czwartek, 3 października 2024 08:22

Sport

Wysoka porażka rezerw Wilgi

Wciąż słabo prezentują się rezerwy Wilgi Garwolin w warszawskiej Lidze Okręgowej. GKS zanotował kolejną wysoką porażkę, tym razem z Vulcanem Wólka Mlądzka 1:6. Na fali jest Promnik Łaskarzew. Pierwsza połowa meczu Vulcan - Wilga II była wyrównana. Oba zespoły stworzyły po dwie dogodne sytuacje pod bramką przeciwnika. Goście nie ustrzegli się błędu w końcówce tej części gry. W prostej sytuacji, środkowy obrońca GKS wybił za lekko piłkę z pola karnego, po chwili do futbolówki dopadł zawodnik Vulcana i było 1:0. Okazję na trafienie przed przerwą mieli po stronie gości Piotr Wielgosz i Dominik Alot.

13.10.2015 04:55
Złoto na początek sezonu

Udziałem w VIII Grand Prix o Puchar Sprintu Victorii Józefów pływacy UKS Delfin Garwolin rozpoczęli starty w sezonie 2015/2016. Na dobry początek nowego sezonu Julia Karczmarczyk zdobyła złoty medal. W Integracyjnym Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie startowało 254 zawodników z 13 klubów, w tym 21-osobowa reprezentacja z Garwolina.

12.10.2015 14:10
Siódma porażka Wilgi

Mimo dobrej gry przez prawie godzinę Wilga Garwolin przegrała z Hutnikiem Warszawa 1:2 (0:0) w meczu 12. kolejki IV ligi. Siódma porażka oznacza, że w tabeli GKS wyprzedza jedynie dwa zespoły. Już pierwsza akcja dzisiejszego meczu mogła zakończyć się golem dla gospodarzy. Robert Kwiatkowski w tempo wypuścił prawym skrzydłem Michała Kępkę. Napastnik zagrał w pole karne do Kamila Zawadki, a ten oddał mocny strzał, który otarł się o słupek bramki Hutnika. W 13. minucie bramkarza gości próbował zaskoczyć Piotr Talar.

11.10.2015 16:32
Nasze szkoły najlepsze w regionie

W Siedlcach odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych Regionu Siedleckiego. W opublikowanym rankingu bardzo dobre wyniki odnotowały szkoły z powiatu garwolińskiego. W pierwszej dziesiątce znalazło się cztery powiatowe placówki. We współzawodnictwie regionu siedleckiego sklasyfikowano dziewięć szkół z powiatu garwolińskiego w następujących dyscyplinach sportowych: indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców, sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców, piłka nożna dziewcząt i chłopców, siatkówka dziewcząt i chłopców, tenis stołowy dziewcząt i chłopców, piłka ręczna dziewcząt i chłopców, pływanie dziewcząt i chłopców, koszykówka dziewcząt i chłopców, szkolna liga lekkoatletyczna dziewcząt i chłopców. Na 46 szkół, które przystąpiły do współzawodnictwa w roku szkolnym 2014/2015 w Regionie Siedleckim punktacja naszych szkół przedstawia się następująco:

08.10.2015 07:25
Koniec pucharowej przygody Wilgi

Wilga Garwolin nie awansowała do 1/4 finału mazowieckiego Pucharu Polski. IV-ligowiec wycofał się z rozgrywek. Decyzja oznaczała, że w gronie najlepszych ośmiu zespół PP znalazł się UMKS Piaseczno, z którym wczoraj miał zmierzyć się GKS. Wilga od miesiąca grała w systemie weekend-środa, rozgrywając od 12 września siedem spotkań, w tym dwa w PP. W III rundzie IV-ligowiec rozgromił Orła Parysów 11:2, a w kolejnej Józefovię Józefów 6:1.

08.10.2015 04:54
Młodzi zdolni - mistrzowie Wilgi Garwolin

Słowa uznania i podziękowania, życzenia dalszych sukcesów i nagroda pieniężna. To wszystko czekało na młodych piłkarzy Wilgi Garwolin, którzy wygrywając ogólnopolski turniej, na pewno wpiszą się w historię nie tylko klubu, ale także miasta. W sierpniu w Słubicach odbył się 31. Ogólnopolski Turniej Chłopców LZS ?Piłkarska Kadra Czeka? im. Stanisława Tymowicza. Drużyna Młodzików 2000 GKS Wilgi Garwolin startowała w zawodach po raz pierwszy i od razu stanęła na najwyższym miejscu na podium. Pierwsze miejsce w zawodach to także Puchar Ministra Sportu i Turystyki i tytuł mistrza Krajowego Zrzeszenia LZS w swojej kategorii wiekowej.

07.10.2015 14:22
Wielki finał IV Grand Prix Ziemi Garwolińskiej

To już ostatnia prosta. W najbliższą niedzielę odbędzie się czwarty, finałowy bieg IV Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Najlepsi zawodnicy całego cyklu staną na podium i odbiorą zasłużone nagrody. IV Grand Prix Ziemi Garwolińskiej cieszyło się ogromną popularnością wśród mieszkańców Garwolina i okolic. Cieszy szczególnie fakt, że za każdym razem na starcie nie brakowało najmłodszych amatorów biegania. Organizatorzy liczą, że podobnie będzie także podczas wielkiego finału. Biegi towarzyszące dla dzieci rozpoczną się tradycyjnie o 15:00. Zmianie uległa natomiast godzina startu biegu głównego. Biegacze urodzeni w 1999 roku i starsi zmierzą się z dystansem ponad 6 kilometrów już o 15:30.

07.10.2015 13:44
Wilga II coraz niżej w tabeli

Na przedostatnie miejsce w tabeli warszawskiej Ligi Okręgowej spadła Wilga II Garwolin. GKS został wyprzedzony przez swojego ostatniego rywala ? PKS Radość ? który wygrał przy Sportowej 4:1. Zdecydowanie lepiej wiedzie się Promnikowi Łaskarzew. W niedzielnym meczu z PKS pierwsze minuty należały do miejscowych. Wilga była groźna szczególnie po akcjach lewą stroną i dośrodkowaniach Konrada Woźniaka. Po 20 minutach inicjatywę przejęli goście. W 37. minucie nieudana pułapka ofsajdowa Wilgi dała możliwość wyjścia na pozycję prawemu skrzydłowemu z Radości. Pomocnik dograł w pole karne, gdzie do piłki dobiegł napastnik przyjezdnych. PKS mógł cztery minuty później podwyższyć prowadzenie. Rzut karny obronił jednak Piotr Nurzyński.

06.10.2015 05:03
Upamiętnili zmarłych kolarzy

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w II Memoriale Piotra Ekierta, zmarłego w 2014 roku propagatora turystyki rowerowej w powiecie garwolińskim. Impreza, choć formalnie odbyła się po raz drugi, to jej historia jest dłuższa. Piotr Ekiert każdego roku pamiętał, aby odwiedzić groby zmarłych kolegów, którzy tak jak on, życie poświęcili sportowi. Dzisiaj znicze zapalono nie tylko na grobie nieodżałowanego propagatora turystyki rowerowej. Światło zapłonęło przy nagrobkach Piotra Kałaski, Tadeusza Rogali, Jarosława Maczkowskiego i Konrada Słabuszewskiego.

04.10.2015 10:29
Wilga nie dała rady wiceliderowi

W spotkaniu 11. kolejki IV ligi Wilga Garwolin przegrała na wyjeździe z KS Konstancin 0:4. Po porażce z wiceliderem GKS jest coraz niżej w ligowej tabeli. Trener Sergiusz Wiechowski do Konstancina-Jeziornej nie mógł zabrać dzisiaj narzekających na urazy Daniela Bogusz, Michała Kępki, Karola Zawadkę. Względy zdrowotne wykluczyły z gry także Łukasza Piesio. Zabrakło również Sebastiana Papiernika.

03.10.2015 14:18
Z pucharów odpadł tylko Promnik

Wilga Garwolin, Zryw Sobolew, Hutnik Huta Czechy i Wilga Miastków awansowały do kolejnych rund rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Mazowieckiego oraz Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Odpadł Promnik Łaskarzew. Już do przerwy wczorajszego meczu w Józefowie GKS prowadził z drużyną Ligi Okręgowej 3:1. Wynik w 20. minucie otworzył Robert Baczewski. Bramkarz Wilgi wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Marcinie Makulcu. W konsekwencji goalkeeper Józefovii otrzymał czerwoną kartkę. Na 2:0 podwyższył Jacek Kajtowski. Później nieoczekiwanie gospodarze zdobyli gola kontaktowego. Przed zmianą stron trafienie zaliczył jeszcze Kamil Zawadka. Po przerwie na listę strzelców wpisywali się: dwukrotnie Makulec i Sebastian Papiernik. Gospodarze kończyli spotkanie w dziewiątkę, po drugiej czerwonej kartce.

01.10.2015 14:11
Rezerwy Wilgi wreszcie zwycięskie

Po drugi komplet punktów w sezonie sięgnęli zawodnicy Wilgi II Garwolin. GKS pokonał na wyjeździe ŁKS Łochów 1:0, strzelając gola w końcówce spotkania. Wygraną zanotował także Promnik Łaskarzew. W niedzielę rezerwy IV-ligowca jechały na mecz z drużyną, która podobnie jak GKS, słabo radzi sobie w tym sezonie warszawskiej okręgówki. Po ośmiu kolejkach oba zespoły miały na koncie wygraną, remis i sześć porażek.

29.09.2015 05:01
Piąte miejsce i pięć rekordów Pawła Mikulskiego

W Radomiu, dniach 26-27 września, odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików (15 lat i młodsi), w których startowali najlepsi polscy lekkoatleci. Wystąpił w nich również Paweł Mikulski z Wilgi Garwolin. Lekkoatleta stanął na starcie sześcioboju (bieg na 100m, skok w dal, pchnięcie kulą 5 kg ? konkurencje pierwszego dnia oraz bieg na 110m ppł (wysokość 91 cm), rzut oszczepem 600g oraz bieg na 1000m).

29.09.2015 05:00
Wilga przegrywa ze Spartą. Mocne słowa trenera po meczu

Wilga Garwolin odniosła piątą porażkę w sezonie. Podopieczni trenera Sergiusza Wiechowskiego ulegli na własnym boisku z niżej notowaną Spartą Jazgarzew 1:2 (0:0). W kluczowym momencie meczu gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. - Na miejscu niektórych zastanowiłbym się, czy jest sens, żeby trenowali piłkę nożną - przyznał trener Wilgi. Do dzisiejszego spotkania Wilga przystępowała osłabiona brakiem pauzującego za kartki Michała Kępki. Choroba wykluczyła z gry także Marcina Cieślę, a Robert Kwiatkowski nabawił się poza boiskiem urazu oka.

27.09.2015 16:54
Stracone punkty w Warszawie

Wilga Garwolin zremisowała z Olimpią Warszawa 1:1 (1:0) w 9. kolejce IV ligi. Spotkanie w stolicy stało na niskim poziomie. W niedzielę GKS podejmie Spartę Jazgarzew. Goście do spotkania przystępowali bez dwóch podstawowych graczy, których wyeliminowały kontuzje. W środku pola Kamila Zawadkę zastąpił Jacek Kajtowski, a na środku obrony Huberta Świdra Łukasz Korgul. Dla defensora, długo zmagającego się z urazem, był to pierwszy występ w tym sezonie na boiskach IV ligi.

24.09.2015 14:55