sobota, 28 września 2024 01:28

Tomasz Woźniak na dłużej z Górnikiem

21-letni Tomasz Woźniak przedłużył kontrakt z I-ligowym Górnikiem Łęczna. Pochodzący z Trąbek (gm. Pilawa) bramkarz w ubiegłym sezonie zaliczył dwa występy na zapleczu Ekstraklasy. Jak informuje oficjalna strona klubu z Lubelszczyzny, nowa umowa z piłkarzem będzie obowiązywać do czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

07.07.2023 04:31
Wilga rozpoczęła przygotowania [wideo]

- Każdy z was ma równe szanse na grę w pierwszym składzie – mówił Karol Zawadka na pierwszym treningu przed sezonem 2023/2024. IV-ligowiec w planach ma rozegranie sześciu sparingów. Pierwszy trening okresu przygotowawczego odbył się dzisiaj. Trener Karol Zawadka omówił plany treningowo-sparingowe. Powtarzał, że każdy ma równe szanse na granie w pierwszym składzie. Tym bardziej, że tegoroczna forBet IV liga zapowiada się niezwykle ciekawie.

05.07.2023 18:00
Robert Mrozek zwycięzcą X Triathlonu Garwolińskiego. Łukasz Biernacki na podium

100 zawodników wystartowało w jubileuszowym X Triathlonie Garwolińskim, który odbył się w sobotę w Parku Wodnym Mamut. Zawody wygrał Rober Mrozek z Lublina. Najlepszymi zawodnikami w klasyfikacji mieszkańców powiatu garwolińskiego po raz kolejny byli Łukasz Biernacki i Agnieszka Flont. 750 metrów do przepłynięcia, 20 km na rowerze i 5 km biegu. To zadanie, z którym zmierzyli się uczestnicy Triathlonu Garwolińskiego. 1 lipca czerwca o godzinie 10:00 w Parku Wodnym Mamut wystartowała już dziesiąta edycja tego wydarzenia. Na starcie zawodów stawiło się dokładnie 100 zawodników - głównie z Mazowsza i Lubelszczyzny. Po przepłynięciu 750 metrów, triathloniści wsiedli na rowery i pokonali 20-kilometrową trasę prowadzącą do Huty Garwolińskiej. Na koniec przebiegli 5 km drogami serwisowymi przy obwodnicy Garwolina.

05.07.2023 11:06
Wilga Garwolin poznała terminarz na sezon 2023/2024

Wyjazdowym meczem z Ursusem Warszawa sezon 2023/2024 rozpocznie Wilga Garwolin. Pierwszy gwizdek 5 sierpnia. Runda jesienna zakończy się w trzeci weekend listopada. GKS forBet IV lidze zmagania rozpocznie w pierwszy weekend sierpnia, wyjazdową potyczką z Ursusem Warszawa. To jeden z dwóch spadkowiczów z III ligi, obok KS Błonianki. Z V lig awansowały GKS Drogowiec Jedlińsk, KTS Weszło, Sokół Serock, Józefovia Józefów.

04.07.2023 10:35
13-latek z Garwolina wicemistrzem Polski

Srebrny medal mistrzostw Polski w siatkówce plażowej U13 zdobył Michał Topór. 13-latek z Garwolina po tytuł wicemistrza sięgnął grając z Janem Kozerskim. Obaj reprezentują KS Metro Warszawa. Pierwsze oficjalne MP w piaszczystej odmianie siatkówki dla 13-latków odbywały się w dniach 26-28 czerwca w Kołobrzegu.

30.06.2023 12:00
Fotka z mistrzynią

Miło wspominać będzie  ogólnopolskie zawody lekkoatletyczne  które odbyły się 25 czerwca w Warszawie, miotaczka Wilgi Garwolin, Maja Przybysz. Najpierw ustanowiła nowy rekord życiowy w pchnięciu kulą o wadze 4 kg wynikiem 10.08m, a następnie zrobiła sobie zdjęcie rekordzistką Polski w  7-boju i halową wicemistrzynią świata w 5-boju, Adrianną Sułek. W imprezie wzięło udział  ponad 800 lekkoatletów z całej Polski, w tym wielu ze ścisłej krajowej czołówki. W tym elitarnym gronie z dużym powodzeniem wystartowali pozostali reprezentanci Wilgi Garwolin. Wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe, a na czoło rezultatów wysuwa się wynik 18-letniej Eweliny Kucharskiej, która przebiegła 100m ppł  w czasie  15.38s i potwierdziła tym samym normę na II klasę sportową. Jest to drugi w historii powiatu wynik na tym dystansie, a rekord powiatu - 15.02s,  należy do Anny Galas i ustanowiony został 40 lat temu.

29.06.2023 05:35
Zawodnicy Delfina w czołówce Finału OMDO

20 czerwca odbył się Wielki Finał cyklu zawodów Od Młodzika Do Olimpijczyka, w którym wystąpiła czwórka zawodników Delfina Garwolin, która przebrnęła przez VI-etapowe eliminacje. Cała czwórka czyli: Nikola Dziewanowska, Kaja Szczypek, Filip Poszytek oraz Hubert Szaniawski we wtorek na pływalni WUM-u zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Najwyżej sklasyfikowany został Hubert zajmując V miejsce na 100m stylem dowolnym, a tuż za nim, bo na VI miejscu tyle, że na 100m motylem zakończył Filip, który dopływając w czasie 1:12:33 ustanowił rekord powiatu garwolińskiego w kategorii młodzików 13–letnich. Zarówno Filip jak Hubert, otrzymali pamiątkowe dyplomy za zajęcie swoich miejsc.

25.06.2023 17:59
Rodzinna sztafeta na początek Dni Pilawy

Po raz szósty w Pilawie odbyła się Rodzinna Sztafeta Przełajowa. Rywalizację wygrała rodzina Gaców. Biegowe wydarzenie rozpoczęło dwudniowe Dni Pilawy. Na skraju miasta przy ul. Słonecznej stanęło blisko 150 uczestników. Rodzinną sztafetę rozpoczęli młodsi członkowie duetów, którzy mieli do pokonania po kilkaset metrów. Później na trasę wyruszyli starsi, dla których stowarzyszenie Stopka Pilawa przygotowało prawie 2-kilometrową trasę po lesie.

24.06.2023 12:46
Trudny sezon Wilgi Garwolin [podsumowanie]

To był sezon pełny emocji i zwrotów sytuacji. Niemal do końca rozgrywek Wilga Garwolin nie była pewna utrzymania w forBet IV lidze. Tylko u nas statystyki drużyny z sezonu 2022/2023. 10 zwycięstw, 15 porażek i 9 remisów dały Wildze 13. miejsce w tabeli (39 punktów). Cel, jakim było utrzymanie, został osiągnięty. Choć GKS o IV-ligowy byt drżał do przedostatniej kolejki. Po bezbramkowym remisie z Mazovią Mińsk Mazowiecki, zespół z Garwolina mógł być pewny 13. miejsca – ostatniego gwarantującego grę na piątym szczeblu rozgrywek w przyszłym sezonie.

22.06.2023 11:54
Wysoka forma Poszytka i Dziewanowskiej na MDMM 13-latków

W dniach 17-18 czerwca na Pływalni Rawszczyzna  w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się II Runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13 letnich. W zawodach, w których wzięło udział 485 zawodników z 75 klubów z całej Polski, wystąpiło czworo zawodników UKS Delfin Garwolin. Byli to Nikola Dziewanowska, Karolina Domańska, Nadia Maśniak i Filip Poszytek. Bardzo wysoką formę zaprezentowała Nikola i Filip. W rywalizacji na 100m motylem bardzo wysokie 20 miejsce zajął Filip, a Nikola 32. Obydwoje ustanowili łącznie 7 rekordów powiatu garwolińskiego w swojej kategorii wiekowej. Nikola zanotowała ich cztery w rywalizacji na 100 motyl ( 1:17:22 ), 100 dowolny ( 1:09:26 ), 400 dowolny ( 5:24:52 ) i 200 zmienny ( 2:50:51 ), a Filip trzy na 50 motyl ( 31:04 ), 100 motyl ( 1:10:68 ) oraz 400 dowolny ( 5:27:03 ).

22.06.2023 11:44
Waldemar Mrugała prezesem na ósmą kadencję

Waldemar Mrugała został wybrany prezesem Garwolińskiego Klubu Sportowego Wilga Garwolin na kolejną, ósmą kadencję. W składzie dziewięcioosobowego zarządu są dwie nowe twarze. Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze klubu odbyło się wczoraj.. Na początku zebrania przyjęto sprawozdania z działalności klubu oraz komisji rewizyjnej za 2022 rok.

20.06.2023 10:07
Sukcesy wieloboistów w Warszawie

Na stadionie stołecznego AWF odbyły się w dniach 16-18 czerwca Mistrzostwa Polski PZLA w wielobojach lekkoatletycznych, w których ze sporym sukcesem wystartowali lekkoatleci Wilgi Garwolin. W kategorii U-20 (18-19 lat) wysokie – X miejsce zajęła w 7-boju, Ewelina Kucharska, która ustanowiła 4 rekordy życiowe – w skoku w dal – 4.98m, w pchnięciu kulą 4 kg – 9.91m – w biegu na 200m – 27.79s oraz w 7-boju – 4009 pkt i tylko o 6 punktów (to są np. jedynie   2 centymetry w skoku w dal) przegrała IX miejsce.

20.06.2023 05:51
Volley Unin ze złotym medalem igrzysk LZS

Zespół Volley Unin został triumfatorem I Powiatowych Igrzysk LZS w piłce siatkowej mężczyzn. Zawody odbyły się w sobotę w hali w Górznie. Najpierw cztery zespoły zagrały systemem każdy z każdym. Ustalona w ten sposób kolejność stworzyła pary finałowe i rywalizującą o trzecie miejsce.

19.06.2023 11:09
Kenijczyk najszybszy w Garwolinie [wideo]

Cosmas Kyeva wygrał XIV edycję biegu „Avon Kontra przemoc - biegnij w Garwolinie”. Kenijczyk trasę 10 km pokonał w 31 minut i 18 sekund. Najlepszą kobietą została Emilia Mazek (AZS AWF Warszawa). Najszybszym mieszkańcem powiatu został Rober Świecak (33:55). Po raz pierwszy w historii biegu start nastąpił nie w samo południe, a dwie godziny wcześniej. Idealna pogoda do biegania przyciągnęła na start trzech biegów prawie 700 osób.

18.06.2023 10:50
IX Bieg Papieski w Brzegach

13 czerwca, już po raz dziewiąty, w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzegach odbył się „Bieg papieski” . W wydarzenie aktywnie włączyli się wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy obsługi oraz wszyscy zainteresowani pasjonaci sportu. W biegu udział wzięli również goście, w-ce prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzegi i Zasiadały -Grażyna Młot oraz przewodnicząca Rady Rodziców – Agnieszka Jaworska. Wydarzenie było eskortowane przez niezawodnych panów policjantów z posterunku Policji w Miastkowie Kościelnym, co pozwoliło wszystkim biegaczom poczuć się bardzo bezpiecznie.

16.06.2023 11:31