szwej.

Burza Pilawa ? AON Rembertów 1:4 (0:3)
Bramka dla Burzy: Mateusz Szwej
Burza: Wilczek, T. Trzeciak (S. Konarzewski), P. Piętka, Saganek, Dobrowolski, Golewski, D. Trzeciak, Boratyński (M. Piętka), Osiak, J. Konarzewski (Winek), Szwej.

Po pół godzinie gry w Miętnem, gdzie mecze rozgrywa Grom Lipowo, pachniało sensacją. Wisła Maciejowice prowadziła z liderem warszawskiej A-Klasy 2:0. Zawodnicy z Lipowa szybko otrząsnęli się ze słabej gry i jeszcze przed przerwą wygrywali 3:2. Po przerwie Grom podwyższył na 4:2. Wiślacy gonili wynik i dwukrotnie, przy stanie 3:4, i 4:5, do rywala tracili tylko jedną bramkę. Później gole zdobywali jedynie zawodnicy gospodarzy.

Grom Lipowo ? Wisła Maciejowice 8:4 (3:2)
Bramki dla Wisły: Damian Krupa, Mateusz Pracz, Marcin Mańkowski, samobójcza

Tylko punkt nad strefą spadkową jest drużyna z Puznówki. We wczorajszym meczu podopieczni Roberta Rokickiego przegrali w Mrozach z tamtejszą Watrą 3:4. ? Mieliśmy sytuacji co niemiara, ale raziliśmy skutecznością. W pierwszych 15 minutach mieliśmy cztery 100-procentowe okazje do zdobycia bramki, żadnej nie wykorzystaliśmy ? relacjonuje trener.

Watra do przerwy prowadziła 2:0. Po zmianie strony kontaktową bramkę z rzutu karnego strzelił Kamil Foryś. Na 2:2 wyrównał strzałem z główki Daniel Celiński. ? W ataku pozycyjnym popełniliśmy dwa straty, które zakończyły się bramkami z kontry dla Watry. W ostatnich minutach gra odbywała się na połowie rywali. Paweł Grzelak strzelił na 3:4, na więcej nie starczyło czasu ? uzupełnia Robert Rokicki.

Watra Mrozy ? KS Puznówka 96 4:3 (2:0)
Bramki dla Puznówki: Kamil Foryś (karny), Daniel Celiński, Paweł Grzelak
Puznówka: Kowalczyk, Jedynak (Nowak, G. Rosłaniec), M. Rosłaniec, Ryfka, M. Parzyszek, Ł. Rosłaniec, Grzelak, R. Parzyszek, Foryś (Rokicki), S. Rosłaniec, Celiński.