piątek, 27 września 2024 21:17

Lider za mocny dla Wilgi

Porażką 0:3 (0:2) zakończył się ostatni tej jesieni wyjazdowy mecz Wilgi Garwolin w IV lidze. GKS uległ liderowi Wiśle II Płock. To trzeci kolejny mecz bez zdobyczy punktowej i bramkowej podopiecznych Karola Zawadki. W sobotę ostatni ligowy akcent w tym roku. Od początku meczu tempo gry nadawali Nafciarze. Nie przekładało się to jednak na klarowne sytuacje pod bramką Jakuba Bielińskiego. W 19. minucie Wilga domagała się odgwizdania rzutu karnego za faul na Sebastianie Papierniku, ale gwizdek arbitra milczał. Wisła objęła prowadzenie w 30. minucie. Adrian Szczutowski dostał piłkę na prawym skrzydle, minął trzech obrońców i oddał precyzyjny strzał z 16. metrów. Dwie minuty później Szczutowski mógł sięgnął po dublet, ale jego strzał minął bramkę. Tuż przed przerwą Wilga straciła drugiego gola. Marcin Więckowski dopadł do bezpańskiej piłki wstrzelonej po wybiciu z pola karnego.

W 50. minucie za lekko na bramkę główkował Emmanuel Obi. Siedem minut później niezdecydowanie Szymona Szulca na bramkę mógł zamienić Szczutowski, ale jego strzał pewnie obronił Bieliński. Niepowodzenie napastnik z Płocka „odrobił” chwilę później, kiedy wykorzystał składną akcję całego zespołu. W końca spotkania gospodarze nadal kontrolowali grę. Wilgę od strony gola chroniły interwencje bramkarza albo niedokładność rywali. Wilga powinna strzelić gola w 79. minucie po akcji rezerwowych. Na bramkę uderzał Dawid Domarecki, a z najbliższej odległości przy próbie dobitki spudłował Przemysław Alot.

W sobotę o godz. 13 Wilga zagra ostatni w tym roku ligowy mecz. W Uninie rywalem GKS będzie niżej notowany zespół Marcovii Marki.

Wisła II Płock – Wilga Garwolin 3:0 (2:0)
Bramki: Adrian Szczutowski 30`, 58` Marcin Więckowski 44`
Wilga: Bieliński, Szulc, D. Papiernik, Żurawski (52` Shakurau), Grzegorczyk, Kaczyński (65` Domarecki), Kowalski (75` Wojtaś), Piesio (75` Wągrodzki), Wieczorek, S. Papiernik (65` Alot), Obi (65` Paszkowski).

Wojtek63 13.11.2023 08:02
Orlęta Łuków grające obecnie w bialskopodlaskiej LO po zakończeniu rundy jesiennej zajmują pierwsze miejsce z bilansem 15 meczów, 39 pkt.(13-0-2), br. 74-24. Nie zmieni tego wynik zaległego meczu drużyn zajmujących drugie i trzecie miejsce w tabeli.

Wojtek63 13.11.2023 08:01
Piłkarskie ciekawostki: Wisła Sandomierz (grupa świętokrzyska) straciła w 15-stu meczach 135 bramek. Zdobyła tylko dwie. Bilans bramkowy Wisły to 2-135. Sandimierski zespół wyraźnie idzie na pobicie czwartoligowego rekordu Polski w straconych bramkach w jednym sezonie. Póki co rekord należy do Lubońskiego KS, który w sezonie 2016/17 stracił 182 bramki w 30 meczach. Obecnie Luboński KS po pięciu sezonach spędzonych w A klasie gra w wielkopolskiej LO i zajmuje 5 miejsce z bilansem 14 meczów, (6-5-3), br. 37-26. Strata do lidera, czyli TS Winogrady Poznań to 13 punktów. Jaguar Gdańsk (dawniej Jaguar Kokoszki (Gdańsk) jest liderem grupy pomorskiej IV ligi z bilansem 16 meczów, 40 pkt. (13-1-2), br. 50-16. W minionym weekendzie Jaguar wygrał u siebie 2:1 (0:0) z zajmującym trzecie miejsce Bałtykiem Gdynia. Bałtykiem, który zawsze :-) grał na drugim poziomie rozgrywek. Dwie porażki Jaguara to: wyjazdowe 0:2 (0:1) w trzeciej kolejce z bardzo solidną Pomezanią Malbork i domowe 2:5 (1:2) z Gryfem Słupsk. Remis Jaguara to wyjazdowe 1:1 (1:1) ze średniakiem, czyli Powiślem Dzierzgoń. Za Jaguarem w tabeli właśnie te dwie dość znane firmy, czyli Gryf Słupsk i Bałtyk Gdynia ze stratą odpowiednio pięciu i sześciu punktów do Jaguara.

Wojtek63 13.11.2023 07:48
A Klasa Siedlce LKS Ostrówek- Wilga Miastków Kościelny 4:1 (…) (9). Bramki: LKS ??? Wilga M.K- 55 min na 1:3. A klasa Siedlce zakończyła rundę jesienną. Wilga Miastków Kościelny zajmuje 9 miejsce z bilansem 13 meczów, 18 pkt.(5-3-5), br. 48-28. Strata do lidera, czyli Pogoni III Siedlce to 16 punktów. A Klasa Warszawa II KS Glinianka- Orzeł Parysów 1:3 (1:2). (8). Bramki: Glinianka- 41. Orzeł- 32 (s), 45+ i 72 min. Orzeł zakończy rundę jesienną 18 listopada zaległym wyjazdowym meczem z liderem, czyli Mazurem II Karczew i prawdopodobnie zostanie na miejscu nr 8 w tabeli.

Wojtek63 13.11.2023 07:47
LO Warszawa I Grom Warszawa- Wilga II Garwolin 4:0 (1:0). (7). Bramki: 8, 50, 70 i 78 (s). Promnik Łaskarzew- Bug Wyszków 1:3 (0:2). (15) Bramki: Promnik- 83. Bug- 22, 325 i 70 min. W 76 min Promnik nie wykorzystał rzutu karnego (obrona bramkarza). LO Siedlce MKS Małkinia- Hutnik Huta Czechy 3:1 (1:0). (8) Bramki: MKS- 25 (k), 63 (s) i 89 min. Hutnik- 71(k). W 36 minucie MKS nie wykorzystał rzutu karnego. Czarni Węgrów- Zryw Sobolew 0:5 (0:3) (7) Czarni nie wykorzystali rzutu karnego w 42 minucie (obrona bramkarza). Czerwone kartki: Czarni x 2 w drugiej połowie. Orzeł Unin- ULKS Gołąbek 1:0 (0:0). (10). Bramka – 50 min. Goście zrezygnowali z gry w 70 minucie nie zgadzając się z decyzjami sędziego. Jabłonianka Jabłonna Lacka- Sęp Żelechów 0:1 (0:0). (13). Bramka: 77 min. Promnik Gończyce- ŁDK Łosice 1:3 (0:0) (15) .Bramki: Promnik- 85. ŁDK- 50, 86 i 90.

ADAM 12.11.2023 15:01
Niestety ale zasłużenie przegrywamy z drużyną Wisły. Nie było entuzjazmu w grze, monotonne rozgrywanie akcji, niedokładność, błędy indywidualne zadecydowały że tak to wyglądało i wynik mógłby być jeszcze wyższy.Jeżeli nawet do pustaka się nie strzela , to o czym tu mówić.Drużyna w tym meczu zatraciła takie atuty jak przede wszystkim, wiara we własne umiejętności, walka o każdą piłkę no i było widać brak ambicji i chęci gry. Ostatnie mecze , żadnej bramki strzelonej, a sporo straconych. Trzeba się mocno zastanowić co dalej z taką grą i postawą. Drużyny z dołu tabeli powoli zbliżają się do Wilgi, i z taką grą możemy mieć kłopoty z utrzymaniem się w tej lidze. W następnej kolejce gramy z Marcowią, która zaczyna punktować i obym się mylił ale też będzie ciężko o punkty.Jestem trochę rozczarowany postawą drużyny, ale cóż życie toczy się dalej. Trochę wiary sobie i drużynie życzę.