poniedziałek, 30 września 2024 03:22

Artykuły

4CV na fali
4CV na fali

Połowa rundy za nimi, a są wciąż niepokonani. W meczu 5. kolejki III ligi zawodnicy SPS 4CV wygrali na wyjeździe z KS Skok Wołomin Mogielnianka Mogielnica 3:2 (-21, -26, 23, 18, 16). Podopiecznych Edmunda Kopyścia czeka dłuższa przerwa w grze. Następny mecz 4CV zagra dopiero 20 listopada. Wczorajszy mecz z Mogielnianką rozgrywany był kilka dni wcześniej niż pozostałe mecze 5. serii spotkań.

09.11.2011 13:12
Długi pracowity weekend policjantów

Przed nami kolejny długi weekend, czyli wzmożony ruch na drogach. Policjanci z garwolińskiej drogówki ruszają z kolejną akcją ?Bezpieczny weekend?. Będą pilnie patrzeć na poczynania kierowców na drodze i sprawdzać, czy nikt nie siada ?za kółko? po jednym ?głębszym?. Zbliżający się kolejny długi weekend i związane z nim wyjazdy, to czas intensywnej pracy policjantów czuwających nad bezpieczeństwem podróżujących pojazdami.

09.11.2011 10:48

Dziękują i liczą na więcej

Grzegorz Woźniak zamienił mandat radnego na mandat posła. Na wczorajszej sesji uroczyście pożegnał się z radą powiatu, ale nie z powiatem. Dziękując za dotychczasową pracę na rzecz naszego regionu, władze powiatu podkreślały, że liczą na więcej. Mimo, że pierwsze obrady sejmu nowej kadencji przedłużyły się do późnych godzin wieczornych, nowy poseł w przerwie przyjechał do Garwolina. - Nie mogłem sobie odmówić bycia tu z wami. Chcę podziękować radnym obecnej i przede wszystkim poprzedniej kadencji, kiedy to udało się zrobić milowy krok w inwestycjach dla powiatu ? mówił Grzegorz Woźniak.

09.11.2011 08:17

Seminarium z kabaretem w tle

Najpierw szkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej, a później występ kabaretu OT.TO, który mimo upływu lat wciąż śmieszy pokolenia Polaków. Każdego roku w sali widowiskowej CSiK w Garwolinie odbywa się seminarium z zakresu ochrony przeciwpożarowej połączone z występami znanych artystów. Wczoraj ważne kwestie bezpieczeństwa poruszał druh Stefan Todorski.

09.11.2011 08:16

Płomień królował w lidze LZS

211 meczów w 28 kolejkach, 1315 strzelonych bramek, imponująca średnia 6,2 bramki/spotkanie, 400 zawodników. Tak w liczbach wyglądała tegoroczna edycja Ligi LZS w powiecie garwolińskim. Uroczystego zakończenia rozgrywek, toczonych systemem wiosna-jesień, dokonano w ostatnią niedzielę. Na boiskach w Miętnem rozegrano miniturniej. W pierwszym półfinale Reprezentacja Ligi pokonała Hetmana Sulbiny 1:0, po bramce Tomka Salamończyka. W drugim Tornado Wola Rębkowska uległo Płomieniowi Górki 1:2. Bramkę dla pokonanych zdobył z rzutu karnego Piotr Gadoś, a dla zwycięzców Tomasz Jarzyna i Mateusz Kowalski.

09.11.2011 07:46

Trzy remisy w A-Klasie

Wszystkie drużyny z powiatu garwolińskiego grające na poziomie A-Klasy zanotowały remisy w weekendowych meczach. Hat-trickiem w Hutniku popisał się Rafał Głąbicki. Mimo tego jego drużyna zremisowała z Tajfunem Jartypory 3:3. Gospodarze prowadzili 3:1, jednak nie dowieźli trzech punktów do końca. ? Dwa błędy obrońców spowodowały utratę bramek. Trzeci mógł skończyć się bramką na 3:4, ale piłka po strzale zawodnika Tajfuna uderzyła w słupek ? relacjonuje Tomasz Barej, trener Hutnika.

08.11.2011 12:20

B-Klasa wraca wiosną

W zgoła odmiennych nastrojach rundę jesienną warszawskiej B-Klasy kończą zawodnicy Snajpera Sośninka i Orła Parysów. Ci pierwsi, po wyjazdowym zwycięstwie z Rzaktą, umocnili się na pozycji wicelidera. Tabelę zamyka Orzeł, który przegrał z Przelewem Glinianka 3:6. Wynik meczu Snajpera z Rzaktą został ustalony w pierwszych 45 minutach. Na bramkę Dariusza Zająca 10. minucie szybko odpowiedzieli goście wykorzystując rzut karny. Przed zmianą stron prowadzenie gościom dał Waldemar Paszkowski, wynik podwyższył ponownie Dariusz Zając.

08.11.2011 11:54

Posłowie już po ślubowaniu

Będą troszczyć się o pomyślność ojczyzny, dobro obywateli i przestrzegać konstytucji. Kilka minut po godzinie 12.00 zakończyło się uroczyste ślubowanie nowo wybranych posłów, w tym przedstawicieli naszego regionu ? Stanisławy Prządki i Grzegorza Woźniaka. Pierwsze posiedzenie sejmu VII kadencji rozpoczęło się punktualnie o 11.00. Najpierw głos zabrał marszałek senior Józef Zych z PSL, później ? prezydent Bronisław Komorowski. Za nami najważniejsza część dzisiejszego posiedzenia ? ślubowanie posłów. A przed nimi pierwsze głosowanie ? wybór marszałka sejmu.

08.11.2011 11:50