Pamięć, która nie gaśnie

Znicz ? 4 zł, doniczka chryzantem ? 20 zł, zachować pamięć o tych, którzy odeszli ? bezcenne. Może dla niektórych to zapożyczenie ze znanej reklamy wyda się mało stosowne, ale myślę, że gdyby nasi bliscy, którzy są już po drugiej stronie, mogli powiedzieć, z czego cieszą się najbardziej, to nasza obecność, sięganie do wspomnień, chwila zadumy i nierzadko łza, która zakręci się w oku, byłyby dla nich najważniejsze   Jedni odchodzą, czekając wręcz na śmierć, inni ? niespodziewanie. Jedni w jesieni życia, inni w kwiecie wieku. Zawsze jednak odchodzą za wcześnie. Za wcześnie dla Nich, bo mieli jeszcze tyle planów i tyle marzeń do spełnienia. Za wcześnie dla nas, bo nie zdążyliśmy się nimi nacieszyć, powiedzieć wielu ważnych słów. Zostawiają po sobie mieszkanie, ubrania, zdjęcia, pustkę, którą można jedynie wypełnić naszymi wspomnieniami.

01.11.2011 07:13

Potrącenie pieszego na "17"

Kilkanaście minut przed 21 doszło na wypadku na krajowej "17", zaraz za zjazdem z obwodnicy Garwolina w stronę Lublina. Poszkodowany przebywa pod opieką lekarzy. - O 20.41 policja otrzymała zgłoszenie o wypadku. Kierowca osobowego volkswagena potrącił pieszego. Poszkodowanego karetka pogotowia ratunkowego zabrała do szpitala - relacjonuje asp. sztab. Leszek Wielgosz z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

31.10.2011 20:07

Puznówka z kompletem punktów

Jedynie KS Puznówka 96 wygrała mecz na poziomie A-Klasy. Dziewięć bramek straciła Burza Pilawa, sześć Wisła Maciejowice. Hutnik Huta Czechy przegrał... z boiskiem Tęczy Stanisławów. Pechową przegraną zanotował Hutnik Huta Czechy. Liderzy siedleckiej A-Klasy przeważali przez całe spotkanie, a to rywale strzelili jedyną bramkę meczu. Po rzucie rożnym, niepewnej interwencji bramkarza Hutnika, Sławomir Pszczółkowski trafił do bramki Hutnika.

31.10.2011 15:19

Ustrzelił klasycznego hat-tricka

Wygrana Snajpera i dwie porażki ? Amura i Orła to bilans 10. kolejki warszawskiej B-Klasy. Klasycznym hat-trickiem popisał się zawodnik z Sośninki Cezary Krawczyk. Do jednego punktu zmalała strata Snajpera Sośninka do lidera warszawskiej B-Klasy Victorii II Sulejówek. Snajper ograł Rokolę Otwock Wielki 4:1, choć do przerwy przegrywał 0:1. Druga połowa była popisem jednego aktora. ? W ciągu 10 minut trzy bramki strzelił Cezary Krawczyk ? relacjonuje Damian Richert, prezes Snajpera. Trafienie dołożył też Mateusz Kępka.

Orzeł lepszy od Sępa

W derbach powiatu Orzeł Unin lepszy od Sępa Żelechów. Pewnie wygrywa Zryw Sobolew. Wildze Miastków zwycięstwo wymyka się, w kolejnym już meczu, w ostatnich minutach spotkania. Za nami 14. kolejka siedleckiej Ligi Okręgowej. Zryw Sobolew, po wpadce z LKS Ostrówek, zdecydowanie ograł najsłabszą drużynę ligi. Bramki w spotkaniu z Orłem Łosice zdobywali: Michał Wiśnioch, Konrad Więckowski, Paweł Wasiulewski, Maciej Błachnio, Damian Baran, Dawid Buczek, Krzysztof Kwaśniak.

31.10.2011 11:57

Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzu

W porozumieniu z policją zapadła decyzja o utworzeniu strefy wyłączonej z ruchu przy garwolińskim cmentarzu. Jednodniowe zmiany (1 listopada) dotyczą odcinka ul. Romanówka od skrzyżowania z ul. Mazowiecką do ul. ks. Maszkiewicza (droga prowadzi do dyskontu spożywczego). - Kierowców uprasza się o zwracanie uwagi na wprowadzone tymczasowe nowe oznakowanie ? przypomina asp. szt. Leszek Wielgosz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

31.10.2011 11:22

Bez zwycięstwa

Pechowy remis, okupiony czerwoną kartką Łukasza Korgula, zanotowała Wilga Garwolin w 14. kolejce warszawskiej Ligi Okręgowej. Coraz gorzej wiedzie się Promnikowi Łaskarzew, który przegrał 0:7. Wilga wyjazdowe spotkanie z Victorią zaczęła bardzo dobrze. Do przerwy GKS prowadził 3:1. Dwa trafienia, po uderzeniach z rzutów wolnych, zanotował Łukasz Korgul. Bramkę strzelił także Jacek Kajtowski. Po zmianie stron zawodnicy Wilgi skupiali się na obronie wyniku. Nie ustrzegli się przy tym błędów.

31.10.2011 09:46