poniedziałek, 14 października 2024 14:14

Problemy Wilgi II w okręgówce

Remis mimo prowadzenia 2:2 oraz wysoka porażka 2:7 – to ostatnie rezultaty Wilgi II Garwolin w warszawskiej Lidze Okręgowej.

Autor: arch. red.

W 9. kolejce rezerwy IV-ligowca podejmowały na własnym boisku Okęcie Warszawa. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. Pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Paweł Pyra, a drugie trafienie dołożył Michał Jabłoński. Gdy wydawało się, że Wilga dowiezie cenne zwycięstwo do końca, przydarzyły się dwa błędy, które między 80. a 85. minutą gry skutkowały trafieniami dla Okęcia.

W sobotę GKS pojechał do Zielonki, gdzie przekonał się o sile miejscowego Orła. Gospodarze po kwadransie prowadzili 2:0. W 26. minucie gola kontaktowego zanotował Pyra, ale niedługo później miejscowi wrócili na dwubramkowe prowadzenie. W drugiej połowie już w 63. minucie było 7:2! Na niespełna 10 minut przed końcem drugiego gola dla drużyny z Garwolina strzelił Piotr Domański.

W następnej kolejce Wilga II zagra u siebie z Deltą Warszawa (20 października, godz. 15).

Wilga Garwolin – Okęcie Warszawa 2:2 (2:0)

Bramki dla Wilgi: Paweł Pyra 19`, Michał Jabłoński 24`

Wilga II: Makulec (60` Mikulski), Szwed, Tracz, F. Świętulski, Pyra, Jabłoński (73` Divyanshu), Wągrodzki (55` Poreda), Rękawek (90` Grędzik), Mianowski, Mbayo (65` Matysiak), Kwiatkowski.

Orły Zielonka – Wilga II Garwolin 7:2 (3:1)

Bramki dla Wilgi: Paweł Pyra 26`, Piotr Domański 83`

Wilga II: Mikulski, Szwed (65` Kotlarski), F. Świętulski (87` Divyanshu), Pyra, Tomaszewski (53` Grędzik), Domański, Rękawek (77` Pasik), Wągrodzki, Mianowski (46` Poreda), Mbayo (74` Hys), Kwiatkowski (46` Pilarski).