sobota, 28 września 2024 03:18

Historyczny sukces siatkarzy z Dwójki na 600-lecie miasta Garwolina

W Ostrołęce odbyły się finały wojewódzkie w piłce siatkowej chłopców szkół podstawowych z klas VII-VIII. Po brąz sięgnęli zawodnicy UKS Dwójka Garwolin. Uczniowie Dwójki reprezentowali powiat garwoliński oraz region siedlecki. Podopieczni trenera Edmunda Kopyścia spisali się bardzo dobrze i zdobyli brązowy medal. Dwójka wygrała po 2:0 z SP 158 Warszawa, SP Raszyn, SP Wolanów oraz uległa SP 1 Ostrołęka i SP 3 Kobyłka po 0:2.

Mistrzem Mazowsza została drużyna z Kobyłki przed zespołami z Ostrołęki oraz Garwolina.

Skład UKS: Wiktor Rękawek, Jan Tudek, Ignacy Góźdź, Jakub Kalinowski, Maksymilian Afrykański, Szymon Kaliński, Kacper Miszkurka, Kacper Całka. Trener: Edmund Kopyść. Kierownik zespołu: Bartosz Soszka.

Jest to pierwszy medal na Mazowszu tej kategorii wiekowej w historii Garwolina.