czwartek, 3 października 2024 10:53

Medalowe żniwo młodych lekkoatletów w Siedlcach

Doskonały występ zaliczyli młodzi lekkoatleci naszego powiatu w VII Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych im. Henryka Jakimiaka w Siedlcach. 22 września na stadionie MOSiR w Siedlcach rywalizowali gimnazjaliści oraz uczniowie klas VI szkół podstawowych. W imprezie wzięła udział rekordowa ilość ? ponad 1150 uczestników z dwóch województw (mazowieckiego i lubelskiego) oraz reprezentantów Białorusi i Litwy.

24.09.2015 04:49
Oldboje grali w Miastkowie Kościelnym

Pięć drużyn stanęło na starcie III Ogólnopowiatowego Turnieju Oldboys w Miastkowie Kościelnym. Najlepsi okazali się zawodnicy gospodarzy. Niedzielny turniej, rozgrywany na boisku Orlik, był okazją do sportowej rywalizacji i wymiany doświadczeń. Na starcie stanęło pięć drużyn, których zawodnicy ukończyli 35. rok życia. Mecze trwały 2x10 minut, a zespoły grały systemem każdy z każdym.

23.09.2015 05:08
Garwolińskie szkoły wśród najlepszych w kraju

W Słubicach rozegrano finał krajowy Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych. W gronie 12 najlepszych zespołów w Polsce były dziewczęta z ZSP nr 1 i chłopcy z ZSP nr 2. Liga lekkoatletyczna polega na przeliczeniu na punkty dwóch najlepszych wyników uzyskanych przez uczniów w następujących konkurencjach: 100 m, 400 m, 800 m dla dziewcząt, 1500 m dla chłopców, skoku w dal, pchnięciu kulą oraz sztafecie 4x100 m.

23.09.2015 05:07
Wilga II na ostatnim miejscu tabeli okręgówki

Po porażce w 8. kolejce warszawskiej Ligi Okręgowej, na ostatnie miejsce w tabeli spadła Wilga II Garwolin. Beniaminek tym razem uległ Józefovi Józefów 1:3 (1:0). W pierwszej połowie sobotniego starcia w Garwolinie, gospodarze grali bardzo dobrze. Zabrakło jedynie lepszej skuteczności. Bramkarza gości udało się pokonać tylko raz. W 25. minucie Marcin Makulec wykorzystał błąd obrońcy przy wyprowadzaniu piłki i trafił do siatki. Bliski powodzenia był niedługo później także Jakub Godlewski. Przed przerwą dwukrotnie przed szansą na gola stanął też Konrad Woźniak. Niestety pomocnik nie dokończył pierwszej połowy z powodu kontuzji. Uraz wykluczył również z gry Filipa Gaca, który zszedł z placu gry w 58. minucie. Wcześniej Józefovia wyrównała po strzale w 48. minucie.

22.09.2015 04:32
Wilga blisko niespodzianki

Wildze Garwolin zabrakło minuty, aby sprawić niespodziankę w 8. kolejce IV ligi. GKS zremisował z wiceliderem Mazurem Karczew 1:1, tracąc gola w ostatnich sekundach spotkania. Przed podopiecznymi Sergiusza Wiechowskiego dwa spotkania z teoretycznie słabszymi rywalami. Dużą huśtawkę nastrojów swoim kibicom fundują w tym sezonie zawodnicy Wilgi. Po słabym początku, przyszła seria trzech kolejnych zwycięstw, przerwana tydzień temu wysoką porażką w Mszczonowie. Wczoraj na Sportową przyjechał wicelider rozgrywek. Mazur Karczew, w siedmiu spotkaniach, punkty stracił tylko raz, odnosząc jedną porażkę. Mecz miał również, poza boiskowe konteksty. Sergiusz Wiechowski dwukrotnie w swojej karierze trenerskie pracował w Karczewie, a skrzydłowym Mazura jest wychowanek GKS Filip Trzpil.

21.09.2015 06:11
Startowali starsi, startowali młodsi

W ostatni weekend w lekkoatletycznych zawodach na szczeblu kraju i województwa startowali zawodnicy z powiatu garwolińskiego. W dniach 11-13 września odbył się VI PZU Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju, w ramach którego odbyło się wiele biegów, a m.in. maraton, bieg na 15km, ?nocna piątka? czy  ?życiowa  dycha?. Właśnie w ramach tego  biegu  odbyły się również Mistrzostwa Polski Weteranów (wiek powyżej 35 lat) w biegu na 10 km.  Wystartował w nim, po raz pierwszy jako weteran, urodzony w 1980 roku, Robert Świecak z Wilgi Garwolin.

17.09.2015 07:15
Wysokie wyniki w Pucharze Polski

Orzeł Parysów przegrał z Wilgą Garwolin 2:11, Wilga II Garwolin uległa Promnikowi Łaskarzew 1:5, a Wisła Maciejowice nie dała rady Mazurowi Karczew (0:4) w meczach III rundy mazowieckiego Pucharu Polski. Spotkania rozegrano dzisiaj. Tydzień temu w meczach II rundy Promnik Łaskarzew pokonał na wyjeździe Józefovię II Józefów 3:0, Amur Wilga uległ Wildze II Garwolin 4:6. Wisła Maciejowice walkowerem wygrała z Koroną Góra Kalwaria z powodu wycofania się gości z rozgrywek.

16.09.2015 18:35
0:7 Wilgi II

Piątą porażkę w warszawskiej Lidze Okręgowej ponieśli zawodnicy Wilgi II Garwolin. Beniaminek tym razem nie sprostował Marcovii. W Markach GKS przegrał aż 0:7, kończąc mecz w ?10?. Po wysokiej porażce rezerwy IV-ligowca spadły na przedostatnie miejsce w tabeli. Sobotnie spotkanie szybko ułożyło się po myśli gospodarzy. Zawodnicy z Marek już w 2. minucie objęli prowadzenie. Później gra była wyrównana, a goście mogli pokusić się o wyrównanie. Pierwszy sygnał do ataku dał Patryk Janisiewicz, które strzał trafił w boczną siatkę. W kolejnych akcjach bramce miejscowych zagrażali Przemysław Galbarczyk, Jakub Godlewski i Marek Jasiński.

15.09.2015 04:53
Dwie czerwone kartki i porażka Wilgi w Mszczonowie

Po trzech zwycięstwach z rzędu Wilga Garwolin przegrała na wyjeździe z Mszczonowianką 2:5, kończąc spotkanie w ?dziewiątkę?. ? Chłopaki poczuli się zbyt pewnie po ostatnich wygranych meczach ? przyznał trener GKS Sergiusz Wiechowski, narzekając jednocześnie na pracę arbitra. W pierwszej połowie w zespole Wilgi ponownie pojawiły się błędy w obronie z początku sezonu. Dwie bramki stracone po kuriozalnych błędach bloku obrony sprawiły, że gospodarze dwukrotnie skorzystali z prezentów GKS. Nie popisał się także sędzia, który za brutalny faul na Karolu Zawadce pokazał zawodnikowi z Mszczonowa tylko żółtą kartkę.

14.09.2015 15:19
Deszcz im nie przeszkodził

Sześć  zdobytych  medali i ustanowione dwa rekordy powiatu, to plon startu lekkoatletów Wilgi Garwolin w Mistrzostwach Województwa Młodzików w Lekkoatletyce (14-15 lat), w których wystartowało ponad 500 młodych lekkoatletów z 39 klubów woj. mazowieckiego. Po starcie młodzików rozegrany został otwarty Mityng Warszawski w starszych kategoriach wiekowych. Zawody, które odbyły się na  stadionie warszawskiej AWF, przebiegały początkowo pod znakiem kapryśnej pogody, a  około 17  lunęło na dobre, zaczęło wiać  i temperatura spadła do ok. 10 stopni.

09.09.2015 05:04
Kolejna porażka Wilgi II

Po sześciu kolejkach warszawskiej Ligi Okręgowej Wilga II Garwolin nadal ma na koncie tylko cztery punkty. Podopieczni Jacka Tracza w ostatniej serii spotkań przegrali na własnym boisku z Borem Regut 0:2. Sobotnie spotkanie przy Sportowej rozpoczęło się od optycznej przewagi gospodarzy. Wilga częściej była przy piłce, ale miała problem z podaniem otwierającym drogę do bramki. Dwukrotnie bliski powodzenia był Piotr Wielgosz. Okazji nie wykorzystał także Michał Macioszek.

08.09.2015 04:51
Zgłoś się do turnieju oldboys

Już 20 września na boisku Orlik w Miastkowie Kościelnym odbędzie się III Ogólnopowiatowy Turniej Oldboys. Organizatorzy czekają na zgłoszenia. W turnieju mogą wystąpić zawodnicy powyżej 35 roku życia. Zespoły będą liczyły sześciu zawodników (pięciu w polu i bramkarz). Organizatorami imprezy są wójt gminy Miastków Kościelny i proboszcz miejscowej parafii.

08.09.2015 04:50
Jan Parol z medalem mistrzostw Polski

Mieszkaniec powiatu garwolińskiego, reprezentujący WLKS Iganie Nowe, Jan Parol został brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które w weekend rozgrywane były w Białymstoku. W zawodach mogli startować zawodnicy w wieku 20-22 lat. Jan Parol był najmłodszym kulomiotem, który zakwalifikował się do finału rywalizacji. Lekkoatleta, trenowany przez Sławomira Miernickiego nauczyciela wf w ZSP nr 1 w Garwolinie, najlepszy rzut zaliczył w czwartej próbie. Kula (7,26 kg) wylądowała wtedy na 18 metrze i 41 centymetrze. Janowi dało to ostatecznie trzecie miejsce. Wygrał Andrzej Regin (PKS Gwardia Szczytno) z wynikiem 18,96 m przed Krzysztofem Brzozowskim (MKS-MOS Płomień Sosnowiec, 18,81 m).

07.09.2015 06:33
Wilga na fali. Bramka ?stadiony świata? przy Sportowej

Wygląda na to, że przeżywająca na początku sezonu problemy kadrowe Wilga Garwolin wychodzi na prostą. W 6. kolejce GKS pokonał Błoniankę Błonie 2:0. Ozdobą spotkania była przepiękna przewrotka Kamila Zawadki. Przed dzisiejszym spotkaniem trener Wilgi miał wreszcie większe pole manewru przy zestawianiu wyjściowej jedenastki. Po kontuzjach do gry wrócili Daniel Bogusz, Piotr Talar, Robert Kwiatkowski. Od pierwszej minuty wybiegł ten pierwszy zastępując narzekającego na uraz pachwiny Jacka Kajtowskiego. Miła niespodzianka dla kibiców to także powrót między słupki Piotr Nurzyńskiego. ?Pepa? wrócił z zagranicznego pobytu na dobre.

06.09.2015 19:12
Strażak z Garwolina mistrzem Europy

Łukasz Świesiulski został drużynowym Mistrzem Europy Strażaków w biegu na 10 km. Funkcjonariusz z Włoch wrócił także z sukcesem indywidualnym. Reprezentację Polski tworzyło sześciu strażaków. W trakcie zawodów walka toczyła się w klasyfikacji indywidualnej z podziałem na kategorie wiekowe oraz w klasyfikacji drużynowej.

03.09.2015 14:55