poniedziałek, 30 września 2024 03:26
Sport:

Delfin Garwolin rozpruł Mikołajowi worek z medalami

Zawodnicy UKS Delfin Garwolin w 43 ? osobowej kadrze udali się na Otwarte Mistrzostwa Góry Kalwarii w sprincie pływackim ? Zima 2019. Zdobyli tam aż 41 medali, w tym 15 złotych, 16 srebrnych i 10 brązowych. Wczoraj zdecydowanie bezkonkurencyjni okazali się: Siwek Barbara ( 50m dowolny i 50m motyl ), Mikulska Izabela ( 50m dowolny i 50m grzbiet ), Więckowska Alicja ( 50m dowolny i 50m grzbiet ) oraz Siwek Stanisław ( 50m grzbiet i 50m klasyk ), którzy zdobyli po dwa złote medale. Na najwyższym stopniu podium oprócz nich stanęli jeszcze: Gontarz Maciej ( 50m dowolny ), Sitnik Jakub ( 50m grzbiet ), Błażejczyk Antoni ( 50m grzbiet ), Kargol Michał ( 50m motyl ), Domańska Karolina ( 50m grzbiet ), Jonak Jagoda ( 50m klasyk ) i Jędrzejewska Olivia ( 50m motyl ).

08.12.2019 08:45
Zdrowie gra dalej w pucharach

Zwycięstwem 14:4 (6:3) z Victorią Solec futsalowa drużyna Zdrowia Garwolin awansowała do finału mazowieckiego Pucharu Polskiego. Na wczorajsze spotkanie piłkarze Zdrowia pojechali dziewięcioosobowym składem. W ubiegłym ligowym sezonie drużyna z Solca otrzymała srogą lekcję futsalu od garwolińskiego zespołu. Victoria uległa naszym 0:22 oraz 0:23. Aktualnie to zdecydowanie bardziej doświadczony i ograny zespół.

06.12.2019 07:21
III Grand Prix Polski w Tenisie Stołowym w Borowiu

W ubiegły weekend w Borowiu odbyło się III Grand Prix Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Tenisie Stołowym. Organizatorem tej imprezy sportowej, organizowanej pod patronatem Polskiego Związku Tenisa Stołowego, były Młodzieżowe Ośrodki Wychowawcze w Borowiu i w Woli Rowskiej, a głównym organizatorem wicedyrektor ośrodka Marcin Karwowski. Turniej został podzielony na dwie części. Pierwszego dnia, po uroczystym otwarciu przez wicedyrektora Marcina Karwowskiego, wójta gminy Borowie Wiesława Gąski i dyrektor Zespołu Oświatowego w Borowiu Ewę Wielgosz, rozegrano turniej drużynowy. Niedzielne zmagania polegały na wyłonieniu najlepszego indywidualnego tenisisty.

04.12.2019 13:08
Snajper i Wilga w doborowym towarzystwie

Dwie szkółki piłkarskie z powiatu garwolińskiego uzyskały Brązową Gwiazdkę PZPN, potwierdzającą metody szkolenia młodych piłkarzy. Mowa o KS Snajper Sośninka i Wildze Garwolin. PZPN ogłosił listę szkółek, które otrzymały certyfikację w programie certyfikacji szkółek PZPN. Program dla szkółek piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Przyznanie oddziałowi szkółki piłkarskiej certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek, będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania piłkarskich umiejętności.

03.12.2019 06:22
I ty możesz zostać biegającym Mikołajem

5 kilometrów dla dorosłych i 4 krótsze biegi dla dzieci. Na mecie dla każdego pamiątkowy medal, a później ognisko z kiełbaskami. Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zapraszają do udziału w Biegu Mikołajkowym. Tym razem wspólnego bieganie pod znakiem Mikołajkowych czapek odbędzie się na terenach przy zbiorniku retencyjnym w Garwolinie. 8 grudnia o godzinie 13:00 wystartują najmłodsi amatorzy biegania. Dla dzieci przygotowano aż 4 biegi o długości od 300 metrów do około 2 km. O 13:30 na starcie ustawia się zawodnicy powyżej 16. roku życia. Będą mieli do przebiegnięcia dwa okrążenia wokół zbiornika, czyli dystans około 5 km.

02.12.2019 11:34
2. kolejka GLH: Trzy drużyny z kompletem zwycięstw

Wyjątkowo w sobotę rozegrano drugą serię Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup. Dwa spotkania trzymały w napięciu do ostatniej minuty. Drugą serię spotkań rozpoczęło spotkanie Show Team i Karino. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 4:4. Po przerwie Karino wyszło na dwubramkowe prowadzenie. W ostatniej minucie nadzieję na remis Show Team dało trafienia Michała Choima.

02.12.2019 09:30
Bez medali, ale z nowymi rekordami na Warszawiance

Prawie tysiąc zawodników, z ponad 100 klubów z całej Polski oraz z zagranicy, wzięło udział w Zimowych Mistrzostwach Warszawy w Parku Wodnym Warszawianka. W zawodach na długim basenie UKS Delfin Garwolin reprezentowało 24 zawodników. Największą grupę zawodników utworzyli tym razem najmłodsi - trenujący pod okiem trenera Wojciecha Mianowskiego, dla których była to pierwsza okazja zobaczyć a potem wystartować na basenie olimpijskim. - Szczególne słowa uznania dla maluchów, dla których zawody na takiej pływalni to wielkie przeżycie. Raz że wielki i piękny obiekt, dwa bardzo duża ilość startujących zawodników to zawsze działa na wyobraźnię. Pomimo towarzyszącego stresu i czasu trwania zawodów moi podopieczni dali radę i jestem z nich dumny i naprawdę ich podziwiam ? ocenia szkoleniowiec.

02.12.2019 07:25
Ostatni Progres Cup w 2019 roku

Blisko 100 zawodników zaprezentowało swoje umiejętności na Hali Stulecia w Garwolinie podczas turnieju Progres Cup dla roczników 2012/2013. W niedziele odbył się ostatni Progres CUP w roku 2019. Turnieje organizowane przez SMPN Progres Garwolin zawsze cieszą się ogromną popularnością. Ty razem było jeszcze lepiej niż zawsze bowiem rywalizacja schodzi na boczny plan, a trenerzy i rodzice nie liczą bramek i wyników. Każda z drużyn ?została zwycięzcą?. Każdy otrzymał taki sam medal oraz puchar.

30.11.2019 19:20
Sukcesy MKS na wielu frontach

Bardzo udanie weekendowe starty zakończyli zawodnicy MKS Garwolin. W dniach 23-24 listopada w Józefosławiu zostały rozegrane zawody Grand Prix Polski w kategoriach Elita, Junior i Młodzik. W tej ostatniej po 24 zawodników w grach pojedynczych i po 16 par w grach podwójnych, będących najwyżej na listach klasyfikacyjnych PZBad, z podziałem na grupę A i B.

26.11.2019 07:21
Zdrowie lepsze do Drukarza

W drugim spotkaniu II Polskiej Ligi Futsalu Zdrowie Garwolin pewnie pokonała Drukarza Warszawa 13:2. Podopieczni Karol Kopća odnieśli drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Tym razem gospodarze nie dali szans drużynie Drukarza Warszawa. Stołeczny zespół zbiera doświadczenie w II PLF. Młodzi piłkarze ze stolicy nie potrafili przeciwstawić się miejscowym, którym ustępowali przede wszystkim warunkami fizycznymi.

25.11.2019 13:00
1. kolejka GLH: Zeller pierwszym liderem

Ponad 60 goli padło w 1. kolejce Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup. Autorem pierwszego trafienia w ósmej edycji futsalowych zmagań w gminie Łaskarzew został Tomasz Szeląg. Inauguracja ligi odbyła się wczoraj w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie z siedzibą w Woli Łaskarzewskiej.  W pierwszym meczu Snajper Sośninka pokonał Show Team 9:4. Autorem pierwszego trafienia w tegorocznej edycji ligi został Tomasz Szeląg (Show Team).

25.11.2019 09:32
Kolejna złota sztafeta Delfina

W Grójcu odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Grójca w Pływaniu o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Grójec. Na starcie stanęło 200 zawodników z 13 klubów, w tym 35-osobowa reprezentacja UKS Delfin Garwolin, która zdobyła łącznie 28 medali, z czego 7 złotych, 9 srebrnych i 12 brązowych. W konkurencji na 50m stylem dowolnym w swoich rocznikach srebra zdobyli: Siwek Barbara, Więckowska Alicja, Gontarz Maciej i Sitnik Jakub a brązowe wywalczyli: Mućko Oliwia, Małaj Maria i Kaczorowski Miłosz. W rywalizacji na 50m stylem klasycznym złota wypływali: Jonak Jagoda oraz Wojciechowski Jan. Srebrnym medalistą tej konkurencji został Zalewski Filip, a brązowe medale zdobyli: Szopa Alicja, Kopik Karolina i Więckowski Piotr.

24.11.2019 11:26
Mocna ?4? dla Wilgi. Trener i kapitan podsumowują rundę [wideo]

Jest dobrze, ale mogłoby być lepiej. Wilga Garwolin z 23 punktami zakończyła rundę jesienną IV ligi. Występ GKS podsumowują trener Damian Milewski i kapitan Karol Zawadka. 23 oczka zdobyte w 15 meczach to najlepszy wynik Wilgi na półmetku dotychczasowych sezonów w IV lidze. Siódma Wilga ma osiem punktów przewagi nad strefą spadkową i dziewięć mniej niż liderujący tercet Radomiak II, MKS Piaseczno i Błonianka.

22.11.2019 17:42
Rodzeństwo z medalami

W rozgrywanym w niedziele Krajowym Turnieju WWL Badminton Yonex Cup Elity świetnie zaprezentowali się Magdalena i Mariusz Nogal z MKS Garwolin. W grze mieszanej rodzeństwo zajęło trzecie miejsce. Magdalena również rywalizowała w grze podwójnej w parze z Urszulą Trusińska (WWL Badminton Club), gdzie również stanęła na najniższym stopniu podium zdobywając kolejny brązowy medal.

19.11.2019 07:16
Wygrana Zdrowia na inaugurację II Ligi Futsalu

W swoim pierwszym meczu II Ligi Mazowieckiej Polskiej Ligi Futsalu męska drużyna Zdrowia Garwolin pokonała zespół AZS AWF Warszawa 9:4 (4:3). Do inaugurującego sezon meczu, drużyna Zdrowia przystąpiła tradycyjnie z kilkoma problemami natury kadrowej i sportowej. Pierwsze spotkanie zawodnicy garwolińskiego klubu rozegrali ?z marszu?, bez ani jednego wspólnego treningu.

19.11.2019 07:11