wtorek, 1 października 2024 09:17
Sport:

Kolejny sukces siatkarzy Dwójki

Siatkarze UKS Dwójki Garwolin zdobyli brązowy medal Międzypowiatowej Gimnazjady. To kolejny sukces zawodników trenujących przy al. Legionów. Finał rozgrywek odbył się 23 kwietnia w siedleckiej hali MOSiR. Siatkarze z Garwolina, pomimo, że byli młodsi od przeciwników, spisali się znakomicie. W półfinale ulegli w prawdzie Gimnazjum z Dębego Wielkiego 0:2 (-16, -22), ale w meczu o trzecie miejsce pokonali Gimnazjum nr 8 z Siedlec 2:0 (13, 11).

26.04.2018 05:01
Medale i rekordy Mazowsza na Bielanach

W Warszawie  odbyły się bielańskie zawody pływackie dla najmłodszych - III Memoriał Zbyszka Kuciewicza na 50-lecie powstania Szkoły Podstawowej nr  263.W zawodach wzięło udział dziewięć klubów, w tym ULKS Mazowsze Miętne. Klub z gminy Garwolin reprezentowało 12 zawodników. Reprezentanci ULKS spisali się znakomicie po raz kolejny bijąc swoje rekordy życiowe oraz zdobywając  wysokie miejsca.

25.04.2018 05:19
Lider nieznacznie lepszy od Wilgi

Wilga Garwolin była bliska sprawienia kolejnej niespodzianki. W Mszczonowie GKS uległ jednak liderowi 0:1, tracąc gola w końcówce. Spotkanie 21. kolejki nie stało na wysokim poziomie. Oba zespoły sporadycznie zagrażały bramce przeciwników. W pierwszej połowie warty odnotowania był jedynie dobry strzał Marcina Gregorowicza, który obronił Daniel Fic.

24.04.2018 04:51
Duathlon Garwoliński ? start 1 maja

Już ponad 60 osób zapisało się na III Duathlon Garwoliński ?Strefa 2018?. Jeśli lubisz biegać i jeździć na rowerze, zgłoś się, zapisy nadal trwają! Ruszamy 1 maja. Zawodnicy pokonają około 27 kilometrową trasę, biegnąc i jadąc na rowerze. Wśród zapisanych osób znajduje się 49 mężczyzn i 12 kobiet. Najwięcej, bo 15 osób, zgłosiło się z Lublina. Na drugim miejscu plasuje się Warszawa, a na trzecim Garwolin. Zachęcamy wszystkich do udziału w zabawie i zdrowej rywalizacji. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale, a na najlepszych czekają statuetki. O nagrody będzie można walczyć w klasyfikacji generalnej ? Open Mężczyźni i Open Kobiety oraz w różnych kategoriach wiekowych.

19.04.2018 11:15
Siatkarze UKS Dwójka mistrzami regionu

Zawodnicy UKS Dwójka wygrali Międzypowiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w minisiatkówce. Finał rozgrywek odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 w Siedlcach. Do walki o medali przystąpili mistrzowie sześciu powiatów oraz wicemistrz powiatu siedleckiego.

19.04.2018 05:20
11 medali Mazowsza w Pułtusku

W Pułtusku 288 zawodników z 17 klubów rywalizowało o puchar burmistrza tego miasta w pływaniu. W gronie startujących byli zawodnicy ULKS Mazowsze Miętne. ULKS reprezentowało 25 zawodników. W zawodach dominował klub gospodarzy, ale zawodnicy z Miętnego nie odpuszczali i nie poddawali się. Zawodnicy ULKS zdobyli łącznie 11 medali.

19.04.2018 05:06
Delfin Garwolin na podium w Sokołowie Podlaskim

W Sokołowie Podlaskim odbyła się ostatnia już runda VI Mityngu Pływackiego, w której oprócz gospodarzy i zawodników UKS Delfin Garwolin rywalizowały jeszcze kluby z Mińska Mazowieckiego i Ostrowii Mazowieckiej. Zawodnicy z Garwolina łącznie zdobyli 23 medale, w tym 9 złotych, 8 srebrnych i 6 brązowych. Z pewnością najlepiej spisała się dwójka zawodników z Delfina, która zdobyła 2 złote medale, a są to: Alicja Więckowska (100m grzbiet i 100m dowolny) oraz Adam Kenig (50m motyl i 100m zmienny). Po dwa medale zdobyli jeszcze: Bartłomiej Lakus (złoto na 100m zmienny i 50m motyl), Stanisław Siwek (złoto na 50m motyl i srebro na to 100m zmienny), Jagoda Jonak (złoto na 50m klasyk i brąz na 100m zmienny), Maja Skupińska (złoto na 50m grzbiet i brąz na 50m motyl), Barbara Siwek (2 srebra za 25m grzbiet i 50m dowolny), Katarzyna Gałązka (srebro na 100m klasyk i brąz na 50m motyl) i Natalia Burno (2 brązy na 25m motyl i 25m klasyk).

19.04.2018 05:00
Kolejny rekord Emilii Mazek!

Szkoła Głowna Handlowa w Warszawie,  była w dniu 15 kwietnia, organizatorem  kolejnych ogólnopolskich ?Biegów SGH?, w których wzięło udział ponad 2 tysiące uczestników. Zawody miały swój  charytatywny oddźwięk , gdyż część dochodu z imprezy została przeznaczona, dla chorego na rdzeniowy zanik mięśni,  Mateuszka. Obyły się m.in. biegi na 1, 5 i 10km, z odrębnymi klasyfikacjami dla studentów. Start nastąpił z ulicy Batorego, a meta była usytuowana w Ogrodach Rektorskich SGH.

18.04.2018 04:55
Wilga wygrywa po raz pierwszy od pół roku

Trwa dobra passa zawodników Wilgi Garwolin. W meczu 20. kolejki GKS pokonał na własnym boisku Mazura Karczew 2:1. Decydującego gola, w doliczonym czasie gry przewrotką strzelił Arkadiusz Zalewski. Do sobotniego spotkania Wilga przystępowała bez pauzującego za kartki Sebastiana Papiernika. Pierwsze 45 minut nie przyniosło wiele akcji, które mogłyby zakończyć się golami. Oba zespoły skupiały się na walce w środkowej części boiska. Goście defensywę gospodarzy najczęściej próbowali zaskoczyć po stałych fragmentach gry.

17.04.2018 05:11
Rekordowy ?Bieg do wiosny?

Takiego startu jeszcze nie było! 130 zawodników wzięło udział we wczorajszym biegu w ramach tegorocznego Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Rekord frekwencji zanotowały przede wszystkim biegi dla dzieci. Najmłodszy zawodnik miał niespełna 2 lata. 15 kwietnia na Terenach Rekreacyjnych ?Zarzecze? wystartowało VII Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Biegowa impreza z roku na rok przyciąga coraz większe grono zawodników nie tylko z terenu powiatu garwolińskiego, ale tym razem padł rekord. W inauguracyjnym ?Biegu do wiosny? wzięło udział 130 zawodników, w tym aż 96 dzieci. Biegaczom sprzyjała nawet nie wiosenna, a letnia pogoda. Walka o miejsca w klasyfikacji była zacięta zarówno w biegach dziecięcych i młodzieżowych, jak i w biegu głównym. Dorośli mieli do pokonania 5 km, a dzieci, w zależności od wieku ? 300, 600 i 1200 metrów.

16.04.2018 12:58
Janek Kopyść wicemistrzem Polski

Wychowanek garwolińskich klubów siatkarskich Jan Kopyść zdobył tytuł wicemistrza Polski Juniorów. 18-latek medal wywalczył z KS Metro Warszawa. Turniej finałowy czempionatu odbył się w dniach 11-15 kwietnia w Kętrzynie. 18-letni Jan Kopyść reprezentuje barwy KS Metro Warszawa, skąd trzy lata temu trafił spod skrzydeł garwolińskich trenerów Edmunda Kopyścia, Bartosza Soszka i Jakuba Sokołowskiego.

16.04.2018 11:52
Udane rozpoczęcie wiosny MKS

Worek medali przywieźli zawodnicy MKS Garwolin z zawodów rozgrywanych w pierwszej połowie kwietnia. W sobotę 7 kwietnia najmłodsi badmintoniści MKS wzięli udział w trzech turniejach rozgrywanych w dwóch miastach.

16.04.2018 04:48
Siatkarze Dwójki mistrzami powiatu

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie zdobyli złoty medal Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych. Turniej finałowy odbył się 29 marca w ZSP nr 2. Gospodarze w pierwszym półfinale pokonali ZSP Żelechów 3:0. Drugi finalistą zostali zawodnicy LO Garwolin, który ograli ZSP Sobolew 3:0. W meczu o trzecie miejsce uczniowie z Żelechowa pokonali rówieśników z Sobolewa 3:0.

16.04.2018 04:42
Siatkarze Ogólniaka wicemistrzami regionu

W hali miejskiej w Garwolinie odbył się finał mistrzostw regionu w piłce siatkowej chłopców. Gospodarzem turnieju finałowego byli siatkarze z Liceum Ogólnokształcącego z Garwolina. Oprócz gospodarzy w zawodach brali udział siatkarze z ZSP 2 w Garwolinie, ZSP 1 w Siedlcach, oraz drużyna z ZSZ 2 z Mińska Mazowieckiego. W pierwszym półfinale zmierzyli się siatkarze z LO Garwolin i ZSP 2 Garwolin, po zaciętym pięciosetowym spotkaniu lepsi okazali się siatkarze z liceum wygrywając całe spotkanie 3:2. W drugim półfinale spotkały się drużyny z Siedlec i Mińska. Siedlczanie nie dali żadnych szans siatkarzom z Mińska pokonując ich gładko 3:0.

13.04.2018 06:07
Wilga ?bronioodporna?

Kolejną niespodziankę sprawiła Wilga Garwolin. Piłkarze Sergiusza Wiechowskiego bezbramkowo zremisowali z wiceliderem Bronią Radom w zaległym spotkaniu 16. kolejki IV ligi. Dzisiejsze spotkanie pierwotnie miało rozpoczynać tegoroczne ligowe zmagania obu zespołów. Pogoda z początku marca sprawiła, że ligowe zaległości oba zespoły nadrabiały w środku tygodnia. Dla Wilgi był to kolejny mecz z zespołem ścisłej czołówki tabeli i kolejna gra, w której GKS nie był faworytem. Na dodatek w 1. kolejce Broń rozstrzelała Wilgę aż 7:0.

11.04.2018 18:46