sobota, 28 września 2024 05:16
Sport:

Sport

Szczypiornistki z Sobolewa najlepsze

Piłkarki ręczne z ZSP w Sobolewie wywalczyły złoty medal na Regionalnej Licealiadzie w Piłce Ręcznej w Siedlcach. Od kilkunastu lat sobolewskie uczennice zajmują medalowe miejsca w regionie w tej dyscyplinie sportu. W finale zmagań spotkały się reprezentacje siedleckich szkół i jedna z powiatu garwolińskiego.

04.04.2023 05:34
X Triathlon Garwoliński 1 lipca! Ruszyły zapisy

750 metrów do przepłynięcia, 20 km na rowerze i 5 km biegu. To zadanie, z którym zmierzą się uczestnicy tegorocznego Triathlonu Garwolińskiego. 1 lipca zawody zostaną zorganizowane już po raz dziesiąty. Zapisy wystartowały dziś w samo południe! Triathlon Garwoliński to wydarzenie, które od 10 lat organizowane jest przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie przy współpracy Fundacji AQUA LIFE, Garwolińskiego Stowarzyszenia Kolarskiego „Horyzont” oraz Stowarzyszenia Truchtacz.pl. Patronują mu Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak i Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk. To zawody dedykowane wszystkim miłośnikom pływania, jazdy na rowerze i biegania, którzy ukończyli 16. rok życia. Zawodnicy mają do przepłynięcia 750 metrów (Jezioro Mamut), do pokonania rowerem 20 km, a do przebiegnięcia 5 km. Start, meta i strefa zmian znajdują się w Parku Wodnym “Mamut” w Woli Rębkowskiej. Trasa rowerowa prowadzi do Huty Garwolińskiej, a bieg odbywa się drogami serwisowymi przy obwodnicy Garwolina.

03.04.2023 11:09
Filip Poszytek i Kaja Szczypek w „10” na OMDO

1 kwietnia odbyła się kolejna runda zawodów z cyklu Od Młodzika Do Olimpijczyka. Po czterech rundach rozgrywanych na krótkim basenie przyszedł czas na rywalizację na olimpijskiej pływalni. W prima aprilis gospodarzem zawodów był Wodny Park Warszawianka, w których wystąpiło 837 zawodników z 71 klubów, w tym czwórka reprezentantów UKS Delfin Garwolin. Podopieczni trenera Wojciecha Mianowskiego pokazali się z bardzo dobrej strony, czego dowodem są wysoko zajmowane przez nich miejsca. Najwyżej sklasyfikowany został Filip Poszytek (VII na 100m motyl z rekordem powiatu w kategorii młodzików 13 lat – 1:15:40).

03.04.2023 05:35
Tenisistki z Sobolewa najlepsze w regionie siedleckim

30 marca w Siedlcach odbyła się Regionalna Drużynowa Licealiada Tenisa Stołowego. Uczennice ZSP w Sobolewie zajęły pierwsze miejsce pokonując wiele zawodniczek z takich miast jak z Siedlce, Węgrów, Mińsk Mazowiecki, Stoczek Łukowski i wiele innych.

03.04.2023 05:27
Dwójka ma najlepszych szachistów

W Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie odbył się turniej szachowy dla szkół ponadpodstawowych o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego. Najlepszym zawodnikiem został Adam Kulig z ZS nr 2 w Garwolinie. Drużynowo najlepsza także Dwójka. W rozgrywkach udział wzięły wszystkie szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez Powiat Garwoliński. Turniej został zorganizowany już po raz dziewiąty. Koordynatorem turnieju był Andrzej Głodek - nauczyciel LO im. Joachima Lelewela w Żelechowie.

02.04.2023 07:01
MOW Wola Rowska mistrzem Polski!

40 meczów na dwóch halach w Borowiu i w Górznie wyłoniło nowego Mistrza Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Halowej Piłce Nożnej. Zostali nim zawodnicy z Woli Rowskiej. Wczoraj młodzież z 13 ośrodków wychowawczych z całej Polski rywalizowała w dwóch grupach eliminacyjnych.

02.04.2023 06:44
Victoria ponownie lepsza

Po raz drugi w sezonie Victoria Sulejówek pokonała Wilgę Garwolin. W 21. kolejce forBet IV ligi GKS przegrał na wyjeździe 2:4 (1:3). O wyniku zdecydowały fatalne błędy w obronie. Do kadry gości na dzisiejsze spotkanie wrócił, pauzujący za kartki, Sebastian Papiernik. Zabrakło z kolei kontuzjowanego Filipa Gaca i na środku obrony zagrał od początku Kacper Kozikowski. Stoper Wilgi mocnym akcentem wszedł w spotkanie. W 9. minucie Grzegorz Piesio z rzutu wolnego dośrodkował prosto na głowę defensora i Wilga nieoczekiwanie objęła prowadzenie na boisku wicelidera.

01.04.2023 14:52
Dwójka najlepsza pod siatką

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie zdominowali szkolne siatkarskie rozgrywki w powiecie garwolińskim. W marcu rozegrano mistrzostwa powiatu uczniów szkół podstawowych. 9 marca w hali garwolińskiej SP 2 zapadły rozstrzygnięcia w czwórkach siatkarskich chłopców klas IV-VI. Mistrzami powiatu zostali gospodarze, którzy wyprzedzili drugi zespół SP 2, SP Górzno oraz SP Unin.

31.03.2023 05:54
Ogólniak najlepszy pod koszem

29 marca w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie odbył się finał powiatowy koszykówki chłopców szkół średnich. Mistrzami zostali zawodnicy LO Garwolin. Turniej finałowy poprzedziły eliminacje, w których z dalszej rywalizacji pożegnali się zawodnicy KLO Garwolin i LO Sobolew. Decydujące rozstrzygnięcia zapadły w środę w Dwójce. Po półfinałach, w meczu o złoto zmierzyły się drużyny LO Garwolin i ZS Miętne. Lepsi okazali się ci pierwsi, sięgając po złoty medal.

30.03.2023 13:37
Sprzęgło Sosnowiec z Pucharem Starosty

Po raz ósmy Snajper Sośninka zorganizował Amatorski Turniej Futsalu o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego. W hali sportowej w Woli Łaskarzewskiej rywalizowało osiem drużyn. W turnieju mogli grać jedynie zawodnicy niegrający w klubach (wyjątek stanowili oldboye i gracze z rocznika 2005 i młodsi). Łącznie rozegrano 18 spotkań.

26.03.2023 16:56
Nauczyciele badmintoniści z medalami MP

Siedem medalowych miejsc zdobyli nauczyciele z powiatu garwolińskiego podczas ENEA Mistrzostw Polski Nauczycieli i Trenerów w Badmintonie, które odbyły się w Staszowie. W sobotę trzy medale nauczyciele zdobyli w rywalizacji singlistów. Mistrzami Polski zostali • Maria Brzeźnicka (kat. 50+), Dariusz Rudka (kat. 50+), Krzysztof Walenda (kat. 40+). Panowie z Garwolina w Staszowie po raz drugi stanęli na najwyższym podium w grze podwójnej 40+.

26.03.2023 16:34
Pierwsze zwycięstwo wiosną. Oskar pokonany

Po remisie na inaugurację, Wilga Garwolin pokonała Oskara Przysuchę 2:1 (1:1) w meczu 20. kolejki forBet IV ligi. Dzisiejsze spotkanie poprzedziła minuta ciszy ku czci Jarosława Majewskiego, zmarłego sympatyka i przewoźnika klubu z Garwolina. W składzie miejscowych zabrakło, pauzującego za kartki, Sebastiana Papiernika, którego na skrzydle zastąpił Kirył Shakurau.

25.03.2023 18:18
Wybraliście Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2022

Jagoda Jonak została Sportowcem Powiatu Garwolińskiego 2022. Zawodniczka UKS Delfin Garwolin została zwycięzcą plebiscytu, który wrócił po trzech latach przerwy. Ogłoszenie wyników odbyło się wczoraj  podczas gali w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Przez ostatnie tygodnie na łamach naszego portalu, za pośrednictwem SMS i portalu społecznościowego Centrum Sportu i Kultury oddawaliście głosy na swoich faworytów. Te po uwzględnieniu wagi punktowej dały ostateczne wyniki.

23.03.2023 08:54
Gm. Garwolin: Strażacy tym razem na sportowo

Zespoły OSP Sulbiny w siatkówce oraz OSP Miętne w piłce nożnej halowej triumfowały w turniejach organizowanych dla jednostek z terenu gminy Garwolin. Zmagania odbyły się w Górznie. Zawody zostały rozegrane po raz piąty. Najpierw 11 marca strażacy rywalizowali w piłce siatkowej. Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów OSP oraz drużyna sportowa Gminy Garwolin. Zwycięzcę turnieju wyłonił dopiero ostatni mecz zawodów.

21.03.2023 14:00
Wiosenna „Rodzinna Integracja ze Zdrowiem”

Wiosnę już czuć w powietrzu, najwyższy więc czas zadbać o formę, a najlepiej to zrobić w rodzinnym gronie w Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie! Na przywitanie wiosny, w piątek 17 marca, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Rodzinna Integracja ze Zdrowiem”. Jest to innowacja pedagogiczna autorstwa Agnieszki Głodek, wyjątkowy projekt objęty patronatem honorowym Burmistrza Miasta Garwolina, za każdym razem gromadzący wielu rodziców wraz z dziećmi, chcących zacieśnić swe rodzinne więzi w duchu sportu i dobrej zabawy.

20.03.2023 12:38