piątek, 27 września 2024 21:20
Sport:

Bieg Pamięci. Kolejny frekwencyjny rekord

Ponad 200 osób wzięło udział w trzecim biegu w ramach tegorocznego Grand Prix Ziemi Garwolińskiej, który odbył się wczoraj wieczorem. To kolejny rekord frekwencji podczas tego wydarzenia. Bieg Pamięci był częścią obchodów 84. rocznicy bombardowania Garwolina. Pierwsze miejsca w klasyfikacji OPEN kobiet i mężczyzn wybiegali zawodnicy Wilgi Garwolin. Nietypowo, bo w czwartkowy wieczór, miłośnicy biegania wzięli udział w trzecim biegu w ramach tegorocznego cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej organizowanego przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie i Stowarzyszenie Truchtacz.pl. Inny niż zazwyczaj termin wydarzenia, nie miał negatywnego przełożenia na frekwencję. Wręcz przeciwnie! Znów padł rekord! Na starcie zawodów ustawiło się ponad 200 uczestników w każdym wieku.

16.09.2023 15:05
Lider był blisko [wideo]

Mimo gry, przez większość spotkania, z przewagą jednego zawodnika, Wilga Garwolin przegrała z KS Troszyn 0:1 w meczu 8. kolejki forBet IV ligi mazowieckiej. Przed dzisiejszym spotkaniem trener gospodarzy nie mógł skorzystać z dwóch podstawowych zawodników. Urazy wykluczyły z gry Filipa Gaca i Sebastiana Papiernika.

16.09.2023 14:06
1:10 Orła w PP. Promnik awansował bez gry

Jedyna drużyna z powiatu garwolińskiego, która wyszła w pucharową środę na boisko, dostała srogie lanie od IV-ligowca. Orzeł Unin przegrał z Mazovią 1:10. Awans bez gry zanotował Promnik Łaskarzew. Na ¼ finału okręgowego PP OZPN Siedlce występ zakończył Orzeł Unin. Przedstawiciel ligi okręgowej został rozgromiony przez IV-ligową Mazovię 1:10. Już do przerwy wyżej notowany rywal prowadził 5:0 m.in. po trzech bramkach i dwóch asystach Sebastiana Kaczyńskiego (wychowanka Promnika Łaskarzew).

14.09.2023 08:18
Rekordowy start młodzików Wilgi

Bardzo dobry występ zanotowali młodzi zawodnicy Wilgi Garwolin w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lekkiej Atletyce, zwanych Strefowymi Mistrzostwami Polski, które odbyły się 10 września w Olsztynie. W punktacji klubów, która wliczana jest do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży, zajęli bardzo wysokie 5 miejsce, na 62 startujące kluby z województwa Mazowieckiego i Warmińsko Mazurskiego, z rekordową ilością 17 punktów. Dotychczas w najlepszym starcie (Olecko 2019) klub zdobył ich 14. Być może w podanej punktacji nastąpią zmiany, gdyż zostaną doliczone punkty za rzut młotem (tu Wilga ma punkty za IV miejsce Klaudii Chodyry) oraz skok o tyczce, gdyż stadion AZS Olsztyn nie jest przystosowany do rozgrywania tych konkurencji.

12.09.2023 09:54
Nasi zapunktowali w okręgówce

Zwycięstwo Promnika Łaskarzew i remis Wilgi II Garwolin z Wichrem Kobyłka. Tak zaprezentowały się drużyny z powiatu garwolińskiego w 5. kolejce Amnis Energia Lidze Okręgowej. W Uninie rezerwy IV-ligowca podejmowały Wicher Kobyłka, uważany za jednego z kandydatów do awansu. W zespole gospodarzy pojawiło się kilku zawodników z „jedynki” m.in. Tomasz Paszkowski, Szymon Kaczyński, Dawid Domarecki czy Mangke Sello.

11.09.2023 08:43
Piotr Grudzień podwójnym mistrzem Europy

Po dwa złote medale sięgnął w angielskim Sheffield Piotr Grudzień. Sportowiec pochodzący z Zygmuntów (gm. Łaskarzew) wygrał rywalizację w mikście oraz deblu Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym Niepełnosprawnych. To była niezwykle udana sobota dla niespełna 32-latka, który na co dzień występuje w Starcie Zielona Góra. Piotr Grudzień razem z Patrykiem Chojnowskim wygrali 3:2 finał gry deblowej kat. MD18. Polski duet pokonał drużynę z Ukrainy, mimo że przegrywał 0:2. W trzech wcześniejszych spotkaniach fazy pucharowej nasi w pokonanym polu zostawili reprezentantów Izraela, Belgii i Wielkiej Brytanii.

10.09.2023 08:32
10 goli w meczu Wilgi

Szalony mecz w Józefowie w 7. kolejce forBet IV ligi mazowieckiej. Wilga Garwolin przegrywała po 10 minutach 0:2, by wyjść na prowadzenie 4:2, a potem 5:3. Niestety dla GKS spotkanie zakończyło się remisem 5:5. Cztery gole zdobył Nigeryjczyk Emmanuel Obi. Wilga dała się zaskoczyć gospodarzom już w pierwszych minutach. W rolach głównych… byli zawodnicy GKS. Rafał Macioszek zanotował asystę przy trafieniu na 1:0 w 4. minucie. Prowadzenie gospodarzy podwyższył, strzałem przewrotką, Wojciech Migas.

09.09.2023 15:59
Pucharowe środy na nami

Drużyny Orła Unin i Promnika Łaskarzew pozostały na placu boju w Pucharze Polski. Do rozgrywek nie przystąpiła jeszcze IV-ligowa Wilga Garwolin. Mecze 3. rundy rozgrywek siedleckiego OZPN rozegrano w większości 30 sierpnia. Orzeł pokonał 4:2 u siebie V-ligowy Płomień Dębe Wielkie. Gole dla przedstawiciela ligi okręgowej strzelali Sebastian Nowak 3 i Piotr Poszytek.

07.09.2023 08:55
Bieg Pamięci w ramach Grand Prix Ziemi Garwolińskiej

14 września odbędą się trzecie zawody w ramach tegorocznego cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Nietypowo, bo w czwartkowy wieczór, zawodnicy wezmą udział w Biegu Pamięci, który jest częścią obchodów 84. rocznicy bombardowania Garwolina. Organizatorzy zapraszają wszystkich – bez względu na wiek. Grand Prix Ziemi Garwolińskiej jest organizowane przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie i Stowarzyszenie Truchtacz.pl od 11 lat. Cykl składa się z 4 biegów, które odbywają się zazwyczaj w kwietniu, maju, we wrześniu i w październiku. Podczas każdych zawodów dorośli mają do pokonania 5 km, a dla dzieci i młodzieży są przygotowane biegi na różnych, dostosowanych do ich wieku i możliwości, dystansach. Najlepsi stają na podium i otrzymują pamiątkowe dyplomy. Każdy, kto ukończy bieg, zostaje nagrodzony medalem.

Jeden dystans – trzy rekordy powiatu!

W Warszawie odbył się 3 września Lekkoatletyczny Memoriał Eugeniusza Lokajskiego, w którym bardzo udanie zaprezentowali się reprezentanci Wilgi Garwolin. Na czoło wyników wysuwają się rezultaty  biegu na 2000m, w którym biegacze grodu nad Wilgą, ustanowili aż trzy nowe rekordy powiatu. W kategorii kobiet nasza najlepsza biegaczka, Aleksandra Borkowska, przebiegła ten dystans w czasie 6.31,92s i pobiła swoja „życiówkę” o ponad pół minuty, a rekord powiatu Emilii Mazek o 23 sekundy. Jest to już piąty rekord Oli ustanowiony w tym roku, a czwarty odebrany Emilii Mazek.

05.09.2023 07:11
Przełamanie Wilgi II. Remis Promnika

Po raz pierwszy w tym sezonie oba zespoły z powiatu garwolińskiego zapunktowały w Amnis Energia Lidze Okręgowej. Pierwsze zwycięstwo odnieśli zawodnicy Wilgi II Garwolin, remis zanotował Promnik Łaskarzew. Na wczorajsze spotkanie do Warszawy z MKS Polonią Wilga II nie udawała się jako faworyt. Gospodarze zaczęli sezon od trzech wygranych, goście przystępowali do meczu z zerowym dorobkiem punktowym. Rezerwy IV-ligowca sprawiły miłą niespodziankę. Na zakończenie wakacji Wilga II wygrała w stolicy 1:0. Jedyny gol spotkania padł w 60. minucie i był autorstwa Adriana Płatka.

03.09.2023 15:49
Wilga przegrywa w stolicy

Porażką 1:2 zakończył się wyjazdowy mecz Wilgi Garwolin z Hutnikiem Warszawa w 5. kolejce forBet IV ligi mazowieckiej. Po raz drugi w tym sezonie GKS prowadził na boisku rywala, by ostatecznie wrócić do Garwolina bez punktu. Spotkanie rozpoczęło się z kilkunastominutowym opóźnieniem ze względu na ulewę, która przeszła nad Warszawą, która spowodowała problemy z dojazdem zawodników GKS.

30.08.2023 19:13
Dwa igrzyskowe medale w Białymstoku

Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe i Klub Sportowy” Podlasie Białystok” były organizatorami XXVI Ogólnopolskich Igrzysk LZS i Mistrzostw Polski LZS w Lekkiej Atletyce U-23. Zawody lekkoatletyczne odbyły się w dniach 25-26 sierpnia na stadionie BOSiR, gdzie na co dzień trenują wicemistrzowie świata, Natalia Kaczmarek i Wojciech Nowicki.

29.08.2023 05:12
Wilga II wciąż bez punktów. Wygrana Promnika

Wciąż bez ligowej zdobyczy są zawodnicy Wilgi II Garwolin, którzy ulegli w Trąbkach Bugowi Wyszków 3:5. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie warszawskiej Ligi Okręgowej odniósł Promnik Łaskarzew. Do przerwy spotkania z Bugiem zaplecze IV-ligowca przegrywało 1:3. Druga odsłona zakończył się remisem 2:2. Gole dla miejscowych strzelali Adrian Płatek, Damian Matysiak i Jakub Wągrodzki.

28.08.2023 08:11
Z 0:2 na 2:2. Cenny remis Wilgi z Mazovią

Wiele emocji dostarczył mecz 4. kolejki forBet IV ligi. Wilga Garwolin zremisowała z liderującą Mazovią Mińsk Mazowiecki 2:2, mimo że po pierwszej połowie przegrywała 0:2. Gole dla GKS strzelali rezerwowi młodzieżowcy Dawid Domarecki i Jakub Wągrodzki. Kiedy w czerwcu oba zespoły spotkały się w Garwolinie, goście zwycięstwem mogli zapewnić sobie awans do III ligi. Przy Sportowej gole wówczas nie padły, co przybliżyło Wilgę do utrzymania. Z kolei Mazovia ostatecznie na finiszu dała się wyprzedzić Victorii Sulejówek.

26.08.2023 18:31