poniedziałek, 30 września 2024 05:29
Sport:

Dwa medale Ani Kotlarskiej w stolicy

W dniach 25-27 października w Warszawie został rozegrany XVI Otwarty Festiwal Badmintona. Imprezę udanie zakończyła Anna Kotlarska. Zawodniczka MKS Garwolin zdobyła dwa medale. Festiwal, dla kategorii młodzika, miał rangę turnieju grand prix Polskieog Związku Badmintona. Bardzo dobrze zagrała Ania Kotlarska, która w parze z Maksymilianem Krogulskim (KS Hubertus Zalesie Górne) zajęła drugie miejsce. Mazowiecki duet wygrał w półfinale z turniejową jedynką, a w finale uległ, po zaciętej, walce 1:2 w setach.

29.10.2019 06:51
Daria Paśnicka druga w III Półmaratonie Lubelskim

Dużym sukcesem Darii Paśnickiej, która zwyciężyła w VIII cyklu biegów Grand Prix Garwolina, zakończył się start w III Lotto Półmaratonie Lubelskim, który odbył się 27 października. Organizatorem biegu, w ramach którego  prowadzono również punktację Grand Prix Lublina w biegach długich, była Lubelska Fundacja Rozwoju Sportu. Podopieczna trenera Stanisława Buszty spisała się znakomicie, gdyż w doborowej stawce najlepszych biegaczek wywodzących się nie tylko z województwa lubelskiego, zajęła na dystansie 21 km 97.5 m, doskonałe, drugie miejsce, a uzyskany czas 1 godz. 30 minut i 8 sekund to norma na III klasę sportową oraz rekord życiowy pobity  aż o 1 minutę i 39 sekund.

28.10.2019 14:18
Kolejny rekord frekwencji zawodów pływackich w Garwolinie

W niedzielę odbyły się XVII Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Garwolin, które przyniosły kolejny rekord zgłoszonych zawodników, a było ic dokładnie 274 z 15 klubów. Zawody były na bardzo wysokim poziomie, czego dowodem są ustanowione aż trzy nowe rekordy ,,Garwolanki? oraz trzy nowe rekordy powiatu garwolińskiego w tym jeden zawodnika UKS Delfin Garwolin, Stanisława Siwka w kategorii 14-latków w konkurencji 50m motylkiem. Podopieczny trenera Waldemara Makowskiego uzyskał czas 29:45.

28.10.2019 09:15
Wilga w ?10? pokonała Mazura [wideo]

Wiele emocji dostarczył kibicom przy Sportowej mecz 12. kolejki IV ligi. Wilga Garwolin pokonała Mazura Karczew 2:1, mimo że przez ponad połowę spotkania grała w osłabieniu. Czerwoną kartkę zobaczył Robert Kwiatkowski. IV-ligowe spotkania z Mazurem od zawsze są spotkaniami, w których nie brakuje emocji, także tych pozasportowych. Tak było dzisiaj w Garwolinie. W barwach gości dwóch zawodników z przeszłością w GKS. Kacper Kozikowski jeszcze w poprzednim sezonie był filarem obrony Wilgi. Aktywny w ofensywie był Daniel Żurawski, który również nie tak dawno występował w GKS.

26.10.2019 18:43
Wilga nie dała rady Mszczonowiance [wideo]

Pierwsze minuty wyjazdowego spotkania Wilgi Garwolin z Mszczonowianką zdecydowały o porażce GKS. Gospodarcze szybko objęli prowadzenie 2:0. Mecz w Mszczonowie ostatecznie zakończył się wynikiem 4:1. Zanim mecz 11. kolejki IV na dobre się rozpoczął, był praktycznie rozstrzygnięty. Po 11. minutach gospodarze prowadzili 2:0. Dwa gole Mszczonowianki to efekt indywidualnych błędów defensorów Wilgi. Do przerwy miejscowi prowadzili 3:0 i było jasne, że GKS będzie trudno nawet o punkty.

21.10.2019 18:55
Zawodowi strażacy najlepsi w mistrzostwach na Orliku

Drużyna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie wygrała I Mistrzostwa Służb Mundurowych Powiatu Garwolińskiego na Orliku, które odbyły się w Górznie. Na starcie zawodów stanęło 11 drużyn. Fazę grupową rozegrano 12 października. Decydujące starcia zaplanowano na wczoraj. Mecze ćwierćfinałowe dostarczyły wielu emocji. Dwa z nich musiały zostać rozstrzygnięte w rzutach karnych. W półfinałach Mundurowi z Żelechowa pokonali zespół Dragon&Tęcza 3:0. W drugim starciu o wielki finał, w regulaminowym czasie padł remis 2:2. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej pokonali połączone siły OSP Unin i Goździk w serii rzutów karnych 3:0.

21.10.2019 07:12
Znów padł biegowy rekord! VIII edycja GPZG zakończona

Ponad 200 osób wzięło udział w tegorocznym cyklu biegowym Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Po raz kolejny został pobity rekord. Impreza niewątpliwie rozbiegała Garwolin w każdym pokoleniu. Na starcie imprezy zameldowało się w sumie ponad 160 młodych i bardzo młodych amatorów bieganie. 13 października odbył się czwarty i zarazem finałowy bieg tegorocznego cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej, który już od 8 lat organizują Stowarzyszenie Truchtacz.pl i Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Rekord frekwencji po raz kolejny został pobity. W całym cyklu wzięło udział 229 osób, w tym 67 zawodników powyżej 16. roku życia i 162 dzieci. Na startach meldowali się zarówno seniorzy, jak i przedszkolaki, co jest dowodem na to, że bieganie także łączy pokolenia.

17.10.2019 09:49
Strzelali z okazji Dnia Nauczyciela

Kilkudziesięciu nauczycieli i pracowników oświaty wzięło udział w Zawodach Strzeleckich o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego organizowanych z okazji Dnia Nauczyciela. Zawody, organizowane przez Klub Strzelectwa Sportowego Snajper, odbyły się w czwartek, na klubowej strzelnicy na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Garwolinie. Sędzią głównym był Jerzy Mitek.

14.10.2019 08:33
Beniaminek nie dał rady Wildze [wideo]

Choć styl nie był powalający, liczą się trzy punkty. Wilga Garwolin pokonała ostatnią w tabeli Unię Warszawa 3:0 (1:0) w meczu 10. kolejki IV ligi. Beniaminek nie dał rady Wildze [wideo] W kadrze Wilgi zabrakło dzisiaj kontuzjowanych Sebastiana Papiernika i Huberta Świdra. Początek gry to kilka strat w wykonaniu gospodarzy. Po jednej z nich, oko w oko z Axelem Gandarelą stanął Kamil Izdebski. Wychodzący z bramki argentyński goalkeeper obronił płaski strzał napastnika ze stolicy.

12.10.2019 18:27
Wielki finał biegowych zmagań

To już ostatnia prosta. W najbliższą niedzielę odbędzie się czwarty, finałowy bieg VIII Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Najlepsi zawodnicy całego cyklu staną na podium i odbiorą zasłużone nagrody. VIII Grand Prix Ziemi Garwolińskiej cieszyło się ogromną popularnością wśród mieszkańców Garwolina i okolic ? szczególnie wśród najmłodszych amatorów biegania. Podczas każdego biegu na starcie ustawiało się kilkudziesięciu zawodników biegów dla dzieci i młodzieży, a wśród nich między innymi kilkuletni biegacze, którym często towarzyszyli rodzice i dziadkowie. Z dystansem blisko 5 kilometrów chętnie mierzyli się także dorośli.

08.10.2019 09:20
Wysoka porażka GKS w Błoniu

Nie było niespodzianki w meczu 9. kolejki IV ligi. Wilga Garwolin uległa wiceliderowi Błoniance Błonie 0:5 (0:1). W sobotnim spotkaniu GKS nastawił się głównie na kontry. W pierwszej połowie dobrze goście grali w defensywie. Nie ustrzegli się jednak błędu, po którym w 18. minucie Przemysław Dwórzyński posłał piłkę do siatki, wykończając rzut rożny.

07.10.2019 19:36
Jeden bieg ? dwa rekordy

W Warszawie odbyły się  29 września , zawody zakończenia sezonu 2019, w których lekkoatleci Wilgi Garwolin ustanowili, mimo niesprzyjającej pogody, dwa rekordy powiatu i aż 13 rekordów życiowych. W biegu na 2000m kobiet zwyciężyła niezmordowana Emilia Mazek, w czasie rekordu powiatu seniorek ? 6.54.83s, przed 16-letnią Agatą Szaniawską - która  również ustanowiła rekord, tym razem w kategorii juniorek młodszych, wynikiem ? 7.00.28s.

03.10.2019 05:09
Wilga za burtą pucharu

Na 1/8 finału występ w tegorocznym okręgowym Pucharze Polski zakończyła Wilga Garwolin. GKS przegrał na wyjeździe z innym IV-ligowcem Huraganem Wołomin 0:5 (0:4). Na dzisiejszy mecz do Wołomina Wilga udała się w bardzo rezerwowym składzie. Efektem była słaba postawa, którą wykorzystali przedstawiciele grupy północnej IV ligi. Prowadzeni przez byłego trenera Wilgi Sergiusza Wiechowskiego gospodarze już do przerwy prowadzili 4:0. Po zmianie stron Huragan dołożył jedno trafienie.

02.10.2019 18:17
Złota sportowa jesień młodzików Wilgi

Młodzicy Wilgi nie zwalniają  tempa. Po doskonałych występach w Olecku, Ciechanowie i Siedlcach, przyszedł start w zawodach ? Szukamy Olimpijczyków?, które odbyły się w Radomiu, gdzie pojawili się reprezentanci z województwa świętokrzyskiego, lubelskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Niestety pogoda  nie pozwoliła na uzyskiwanie dobrych wyników, liczyły się zatem trzy pierwsze miejsca, które nagradzane były czekoladowymi pralinami. Tych ostatnich podopieczni trenera Stanisława Buszty przywieźli z Radomia aż dziewięć, były zatem powody do zadowolenia.

02.10.2019 07:17
Najwyższe w sezonie zwycięstwo Wilgi [wideo]

Pewne trzy punkty zdobyli piłkarze Wilgi Garwolin w meczu 8. kolejki IV ligi. GKS pokonał Żyrardowiankę Żyrardów 4:0 (3:0). To najwyższa w sezonie wygrana podopiecznych Damiana Milewskiego i pierwszy mecz na ?zero? z tyłu. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. W 2. minucie sędzia uznał, że wbiegający w pole karne Damian Papiernik był faulowany przez Damiana Dudzińskiego. Pewnym egzekutorem ?jedenastki? był Piotr Talar. Po 10 minutach gry było 2:0. Tomasz Paszkowski wyłuskał piłkę obrońcy gości, zobaczył wysuniętego z bramki Kacpra Skrzypka i precyzyjnym strzałem zdobył 10. gola w sezonie.

28.09.2019 16:41