czwartek, 3 października 2024 06:30

Siatkówka na szczytny cel

Drużyna o nazwie Trybunał przerwała dwuletnią dominację Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie i wygrała V Turniej Piłki Siatkowej ?Charytatywny Mecz z Bombką?. Od rywalizacji sportowej ważniejszy był szczytny cel akcji. Wczoraj hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Wildze na siatkarskich boiskach wystąpiło siedem drużyn. Biletami wstępu na turniej były książki, słodycze, pomoce szkolne przyniesione przez kibiców. Fanty znajdą się w około 30 paczkach dla najbardziej potrzebujących rodzin z gminy Wilga. ? Tu nie ma przegranych, ani wygranych, bo gramy na szczytny cel ? podkreśla Teresa Kołtun z zarządu Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego ?Razem dla gminy Wilga?, organizatora turnieju.

07.12.2015 06:11
Mikołaj w Akademii Piłkarskiej Wilga Garwolin

Słodkie niespodzianki trafiły do młodych adeptów futbolu Akademii Piłkarskiej Wilga Garwolin. Upominki w przeddzień 6 grudnia wręczył nie kto inny jak święty Mikołaj. Była to niespodzianka przygotowana przez zarząd Garwolińskiego Klubu Sportowego Wilga Garwolina dla blisko 70 podopiecznych zawiązanej w tym roku akademii. Dzieci z rocznika 2007 i młodsze trenują pod czujnym okiem Roberta Baczewskiego i Karola Zawadki.

05.12.2015 19:48
Trzecie zwycięstwo za trzy punkty

Drugą wygraną z rzędu na parkietach III ligi zaliczyli zawodnicy SPS 4CV. Przed własną publicznością siatkarze pokonali Jaguara Wolanów 3:1. Dwa pierwsze sety dzisiejszego spotkania padły łupem gospodarzy. Miejscowi wystąpili tym razem bez Krzysztofa Zawiszy, którego w ataku zastąpił przesunięty z przyjęcia Tomasz Rosłaniec. Początkowe partie przebiegały bardzo podobnie. Najpierw gra toczyła się punkt za punkt, później zespół SPS odskakiwał na kilka punktów. Przewagę miejscowi zyskiwali dzięki dobrej zagrywce, która przynosiła bezpośrednie punkty lub dawała okazję do kontr.

05.12.2015 19:36
Kadeci GTS powalczą o I ligę

Dwumecz z KS Metro II Warszawa zdecyduje, czy kadeci GTS Wilga Garwolin staną przed szansą awansu do I ligi mazowieckiej kadetów. Rundę zasadniczą podopieczni Jakuba Sokołowskiego zakończyli dwoma zwycięstwami we własnej hali. Najpierw nastolatkowie z Garwolina pokonali KPS Siedlce 3:1 (19, 23, -23, 21), później ograli MMKS Mińsk Mazowiecki 3:0 (15, 20, 17). Rundę zasadniczą GTS zakończył na drugim miejscu, tuż za UKS Polonez Wyszków. To z tą drużyną Wilga poniosła jedyne dwie porażki w sezonie.

03.12.2015 06:03
Zmienne szczęście pod siatką

Po trzech porażkach z rzędu siatkarze SPS sięgnęli po komplet punktów. W Mokobodach podopieczni Jakuba Sokołowskiego pokonali miejscowy APiS GV 3:1. W sobotę do Garwolina przyjedzie Jaguar Wolanów. Sobotni mecz pod Siedlcami przebiegał pod dyktando gości. W końcówce pierwszego seta gospodarze odskoczyli na dwa punkty, ale chwilę później w polu zagrywki bardzo dobrze zaprezentował się Jakub Skrajny. Młody przyjmujący posłał asa, a po dwóch kolejnych zagrywkach piłka wracała na stronę SPS. W drugim secie źle funkcjonowało przyjęcie zagrywki po stronie przyjezdnych, co wykorzystał zespół GV.

01.12.2015 13:12
Bramka trenera Wiechowskiego na zakończenie roku

W sparingu kończącym tegoroczne występy piłkarze Wilgi Garwolin pokonali Józefovię Józefów 4:2 (1:1). Jedną z bramek strzelił? trener GKS Sergiusz Wiechowski, który dał piłkarzom półtora miesiąca odpoczynku. Przygotowania do rundy wiosennej IV-ligowiec rozpocznie 11 stycznia. Pierwotnie GKS miał rozegrać dwa sparingi po zakończeniu rundy jesiennej. Pierwszy z nich ? z Marcovią ? nie doszedł do skutku. Zespół Ligi Okręgowej nie zdołał zebrać składu. Zawodnicy Wilgi zagrali w tym terminie wewnętrzną gierkę.

01.12.2015 07:20
Gepard Wilga pierwszym liderem GLH

Na tę chwilę kibice piłki halowej czekali prawie 10 miesięcy. Do hali w Woli Łaskarzewskiej wróciły rozgrywki Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup. Pierwszym liderem rozgrywek został Gepard Wilga. Mecz obrońcy tytułu z GTW Dynamit rozpoczął się niespodziewanie. Po pięciu minutach to debiutująca w rozgrywkach drużyna GTW prowadziła z weteranami 2:0. Kolejne minuty pokazały jednak, że w Woli Łaskarzewskiej mecze wygrywa się także doświadczeniem. Już do przerwy Gepard zaaplikował przeciwnikowi pięć goli. Po zmianie stron dorzucił jeszcze sześć i został pierwszym liderem tegorocznych rozgrywek.

30.11.2015 11:37
Piotr Wiśnicki w finale światowym Rotaxa w Portugalii

Po zeszłorocznym, zakończonym zdobyciem tytułu Mistrza Polski i Wicemistrza Europy w kartingu w kategorii Mini Rotax Max (do lat 13) sezonie, młody żelechowianin - Piotr Wiśnicki - rozpoczął kolejny sezon w kategorii JUNIOR MAX. Po raz kolejny przejście do wyższej kategorii wiekowej młodego reprezentanta teamu Wyrzykowski Motor Sport odbyło się w oparciu o wydaną na podstawie dotychczasowych sukcesów zgodę władz Polskiego Związku Motorowego. 11-letni wówczas zawodnik był najmłodszy spośród stawki i przez cały sezon ścigał się z dużo starszymi od siebie kierowcami.

27.11.2015 13:13
Startuje GLH!

W niedzielę startuje IV edycja Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup. Tym razem w hali Szkoły Podstawowej w Dąbrowie zagra aż 15 drużyn. Najlepszą ekipę, która wzniesie Puchar Wójta Gminy Łaskarzew, poznamy 7 lutego. Zainteresowanie drugimi co do wielkości rozgrywkami halowymi w powiecie, z roku na rok jest coraz większe. - Łącznie chęć gry wykazało aż 18 zespołów jednak ze względów techniczno-organizacyjnych nie mogliśmy wszystkim umożliwić gry. Liga z udziałem 15 drużyn rozpocznie się 29 listopada i potrwa do 7 lutego. Rozegramy czternaście kolejek, co da nam 100 godzin emocjonujących spotkań ? zaznacza organizator GLH Filip Rutkowski z KS Snajper Sośninka.

26.11.2015 06:49
WKS wygrywa w Dąbrowie

Zespół Wybrzeże Klatki Schodowej został zwycięzcą Turnieju Halowego ?Snajper Cup? rozgrywanego w Szkole Podstawowej w Dąbrowie z siedzibą w Woli Łaskarzewskiej. Impreza była sportowym preludium przed rozpoczynającą się w niedzielę IV edycją Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup. Wczoraj na starcie turnieju stanęło siedem drużyn. Po fazie grupowej wyłoniono cztery najlepsze. W fazie półfinałowej nie zabrakło emocji. Wisła Podwierzbie w regulaminowym czasie gry zremisowała 2:2 z Wybrzeżem Klatki Schodowej. W serii rzutów karnych 2:0 wygrał WKS. Drugim finalistą został Krimen Pilczyn, który pokonał Dream Team 2:1.

23.11.2015 08:35
Podsumowanie jesieni w Wildze Garwolin [statystyki]

- Smucą stracone punkty na początku rundy, bo koniec był przyzwoity. Czas pokazał, że idziemy w dobrą stronę. Trzeba się było zastanowić nad 2-3 transferami i będzie wiosną dobrze ? ocenia rundę jesienną w wykonaniu swoich podopiecznych trener Wilgi Garwolin Sergiusz Wiechowski. GKS w 17 spotkaniach zdobył 19 punktów. Pięciokrotnie sięgnął po całą pulę, czterokrotnie remisował, poniósł osiem porażek. Dało to ostatecznie 14. miejsce na półmetku IV-ligowych zmagań. Tyle samo oczek, co Wilga ma 11. KS Raszyn. Wydaje się, że aby być pewnym utrzymania, trzeba na koniec sezonu trzeba być w czołowej ?10?. Na półmetku zmagań zespół z Garwolina do 10. Znicza II Pruszków traci cztery oczka.

19.11.2015 07:11
Koniec rundy Wilgi II

Rezerwy Wilgi Garwolin nie powiększyły dorobku punktowego w ostatnim meczu rundy jesiennej. GKS przegrał na wyjeździe z Legionem Warszawa 1:3. Wynik spotkania został ustalony przed przerwą. Mecz w stolicy rozpoczął się po myśli gości. W 15. minucie rzut rożny bił Arkadiusz Zalewski, a piłkę głową do bramki skierował Tomasz Biernacki. W kolejnych minutach okazję do podwyższenia wyniku miał Marek Jasiński. Napastnik wyszedł na czystą pozycję, ale jego strzał minął bramkę.

17.11.2015 05:54
Wysokie zwycięstwo na koniec rundy

Plan na ostatnie mecze rundy jesiennej Wilga Garwolin wypełniła w 100 procentach. Siedem punktów w ostatnich trzech spotkaniach daje nadzieję na to, że wiosna w wykonaniu podopiecznych Sergiusza Wiechowskiego będzie lepsza. Jesienne ostatki z Żyradowianką zakończyły się wygraną GKS 4:0 (2:0). Dla obu zespołów mierzących się przy Sportowej ostatnia gra rundy jesiennej była niezwykle istotna. Przegrany do piłkarskiej wiosny przystępowałby z dużą stratą do bezpiecznego ?niespadkowego? miejsca. Wydaje się, że będą to pozycje 10-11.

15.11.2015 16:47
Kadeci GTS na drodze do fazy play-off

Zaledwie 45 minut potrzebowali kadeci GTS Wilgi Garwolin aby pokonać MUKS Huragan II Wołomin 3:0 (15, 15, 10) w meczu mazowieckiej II ligi. Do końca rundy zasadniczej podopieczni Jakuba Sokołowskiego zagrają jeszcze dwa spotkania. Wygrana jednego z nich powinna dać młodym zawodnikom z Garwolina awans do fazy play-off. Dzisiejsze spotkanie z drużyną zamykającą tabelę było jednostronnym widowiskiem. W każdym secie kadeci GTS szybko budowali wysoką przewagę nad rywalami. Goście ustępowali miejscowym nie tylko umiejętnościami, ale także warunkami fizycznymi. Wygrane partie do 15 i 10 w pełni obrazują różnicę przynajmniej jednej klasy między obiema drużynami.

15.11.2015 11:23
Ostatnia akcja meczu dała Wildze zwycięstwo. Wreszcie!

Ponad dwa miesiące musieli czekać kibice Wilgi Garwolin na zwycięstwo swojej drużyny. GKS pokonał na wyjeździe ostatni w tabeli KS Warka 2:1 (0:0). Gol na wagę trzech punktów padł tuż przed gwizdkiem kończącym mecz. W niedzielę ostatnie spotkanie rundy jesiennej z Żyrardowianką. Spotkanie na boisku beniaminka, który nie radzi sobie po awansie do IV ligi, Wilga musiała wygrać za wszelką cenę. Jest szansa, żeby niezbyt udaną rundę zakończyć na przyzwoitym 12. miejscu w tabeli.

12.11.2015 16:30