środa, 2 października 2024 06:15

Szydłowianka drugi raz lepsza od Wilgi

Podobnie jak w Garwolinie, tak i przed własną publicznością, Szydłowianka okazała się lepsza od Wilgi. W Szydłowcu GKS przegrał 1:3, grając przed ponad połowę spotkania w ?10?. Początek spotkania 25. kolejki przebiegał pod dyktando gospodarzy. W pierwszym kwadransie Szydłowianka dwukrotnie zagroziła bramce Daniela Fica. Najpierw bramkarz Wilgi obronił pewnie strzał rywala, później nie musiał interweniować o kiksie z bliskiej odległości piłkarza miejscowych.
W 17. minucie GKS objął prowadzenie. Przy linii bocznej między sobą piłkę zagrali Arkadiusz Zalewski i Sergiusz Wiechowski. Trener gości, w niemal beznadziejnej sytuacji zdecydował się na uderzenie, które zaskoczyło bramkarza z Szydłowca. Po kolejnych 15 minutach gry było 1:1. Akcję lewą stroną miejscowych wykończył Błażej Miller. Strzał napastnika odbił się jeszcze od Filipa Gaca, co zmyliło Fica. Na przerwę Wilga schodziła tylko w dziesięciu zawodników. Na pięć minut przed końcem pierwszej części, Łukasz Korgul w środku pola zaatakował przeciwnika wyprostowanymi nogami. Sędzia bez wahania pokazał rosłemu zawodnikowi z Garwolina czerwoną kartkę.

Druga połowa mogła ułożyć się doskonale dla osłabionej Wilgi. Paweł Pyra zagrał z prawej strony do Wiechowskiego. Tym razem jednak strzał trenera obronił goalkeeper Szydłowianki. W kolejnych minutach przewagę uzyskiwał zespół z Szydłowca. Efektem starań miejscowych było trafienie na 1:1 z 68. minuty. Do prostopadłej piłki z głębi pola nie doskoczył Gac. Asekurujący tyły Karol Zawadka, podał do Fica, a po chwili zza jego pleców wybiegł Kamil Lewiński, który po przechwycie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po kolejnych 120 sekundach było już 3:1. Po rzucie rożnym, piłkarze Wilgi nie upilnowali ustawionego na linii pola bramkowego Patryka Czarnoty.

Szydłowianka, dzięki zwycięstwu, zbliżyła się na trzy punkty do Wilgi, która aktualnie zajmuje 12. miejsce w tabeli. W sobotę o godz. 11 GKS podejmie na własnym boisku Grom Warszawa. W stolicy padł bezbramkowy remis.

Szydłowianka Szydłowiec ? Wilga Garwolin 3:1 (1:1)
Bramka dla Wilgi: 17` Sergiusz Wiechowski (as. Arkadiusz Zalewski)
Czerwona kartka dla Wilgi: 40` Łukasz Korgul (za faul)
Wilga: Fic, Kwiatkowski, Gac (81? Szwed), Karol Zawadka, Janisiewicz, Zalewski, Korgul, Pyra, Wiechowski (76? Zabiegałowski), Migas (76? Sobieszek), Kamil Zawadka.

Beata 11.04.2017 21:05
Dlaczego jak Wilga wygrywa to wynik podajecie od razu tego samego dnia,a jak przegrywa to trudno znaleźć taką informację o wyniku?

Wojtek63 11.04.2017 17:36
Pogodzony z degradacją z III ligi Huragan Wołomin zrezygnował z wyjazdu na mecz z Sokołem Ostróda. Ciekawe, czy Huragan dokończy ten sezon, czy wyląduje? w lidze okręgowej ? Patrząc humorystycznie na awans do którego przysłużył się całkiem poważnie trener Sergiusz Wiechowski można stwierdzić, że ten awans poszedł jak ?krew w piach :-) Dla przypomnienia: Huragan w ubiegłym sezonie pokonał w barażach Victorię Sulejówek (2:1 u siebie i 3:2 na wyjeździe). W tych dwóch meczach zawodnikami Huraganu dowodził właśnie Wiechowski. Za to GKP Targówek wygrał trzeci wiosenny mecz 4:2 (1:1) z PKS II Radość W-wa i zniwelował stratę do lidera Interu W-wa, która wynosi teraz 2 pkt. Inter przegrał na wyjeździe 1:3 (?) ze Złym W-wa. Zły to trzecia ekipa tej grupy, a po za tym absolutny debiutant w rozgrywkach MZPN. Orlęta Łuków (bialskopodlaska LO) co prawda pojechały na mecz do Kujawiaka Stanin, ale bez badań lekarskich. Zapewne skończy się walkowerem dla Kujawiaka. W tym sezonie Orlęta to zupełnie przeciętny zespół bardzo przeciętnej ligi okręgowej.

Wojtek63 11.04.2017 17:32
W grupie północnej: Mazovia Mińsk Maz- MKS Przsnysz 2:1 (2:0). Mazovia pokonała vicelidera i zajęła jego miejsce mając 4 pkt straty do Pogoni Grodzisk Maz. Od 78 min przy stanie 2:1 Mazovia grała w ,,10?? po czerwonej kartce (druga żółta) Kaczyńskiego. Podlasie Sokołów- Delta Słupno 1:2 (0:1) Przegrana Podlasia z outsiderem potwierdziła katastrofalną formę sokołowskiego zespołu. Błękitni Raciąż- Pogoń II Siedlce 3:2 (2:1). Skazani na upadek i spadek Raciążanie starają się zaprzeczyć krążącym plotkom o ,,kryzysie?? w ich klubie. Póki co dość skutecznie. Czarni Węgrów zdobyli niezwykle cenne punkty w ,,pojedynku na karne i bramki samobójcze?? z Hutnikiem Warszawa. Czarni Węgrów- Hutnik Warszawa 3:1 (2:1) Bramki: Czarni- 8 (sam) , 27 (k) i 58 (k). Hutnik- 22 (k) Czerwona kartka: Czarni- 63 min (za niesportowe zachowanie)

Wojtek63 11.04.2017 17:31
W IV lidze w grupie południowej największą niespodzianką jest zwycięstwo KS Raszyn w Przysusze. Oskar Przysucha- KS Raszyn 2:4 (2:1) Bramki: Oskar- 22 i 45. Raszyn- 28, 60, 73 i 80 min. Promna zgodnie z krążącą plotką wygrała u siebie z Pilicą Białobrzegi. LKS Promna ? Pilica Białobrzegi 2:1 (2:1) Bramki: Promna- 9, 11. Pilica- 43. Zawodnicy KS Konstancin ,,zarobili?? dwie czerwone kartki w przegranym meczu w Mszczonowie. Mszczonowianka- KS Kontancin 3:1 (1:0) Bramki: 40, 58 (k) i 69. Konstancin- 78. Czerwone kartki: Konstancin- 59(dla bramkarza) i 66 min Broń Radom z trudem wygrała u siebie z Błonianką. Tym razem obyło się bez rzutów karnych. Broń Radom- Błonianka 2:1 (1:1) Bramki: Broń- 61, 83. Błonianka- 54.

Wojtek63 11.04.2017 17:27
Najwyższym wynikiem tego weekendu na Mazowszu jest wynik meczu w warszawskiej klasie B. (gr. III) Rozwój Warszawa- Grom Prace Małe 25:0 (13:0) Bramki: 1, 4, 7, 14, 16, 21, 24, 25, 30, 31, 33, 40, 45, 50, 54, 56, 60, 62, 70, 72, 74, 78, 81, 90 i 90+ W poprzedniej kolejce Grom przegrał z Gwardią Warszawa 0:22 (0:9) Bilans Gromu po 14 rozegranych meczach : 0-0-14, bramki: 10-115. W siedleckiej LO wart uwagi jest wynik meczu pomiędzy Tygrysem Huta Mińska( 10.m), a Naprzodem Skórzec (lider). Tygrys H. M.- Naprzód Skórzec 0:11 (0:4) Bramki: 12, 19, 22(sam), 25, 59, 65, 69, 70, 78, 84 i 89 min.

Wojtek63 11.04.2017 17:25
Tym razem nie udało się Wildze zdobyć choćby jednego punktu. Potwierdziły się wspomniane przez Kibica statystyki dotyczące rywalizacji Wilgi z Szydłowianką. Szkoda. Na dzień dzisiejszy spadają zespoły z miejsc 14-20, a 13-ta lokata upoważnia do grania baraży o utrzymanie. Teraz przed Wilgą rywale teoretycznie do ogrania. Grom, Orzeł i Oskar. 9 punktów byłoby szczęściem przeogromnym. 7 punktów to według mnie plan minimum .