wtorek, 1 października 2024 11:17
Sport:

Radni z Górzna wygrywają turniej futsalu

W niedzielę hala sportowa w Górznie gościła uczestników 19. Samorządowego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego. O puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego w halowej piłce nożnej rywalizowały drużyny: Starostwa Powiatowego, Gminy Garwolin, Górzno, Parysowa Miastkowa Kościelnego, Sobolewa, Łaskarzewa, Miasta i Gminy Żelechów oraz Pilawy.

06.03.2018 05:42
Wilga przegrywa siódmy sparing

W kolejnym sparingu przed rozpoczęciem rundy wiosennej IV-ligi Wilga Garwolin przegrała z występującym w Lidze Okręgowej Mazowszem Grójec 1:5 (0:1). Podopieczni Sergiusza Wiechowskiego już za dwa tygodnie rozegrają mecz o punkty z Bronią Radom, a oznak dobrej dyspozycji brak. Sobotni mecz kontrolny został rozegrany w Grójcu. Już w 6. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Przed przerwą oba zespoły mogły pokusić się o strzelenie bramek. W Wildze najbliższej szczęścia był Marek Górski i Patryk Kisiel.

05.03.2018 12:48
Kolejne sukcesy MKS

Pracowitą sobotę mieli zawodnicy MKS Garwolin. Najmłodsi rywalizowali na turnieju Victor Grand Prix Ząbek, a najstarsi w turnieju XIX Yonex Open Forever Young w Suchedniowie. W podwarszawskich Ząbkach badmintoniści znad Wilgi zdobyli cztery medale. Rywalizację singlistów z rocznika 2005-2007 wygrał Tomasz Kotlarski. Na pozycjach 5-8. sklasyfikowano Oskara Winka. W tej samej kategorii wśród dziewcząt wygrała Anna Kotlarska. Oliwia Winek była trzecia, a Lena Winek uplasowała się na miejscach 5-6. W grze podwójnej dzieci i młodzieży po złoto sięgnęło rodzeństwo Kotlarskich (na zdjęciu). Kolejny rodzinny duet z Garwolina ? Oliwia ? Lena Winek ukończył rywalizację na miejscach 5-8.

05.03.2018 06:01
Biegamy, pływamy, jeździmy na rowerze! Wystartuj z CSiK

Znamy już terminy corocznych imprez sportowych organizowanych w Garwolinie. 1 maja odbędzie się duathlon, 17 czerwca ? IX edycja bieg ?AVON kontra przemoc ? biegnij w Garwolinie?, a 30 czerwca ? triathlon. Zaplanujcie swoje starty i ruszajcie na trening! Jak co roku Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie wraz z partnerami organizuje trzy duże wydarzenia sportowe.  III Duathlon Garwoliński ?STREFA 2018? odbędzie się 1 maja. Celem zawodów jest popularyzacja kolarstwa, biegania i turystyki rowerowej oraz integracja miłośników tych dziedzin. Po raz kolejny zawody odbędą się na terenach Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Zapisy rozpoczną się 19 marca.

03.03.2018 07:05
 Sportowa fotka z Garwolanką - wygraj roczny karnet

Pływalnia Miejska "Garwolanka" organizuje konkurs fotograficzny z okazji swoich 5. urodzin. Uruchom kreatywność i wygraj roczny karnet na siłownię lub basen. Wystarczy tylko jedna fotka na portalu społecznościowym. Aby wziąć udział zabawie, należy umieścić w komentarzu pod postem konkursowym na profilu facebookowym Pływalni Miejskiej ?Garwolanka? zrobione przez siebie zdjęcie. Fotografia musi być wykonana na terenie "Garwolanki?. Powinna również promować sport i zdrowy styl życia. Wygrają prace najciekawiej podejmujące temat, najbardziej pomysłowe i oryginalne. Zdjęcia mogą być wykonane dowolną techniką - selfie mile widziane!

02.03.2018 06:43
Podwójny sukces GarwoBasket

Mocny początek roku w wykonaniu koszykarzy z Garwolina. Na przestrzeni miesiąca wygrali Turniej o Puchar Burmistrza Mrozów oraz Rycką Ligę Koszykówki Amatorów. Pierwsza impreza organizowana była po raz pierwszy, ale organizatorzy zapowiedzieli, że na pewno nie po raz ostatni. GarwoBasket będzie chciał w przyszłym roku obronić tytuł. W tamtejszym finale pokonali drużynę z Siedlec i od początku do końca turnieju utrzymali status niepokonanej drużyny. Sukces jest tym bardziej warty gratulacji, ponieważ okres chorobowy nie oszczędził również sportowców i do Mrozów pojechali w mocno okrojonym składem.

01.03.2018 07:48
Reprezentacja Górzna wygrywa siatkarski turniej radnych

Po raz 18. radni i samorządowcy z powiatu garwolińskiego walczyli o puchar starosty w piłce siatkowej. Zmagania rozegrano w nowej hali sportowej w Górznie. 18 lat temu z inicjatywy radnego powiatowego śp. Adama Bogusza po raz pierwszy samorządowcy stanęli do sportowych zmagań. Pan Adam wspaniale łączył pracę samorządowca ze sportem, który był jego pasją. Rozgrywki są cały czas kontynuowane, a pamięć o radnym powiatowym ciągle żywa.

01.03.2018 07:29
Siódma porażka w sparingach

Tym razem gra była lepsza, ale wynik ponownie niekorzystny. W siódmym sparingu przed wznowieniem sezonu Wilga Garwolin przegrała w Miętnem z KS Raszyn 2:3 (1:2). Sobotni mecz kontrolnym był rozgrywany przy siarczystym mrozie. W tych warunkach lepiej prezentowała się Wilga, ale to ligowi rywale GKS byli skuteczniejsi. Już w 11. minucie KS Raszyn objął prowadzenie. Trzy minuty później było 0:2.

26.02.2018 06:12
SPS pokonuje GOSiR Mrozy

Zespół SPS Bell 4CV Garwolin pokonał drużynę GOSiR Mrozy. Podopieczni Macieja Antonika wygrali w sobotę 3:1 (19, -19, 19, 22). Do końca sezonu III-ligowcowi pozostały trzy spotkania. Stawką sobotniego meczu było dobra pozycja wyjściowa o walkę o czwarte miejsce na koniec sezonu 2017/2018. Pierwszy set dobrze rozpoczął się dla gospodarzy. SPS prowadził 3:1 i 9:6, a po kolejnych akcjach 17:13. Kluczem do sukcesu była dobra zagrywka i bardzo skuteczna gra blokiem. ?Czapy? przynosiły punkty bezpośrednio lub stwarzały okazję do kontr.

26.02.2018 05:57
Armaty grzmiały dla Wilgi

W zimowej scenerii, przy minusowej temperaturze i silnym wietrze,  odbyły się 24 lutego w Stoczku Łukowskim, XVIII  Ogólnopolskie Biegi p.n. ?Grzmią pod Stoczkiem Armaty?. Zawody zdominowali zawodnicy Wilgi Garwolin. 187 lat temu, 14 lutego 1831 roku, odbyła się pod Stoczkiem zwycięska bitwa, w której polscy żołnierze, pod dowództwem gen. Dwernickiego, odnieśli  zdecydowane zwycięstwo nad Rosjanami. Dla uczczenia tego militarnego sukcesu, działacze klubu sportowego ?Dwernicki?,  przy współudziale władz powiatowych i wojewódzkich, organizują od 2001 roku, biegi uliczne, które w tym roku nabrały dodatkowego charakteru, ze względu na 100-lecie odzyskania niepodległości.

26.02.2018 05:42
Policjant z Garwolina sędziował prestiżowy turniej

Turniej Służb Mundurowych w Piłce Halowej im. podkom. Andrzeja Struja zorganizowano po raz dziewiąty. Liczba jego uczestników stale rośnie. W tym roku do rywalizacji stanęło 67 drużyn z dziesięciu krajów, sędziował policjant z Garwolina. Asp. szt. Dariusz Rogala ? Naczelnik Wydziały Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie znalazł się w składzie sędziowskim turnieju służb mundurowych w piłce halowej.

22.02.2018 06:02
Wilga nadal bez zwycięstwa w sparingach

Na niespełna miesiąc przed wznowieniem IV-ligowych rozgrywek kolejne porażki w sparingach notuje Wilga Garwolin. W dwóch ostatnich meczach kontrolnych GKS przegrał z Huraganem Wołomin 2:9 i Prochem Pionki 0:2. W sparingu z IV-ligowym Huraganem dwukrotnie do siatki trafiał Mikołaj Gola. W sobotnim starciu z Prochem Pionki żaden z zawodników GKS nie wpisał się na listę strzelców.

20.02.2018 06:09
Kolejna porażka 2:3 SPS

Drugą porażkę z rzędu, po pięciosetowym pojedynku, ponieśli siatkarze SPS Bell 4CV Garwolin. Mimo prowadzenia 2:0, podopieczni Macieja Antonika ulegli Jaguarowi Wolanów 2:3 (17, 20, -15, -20, -9). Sobotnie spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy. Po dwóch pierwszych setach wygranych przez gospodarzy do 17 i 20 wydawało się, że losy meczu są już rozstrzygnięte. Po raz kolejny jednak sprawdziła się stara siatkarska prawda, że kto przy prowadzeniu 2:0, nie wygrywa po trzech setach, może mecz przegrać.

20.02.2018 05:44
11 medali Delfina na Mistrzostwach Mazowsza

W Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w Pływaniu, w których bardzo udany start zaliczyli zawodnicy UKS Delfin Garwolin czego dowodem jest zdobytych przez nich 11 medali. W sobotę trzy złote medale (200m grzbiet, 400m i 800m dowolny ) oraz srebrny medal (100m dowolny) zdobyła Alicja Więckowska, która dzięki swoim bardzo udanym występom została najlepszą zawodniczką w kategorii 15 latek, za co otrzymała dodatkowo pamiątkową statuetkę i nagrodę rzeczową.

19.02.2018 06:28
Cztery punkty w dwóch meczach siatkarzy

Zwycięstwo 3:0 z Powsinkiem Wilanów i porażkę 2:3 z Wichrem Kobyłką zanotowali w ostatnich dniach III-ligowi siatkarze SPS Bell 4CV Garwolin. W sobotę podopieczni Macieja Antonika, po raz drugi w sezonie, pokonali stołeczny zespół. Przeciwnik nie postawił wysoko poprzeczki. Jedynie w drugim secie walka punkt z punkt trwała do samej końcówki. W pozostałych partiach SPS szybko budował wysoką przewagę. Garwoliński zespół wygrał kolejno do 17, 20 i 20.

15.02.2018 06:08