środa, 2 października 2024 04:24

Artykuły

Zmiana kierownika biura ARiMR

Stanisław Szostakiewicz (na zdjęciu) nie jest już kierownikiem Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Garwolinie. Jego miejsce zajęła Maria Całka. Do zmiany na stanowisku kierowniczym doszło w ubiegłym tygodniu. ? Kierownik został odwołany bez podawania przyczyny ? mówi Wojciech Jańczuk, dyrektor Mazowieckiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Warszawie.

17.04.2012 09:23
Wyśpiewała trzecie miejsce w Polsce

Małgorzata Beczek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie wyśpiewała trzecie miejsce podczas XVI Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ?Rozśpiewany Wawer? w Warszawie. Konkursowe przesłuchania prestiżowego przeglądu przeprowadzono w marcu. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbyło się w niedzielę. Trzecie miejsce w kategorii solistów zajęła Małgorzata Beczek uczennica pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego w ZSP nr 1 w Garwolinie. Nastolatka zachwyciła jurorów występem z piosenką ?Dziwny jest ten świat? z repertuaru Czesława Niemena.

17.04.2012 07:22
Tenisowe GP zakończone

Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Garwolina w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Miasta Garwolin zakończyły Grand Prix Mistrzostw Powiatu Garwolińskiego w tenisie stołowym. - Organizator imprezy firma Spartan składa podziękowanie za udział w turnieju zawodniczkom i zawodnikom. Dziękuję Tadeuszowi Mikulskiemu Burmistrzowi Miasta Garwolin za objęcie patronatu nad imprezą oraz ufundowanie nagród dla uczestników turnieju. Podziękowania kieruję na ręce Grzegorza Głowackiego Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Garwolinie za pomoc w przeprowadzeniu zawodów ? mówi Dariusz Zając z firmy Spartan.

17.04.2012 05:54
Bez porażki w B-Klasie

W 13. kolejce warszawskiej B-Klasy grę drużynom z powiatu garwolińskiego utrudniał deszcz. W ciężkich warunkach Snajper Sośninka wygrał na wyjeździe, a Amur Wilga zremisował na własnym boisku. Nie tylko z przeciwnikiem musiał walczyć Snajper Sośninka w meczu weekendowej kolejki. Boisko w Sobieniach Jeziorach było w fatalnym stanie, a dodatkowo w bocznym sektorze, po intensywnych opadach, utworzyła się duża kałuża. Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki na trudnym terenie.

17.04.2012 05:53
To była słaba kolejka

Tylko KS Puznówka 96 zdobyła komplet punktów w weekendowych meczach na poziomie A-Klasy. Remis zanotował Hutnik Huta Czechy, a wysokie porażki Wisła Maciejowice i Burza Pilawa. Z problemami kadrowymi do meczu z Wektrą Dziewule przystąpili zawodnicy Hutnika. Po wieczorze kawalerskim obrońcy Radosława Teperka trener Tomasz Barej miał do dyspozycji jedynie 12 zawodników. ? W pierwszej bezbramkowej połowie Wektra mogła strzelić kilka goli. My przebudziliśmy się dopiero po stracie bramki w 58. minucie, autorstwa naszego zawodnika ? mówi szkoleniowiec Hutnika. W 70. minucie stan meczu wyrównał Rafał Głąbicki. Pięć minut później Łukasz Trzciński zobaczył drugi żółty kartonik. Ze względu na ślub Teperka następny mecz z Grodziskiem Krzymosze Hutnik zagra 25 kwietnia.

Zostań Technikiem Organizacji Reklamy!

Taką możliwość daje nowy kierunek kształcenia, który od września ruszy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie.

16.04.2012 18:23
Wybierz ZSP Żelechów

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie zaprasza Gimnazjalistów do skorzystania z oferty edukacyjnej.

16.04.2012 18:20
Harcowali po raz czwarty

120 wykonawców wzięło udział w IV Przeglądzie Piosenki Harcerskiej i Zuchowej. Harcerskie szlagiery, znane przeboje polskiej muzyki, a przy tym dużo dobrej zabawy i radosna atmosfera ? tak wyglądało sobotnie przedpołudnie w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Wszyscy za sprawą zuchów i harcerzy z ZHP Hufca Orłów, którzy już po raz czwarty wzięli udział w Przeglądzie Piosenki Harcerskiej i Zuchowej. Z rok na rok impreza nabiera rozpędu. ? Przegląd jest okazją do spotkania się drużyn, intergracji i spędzenia wspólnie czasu, ale także, jak wszystkie nasza działania, ma charakter wychowawczy. Młodzi ludzie przezwyciężają lęk, stres, mają szansę sprawdzić się na scenie ? mówi pwd. Jacek Górski, komisarz przeglądu.

16.04.2012 17:46
Pamiątkowa tablica odsłonięta w Górznie

- Musimy o nich pamiętać i ten pomnik jest dowodem tej naszej pamięci ? mówił Jacek Sasin, minister w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego podczas wczorajszego odsłonięcia tablicy upamiętniającej 96 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. W uroczystościach wzięli udział parlamentarzyści, władze samorządowe oraz mieszkańcy Górzna. ?Pamięci 96 Polaków, na czele z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, którzy 10 kwietnia 2010 r. zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, w drodze na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej? ? taki napis widnieje na odsłoniętej wczoraj przed budynkiem Urzędu Gminy w Górznie pamiątkowej tablicy.

16.04.2012 12:32
Orzeł zdemolowany przez Victorię

Derbowe zwycięstwo Wilgi Miastków z Sępem Żelechów, pechowy remis Zrywu Sobolew z Czarnymi Węgrów, pogrom Orła Unin. Na boiskach siedleckiej Ligi Okręgowej rozegrano 20. serię spotkań. Trzy bramki padły w derbowym meczu Wilgi Miastków z Sępem Żelechów. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. ? Gra w pierwszej połowie była wyrównana ze lekkim wskazaniem na Wilgę. My graliśmy bez pięciu podstawowych zawodników, których wykluczyły kartki lub wyjazdy ? mówi Leszek Woźniak, prezes Sępa.

16.04.2012 12:18
Zwycięstwo Wilgi, porażka Promnika

W zgoła odmiennych nastrojach mecze 22. kolejki warszawskiej Ligi Okręgowej kończyli zawodnicy Wilgi Garwolin i Promnika. GKS ograł Legion Warszawa 2:1. Wyjazdowa wygrana mogłaby być bardziej okazała, gdyby zespół gości był bardziej skuteczny. W pierwszej połowie bramkarza Legionu pokonał Łukasz Puciłowski, po podaniu Jacka Kajtowskiego. Trzy ?setki? zmarnował zastępujący pauzującego za kartki Piotra Pioruna Jan Endzelm, okazje mieli także inni zawodnicy GKS.

16.04.2012 11:32
Tym, co kochali ojczyznę

W intencji ofiar zbrodni katyńskiej, tych, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem oraz walczącej w imię obrony krzyża młodzieży z Miętnego. Wczoraj w Garwolinie odbyły się uroczystości upamiętniające trzy ważne w historii Polski i naszego powiatu wydarzenia. ?Katyń 1940. Miętne 1984. Smoleńsk 2010. Pamiętamy? ? pod takim hasłem odbyły się wczoraj uroczystości związane z upamiętnieniem mordu katyńskiego, drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej i obrony krzyża w Miętnem. - Miłość do ojczyzny i chęć uczczenia bohaterów spowodowały, że 10 kwietnia 2010 roku polska delegacja udała się na uroczystości do Katynia. Pragnęli modlić się za ofiary katyńskiego lasu, wspominać tych, którzy oddali życie w służbie dla Polski ? mówił podczas wczorajszych obchodów starosta Garwoliński Marek Chciałowski.

16.04.2012 10:33
Śmiertelne potrącenie

Po potrąceniu pieszego w Mierżączce (gm. Górzno), tuż za zjazdem z obwodnicy, tworzą się korki. W wyniki uderzenia mężczyzna zmarł na miejscu. Policja kieruje ruchem wahadłowo. Do zdarzenia doszło ok. godz. 9.30 na trasie krajowej nr 17. Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie asp. szt. Leszek Wielgosz, samochód ciężarowy potrącił pieszego. ? Pieszy zginął na miejscu ? mówi policjant.

16.04.2012 08:04
Z policyjnej kroniki

Kronika zdarzeń z terenu powiatu garwolińskiego od 10 do 16 kwietnia Do trzech razy sztuka? 10 kwietnia w Gończycach (gm. Sobolew) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego kierowcę osobowego opla. Przeprowadzone w trakcie kontroli badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna nie stosował się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

16.04.2012 06:41