piątek, 27 września 2024 19:16

18 medali Delfina w Puławach

26 listopada w Puławach odbyły się zawody pływackie w SuperSprint CUP, w których to udział wzięło 351 zawodników, z czego 42 to zawodnicy UKS Delfin Garwolin. Reprezentanci Delfina zdobyli łącznie 18 medali w tym 4 złote, 9 srebrnych i 5 brązowych. Złote medale wywalczyli: Gabriela Michalec (50 dowolny), Jagoda Jonak (50 klasyk) oraz Bartłomiej Turek (50 dowolny i 50 klasyk).

O srebrne medale swoja kolekcję powiększyli: Oliwia Mućko (50 motyl i 50 grzbiet), Filip Poszytek (50 motyl), Gabriela Michalec (50 grzbiet i 100 zmienny), Piotr Więckowski (50 grzbiet), Katarzyna Duchna (50 klasyk), Bartłomiej Turek (100 zmienny) oraz Miłosz Kaczorowski (50 dowolny).

Na najniższym stopniu podium stawali: Szymon Michalec (50 motyl i 50 dowolny), Kaja Szczypek (50 motyl), Piotr Więckowski (100 zmienny), Wojciech Kaczmarek (50 klasyk).

Na zakończenie zawodów po podliczeniu punktów okazało się że najlepszym zawodnikiem w kategorii młodzików 12-letnich został Bartłomiej Turek za co otrzymał okazały puchar. Drugie miejsce w tej klasyfikacji tyle ze w kategorii młodzików 13-letnich przypadło dla Szymona Michalca, a w kategorii juniorek 14 lat i starszych dla Gabrieli Michalec. Obydwoje otrzymali nagrody rzeczowe.