sobota, 28 września 2024 07:19
Sport:

Dobre mecze w okręgówce

Tylko Sęp Żelechów, z drużyn powiatu garwolińskiego, nie wygrał meczu 18. kolejki siedleckiej Ligi Okręgowej. Wysokie wygrane zanotowali zawodnicy Wilgi Miastków i Orła Unin, tempa nie zwalnia Zryw Sobolew. Emocji nie brakowało w meczu Wilgi Miastków z Koroną Olszyc. Do przerwy nieoczekiwanie prowadzili goście. Do odrabiania straty gospodarze wzięli się od początku drugiej części gry. Już po 10 minutach Wilga prowadziła 2:1. W końcówce gospodarze dołożyli jeszcze trzy trafienia, w tym dwa autorstwa Łukasza Wołoszki.

02.04.2012 07:31
Łaskarzew zdobyty przez Wilgę

Zamieszanie z dokumentami, kontuzja sędziego, przyjazd karetki, żywiołowy doping i bramki w końcówce. Wszystko to w jednym meczu. Promnik Łaskarzew przegrał z Wilgą Garwolin 1:2 (0:0) w meczu 20. kolejki warszawskiej Ligi Okręgowej. Trener Wilgi Jacek Paśnik po wygranym, choć nie do końca udanym, meczu z KS Wesoła w wyjściowej jedenastce dokonał dwóch zmian. W miejsce Jakuba Wachnickiego wstawił na lewą pomoc Mariusza Dróżdża. Za Daniela Bogusza w środku pola zagrał Bartłomiej Sitarek.

01.04.2012 20:48
Biegiem do wiosny

Mimo niesprzyjającej aury kilkudziesięciu miłośników biegania wzięło dziś udział w pierwszej imprezie w ramach Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Na terenach rekreacyjnych Zarzecza stawili się nie tylko dorośli, zaprawieni w bojach biegacze, ale także najmłodsi. Najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy, a do wszystkich trafiły okolicznościowe medale. "Bieg do wiosny" - pod takim hasłem odbyła się dzisiejsza impreza. I choć niska temperatura i zimny wiatr dały się we znaki biegaczom, atmosfera była gorąca. ? Dla biegaczy istnieją tylko dwa rodzaje pogody: dobra i bardzo dobra, ta która była dziś była dobra ? przekonywał z uśmiechem Michał Kopik, prezes klubu biegacza Truchtacz.pl, organizatora I Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. O 15.00 na starcie pojawili się najmłodsi biegacze, a godzinę później 42 dorosłych zawodników.

01.04.2012 18:38
Weekend pod znakiem derbów

Marcowo-kwietniowy weekend na boiskach powiatu upłynie pod znakiem spotkań derbowych. W trzech miejscowościach dojdzie do pojedynków lokalnych zespołów. Najbardziej interesująco zapowiada się mecz w Łaskarzewie. Miejscowy Promnik, walczący o utrzymanie, będzie chciał za wszelką cenę zdobyć punkt(y) z odwiecznym rywalem. Z kolei zawodnicy Wilgi myśląc nadal o awansie nie mogą pozwolić sobie stratę punktową. Jesienią w Garwolinie GKS rozbił Promnika 5:1, ale niespełna rok temu na boisku przy Kusocińskiego padł remis 1:1.

30.03.2012 06:04
Walne GKS już 12 kwietnia

Zarząd Garwolińskiego Klubu Sportowego Wilga Garwolin zaprasza na Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Klubu, które odbędzie się 12 kwietnia. Pierwszy termin rozpoczęcia zebrania zaplanowano na godz.18.00, drugi termin - 18.15. Walne odbędzie się w sali konferencyjnej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie przy ul. Nadwodnej 1.

30.03.2012 06:03
Gimnastyczne popisy w Piątce

Blisko 100 uczestników wzięło udział w Otwartych Zawodów UKS Regionu Mazowsza w Gimnastyce Sportowej. ? Każdego roku poziom jest coraz wyższy ? mówi organizator Zofia Kisiel. Impreza, której tradycja sięga do 1997 roku, odbywała się wczoraj przy współudziale Międzyszkolnego Gimnastyczno-Tanecznego Uczniowskiego Klubu Sportowego ?No Name? w Garwolinie oraz Polskiego Związku Gimnastycznego.

29.03.2012 13:30
Ruszają rozgrywki w kosza

Już za tydzień rusza VI edycja Garwolińskiej Ligi Koszykówki. Mecze rozgrywane będą co tydzień. Na najlepsze drużyny czekają nagrody. Ligę organizuje Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Mecze będą rozgrywane co środę. Pierwsza kolejka 4 kwietnia o godz. 18. System rozgrywek zostanie ustalony po zakończeniu zgłoszeń, a te przyjmowane są pod numerami telefonów: 502 862 772 lub 606 970 899. Wpisowe od drużyny wynosi 70 zł.

28.03.2012 06:15
Biegowe Grand Prix rusza w niedzielę

Cykl czterech biegów dla dorosłych i dla dzieci, pamiątkowe medale dla wszystkich i wspólne ucztowanie przy ognisku. W najbliższą niedzielę rusza I edycja Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. I choć to 1 kwietnia, organizatorzy zapewniają, że to nie jest prima aprilisowy żart. - Tym cyklem czterech biegów chcemy zachęcić lokalną społeczność, starszych i młodszych mieszkańców, do biegania, do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Przy tym każdy będzie miał możliwość sprawdzenia swoich sił oraz zasmakowania zdrowej sportowej rywalizacji ? zapowiada Michał Kopik, prezes klubu biegacza Truchtacz.pl, organizatora I Grand Prix Ziemi Garwolińskiej.

27.03.2012 16:08
Flash Senior Mistrzem Polski

Zespół Flash Senior wywalczył tytuł Mistrzów Polski Cheerleaders podczas czempionatu w Jezierzycach k/Słupska. Sukces dał podopiecznym Zofii Kisiel przepustkę do Mistrzostw Europy. A już w kwietniu garwolińska reprezentacja wylatuje na Mistrzostwa Świata do Orlando. W tym roku Międzyszkolny Gimnastyczno-Taneczny Uczniowski Klub Sportowy ?No Name? po raz 9. uczestniczył w Mistrzostwach Polski. Na 15. krajowy czempionat tancerze z Garwolina wyjeżdżali wyjątkowo liczną grupą.

27.03.2012 07:01
Niskie loty Orła Unin

Porażka, zwycięstwo i dwa remisy to bilans drużyn z powiatu garwolińskiego w 17. kolejce siedleckiej Ligi Okręgowej. - Szkoda słów na naszą grę. Cały zespół zagrał katastrofalnie ? komentuje mecz z LKS Ostrówek trener Orła Unin Cezary Wągrodzki. Do przerwy goście przegrywali 1:2, choć mogli 0:6. LKS pierwsze bramki strzelił w 12. i 30. minucie. Pięć minut przed przerwą, w zamieszaniu podbramkowym, kontaktowe trafienie zaliczył Bartłomiej Pałyska.

27.03.2012 06:20
Tylko punkt Wisły na początek

Na inaugurację wiosennych rozgrywek w warszawskiej A-Klasie żadnej z drużyn powiatu garwolińskiego nie udało się wygrać. Z wyjazdowych meczów bez punktów wrócili zawodnicy Burzy Pilawa i Puznówki. Remis na własnym boisku zanotowała Wisła Maciejowice. W warszawskiej A-Klasie w weekend rozegrano 14. kolejkę spotkań. Obie drużyny z gminy Pilawa nie będą mile wspominać pierwszych wiosennych spotkań. Burza Pilawa przegrała Advitem w Wiązownej 0:2, a Puznówka 96 uległa wysoko AON w Rembertowie 2:6. Bliscy zdobycia trzech oczek byli zawodnicy Wisły. Do Maciejowic przyjechał Vulcan Wólka Mlądzka, który pierwszy mecz wygrał aż 9:0. Wiślacy przeważali przez większość spotkania. Niestety dla gospodarzy prowadzenia 2:0 nie udało się dowieźć do końcowego gwizdka. W ostatnich minutach przyjezdni strzelili dwa gole.

27.03.2012 06:19
Truchtali w Półmaratonie Warszawskim

Wysokie 25 miejsce drużynowe, udane starty indywidualne i nowe rekordy życiowe zawodników ? biegacze z klubu Truchtacz.pl wzięli wczoraj udział w 7. Półmaratonie Warszawskim. Pierwszy na mecie pojawił się Sylwester Wojda z Żelechowa, który dystans ponad 21 km pokonał w niespełna godzinę i 26 minut. Silna 17-osobowa grupa garwolińskich Truchtaczy znalazła się wśród ponad 7 tys. zawodników, którzy wystartowali we wczorajszym 7. Półmaratonie Warszawskim. Trasa nie była łatwa, ale za to piękna, a pogoda jednym sprzyjała, innym przeszkadzała. Bo co zawodnik, to inne odczucia. - Uczestniczyłem we wszystkich siedmiu edycjach tej imprezy i na trasach w kolejnych latach bywało różnie. W tym roku poważnym utrudnieniem był bardzo zimny wiatr, który dawał się we znaki na całej trasie, do tego jeszcze takie ?niespodzianki? jak stromy podbieg pod Agrykolę.

26.03.2012 17:03
Radni z Górzna najlepsi

Po raz kolejny nie dali szans rywalom. Samorządowcy z Górzna wygrali XIII Turniej Piłki Siatkowej Radnych Miast i Gmin Powiatu Garwolińskiego o Puchar Starosty. We wczorajszych zawodach, rozgrywanych w hali CSiK w Garwolinie, wzięli udział reprezentanci siedmiu samorządów. Po rozgrywkach grupowych wiadome było, że zaszczytne ostatnie miejsce zajmą radni z Pilawy, którym dużo lepiej wiodło się w rozgrywkach piłkarskich, które wygrali.

26.03.2012 06:19
Wesoła Wilga

Zwycięstwem 4:2 (2:1) z KS Wesoła drużyna GKS Wilgi Garwolin zakończyła mecz 19. kolejki warszawskiej Ligi Okręgowej. W spotkaniu rozgrywanym przy silnym wietrze nie zabrakło emocji i kartek. Trzech punktów nie udało się zdobyć Promnikowi Łaskarzew. Dzisiejszy mecz dobrze ułożył się gospodarzom. Już w 5. minucie dośrodkowanie Daniela Bogusza pięknym strzałem z główki na bramkę zamienił Jan Endzelm (na zdjęciu). Bliski podwyższenia wyniku był Jacek Kajtowski, ale jego strzał w 13. minucie trafił w słupek. Goście mieli trzy dogodne sytuacje do wyrównania. Na posterunku był jednak Łukasz Mariak.

25.03.2012 16:35
Oglądaj cheerleaderki na żywo!

W Jezierzycach pod Słupskiem odbywają się XV Mistrzostwa Polski Cheerleaders. Jutro zaprezentują się reprezentanci Garwolina z klubu No Name. Rywalizację będzie można oglądać na żywo w internecie. Relację można będzie oglądać pod linkiem. Rozpiska jutrzejszych występów drużyn z Garwolina (w nawiasach godziny przewidziane na przeprowadzenie danej kategorii).

24.03.2012 20:13