sobota, 28 września 2024 09:22

Zwycięstwo Wilgi, porażka Promnika

W zgoła odmiennych nastrojach mecze 22. kolejki warszawskiej Ligi Okręgowej kończyli zawodnicy Wilgi Garwolin i Promnika. GKS ograł Legion Warszawa 2:1. Wyjazdowa wygrana mogłaby być bardziej okazała, gdyby zespół gości był bardziej skuteczny. W pierwszej połowie bramkarza Legionu pokonał Łukasz Puciłowski, po podaniu Jacka Kajtowskiego. Trzy ?setki? zmarnował zastępujący pauzującego za kartki Piotra Pioruna Jan Endzelm, okazje mieli także inni zawodnicy GKS.

- Po przerwie zawodnicy Legionu zastosowali pressing na naszym zespole, jednak ich akcje kończyły się na 30-40 metrze przed naszą bramką. Drugą bramkę strzelił w 60. minucie Jacek Kajtowski, po dośrodkowaniu Arka Zalewskiego i przedłużeniu piłki przez Janka Endzelma ? mówi Jacek Paśnik, trener Wilgi.

Kilka minut po bramce na 0:2 gospodarze strzelili kontaktowego gola. Do końcowego gwizdka Wilga kontrolowała grę, stwarzając sytuacje do podwyższenia wyniku. Warty do odnotowania jest debiut juniora Patryka Mianowskiego w pierwszym zespole GKS. Po kontuzji na ostatnie minuty meczu na boisku pojawił się Łukasz Grązka.

Legion Warszawa- Wilga Garwolin 1:2 (0:1)
Bramki dla Wilgi: Łukasz Puciłowski, Jacek Kajtowski
Wilga: Mariak, Karol Zawadka, Korgul, Bogusz, Zalewski, Wielgosz (Mianowski), Sitarek, Puciłowski, Wachnicki, Endzelm (Marcin Makulec), Kajtowski (Grązka).

W bardzo ważnym meczu dla układu ligowej tabeli Promnik Łaskarzew przegrał z drużyną KS Wesoła 1:2. Jedyne trafienie dla gospodarzy zaliczył grający trener Dariusz Winek.

Promnik Łaskarzew ? KS Wesoła 1:2
Bramka dla Promnika: Dariusz Winek
Promnik: Bieńko, Mikulski (Świder), Opieka, Jankowski, Michalczyk, Winek, P. Brzostowski, Cichecki, Kurach, Paziewski (Paśnicki), Jóźwicki.