sobota, 28 września 2024 05:23
Sport:

Sukcesy seniorów MKS

22 kwietnia badmintoniści MKS Garwolin zawitali do Częstochowy, gdzie odbył się kolejny turniej dla tej grupy zawodników – XIV Jurajski Turniej Seniorów. Złoty medal w singlu kat. 55+ zdobył Dariusz Rudka. Grę pojedynczą kat. 75+ zdominowali zawodnicy MKS. Wygrał Jerzy Rybicki przed Jerzym Stachowskim i Przemysławem Grześkowiakiem. Srebro w rywalizacji 45+ wywalczyła Maria Brzeźnicka.

26.04.2023 05:14
Zofia Stankiewicz ze złotem w Zielonce

22 kwietnia w Zielonce zostały rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Zawodniczki MKS Garwolin zdobyły dwa medale. W grze pojedynczej triumf Zofii Stankiewicz nastolatki z Garwolina należy uznać za wielką (pozytywną) niespodziankę turnieju. Druga singlistka MKS – Ewelina Arczyńska została sklasyfikowana na miejscach 9-16.

25.04.2023 14:13
Dwa rekordy pierwszego biegu w ramach GPZG

XII Grand Prix Ziemi Garwolińskiej wystartowało! 16 kwietnia odbył się pierwszy bieg w ramach tegorocznego cyklu i był podwójnie rekordowy. W zawodach wzięło udział ponad 180 zawodników, a Robert Świecak, zwycięzca niedzielnego biegu, pokonał 5-kilometrową trasę w nieco ponad 17 minut, ustanawiając tym samym nowy rekord trasy. Grand Prix Ziemi Garwolińskiej to cykl biegów organizowanych przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz biegowych imprez w Garwolinie. Na starcie zawodów za każdym razem licznie ustawiają się całe rodziny, bo dzięki różnym dystansom dopasowanym do możliwości, w imprezie może wziąć udział każdy od dzieci – nawet tych w wieku przedszkolnym, przez młodzież i na dorosłych kończąc. Ci ostatni mają do przebiegnięcia około 5 km.

25.04.2023 08:54
Dominacja Delfina w I rundzie mityngu

23 kwietnia rozpoczął się już jubileuszowy X Mityng Pływacki, w którym tradycyjnie biorą udział cztery kluby: Barakuda Team Mińsk Mazowiecki, Neptun Sokołów Podlaski, Orka Ostrów Mazowiecka oraz UKS Delfin Garwolin. W tym roku wyjątkowo rundę inauguracyjną poprowadził klub z Ostrowi, podczas której zawodnicy znad Wilgi wystawili 60–osobową reprezentację, która wygrała klasyfikację medalową zdobywając łącznie 49 medali, w tym 20 złotych, 12 srebrnych i 17 brązowych.

24.04.2023 14:52
Arcyważne zwycięstwo z Mszczonowianką

Jeden gol zdecydował o zwycięstwie Wilgi Garwolin z Mszczonowianką Mszczonów w 24. kolejce forBet IV ligi. Przy Sportowej mierzyli się dzisiaj sąsiedzi z ligowej tabeli. 10. Wilga miała punkt przewagi nad Mszczonowianką. Oba zespoły we wrześniowym spotkaniu podzieliły się punktami. Po ponad siedmiu miesiącach trudno było wskazać faworyta wiosennego rewanżu. W składzie GKS jedna wymuszona pauzą za kartki zmiana. Za Kacpra Kowalskiego zagrał Jakub Wągrodzki. Duet napastników tym razem stanowili Tomasz Paszkowski i Andrei Trukhan.

22.04.2023 18:32
Wartościowy sparing SportsMate360 Academy

Stacjonująca w Miętnem akademia piłkarska SportsMate360 rozegrała wartościowy sparing z zespołem Polonii Warszawa. Mecz kontrolny został rozegrany w ubiegłym tygodniu w Warszawie. Spotkanie toczyło się w bardzo dobrym tempie, co obfitowało w wiele sytuacji podbramkowych. Zawodnicy z Miętnego musieli sprostać wymaganiom, bo Polonia przez cały mecz grała wysokim pressingiem, ale dzięki odpowiedniej współpracy zawodników udawało się budować ataki. Mecz zaczął bardzo dobrze dla gości, bo w 33. minucie, po rzucie rożnym, przyjezdni wyszli na prowadzenie. Strzelcem bramki był Nikhil Sandu. Polonii udało się wyrównać tuż przed przerwą po akcji w bocznym sektorze boiska.

21.04.2023 06:50
Siatkarze Dwójki mistrzami powiatu

Siatkarze Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie zostali mistrzami powiatu garwolińskiego. Turniej finałowy z udziałem czterech drużyn odbył się w piątek w ZS nr 2. W pierwszym półfinale młodzież z garwolińskiego KLO pokonała rówieśników z ZS nr 1. W drugim meczu o finał gospodarze wygrali z LO Sobolew.

20.04.2023 06:00
Ligowe zaległości na remis [wideo]

Bezbramkowy remis zanotowała Wilga Garwolin w zaległym meczu 18. kolejki forBet IV ligi. Po raz drugi w sezonie GKS podzielił się punktami z MKS Przasnysz. Pierwotnie rewanż z MKS miał zostać rozegrany 11 marca, ale na drodze stanęły warunki pogodowe i zły stan boiska przy Sportowej. Wilga przystępowała do dzisiejszego spotkania w roli faworyta.

19.04.2023 18:29
Więckowska i Sitnik z medalami mistrzostw Polski

W weekend na pływalni Aqua Lublin odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu. Lublin, który został mianowany europejską stolicą młodzieży tą imprezę organizował już po raz czwarty.   AMP-y stanowią niezwykłe połączenie rywalizacji dla zawodowców i fanatyków sportu, którzy amatorsko uprawiają pływanie. Od lat AMP-y są jedną z najsilniej obsadzonych krajowych imprez w pływaniu. Nie inaczej będzie w tym roku – na liście zgłoszeniowej aż roi się od nazwisk czołowych polskich pływaków.

18.04.2023 07:20
Reprezentacja Gminy Łaskarzew wywalczyła szablę Bronisława Rojka

W hali sportowej w Górznie odbyły się sportowe zmagania samorządowców z terenu Powiatu Garwolińskiego.  Tym razem włodarze, radni i pracownicy urzędów rywalizowali w siatkówce. Na początku sobotniego turnieju minutą ciszy uczczono pamięć wieloletniego zawodnika z Gminy Garwolin śp. Waldemara Mućko, zmarłego w ostatnim czasie, który wielokrotnie brał udział w sportowych zmaganiach samorządowców.

17.04.2023 13:20
Trzy medale Delfina na Mistrzostwach Mazowsza

W weekend na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyły się Wiosenne Mistrzostwa Warszawy i Okręgu Warszawsko – Mazowieckiego. W zawodach wzięło udział 684 zawodników z 51 klubów w tym liczna reprezentacja UKS Delfin Garwolin, bo licząca 31 zawodników. Zawodnicy Delfina rozpoczęli zawody z dużym przytupem, gdyż już pierwsza konkurencja indywidualna przyniosła im  brązowy medal, a to za sprawą Piotra Więckowskiego w rywalizacji na 1500m stylem dowolnym. Na kolejny medal nie trzeba było długo czekać bo jeszcze w tym samym porannym bloku zawodów  w sobotę Jagoda Jonak pokonała z trzecim czasem 400m stylem zmiennym.

17.04.2023 05:32
Emilia Mazek najlepsza w łódzkim maratonie!

Kapitalny występ zanotowała Emilia Mazek podczas DOZ Maratonu w Łodzi. Wychowanka Wilgi Garwolin wygrała rywalizację wśród kobiet, ustanawiając rekord życiowy na dystansie 42,195 km – 02:34:02. Trasa dzisiejszego biegu była wytyczona w formie pętli w centrum Łodzi. Z maratońskim dystansem mierzyło się 1,5 tysiąca zawodników i zawodniczek. Ton rywalizacji wśród kobiet nadawała od początku Emilia Mazek. Biegaczka AZS AFW Warszawa była najszybsza na każdym z punktów pomiarowych i do mety przybiegła z wynikiem 02:34:02! Drugą zawodniczkę Emilię wyprzedziła o blisko trzy minuty.

16.04.2023 14:59
Co za powrót Wilgi. Z 0:2 na 4:2!

Niespodziewanym, ale zasłużonym zwycięstwem Wilgi Garwolin zakończył się mecz 23. kolejki forBet IV ligi. GKS pokonał na wyjeździe MKS Piaseczno 4:2, mimo, że na pół godziny przed końcem spotkania przegrywał 0:2! Wyżej notowany MKS był faworytem dzisiejszego spotkania. Mecz od początku był wyrównany i mógł rozpocząć się kapitalnie dla GKS. W 5. minucie w doskonałej sytuacji na piątym metrze przed bramką MKS znalazł się Andrei Trukhan, strzał napastnika był za lekki.

15.04.2023 17:26
Pewne zwycięstwo w Wielką Sobotę

Dublet Grzegorza Piesio oraz trafienie Nigeryjczyka Emmanuela Obi. Tak Wilga Garwolin sprawiła świąteczny prezent kibicom. GKS pokonał w 22. kolejce forBet IV ligi Świt Staroźreby 3:0 (2:0). Dzisiejsze spotkanie miało jednego faworyta. Wilga od początku przeważała w posiadaniu piłki. Pierwsze zagrożenie stworzyła w 16. minucie. Grzegorz Piesio sprytnie chciał zaskoczyć bramkarza gości z rzutu wolnego. Na posterunku był jednak Patryk Kwaśniewski. Cztery minuty później bliski wykorzystania niefrasobliwości obrońcy był Przemysław Alot, ale jego strzał minął bramkę Świtu.

08.04.2023 13:44
Biegiem do wiosny! XII GPZG startuje 16 kwietnia

Gotowi na pozimowe otwarcie sezonu biegowego? 16 kwietnia startuje XII edycja Grand Prix Ziemi Garwolińskiej – imprezy biegowej dla całych rodzin. Przed nami cztery biegi i warto wziąć udział we wszystkich. Dlaczego? Z okazji 600-lecia Garwolina organizatorzy przygotowali dla zawodników niespodziankę! Grand Prix Ziemi Garwolińskiej to cykl biegów organizowanych przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz biegowych imprez w Garwolinie. Na starcie zawodów za każdym razem licznie ustawiają się całe rodziny, bo dzięki różnym dystansom dopasowanym do możliwości, w imprezie może wziąć udział każdy od dzieci – nawet tych w wieku przedszkolnym, przez młodzież i na dorosłych kończąc. Ci ostatni mają do przebiegnięcia około 5 km.

05.04.2023 06:06