sobota, 28 września 2024 01:30

Sparingowe ostatki na plus

W szóstym, kończącym okres przygotowawczy, sparingu Wilga Garwolin pokonała KS Cisowianka Drzewce 3:1. W niedzielę inauguracja sezonu 2023/2024 wyjazdowym meczem z Ursusem Warszawa. Wczoraj w Uninie Wilga mierzyła się z kolejny IV-ligowcem w letnim okresie przygotowawczym. Do przerwy GKS prowadził po golu Kiryła Shakurau. Goście wyrównali po przerwie, a niedługo później wbili futbolówkę do własnej bramki. Wynik ustalił skuteczny w sparingach Emmanuel Obi.

30.07.2023 13:54
Hokejowa wygrana w sparingu

Dziewięć bramek padło w kolejnym sparingu Wilgi przed startem nowego sezonu. GKS, mimo że przegrywał 0:3, pokonał V-ligową Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki 5:4. Już po 25 minutach, grająca w nowym ustawieniu Wilga przegrywała wczoraj na wyjeździe, 0:3. Sygnał do odrabiania strat dał wychowanek klubu Dawid Domarecki. Przed przerwą gola kontaktowego strzelił z rzutu wolnego Filip Gac. Po zmianie strony ponownie trafili gospodarze. Ożarowianka mogła prowadzić już 5:2, ale beniaminek V ligi nie wykorzystał rzutu karnego. Grający do końca zawodnicy Wilgi zdołali z nawiązką odrobić straty. Drugie trafienie ze stałego fragmentu gry zapisał Gac. Wyrównał Emmanuel Obi, a gola na 5:4 strzelił po rzucie rożnym Kirył Shakurau.

27.07.2023 10:51
Jagoda Jonak i Piotr Więckowski z rekordami powiatu na mistrzostwach Polski

W dniach 18-21 lipca w Oświęcimiu odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu Juniorów 17-18 lat. W zawodach w których wystąpiło 389 zawodników 107 klubów z całej Polski znalazła się dwójka pływaków z UKS Delfin Garwolin: Jagoda Jonak i Piotr Więckowski. Podopieczni trenera Wojciecha  Mianowskiego z Oświęcimia wrócili z dwoma rekordami powiatu garwolińskiego w kategorii seniorów. Już pierwszego dnia zawodów Piotrek ustanowił nowy rekord na 800m stylem dowolnym (9:52:91). Jagoda kazała na nowy rekord kazała czekać do trzeciego dnia mistrzostw, a uczyniła to na dystansie 50m stylem motylkowym (32:56).

25.07.2023 04:55
Cztery gole w czwartym sparingu

Pewnym zwycięstwem 4:0 zakończył się czwartym sparing Wilgi Garwolin w letnim okresie przygotowawczym. Mecz został rozegrany wczoraj w Uninie, gdzie Wilga będzie rozgrywać większość domowych spotkań w rundzie jesiennej (ze względu na remont stadionu w Garwolinie). Sparing z lubelskim IV-ligowcem zakończył się pewną wygraną GKS 4:0. Gole strzelali Emmanuel Obi, Sebastian Papiernik, Dawida Domarecki i po przerwie Tomasz Paszkowski.

23.07.2023 07:43
Tygrys lepszy od Wilgi

W trzecim sparingu przed rozpoczęciem sezonu IV-ligowa Wilga Garwolin przegrała z Tygrysem Huta Mińska 2:4. Na boisku w Miętnem, w zespole GKS, zaprezentowały się dwie jedenastki. Pierwsi we wczorajszym meczu do siatki trafili zawodnicy Wilgi. Na gola Tomasza Paszkowskiego goście, prowadzeniu przez byłego trenera GKS Sergiusza Wiechowskiego, odpowiedzieli przed przerwą dwoma trafieniami.

20.07.2023 08:26
„Wybiegali” 15 tys. zł dla Angeliki

Stowarzyszenie Stopka Pilawa podsumowało zbiórkę charytatywną na rzecz 9-letniej Angeliki z Lipówek. Kilkumiesięczna zbiórka zakończyła się sukcesem. Zebrano 14 790 zł, które zostanie przeznaczone na rehabilitację młodej mieszkanki gminy Pilawa, która od urodzenia zmaga się uwarunkowanym genetycznie zespołem Wolfa - Hirschhorna.

20.07.2023 06:04
Debiut Natalii Burno na mistrzostwach Polski

Pływalnia Aqua Lublin była areną zmagań podczas Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich, które odbyły się w dniach 13-16 lipca. W zawodach wzięło udział 465 zawodników z 161 klubów z całej Polski, a wśród nich jedna zawodniczka UKS Delfin Garwolin – Natalia Burno. Podopieczna trenera Wojciech Mianowskiego na pięć startów zanotowała trzy rekordy życiowe, a zdecydowanie najbardziej Jej wartościowym rezultatem był czas 1:15:49 jaki uzyskała w rywalizacji na 100m stylem motylkowym, ustanawiając tym samym nowy rekord powiatu garwolińskiego w kategorii seniorek.

19.07.2023 05:39
Wilga testuje pięciu zawodników i wygrywa w sparingu

Od 0:2 do 4:2 – tak w skrócie przebiegał drugi sparing Wilgi Garwolin w letnim okresie przygotowawczym z Huraganem Międzyrzec Podlaski. Hat-trickiem popisał się Emmanuel Obi. W kadrze GKS testowanych było pięciu zawodników. Dzisiejsze wyjazdowe spotkanie było okazją do przetestowania przez Karola Zawadkę testowanych piłkarzy. Łącznie zagrało ich pięciu, w tym bramkarz. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po niespełna 20 minutach prowadzili 2:0. Później jednak to Wilga dominowała nad IV-ligowcem z Lubelszczyzny. Przed zmianą stron udało się wyrównać. W drugiej połowie hat-tricka skompletował Emmanuel Obi i gola dołożył jeden ze sprawdzanych graczy.

15.07.2023 14:45
58 stypendystów sportowych

W Starostwie Powiatowym w Garwolinie zostały uroczyście przekazane Stypendia Sportowe oraz nagrody dla najlepszych sportowców w powiecie. 58 utalentowanych, młodych ludzi otrzymało stypendia, a 19 osób specjalne nagrody. Wyjątkowe sportowe spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej starostwa. Tegoroczne stypendia zostały przyznane w pięciu dyscyplinach sportowych: lekkoatletyka, pływanie, karate, taekwondo oraz tenis stołowy.

14.07.2023 05:04
600 km na 600 lat Garwolina. Dołącz do biegowego wyzwania!

Różne są sposoby na uczczenie wyjątkowego jubileuszu 600-lecia miasta Garwolina. Najlepiej świętować razem. A gdyby tak wspólnymi siłami przebiec 600 km? Każdy tyle, ile może! Dołącz do wyzwania i 21 lipca pobiegnij razem z innymi mieszkańcami. Od początku 2023 roku Garwolin celebruje jubileusz 600-lecia miasta. Już za dwa tygodnie, w ramach kilkudniowych obchodów rocznicowych, odbędzie się bieg „600 km na 600 lat Garwolina”. - Tym razem nie będą to zawody, w których każdy indywidualnie będzie walczył o swój wynik. To będzie rodzaj biegowego wyzwania, podczas którego spróbujemy wspólnymi siłami pokonać symboliczne 600 km. Czy nam się to uda? I ile czasu będziemy na to potrzebowali? Przekonamy się już 21 lipca. Zapraszamy wszystkich – bez względu na wiek. Każdy może wziąć udział w tym wydarzeniu i dorzucić swoje kilometry - zachęca Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

12.07.2023 07:08
Puchar Wójta Gminy Łaskarzew dla Finans Team

Na boisku w Krzywdzie odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Łaskarzew. W sobotę do Krzywdy przybyło osiem silnych zespołów kategorii open. Mecze rozgrywane były w dwóch czterozespołowych grupach. Do fazy pucharowej awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Mistrzami turnieju zostali gracze Finans Team, którzy w finale pokonali Wisłę Podwierzbie 2:0. W spotkaniu o brąz lepsza okazała się ekipa Niutek Siedlce, która wygrała z Mocno Ambitnymi po rzutach karnych (2:2, k.12:11).

11.07.2023 05:55
Michał Topór z medalem MP i powołaniem do kadry

Na zakończenie przygody z czteroosobową odmianą siatkówki Michał Topór z Garwolina zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski. Zawodnik stołecznego Metra otrzymał powołanie do kadry narodowej U15! W dniach 7-9 lipca Arena Gliwice gościła uczestników finałów Kondej Joy of Moving – Mistrzostw Polski w minisiatkówce. Po srebrny medal siatkarskich czwórek sięgnął zespół KS Metro Warszawa, barwy którego reprezentuje Michał Topór. Dla nastolatka z Garwolina to już trzeci kolejny srebrny medal na tej imprezie i zarazem ostatni zdobyty w tej odmianie siatkówki.

10.07.2023 14:47
Pięć goli w pierwszym sparingu Wilgi

Porażką 2:3 z III-ligową Świdniczanką Świdnik zakończył się pierwszy letni sparing Wilgi Garwolin. Pierwszy mecz o 10 miesięcy rozegrał powracający po kontuzji kolana Damian Papiernik. Dzisiejszy wyjazdowy mecz kontrolny rozpoczął się po myśli gospodarzy. Na dwa gole Świdniczanki Wilga odpowiedziała trafieniem Sebastiana Papiernika. Po przerwie gospodarze podwyższyli prowadzenie. GKS odpowiedział w końcówce golem z główki Andreia Trukhana.

08.07.2023 14:54
Konrad Jałocha ponownie w Ekstraklasie

Pochodzący z Puznówki (gm. Pilawa) Konrad Jałocha podpisał kontrakt z występującą w Ekstraklasie Stalą Mielec. 32-letni bramkarz, po ponad sześciu latach, ma ponownie szansę na występ w najwyższej klasie rozgrywkowej. Rosły bramkarz rozstał się w czerwcu z GKS Tychy. W barwach I-ligowca rozegrał, w ciągu ostatnich pięciu lat, 176 spotkań, w których zachował 47-krotnie czyste konto.

07.07.2023 15:57
Kamil Zawadka trenerem Wilgi II

37-letni Kamil Zawadka został trenerem Wilgi II Garwolin, która gra w lidze okręgowej. Tym samym szkoleniowcami obu seniorskich ekip GKS będą bracia bliźniacy. Karol prowadzi zespół występujący w forBet IV lidze. Decyzją zarządu klubu Kamil Zawadka zastąpił Marcina Żaka, który przez trzy ostatnie sezony prowadził drugą drużynę seniorską Wilgi. Reaktywowana „dwójka” zaliczyła w tym czasie dwa awanse i zameldowała się w lidze okręgowej, gdzie w ubiegłym sezonie Wilga II zajęła 12. miejsce.

07.07.2023 04:47