piątek, 27 września 2024 23:23

Wilga II wciąż bez punktów. Wygrana Promnika

Wciąż bez ligowej zdobyczy są zawodnicy Wilgi II Garwolin, którzy ulegli w Trąbkach Bugowi Wyszków 3:5. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie warszawskiej Ligi Okręgowej odniósł Promnik Łaskarzew. Do przerwy spotkania z Bugiem zaplecze IV-ligowca przegrywało 1:3. Druga odsłona zakończył się remisem 2:2. Gole dla miejscowych strzelali Adrian Płatek, Damian Matysiak i Jakub Wągrodzki.

28.08.2023 08:11
Z 0:2 na 2:2. Cenny remis Wilgi z Mazovią

Wiele emocji dostarczył mecz 4. kolejki forBet IV ligi. Wilga Garwolin zremisowała z liderującą Mazovią Mińsk Mazowiecki 2:2, mimo że po pierwszej połowie przegrywała 0:2. Gole dla GKS strzelali rezerwowi młodzieżowcy Dawid Domarecki i Jakub Wągrodzki. Kiedy w czerwcu oba zespoły spotkały się w Garwolinie, goście zwycięstwem mogli zapewnić sobie awans do III ligi. Przy Sportowej gole wówczas nie padły, co przybliżyło Wilgę do utrzymania. Z kolei Mazovia ostatecznie na finiszu dała się wyprzedzić Victorii Sulejówek.

26.08.2023 18:31
Przerwa na basenie

Miłośnicy pływania oraz ci, którzy lubią korzystać z sauny będą musieli chwilę poczekać. Przez dziewięć dni Pływalnia Miejska "Garwolanka" będzie zamknięta. To standardowa przerwa techniczna, która musi być przeprowadzana raz w roku. To czas na gruntowne czyszczenie, przeglądy i prace konserwacyjne.  Basen jest będzie zamknięty od 28 sierpnia (poniedziałek) do 5 września (wtorek).

24.08.2023 06:07
Trudne początki naszych w okręgówce

Od dwóch porażek rozgrywki Amnis Energia Ligi Okręgowej rozpoczęli zawodnicy Wilgi II Garwolin i Promnika Łaskarzew. Rezerwy IV-ligowca mecze w roli gospodarza będą rozgrywać jesienią w Trąbkach. Na boisku miejscowego Hutnika Wilga II doznała wysokiej porażki w 1. kolejce. Podopieczni Kamila Zawadki przegrali z KS Łomianki 1:5 (1:2). Honorowe trafienie, przy stanie 0:2, było golem samobójczym.

21.08.2023 08:02
Badmintonista z Garwolina koordynatorem OSBad

Pochodzący z Garwolina Łukasz Moreń oraz Wojciech Szkudlarczyk zostali trenerami koordynatorami Ośrodków Szkolnych Badmintona w Polsce. Obaj to byli wybitni reprezentacji kraju w grze podwójnej (23. miejsce na listach światowych), wielokrotni medaliści turniejów międzynarodowych i mistrzostw Polski. 37-letni Łukasz Moreń pierwsze kroki w badmintonie stawiał w MKS Garwolin.

19.08.2023 13:48
60 sekund wstrząsnęło Wilgą. Pierwsza porażka w lidze

Wyjazdowej porażki 1:2 z Mszczonowianką Mszczonów doznali piłkarze Wilgi Garwolin. Jeszcze 10 minut przed końcem meczu na prowadzeniu był GKS. Spotkanie z liderującą po 2. kolejkach Mszczonowianką od początku układało się pomyślnie dla gości. Wilga kontrolowała przebieg spotkania i częściej zagrażała bramce rywala. W 15. minucie bramkarz Mszczonowianki dwukrotnie ratował zespół przed stratą gola – po strzale Sebastiana Papiernika i dobitce Emmanuela Obiego. Siedem minut później Nigeryjczyk nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Napastnik strzałem głową zamienił na gola dokładną wrzutkę z lewego skrzydła Sebastiana Papiernika. Przed przerwą groźnie z rzutu wolnego uderzał jeszcze Grzegorz Piesio.

19.08.2023 13:39
W Olecku ładowali akumulatory

Młodzi lekkoatleci GKS Wilga Garwolin, przebywali w sierpniu na obozie szkoleniowym w urokliwym Olecku (Mazury Wschodnie). W miasteczku tym znajdują się liczne obiekty sportowe, że wymienimy tylko stadion lekkoatletyczny który posiada licencję PZLA, liczne boiska do piłki nożnej, korty tenisowe, boiska do siatkówki plażowej, ogólnodostępne małe miasteczko sportowe dla dziecin i dorosłych, dwa kąpieliska miejskie, basen, hala sportowa i siłownię.

18.08.2023 05:22
Piątka gra dalej w pucharach

Orzeł Unin, Zryw Sobolew, Wisła Maciejowice, Wilga II Garwolin, Promnik Łaskarzew grają w kolejnej rundzie tegorocznego Pucharu Polski. Przed 2. rundę rozgrywek siedleckiego OZNP przebrnęły dwie z trzech drużyn z powiatu garwolińskiego. Ligowego rywala z okręgówki rozbił wczoraj Orzeł Unin, który pokonał Kolektyw Oleśnica 5:1. Cztery gole strzelił Piotr Poszytek, trafienie dołożył Hubert Osiak.

17.08.2023 07:35
Z Mazurem na remis [wideo]

W drugim meczu sezonu Wilga Garwolin zremisowała z Mazurem Karczew 1:1. Na boisku w Uninie było gorąco nie tylko z powodu upału. Sędzia pokazał aż trzy czerwone kartki. Do składu gospodarzy wrócili Filip Gac, Sebastian Papiernik i Dawid Domarecki. Spotkanie w Uninie, gdzie Wilga będzie rozgrywać domowe mecze, rozpoczęło się tak samo jak inauguracja w Warszawie. Pierwszy rzut rożny dla GKS, bity przez Grzegorza Piesio, zakończył się trafieniem Damiana Papiernika z główki.

12.08.2023 15:02
Grają dalej w pucharach

Orzeł Unin, Sęp Żelechów, Zryw Sobolew i Wisła Maciejowice wygrały pierwsze mecze tegorocznego Pucharu Polski. W 1. rundzie na szczeblu OZPN w Siedlcach doszło do derbów powiatu. W Uninie miejscowy Orzeł pokonał Hutnika Huta Czechy 2:0. Pozostałe drużyny z siedleckiej ligi okręgowej zagrały na wyjazdach. Sęp Żelechów wygrał 3:0 z Jastrzębiem Żeliszew (LO). Zryw Sobolew rozgromił Olimpię Latowicz (B-Klasa) aż 8:0. Z rozgrywek wycofał się Promnik Gończyce.

11.08.2023 06:22
Wilga zagra u siebie w Uninie

Już w najbliższą sobotę pierwszy domowy mecz Wilgi Garwolin w nowym sezonie forBet IV ligi mazowieckiej. Ze względu na remont stadionu przy Sportowej, jesienne mecze u siebie GKS będzie rozgrywał w Uninie. Na inaugurację podopieczni Karola Zawadki pokonali spadkowicza z III ligi Ursus Warszawa 1:0. Drugim rywalem w tym sezonie będzie Mazur Karczew. Sąsiad zza miedzy w pierwszym meczu sezonu zremisował 2:2 z KS Raszyn.

11.08.2023 06:21
Zwycięstwo na inaugurację sezonu. Wilga lepsza od Ursusa

Kapitalnie sezon 2023/2024 rozpoczęli zawodnicy Wilgi Garwolin. GKS pokonał na wyjeździe spadkowicza z III ligi Ursus Warszawa 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył nowy nabytek zespołu Kacper Wieczorek. Na spotkanie do stolicy Wilga udała się dzisiaj bez kilku podstawowych zawodników. W mistrzostwach polski w piłce nożnej plażowej występowali Filip Gac, Sebastian Papiernik i Dawid Domarecki. Sprawy rodzinne powstrzymały Kacpra Kowalskiego i Przemysława Alota.

06.08.2023 16:34
Ruszają puchary

W najbliższych dniach rusza tegoroczna edycja okręgowego Pucharu Polski. W rozgrywkach zobaczymy drużyny z naszego powiatu. W 1. rundzie na szczeblu OZPN w Siedlcach dojdzie do derbów powiatu. W sobotę o godz. 16.40 w Uninie miejscowy Orzeł zagra z Hutnikiem Huta Czechy. Pozostałe drużyny z siedleckiej ligi okręgowej zagrają na wyjazdach. Sęp Żelechów z Jastrzębiem Żeliszew (LO) 5 sierpnia, Promnik Gończyce z Tęczą Stanisławów (A-Klasa) 6 sierpnia, a Zryw Sobolew z Olimpią Latowicz (B-Klasa) 6 sierpnia.

04.08.2023 07:39
Wilga Garwolin rozpoczyna sezon [skarb kibica]

25 zawodników liczy kadra Wilgi Garwolina na sezon 2023/2024. Pierwszy ligowy gwizdek już niedzielę w Warszawie. GKS rozpoczyna 12. sezon w IV lidze. Stworzenie jednej ligi na tym poziomie to już niemal „zawodowstwo”. Złożona w większości z młodych zawodników (średnia wieku 23,5 lat) drużyna będzie próbowała namieszać w silnej stawce mazowieckich IV-ligowców. Realnie patrząc, w szczególności na budżety rywali, to będzie najtrudniejszy sezon GKS na piątym szczeblu rozgrywek.

02.08.2023 11:38
Awans Zdrowia Garwolin na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

W Gdańsku odbył się Młodzieżowy Puchar Polski w plażowej piłce nożnej, który był jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski. Z tego zadania dobrze wywiązali się młodzi zawodnicy Zdrowia, którzy po rozgrywkach grupowych zapewnili sobie awans do najlepszej ósemki. Minimalna porażka po dogrywce w walce o pierwsze miejsce w grupie, ustawiła zespół w trudniejszej drabince o awans do półfinałów. Później niestety było już gorzej. Po wyrównanej walce nasi zanotowali porażki w ćwierćfinale i w walce o miejsca 5-8. Szansa na lepszą lokatę będzie podczas Mistrzostw Polski.

02.08.2023 05:23