czwartek, 3 października 2024 04:27

10 rund ligi bowlingowej za nami

W najbliższy piątek zapadną ostateczne rozstrzygnięcia 3. edycji Amatorskiej Ligi Bowlingowej w Borowiu. W poniedziałek poznaliśmy 16-osobowy skład, który powalczy o puchary i nagrody. Ostatnią rundę eliminacyjną wygrał Łukasz Osiak (1229 pkt) przed Grzegorzem Cichowlasem (1157) i Jakubem Gąską (1111).

17.02.2016 07:09
Udany start biegaczy Wilgi w Stoczku Łukowskim

13 lutego odbył się w Stoczku Łukowskim  XVI Ogólnopolski Bieg Uliczny ?Grzmią pod Stoczkiem Armaty?, który organizowany jest dla upamiętnienia zwycięskiej Bitwy pod Stoczkiem z 1831 roku. W zawodach tych tradycyjnie wzięli udział biegacze Wilgi Garwolin, którzy przyjechali do Stoczka niemal wprost z obozu kondycyjnego w Węgierskiej Górce. W biegu głównym na dystansie 10 km, zwyciężył zdecydowanie Robert Świecak, który uzyskał na trudnej trasie czas 34minut i 30sek i następnego zawodnika, Mateusza Belowskiego z Puław, wyprzedził o 46 sekund. W nagrodę otrzymał ogromny puchar i kilka nagród rzeczowych. Młodsi zawodnicy, wystartowali w biegach młodzieżowych w których byli klasą sami dla siebie, zdobywając 12 miejsc na podium. Tym razem reprezentowali oni swoje macierzyste szkoły.

17.02.2016 06:43
Nasi w HMP w Spale

W dniach 12-14 lutego odbywały się w Spale lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. O podium otarł się kulomiot z Garwolina Michał Walenda. Uczeń LO w Garwolinie (na zdjęciu) zakończył rywalizację w konkursie pchnięcia kulą juniorów (kula 6 kg) na czwartym miejscu. Michał pchnął kulę na odległość 18,26 m. Do medalu zabrakło 36 cm.

15.02.2016 06:42
16:1 w sparingu Wilgi!

Trzecie zwycięstwo w piątym sparingu odniosła Wilga Garwolin. Podopieczni Sergiusza Wiechowskiego rozbili 10. zespół warszawskiej okręgówki aż 16:1 (7:1). W tym tygodniu GKS miał rozegrać dwa mecze kontrolne. Środowe spotkanie z IV-ligową Ostrovią Ostrów Mazowiecka nie doszło do skutku, bo przeciwnik nie zebrał składu. Według pierwotnych ustaleń, dzisiaj Wilga miała zagrać w Otwocku z III-ligowym Startem. Do tego starcia także nie doszło. IV-ligowiec z Garwolina zmierzył się za to w Miętnem z Bobrem Tłuszcz.

13.02.2016 12:50
Coraz bliżej rozstrzygnięć w lidze bowlingowej

Tylko jedna runda eliminacyjna została do rozegrania w III Amatorskiej Ligi Bowlingowej w Borowiu. Już 19 lutego wielki finał i walka o Puchar Ligi. 8. rundę eliminacyjną wygrał Marek Kozłowiec, dla którego było to drugi występ w pierwszej ósemce zawodów. Kolejne miejsce przypadły czołowym zawodnikom klasyfikacji generalnej. Drugi był Szymon Gajowniczek, a trzeci lider Łukasz Osiak. W poniedziałek zawodnicy zmierzyli się w 9. rundzie. Ponowie najlepszy okazał się zawodnikom spoza czołówki. Pierwsze miejsce zajął Grzegorz Król, a drugie Daniel Głuchowski. Podium uzupełnił Arkadiusz Dłużniewski.

10.02.2016 06:30
Gepard obronił tytuł i został mistrzem GLH

Ekscytujące mecze do ostatnich sekund zakończyły ponad dwa miesiące zmagań w Gminnej Lidze Halowej Futsal Cup 2015/2016. Zwycięzcą, drugich co do wielkości takich rozgrywek w powiecie garwolińskim, został Gepard Wilga. Zespół złożony głównie z zawodników Amura obronił trofeum wywalczone przed rokiem. Przed ostatnią kolejką wiadomo było, kto znajdzie się na podium. O ostatecznej kolejności decydowały dwa mecze kończące tegoroczne zmagania. Najpierw Weekend Łaskarzew pokonał Lech Team 4:1 i objął prowadzenie w tabeli. O mistrzostwie decydowało starcie Geparda z Baldaccini. Na pięć minut przed końcem Baldaccini prowadziło 4:5, ale ostatnie minuty należały do gości z Wilgi. Hat-trick Michała Zalewskiego ustrzelony w zaledwie 240 sekund dał drugi z rzędu triumf Gepardowi. Drugie miejsce dla Weekendu, a trzecie dla Baldaccini.

09.02.2016 07:05
Pełna pula dla siatkarzy SPS

W ostatnich dwóch meczach siatkarze SPS 4CV Garwolin odnieśli zwycięstwa 3:1. W pokonanym polu podopieczni Jakuba Sokołowskiego zostawili UMKS Wola Warszawa oraz APIS GV Mokobody. Mecz z podsiedlecką drużyną rozegrano wczoraj. GV to zespół końca tabeli. Wydawało się zatem, że spotkanie powinno być jednostronnym widowiskiem. Pierwszy set potwierdzał przedmeczowe opinie. Goście z Mokobodów popełniali szereg błędów, szczególnie w ataku. Po niespełna 20 minutach gospodarze objęli prowadzenie.

07.02.2016 12:46
Sportowe wyróżnienia przyznane

Podczas XIV Balu Mistrzów Sportu wręczono wyróżnienia specjalne kapituły. W tym roku rozdano siedem tytułów. Sportowa brać powiatu bawiła się wczoraj w gościnnych progach Hotelu&Restauracji Sulbin. Tradycją corocznych spotkań są wyróżnienia przyznawane przez kapitułę. ? Przyznaliśmy w tym roku wyróżnienia w różnych kategoriach za 2015 rok. Nagrodziliśmy wydarzenia oraz osoby, które wydawało nam się, że na to zasługują ? mówił dyrektor Centrum Sportu i Kultury Jarosław Kargol. W składzie kapituły byli także przewodniczący rady miasta Marek Jonczak, wiceprzewodniczący rady powiatu Marcin Kobus oraz niżej podpisany.

07.02.2016 12:20
Pewne zwycięstwo Wilgi w sparingu

W czwartym meczu kontrolnym przed wznowieniem rozgrywek Wilga Garwolin pokonała w Kobyłce, występujący w grupie północnej IV ligi, Huragan Wołomin 4:2 (1:1). W pierwszej połowie dzisiejszego spotkania gra toczyła się głównie w środku pola, pod dyktando Wilgi. Dwukrotnie pod bramką przeciwnika zagrożenie stwarzał Michał Kępka. Najpierw jego strzał trafił w słupek, później w sytuacji sam na sam dobrze zachował się bramkarz Huraganu. Kępka nie strzelił, ale zaliczył asystę przy golu otwierającym wynik spotkania. Napastnik ograł pod linią końcową obrońców i wyłożył piłkę do niepilnowanego Daniela Żurawskiego. Drużyna z Wołomina wyrównała przed przerwą. Po rzucie wolnym z linii pola karnego tym razem to defensorzy Wilgi nie upilnowali przeciwnika.

06.02.2016 14:51
Wiadomo kto na podium GLH

Gepard, Weekend, Baldaccini ? tak będzie wyglądało podium tegorocznej Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup. Nie wiadomo, jaka będzie ostateczna kolejność w pierwszej trójce. Wszystkie zespoły mają szansę na tytuł. Ostatni akcent rozgrywek w sobotę. Najciekawszym pojedynkiem niedzielnej przedostatniej serii spotkań był mecz Weekendu z Baldaccini. W pojedynku drugiej i trzeciej drużyny lepsi zawodnicy Weekendu, którzy dzięki skuteczności w drugiej połowie ograli rywali 6:2. Duży wkład w zwycięstwo mieli zawodnicy znani z trawiastych boisk Wilgi Garwolin ? Filip Gac, Sebastian Papiernik, Piotr Szostak.

02.02.2016 05:55
Zmienne szczęście Wilgi w sparingach

Trzy mecze kontrolne w ubiegłym tygodniu rozegrali piłkarze Wilgi Garwolin. W pierwszych sparingach podopieczni Sergiusza Wiechowskiego wygrali, zremisowali i ponieśli porażkę. W kadrze IV-ligowca jest kilka nowych twarzy. Pierwszy sparing GKS rozegrał dwa tygodnie po rozpoczęciu zimowych przygotowań. W środę w Miętnem Wilga zmierzyła się z 13. zespołem warszawskiej okręgówki. Spotkanie z Marcovią 2000 Marki przebiegało pod dyktando wyżej notowanego zespołu.

01.02.2016 11:39
Pływacy Mazowsza z kolejnymi medalami

23 stycznia na krytej pływalni ?Wodnik? odbyła  się trzecia edycja Grand Prix Grójca. Wśród 160 zawodników z dziewięciu klubów, m.in.  Grójca , Radomia, Góry Kalwarii, Rawy Mazowieckiej, bardzo dobrze spisali się zawodnicy ULKS Mazowsze Miętne. Wszyscy podopieczni Krzysztofa Mikulskiego poprawili swoje czasy, co przełożyło się na zdobycie siedmiu medali. Alicja Kędziorek zdobyła złoty medal na 50 m stylem klasycznym i brązowy stylem dowolnym. Karolina Makulec i Dagmara  Całka zdobyły po dwa brązowe medale na 50 m stylem dowolnym i klasycznym, a Mateusz Makulec sięgnął po brąz na 50 m stylem klasycznym.

29.01.2016 07:55
Dariusz Migas zwycięzcą 7. rundy ligi bowlingowej

Łukasz Osiak powiększył przewagę nad Szymonem Gajowniczkiem w klasyfikacji generalnej Amatorskiej Ligi Bowlingowej w Borowiu. Przed uczestnikami trzy rundy do wielkiego finału rozgrywek. 7. rundę rozegrano w poniedziałek. Jej triumfatorem został Dariusz Migas (713 punktów), dla którego było to pierwsze podium w tegorocznej edycji ligi. Drugie miejsce zajął Zdzisław Bąk, a trzecie Jakub Gąska.

27.01.2016 06:42
Gepard nowym liderem GLH

Zgodnie z przewidywaniami weekendowe spotkania Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup. Na dwie serie przed końcem rozgrywek nie wiadomo, kto wzniesie Puchar Wójta Gminy Łaskarzew. W sobotę rozegrano 12. serię spotkań. Najwięcej goli padło w meczu Weekendu z GTW. Liderująca drużyna z Łaskarzewa pokonała przeciwników 13:5, do przerwy prowadząc już 11:1. Hat-tricki zaliczyło aż trzech zawodników Weekendu ? Piotr Szostak, Sebastian Papiernik i Daniel Wójcik.

26.01.2016 05:51
SPS wygrywa w Warszawie

Siódme ligowe zwycięstwo odnieśli zawodnicy SPS 4CV. Siatkarze z Garwolina pokonali w stolicy UMKS MOS Wola Warszawa 3:1 (19, -24, 15, 19). Sobotnie spotkanie, z wyłączeniem drugiego seta, przebiegało pod dyktando gości. Drużyna z Garwolina utrzymywała 2-3-punktową przewagę nad rywalem, którą w końcówkach partii udawało się powiększyć. Wyjątkiem był drugi set, kiedy seria błędów w ataku spowodowała, że UMKS prowadził 11:2 i 15:8. Ostatecznie przyjezdnym udało się doprowadzić do remisu 24:24, ale to gospodarze doprowadzili do remisu.

26.01.2016 05:48