piątek, 27 września 2024 19:20
Sport:

Lider za mocny dla Wilgi

Porażką 0:3 (0:2) zakończył się ostatni tej jesieni wyjazdowy mecz Wilgi Garwolin w IV lidze. GKS uległ liderowi Wiśle II Płock. To trzeci kolejny mecz bez zdobyczy punktowej i bramkowej podopiecznych Karola Zawadki. W sobotę ostatni ligowy akcent w tym roku. Od początku meczu tempo gry nadawali Nafciarze. Nie przekładało się to jednak na klarowne sytuacje pod bramką Jakuba Bielińskiego. W 19. minucie Wilga domagała się odgwizdania rzutu karnego za faul na Sebastianie Papierniku, ale gwizdek arbitra milczał. Wisła objęła prowadzenie w 30. minucie. Adrian Szczutowski dostał piłkę na prawym skrzydle, minął trzech obrońców i oddał precyzyjny strzał z 16. metrów. Dwie minuty później Szczutowski mógł sięgnął po dublet, ale jego strzał minął bramkę. Tuż przed przerwą Wilga straciła drugiego gola. Marcin Więckowski dopadł do bezpańskiej piłki wstrzelonej po wybiciu z pola karnego.

12.11.2023 14:21
Sześć medali Alicji w Zimowych Mistrzostwach Polski!

W dniach 10-12 listopada w Zatoce Sportu w Łodzi odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Masters. W zawodach tych wzięła wychowanka UKS Delfin Garwolin Alicja Więckowska. Podopieczna trenera Wojciecha Mianowskiego wywalczyła cztery złote medale (200, 400 i 1500 dowolny), jeden srebrny ( 50 grzbiet ) i jeden brązowy ( 50 dowolny).

12.11.2023 13:12
Jastrzębie najlepsze w tradycyjnym turnieju

Drużyna Jastrzębie Borowie wygrała XXII Turniej o Puchar Niepodległości organizowany przez Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Zmagania, pod patronatem wójta gminy Garwolin Marcina Kołodziejczyka, odbyły się wczoraj w Hali Stulecia w Garwolinie. Sześć drużyn rywalizowało systemem „każdy z każdym”.

12.11.2023 09:01
Emilia Mazek najszybsza w Biegu Niepodległości

Wychowanka Wilgi Garwolin Emilia Mazek była najszybsza na 10-kilometrowej trasie 33. Biegu Niepodległości w Warszawie. Do mety biegu głównego dobiegło ponad 14 tys. osób. Za nami ostatnia z imprez Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć” – 33. Bieg Niepodległości. W sumie prawie 14 tysięcy osób ukończyło bieg główny na dystansie 10 kilometrów, nordic walking na 6,5 kilometra i Milę Niepodległości dla dzieci i  młodzieży na trasie o symbolicznej długości 1918 metrów. To tegoroczna najliczniejsza impreza biegowa w Polsce!

12.11.2023 08:51
Porażka na początek futsalowego sezonu

Podobnie ja piłkarze Wilgi Garwolin, tak i zawodnicy futsalowego Zdrowia Garwolin przegrali ligowe mecze z zespołem z Ząbek. Obecność Zdrowia w centralnych rozgrywkach II ligi (makroregion I) mogła być zaskoczeniem dla kibiców. W ubiegłym sezonie problemy organizacyjne sprawiły, że II-ligowiec z Garwolina wycofał się z rozgrywek, a do gry w III lidze przystąpili młodzieżowcy Zdrowia.

06.11.2023 09:09
Przełamanie Promnika. Kanonada Wilgi II

Kibice Promnika Łaskarzew mają wreszcie powody do zadowolenia. ŁKS przerwał passę siedmiu porażek z rzędu. Strzelecką kanonadę urządzili sobie po raz drugi w sezonie zawodnicy Wilgi II Garwolin. Do przerwy meczu Wilga II – Legionovia II padły „tylko” dwa gole. Wynik otworzył w 35. minucie Szymon Rękawek, który wykorzystał rzut karny za faul na Jakubie Wągrodzkim. Goście wyrównali tuż przed końcem pierwszej części gry.

06.11.2023 08:53
Podwójny brąz rodzeństwa Kotlarskich

Po dwa medale Indywidualnych Mistrzostw Polskiego Związku Badmintona sięgnęło rodzeństwo Anny i Tomasza Kotlarskich z MKS Garwolin. Zawody, w kategoriach junior oraz młodzik, odbywały się w dniach 3-5 listopada w Częstochowie. Na starcie w kategorii U19 stanęło rodzeństwo Kotlarskich z MKS Garwolin.

06.11.2023 06:56
Rekord powiatu Piotra Więckowskiego

W weekend Arena Aqua Lublin była gospodarzem Grand Prix Polski w Pływaniu. W zawodach, w których wzięło udział niespełna 300 zawodników z całej Polski, znalazł się reprezentant UKS Delfin Garwolin - Piotr Więckowski. Wyjątkowo w tym roku od początku sezonu obydwie rundy GP (poprzednia w Opolu) były rozgrywane na długim basenie, co zapewne spowodowało że startujących było zdecydowanie mniej niż dotychczas, ale dzięki temu Piotrek miał okazję rywalizować z zawodnikami kadry narodowej (juniorskiej jak i seniorskiej ), którzy do stolicy województwa lubelskiego zjechali się prawie w komplecie.

05.11.2023 16:29
Ząbkovia za mocna dla Wilgi [wideo]

Po wyrównanej pierwszej połowie nic nie zapowiadało wysokiej porażki. Wilga Garwolin uległa w Uninie Ząbkovii Ząbki 0:3 w meczu 15. kolejki IV ligi mazowieckiej. Pierwsze 45 minut było wyrównane i trudno było wskazać faworyta. W 14. minucie dobrze strzał piłkarza gości odbił Jakub Bieliński. Kwadrans później na strzał z dystansu zdecydował się Kacper Wieczorek, a jego uderzenie trafiło w słupek. Przed przerwą przycisnęła Ząbkovia, czego efektem był strzał z 41 .minuty, kiedy po raz kolejny Bieliński uratował GKS.

04.11.2023 15:02
Wilga II ze zwycięstwem. Promnik coraz niżej

Cenną wygraną na wyjeździe z KS Halinów zanotowali piłkarze Wilgi II Garwolin. Szóstą porażkę z rzędu poniósł Promnik Łaskarzew. Za nami 12. kolejka Amnis Eneregia Ligi Okręgowej. Rezerwy IV-ligowca na szóste wyjazdowe spotkanie w sezonie udali się do sobotę do sąsiedniego powiatu mińskiego. Pojedynek w Halinowie obfitował w wiele podbramkowych sytuacji, ale w trakcie 90 minut padła tylko jedna bramka. W 27. minucie Piotr Domański dośrodkował prosto na główkę Adriana Płatka. Gol z pierwszej połowy przesądził o wygranej gości, dla których było to piąte zwycięstwo w sezonie.

30.10.2023 09:12
Złoty medal Tomasza Kotlarskiego w Warszawie

W ostatnich dniach rozegrano XX Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona. Złoty medal w kategorii U19 zdobył badmintonista MKS Garwolin Tomasz Kotlarski. Zawody miały rangę otwartego grand prix dla kategorii: elita, junior i młodzik, oraz krajowego turnieju dla kategorii: junior młodszy i młodzik młodszy. Wystartowali w nim zawodnicy MKS Garwolin.

30.10.2023 08:23
Udany wyjazd do Danii

Cenne doświadczenie podczas turnieju w Danii zdobywali badmintoniści MKS Garwolin. Jolanta Brzeźnicka i Krzysztof Walenda wystąpili w turnieju Denmark Open Senior 2023. Wyjazd okazał się nad wyraz owocny. Nasi rywalizowali z europejską czołowką.

30.10.2023 07:35
Delfin z 19 medalami w Radomiu

28 października Pływalni Neptun odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Radomia w Pływaniu. W zawodach wzięło udział 337 zawodników z 20 klubów, a w tym 18–osobowa reprezentacja UKS Delfin Garwolin. Podopieczni trenera Wojciecha Mianowskiego zdobyli łącznie 19 medali. Do Garwolina z medalami wrócili: Natalia Burno (złoto na 50 dowolny, srebro na 50 motyl i brąz na 100 motyl), Filip Poszytek (dwa złota na 50 i 100 motyl oraz srebro na 50 dowolny), Nadia Maśniak (brąz na 100 klasyk), Jagoda Jonak (dwa złota na 50 i 100 klasyk), Nikola Dziewanowska (złoto na 200 dowolny i dwa srebra na 100 motyl i 400 dowolny), Miłosz Kaczorowski (złoto na 200 dowolny i dwa brąza na 100 i 400 dowolny), Ewa Kaczmarek (brąz na 50 klasyk), Katarzyna Duchna (srebro na 50 klasyk), Kaja Szczypek (brąz na 100 motyl) oraz Karolina Domańska (brąz na 50 grzbiet).

29.10.2023 07:56
Weszło rozmontowało Wilgę

Po pierwszej dobrej połowie, w drugiej było już gorzej. Wilga Garwolin przegrała z KTS Weszło 0:4 (0:1) w 14. kolejce IV ligi mazowieckiej, doznając najwyższej porażki w sezonie. Gospodarze już na początku zagrozili bramce GKS. W 4. minucie Szymon Wiejak znalazł się przed bramką Wilgi, ale uderzył nieczysto. 120 sekund później odpowiedziała Wilga. Filip Gac główkował obok bramki po rzucie rożnym. Podobnie zakończyła się próba z 10. minuty. Na woleja z linii pola karnego zdecydował się Sebastian Grzegorczyk. Wilga nie dawała zepchnąć się do defensywy. W 14. minucie dobrze w polu karnym urwał się Sebastian Papiernik, ale jego uderzenie przeleciało nad bramką.

28.10.2023 14:12