środa, 2 października 2024 10:24

Wybraliście Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2016!

Arkadiusz Zalewski został Sportowcem Powiatu Garwolińskiego 2016. Piłkarz Wilgi Garwolin tytuł odebrał w Hotelu&Restauracji Sulbin. W tym roku przyznano siedem wyróżnień specjalnych. Ogłoszenie wyników odbyło się przed kilkudziesięcioma minutami podczas tradycyjnego Balu Mistrzów Sportu, który w tym roku organizowany był po raz 15. Przez ostatni miesiąc na łamach naszego portalu, za pośrednictwem SMS i portalu społecznościowego Centrum Sportu i Kultury oddawaliście głosy na swoich faworytów. Te po uwzględnieniu wagi punktowej dały ostateczne wyniki.

25.02.2017 19:31
Gładkie zwycięstwo SPS

Niewiele ponad godzinę trwał 16. mecz w sezonie siatkarzy SPS Bell 4CV Garwolin. Podopieczni Jakuba Sokołowskiego pokonali KS Virtus Viskitki 3:0 (16, 23, 16). Początek dzisiejszego meczu był nerwowy z obu stron. Seryjnie psute zagrywki sprawiły, że wynik oscylował w okolicy remisu. Gospodarze przewagę osiągnęli po kilku minutach. Dobre zagrywki Krzysztofa Zawiszy, które zmuszały gości do błędów w ataku, sprawiły, że SPS prowadził 16:11. Przewagę na koniec seta udało się jeszcze powiększyć do dziewięciu oczek.

25.02.2017 17:18
Dwie porażki i wygrana Wilgi w sparingach

Trzy sparingi w ubiegłym tygodniu rozegrali piłkarze Wilgi Garwolin. Bilans to dwie porażki i wygrana. W środę GKS zmierzył się na wyjeździe z III-ligowym Huraganem Wołomin. Spotkanie przez godzinę było wyrównane. Wyżej notowani rywale Wilgi prowadzili do przerwy 1:0. Niedługo po przerwie wyrównał Michał Kępka po podaniu Arkadiusza Zalewskiego.

20.02.2017 10:25
Siatkarze SPS nie zwalniają tempa

Dwa spotkania w weekend rozegrali siatkarze SPS Bell 4CV Garwolin. Oba zakończyły się zwycięstwami za trzy punkty. Drużyna znad Wilgi traci już tylko punkt do liderującego zespołu MDK Warszawa. Kolejny pracowity weekend zawodnicy z Garwolina rozpoczęli w sobotę we własnej hali. Dwa pierwsze sety w spotkaniu ze Spartą Grodzisk Mazowiecki padły łupem drużyny SPS. Pewne wygrane do 20 nie zwiastowały, że mecz potrwa dłużej niż trzy sety. A jednak.

20.02.2017 09:21
Bieg narciarski w Miętnem

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem ferie rozpoczęło sportową rozgrzewką. 12 lutego w niedzielne przedpołudnie w zabytkowym parku do rywalizacji w biegach narciarskich stanęło blisko 30 zawodników i zawodniczek. W otwartych zawodach o sportowe podium rywalizowały dzieci, panie i panowie w czterech kategoriach: dzieci, kobiety, mężczyźni 17+ i mężczyźni 50+. W każdej kategorii do pokonania był inny dystans .Jedno okrążenie to blisko jeden kilometr.

14.02.2017 06:57
Cztery starty ? cztery medale!

11 lutego odbyły się  w Stoczku Łukowskim XVII Ogólnopolskie Biegi Uliczne ?Grzmią  pod Stoczkiem Armaty?, w których wystartowali biegacze Wilgi Garwolin. Duży mróz i silny wschodni wiatr  nie był sprzymierzeńcem w uzyskaniu dobrych czasów.  W biegu głównym na dystansie 10 km , który ukończyło 107 uczestników, drugie miejsce w kategorii  open kobiet  wywalczyła Emilia Mazek z czasem 43 minuty i 14sekund, a wśród mężczyzn trzeci był Robert Świecak ? 35 minut i 40 sek.

14.02.2017 06:46
Swim & You ? nowa szkoła pływania w Garwolinie

Doświadczeni trenerzy i przyjazna atmosfera podczas zajęć. 21 lutego ruszają zapisy na drugi semestr nowej szkoły pływania ? Swim and You. Zajęcia odbywają się na pływalni ?Garwolanka?.Swim and You to miejsce, gdzie pod okiem doświadczonych  trenerów prowadzone są zajęcia z nauki i doskonalenia pływania o różnym stopniu zaawansowania dla dzieci, już od 4. roku życia, młodzieży oraz dorosłych.

13.02.2017 06:38
Wynik lepsza niż gra

Szóste z rzędu zwycięstwo za trzy punkty odnieśli III-ligowi siatkarze SPS Bell 4CV Garwolin. Tym razem, po nie najlepszej grze, podopieczni Jakuba Sokołowskiego w pokonanym polu zostawili BKS iProArt Team Warszawa. Początek meczu szybko ułożył się po myśli gospodarzy. SPS rozpoczął od prowadzenia 8:5. Ambitnie grający goście po kolejnych akcjach z nawiązką odrobili straty i wyszli na prowadzenie 9:8. Miejscowi ponownie wyszli na prowadzenie przy zagrywce Tomasza Rosłańca (12:10).

11.02.2017 17:00
Trzecia porażka w sparingu. Wilga odwoła kolejne mecze?

W trzecim sparingu przed wznowieniem sezonu Wilga Garwolin przegrała z Orlętami Łuków 1:4 (0:1). ? Jak tak dalej pójdzie, odwołam wszystkie pozostałe sparingi ? kwituje problemy kadrowe trener GKS Sergiusz Wiechowski. Spotkanie z 7. drużyną bialskiej okręgówki odbyło się dzisiaj w Miętnem. Goście z Łukowa szybko objęli prowadzenie. W piątej minucie Daniel Fic musiał wyciągać piłkę z siatki po strzale Mateusza Wysokińskiego. W pierwszej połowie najbliżej zdobycia bramki w Wildze był Michał Wiśnioch po strzale z rzutu wolnego.

11.02.2017 14:46
Na nartach po zabytkowym parku w Miętnem

Ponieważ organizowane ostatnio biegi narciarskie cieszyły się sporym zainteresowaniem organizatorzy postanowili wykorzystać jeszcze zimową aurę i zapraszają ponownie do rywalizacji sympatyków i amatorów biegania na nartach w najbliższa niedzielę do parku w Miętnem. - Starujemy o godz. 10.30 w parku przy Dworku w Miętnem. Po rejestracji uczestników odbędą się biegi w różnych kategoriach. Do udziału zapraszamy dzieci, młodzież, osoby dorosłe i seniorów oraz całe rodziny ? informuję organizatorzy.

09.02.2017 06:05
Problemy kadrowe Wilgi Garwolin

Nie doszedł do skutku zaplanowany na sobotę sparing Wilgi Garwolin z Błonianką Błonie. Powód? Problemy kadrowe GKS. W czwartek podopieczni Sergiusza Wiechowskiego rozegrali mecz kontrolny z Watrą Mrozy (Liga Okręgowa). Spotkanie z drużyną siedleckiej okręgówki zostało rozegrane w Miętnem. Do przerwy był remis 1:1. Prowadzenie Wildze dało trafienie Michała Kępki. Watra wyrównała po błędzie bloku obronnego GKS. Po zmianie stron decydującego gola strzelił Sebastian Papiernik. Wcześniej rzut karnego nie wykorzystał Paweł Pyra.

07.02.2017 06:36
Medale MKS w Ząbkach

W sobotnim Turnieju Victor Grand Prix Amatorów w Ząbkach brali udział najmłodsi zawodnicy MKS Garwolin, którzy zaprezentowali się bardzo dobrze. Kategorię klasy I-III SP wygrała Lena Winek. W gronie uczennic klas IV-VI triumfowała Anna Kotlarska, a czwarte miejsce zajęła Oliwia Winek. Po złoty medal sięgnął także Tomasz Kotlarski (kl. IV-VI).

06.02.2017 05:57
Dwa ważne zwycięstwa siatkarzy SPS

W tym tygodniu siatkarze SPS Bell 4CV Garwolin rozegrali dwa spotkania. Oba zakończyły się pewnymi zwycięstwami za trzy punkty. W środę SPS udał się do Wiskitek na spotkanie z niżej notowanym Virtusem. Pierwszy set był początkowo wyrównany. Później, głównie za sprawą dobrej zagrywki, goście osiągnęli kilkupunktową przewagę. W kolejnych partiach górą byli także zawodnicy z Garwolina.

04.02.2017 20:08
Kisiel Team zwycięzcą V edycji Gminnej Ligi Halowej

Ekscytujące mecze do ostatnich sekund zakończyły ponad dwa miesiące zmagań w Gminnej Lidze Halowej Futsal Cup 2016/2017. Zwycięzcą, drugich co do wielkości takich rozgrywek w powiecie garwolińskim, został Kisiel Team. Przed ostatnią kolejką szansę na tytuł miały dwie drużyny. Obie ? solidarnie wygrały swoje mecze i o losach ligi decydowało bezpośrednie starcie Kisiel Team i Weekendu Łaskarzew z 1. kolejki GLH. Wtedy wygrał Kisiel Team 4:1. Ponad dwa miesiące później wynik tego spotkania zdecydował o pierwszym miejscu w lidze. Oba zespoły zgromadziły po 30 punktów. Wiele emocji wzbudził mecz o trzecie miejsce. Remis Baldaccini z Lech Team 7:7, dał pierwszej z wymienionych drużyn brązowe medale.

04.02.2017 19:23
10. kolejka GLH: Ligę wygra Kisiel Team lub Weekend

Rozstrzygnięcia Gminnej Ligi Halowej coraz bliżej. Przed ostatnią kolejką spotkań szansę na tytuł mają drużyny Kisiel Team i Weekendu Łaskarzew. O najniższy stopień na podium powalczą Baldaccini i Lech Team. Niedzielne granie w Woli Łaskarzewskiej rozpoczęło spotkanie KWS i Top Team. Niżej notowana drużyna z Woli Rowskiej wysoko pokonała ?piekarzy?. Z 14 goli aż 7 zaliczył Bartłomiej Poświata.

31.01.2017 06:11