niedziela, 29 września 2024 15:20
Sport:

Zwycięstwo na inaugurację

Wyjazdowym zwycięstwem 4:0 z Włókniarzem Białystok kobieca drużyna Zdrowia Garwolina zainaugurowała sezon I Ligi Futsalu Kobiet. W tegorocznych rozgrywkach podopieczne Roberta Rokickiego będą rywalizować w grupie północnej z zespołami: AZS UMW High Heels  Olsztyn, AZS Flisak Włocławek, DTS Helios Białystok i Włókniarzem Białystok. Ostatnia z wymienionych drużyn była pierwszy rywalem Zdrowia.

22.11.2020 10:35
Runda Wilgi pełna skrajności [podsumowanie, statystyki]

- Osoby z mojego otoczenia śmiały się, że kręcę na siebie bat ? podsumowuje rundę jesienną IV-ligowej Wilgi Garwolin trener Damian Milewski. Tylko u nas statystyki drużyny po 15 meczach sezonu. Początek sezonu dla GKS był bardzo dobry. Bezbramkowy remis z Mazovią był jednym z najlepszych meczy Wilgi w rundzie, mimo że nie zakończony zwycięstwem. Kolejny remis z Mszczonowianką oraz seria czterech wygranych z rzędu wywindowały drużynę z Garwolina na pozycję wicelidera. Wielu kibiców i obserwatorów poczynań GKS zaczęło coraz śmielej rozmawiać nawet o III-ligowych aspiracjach Wilgi.

20.11.2020 20:56
Piłkarski weekend przy Sportowej

W najbliższy weekend Garwoliński Klub Sportowy Wilga Garwolin organizuje cykl turniejów piłki nożnej MAZOVIA CUP 2020 Pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Przy ulicy Sportowej 34 na Stadionie Miejskim rozegrane zostaną dwa turnieje - w sobotę dla rocznika 2011, a w niedzielę dla rocznika 2009.

20.11.2020 10:56
13 medali Delfina na mistrzostwach w Siedlcach

W środę odbyły się Mistrzostwa Siedlec w Pływaniu im. Marii Żuburowej, na których to wystartowało 50 zawodników UKS Delfin Garwolin. Liczna kadra z Garwolina wywalczyła 13 medali na 8-torowej pływalni Parku Wodnego.

20.11.2020 10:49
Brąz za brązem MKS

Bardzo dobre występy, okraszone trzema brązowymi medalami, zaliczyli w ostatnich dniach zawodnicy MKS Garwolin. W dniach 13-15.11.2020 roku w Markach zostały rozegrane XX Międzynarodowe Mistrzostwa Mazowsza Juniorów - Mazovia Junior Cup. Dla kategorii Juniora Młodszego U-17 miały rangę grand prix Polskiego Związku Badmintona.

16.11.2020 06:48
Remis i pierwszy punkt Zdrowia w sezonie [wideo]

Po pełnym zwrotów akcji meczu Zdrowie Garwolin zremisowało z KS AZS AWF Warszawa 5:5 w 2. kolejce mazowieckiej II Polskiej Ligi Futsalu. Do stolicy Zdrowie pojechało dzisiaj w zaledwie ośmioosobowym składzie. Nie przeszkodziło to podopiecznym Karola Kopcia w zaprezentowaniu dobrego futsalu. Po pierwszych 20 minutach goście prowadzili 3:0. Wynik otworzył w 11. minucie Przemysław Alot. Później na listę strzelców wpisywali się Paweł Pyra i Damian Papiernik.

15.11.2020 19:33
Zawodnicy Delfina tuż za podium

W Pruszkowie odbyły się Jesienne Otwarte Mistrzostwa Okręgu Warszawsko?Mazowieckiego w Pływaniu. Wśród 242 zawodników z 33 klubów wystartowało 10 zawodników UKS Delfin Garwolin. Były to pierwsze zawody dla zawodników z Garwolina od połowy marca, kiedy to zamknięto baseny z powodu pandemii koronowirusa. - Należy przypomnieć że na wiosnę nie trenowaliśmy ponad trzy miesiące, gdyż w całej Polsce były zamknięte pływalnie, a dla pływaków taka przerwa to bardzo długi. Jadąc więc na te zawody nie wiedzieliśmy czego tak naprawdę się spodziewać mimo, że trenujemy od 1 lipca to brakowało nam po prostu startów. W Pruszkowie bardziej patrzymy na czasy jakie moi podopieczni zrobili niż na miejsca a te są obiecujące ? komentuje trener Delfina Wojciech Mianowski.

15.11.2020 19:18
Remis Wilgi na koniec piłkarskiej jesieni. Porażka Hutnika [wideo]

Bezbramkowym remisem zakończył się ostatni w tym roku ligowy mecz Wilgi Garwolin. GKS punktami, po raz drugi w sezonie, podzielił się z Mszczonowianką Mszczonów. Na własnym boisku z liderem przegrali zawodnicy Hutnika Huta Czechy. Do meczu z Mszczonowianką Wilga przystępowała bez Sebastiana Papiernika i Bartłomieja Sitarka, którzy pauzowali za nadmiar żółtych kartek. Początek meczu należał do gospodarzy, choć efektem tego była tylko jedna groźna sytuacja. Mocny strzał Grzegorza Piesio obronił Daniel Leszczyński. Po 15 minutach inicjatywę przejęli goście. Strzały Mszczonowianki były jednak niecelne lub na posterunku był Dawid Wasążnik.

14.11.2020 15:15
Niestrzelony karny i porażka Wilgi z liderem [wideo]

O krok od sprawienia niespodzianki byli piłkarze Wilgi Garwolin. W zaległym meczu 5. kolejki IV ligi GKS przegrał na własnym boisku z Pilicą Białobrzegi 2:3 (1:2). Gola na wagę remisu z liderem mógł strzelić Sebastian Papiernik, ale skrzydłowy nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego w ostatniej minucie meczu. Początek zaległego meczu przebiegał dzisiaj pod dyktando gości. Pilica stworzyła trzy okazje podbramkowe, z których wykorzystała dwie. W 15. minucie rzut rożny wybijał Konrad Paterek, a niepilnowany na drugim słupku Adrian Karasek nie miał problemów, aby trafić z główki do bramki. W 26. minucie asystent przy pierwszym golu wpisał się na listę strzelców, wykorzystując w kontrze podanie Kamila Czarneckiego. W końcówce pierwszej połowy kilka razy zagotowało się w polu karnym Pilicy. Tuż przed przerwą kontaktowego gola, po wrzutce z rogu Grzegorza Piesio, strzelił Kamil Piotrowski.

11.11.2020 14:56
Porażka Zdrowia na inaugurację II PLF

W pierwszy meczu tegorocznej II Polskiej Ligi Futsalu Zdrowie Garwolin przegrał na wyjeździe z LZS Mazurem Karczew 4:7. Mecz odbył się wczoraj w Karczewie, gdzie powstała nowa drużyna na futsalowej mapie Mazowsza. Od początku spotkanie było wyrównane. Gospodarze szalę zwycięstwa przechylili w końcówce. Dla gości gole zdobywali zawodnicy ?trawiastej? Wilgi Garwolin ? Sebastiana Papiernik, Filip Gac oraz Przemysław Alot (2).

09.11.2020 11:25
Ola przegrała tylko z mistrzynią Polski

Biegaczka Wilgi Garwolin Aleksandra Borkowska błysnęła talentem w Międzywojewódzkich Przełajowych Mistrzostwach Młodziczek, gdzie w biegu na trudnym dystansie 2500m metrów zajęła wysokie II miejsce. Zwyciężyła mistrzyni Polski Eliza Galińska z KS Filipides Teresin, do której należy także rekord Polski U-16 na dystansie 2000m ? 6;23.03s. Walka o II miejsce rozegrała się pomiędzy naszą zawodniczką, a drugą przedstawicielką Teresina, Amelią Ciurzyńską.

09.11.2020 06:50
Trwa zła seria Wilgi w IV lidze

Czwartej porażki z rzędu doznali piłkarze Wilgi Garwolin, którzy przegrali 0:5 z wicealiderującą Mazovią Mińsk Mazowiecki. W 14. kolejce IV ligi pauzował Hutnik Huta Czechy. Wilga wkroczyła ligową wiosnę z jednym zaległym meczem z Pilicą Białobrzegi. Rewanż z Mazovią zapowiadał się ciekawie, bo na inaugurację rozgrywek w Garwolinie padł bezbramkowy remis, a mecz z początku sierpnia można było uznać jak jedne z najlepszych gier Wilgi w rundzie jesiennej. Niestety od kilku tygodni GKS boryka się z chorobami w zespole. Do gry wrócili wprawdzie kurujący się ostatnio zawodnicy, ale okupili to kilkunastodniową przerwą w treningach.

08.11.2020 12:05
Srebrni studenci

Piękne podlaskie miasteczko Supraśl ? gościło 24 października ponad 300 studentów, którzy na malowniczych trasach walczyli o tytuły w Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych. Doskonale spisali się w tej imprezie biegacze Wilgi Garwolin ? Robert Głowala ? Politechnika Łódzka i Mateusz Kondej ? AWF Warszawa, którzy wywalczyli tytuły wicemistrzów Polski. Mateusz wystartował na dystansie 4.5 km i po zaciętym finiszu przegrał tylko o 1 sekundę z Szymonem Żywko z UMCS  Lublin. Czas naszego biegacza ? 14min i 40sek.

27.10.2020 08:09
Zdekompletowana Wilga przegrała z siedlecką młodzieżą

Nie tak formalne zakończenie rundy jesiennej wyobrażali sobie piłkarze Wilgi Garwolin. Zdziesiątkowany absencjami podstawowych zawodników, GKS przegrał z niżej notowaną Pogonią II Siedlce 1:2 (0:1). Zestawienie Wilgi w dzisiejszym meczu mogło zaskakiwać. Wszystko przez plagę chorób, które wykluczyły z gry sześciu zawodników ? braci Papierników, Tomasza Paszkowskiego, Piotra Talara, Dawida Wasążnika i Kacpra Kozikowskiego. Na szpicy zagrał Patryk Gmurczyk, który na domiar złego nabawił się urazu szczęki i został zmieniony w 32. minucie.

24.10.2020 15:44
Wysokie przegrane w IV lidze

Dotkliwych porażek doznali IV-ligowcy z powiatu garwolińskiego w 12. serii spotkań grupy radomsko-siedleckiej. Hutnik uległ 1:4 Mszczonowiance Mszczonów, a Wilgę Garwolin 5:1 rozbił Oskar Przysucha. Hutnik doznał czwartej porażki z rzędu. Złej passy nie udało się przerwać w meczu z Mszczonowianką. Do przerwy zespół z Mszczonowa prowadził 2:0. Po zmianie stron podopiecznym Rafała Głąbickiego udało się strzelić gola kontaktowego. W 65. minucie, po podaniu Kamila Sibilskiego, do siatki trafił Przemysław Grudniak. Końcówka należała jednak do gości, którzy dwoma trafienia przypieczętowali szóste zwycięstwo w sezonie.

17.10.2020 17:27
Autor komentarza: rolnik z PiSTreść komentarza: leki to chemia powodująca zatrucie organizmu. należy stosować wyłącznie naturalne preparaty, pokrzywa, czosnek, miód, węgiel czy spirytus to są środki zwalczające wszelkie schorzenia. Żeby zdobyć te leki nie trzeba żadnej aptekiData dodania komentarza: 28.09.2024, 21:50Źródło komentarza: W weekend lepiej nie chorowaćAutor komentarza: yetiTreść komentarza: zamilcz analfabeto lub wróć do 3 klasy podstawówki. nie kompromituj się.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 16:40Źródło komentarza: W weekend lepiej nie chorowaćAutor komentarza: goraTreść komentarza: odpowiedzialny za propagande pachołek gonskiData dodania komentarza: 28.09.2024, 16:15Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwieAutor komentarza: RealiaTreść komentarza: Norbert Wilbik Katarzyna Jamnicka - Kondej Marcin Jaroń Krzysztof Ośka Waldemar Trzaskowski te osoby mogą sobie pogratulować zaorania możliwości rozwoju powiatu przez pięć następnych lat. Nikt z zewnątrz nie da pieniędzy dla powiatu którego starosta na facebooku naśmiewa się z członków rządu albo bierze udział w akcjach typu "MuremzaBobrem"... Liczmy, że przy kolejnych wyborach będzie to tej piątce radnych zapamiętane. O Panu Mirosławie to nawet nie ma co pisać, bo on to na pewno nie dotrwa do końca kadencji na stołku i wcześniej spotka go kara za złożenie tej dziwnej koalicji.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 11:59Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwie