piątek, 27 września 2024 17:31

Traktorki pokonane po raz drugi [wideo]

Podobnie jak na inaugurację sezonu, tak i na własnym boisku, Wilga Garwolin pokonała Ursusa Warszawa 1:0 (1:0). Ozdobą spotkania była kapitalna bramka Kiryła Shakurau. Mecz odbywał się w cieniu smutnej informacji z rodziny Grzegorza Piesia. Dla gości ze stolicy mecz przy Sportowej był pierwszym meczem o punkty w tym roku. Wilga miała za sobą udane nadrabianie strat z jesieni. Po zwycięstwie z Marcovią Marki 2:0, ponownie GKS zagrał na własnym boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Kluczowa akcja dla losów spotkania okazała się akcja już z 8. minuty. Kirył Shakurau podłączył się do akcji ofensywnej lewym skrzydłem. Białorusin otrzymał piłkę na 25. metrze i po chwili oddał „strzał życia”. Piłka zyskała nietypowy tor lotu i kompletnie zaskoczyła bramkarza Ursusa. Futbolówka zdjęła przysłowiową pajęczynę z okna bramki. Dla Białorusina była to pierwsza bramka w tym sezonie w 15. występie.

Po stracie bramki odważniej zaczął grać Ursus. W 19. minucie tylko bardzo dobra interwencja Jakuba Bielińskiego, po strzale skrzydłowego, zapobiegła utracie gola przez Wilgę. Pięć minut później ponownie kapitalnie obronił bramkarz GKS. Jeszcze przed przerwą goście stworzyli dwie dogodne okazje na wyrównanie. W obu zabrakło skutecznego wykończenia.

Druga połowa toczyła się pod dyktando gości. Wilga umiejętnie się broniła i nie dopuszczała przeciwnika do wielu okazji strzeleckich. Jedna z nielicznych akcji ofensywnych GKS w 67. minucie mogła zakończyć się golem na 2:0. Kacper Wieczorek huknął zza pola karnego, a piłka trafiła w słupek. W doliczonym czasie gry rezerwowy Piotr Poszytek przestrzelił z bliskiej odległości.

Po niespełna godzinie boisko opuścił Grzegorz Piesio. Lider Wilgi przeżywa dzisiaj ciężkie chwile. – Dzisiaj mecz był bardzo trudny. Dowiedzieliśmy się przed meczem, że zmarł tata Grzegorza. Chcieliśmy zagrać mocno dla niego, że w tym meczu zagrał. Wyrazy współczucia dla niego. Zawodnicy nie do końca wiedzieli o tej sytuacji i zrobili kawał dobrej roboty – powiedział po meczu trener GKS Karol Zawadka. - Dedykujemy ten mecz Grzegorzowi oraz kilku kibicom, którzy mają problemy zdrowotne, a będę wiedzieli kogo mam na myśli – dodał.

W następnej kolejce Wilga zagra na wyjeździe z Mazurem Karczew. Jesienią GKS zremisował w Uninie 1:1.

Wilga Garwolin – Ursus Warszawa 1:0 (1:0)
Bramka: 8` Kirył Shakurau (as. Emmanuel Obi)
Wilga: Bieliński, Grzegorczyk, Mangke, Szulc, Shakurau, S. Papiernik (74` Alot), Wieczorek, Kowalski, Piesio (58` Poszytek), Kaczyński (58` Domarecki), Obi.

Wojtek63 13.03.2024 10:54
Emil Anusiewicz (bramkarz 33 l) wychowanek Hutnika Huta Czechy po sześciu sezonach spędzonych w czwartoligowym Mazurze Karczew przeniósł się do grającego w warszawskiej LO Wichru Kobyłka, czyli ligowego rywala Wilgi II Garwolin. Wicher jest vice liderem w grupie i z trzypunktową stratą walczy z KS Łomianki o bezpośredni awans do IV ligi. Anusiewicz będzie tam raczej (tak na 99 %) bramkarzem rezerwowym. Być może zagra przeciwko Wildze II Garwolin. Być może.

Wojtek63 12.03.2024 10:42
,,Klub 100’’ 2023/24 Runda wiosenna IV ligi polskiej sezonu 2023/24 częściowo już wystartowała. Czwartoligowy Klub 100 czeka na gości. Póki co na parkiecie tańczy samotnie Wisła Sandomierz. Wisła- spadkowicz z III ligi, która pobiła wszystkie niechlubne rekordy. Otóż bramkę numer 100 straciła już w 13 kolejce w wyjazdowym meczu z ligowym słabiakiem Pogonią 1945 Staszów. Wynik tego meczu to 7:0 (1:0) dla Pogoni, a stracona przez Wisłę bramka nr 100 padła w 50 minucie. Inne zespoły są jeszcze daleko od bram ,,Klubu 100’’, a najbliżej: KS Wasilków- 82 bramki zdobyte w 18 meczach Gwardia Koszalin- 81 bramek zdobytych w 19 meczach Pozostałe ekipy czwartoligowe na poziomie 60- ciu i niżej zdobytych lub straconych bramek, czyli w… ligowej normie. Na Mazowszu Wisła II Płock w 18 meczach zdobyła 53 bramki w 18 meczach, a Sokół Serock stracił bramek 56. p.s. Dla formalności przypomnę Szanownym Kibicom, że do IV-ligowego „Klubu 100” (mojego zresztą autorstwa) należą zespoły, które w sezonie strzeliły lub straciły 100 lub więcej goli.

Wojtek63 11.03.2024 16:38
A ostatni będą pierwszymi... Wisła Sandomierz, czyli absolutny Top Outsider polskiej IV ligi ( zakończył rundę jesienną z bilansem 0 pkt. (0-0-17), br. 2-152) zdobył pierwsze ligowe punkty ! Otóż w pierwszym meczu rundy wiosennej Wisła pokonała innego ligowego totalnego słabiaka, czyli Stal Kunów. Jesienią Wisła przegrała w Kunowie 0:6. 10.03. 2024. Sandomierz. IV liga. Grupa świętokrzyska. Wisła Sandomierz- Stal Kunów 3:1 (3:0). Bramki: Wisła- 6, 10 (k) i 23. Stal- 48 min gry. W tej grupie 14 miejsce zajmuje Spartakus Daleszyce grający w IV lidze od co najmniej 24 lat z przerwą na grę w III lidze w sezonach 2015/16- 2018/19. Ciekawostką jest to, że trenerem Spartakusa w latach 1994- i na pewno do 1998 roku był wychowanek Sępa Żelechów- Marek Parzyszek, czyli Ikona Korony Kielce. Marek Parzyszek to rocznik 1962- tak dla jasności. Ciekawy artykuł na ten temat znajdziecie tu : https://sep.zelechow.net/klub/znani-sepiacy/parzyszek-marek

Wojtek63 10.03.2024 13:54
[quote name="Konio"]Po pierwsze kondolencje dla Grzegorza Piesio'' No tak. Kondolencje to po pierwsze. Pisząc moje wcześniejsze notki, nie widziałem o tym smutnym i jak pisze Konio nieuniknionym dla każdego z nas zdarzeniu.

Wojtek63 10.03.2024 13:36
W zaległym meczu 15- tej (jesiennej) kolejki siedleckiej LO Hutnik Huta Czechy wygrał u siebie z Jabłonianką Jabłonna Lacka. Hutnik Huta Czechy- Jabłonianka Jabłonna Lacka 5:3 (4:2) Bramki: Hutnik: 22, 40, 41, 45+ i 73. Jabłonianka- 10 (k), 24 i 67 min gry. Hutnik po tym meczu zajmuje 8 miejsce z bilansem 22 pkt. (7-1-7), br. 33-36. Po za tym zaległe jesienne mecze rozegrali ,,warszawscy okręgowi'' rywale Wilgi II Garwolin. Wyniki tych meczów nie wpłynęły na pozycję Wilgi. KS Łomianki- Grom Warszawa 2:1 (1:0). Bramki: Łomianki: 15 i 78 minuta (Ciechański x 2). Grom- 90+. Czerwona kartka - KS Łomianki – 35 min (po drugiej żółtej) Wicher Kobyłka- Delta Warszawa 2:1 (0:1). Bramki: Wicher- 54 i 86 min. Delta- 20 min gry. Bug Wyszków- KS Halinów 3:0 (2:0). Bramki:29, 44 i 66 min. Dąb Wieliszew- Mazur Radzymin 3:4 (2:2). Bramki: Dąb- 7, 38 i 85 min. Mazur- 21, 31, 56 i 76 (k). Klasyfikacja po rundzie jesiennej: KS Łomianki lider- 43 pkt. Wicher Kobyłka- 40 pkt. Bug Wyszków- 37 pkt. Grom Warszawa- 31 pkt. Delta warszawa- 26 pkt. Wilga II zajmuje 7 miejsce z 22 punktami na koncie.

Konio 10.03.2024 07:09
Po pierwsze kondolencje dla Grzegorza Piesio ,wiem ,że brzmi to trywialnie ale rodzimy się i umieramy tak było jest i będzie, po każdym człowieku pozostaje cząstka ta cząstka jest nasza o nim pamięć. Po drugie do rzeczy ,kolejne trzy punkty na naszym " dużym orliku" jestem ciekaw co Wilga zagra na " prawdziwym " noisku w Karcdewie ,na tym sztucznym u nas na razie bezbłędnie, tak jak pisałem wychodzi ogranie ,Ursus grał dobrze w polu przez większą część meczu przeważał, ale jego ataki byly umiejętnie rozbijane przez defensywę kierowaną niezawodna i twarda ręką Grzegorczyka.Dobry mecz całej linii obrony wraz z bramkarzem a gol Kiryla tzw.STADIONY SWIATA ,kto wie czy nie najładniejsza bramka od lat ,która oglądaliśmy w Garwolinie.Powtarzam boisko jest specyficzne i możemy na nim tu w Garwolinie urawc punkty nawet najlepszym ,mniejsze rozmiary powodują ogromne zagęszczenie na polu karnym ,a urwanie się skrzydłowego spod opieki obrońcy jest wręcz niemożliwe, stąd możemy wykorzystywać te atuty.Nalezy podkreślić PERFEKCYJNĄ pracę sędziów dawno nie było tak NIEKOTROWERSYJNEGO sędziowania, panowie na czarno sędziowali jakby zaprogramowanii przez AI ,Zero powtarzam Zero błędów, to nie jest częste, po wyczynach różnych " magikow" i " iluzjonistow" których czasami nam wysyła MZPN ,do sędziowania meczy.Reasumujac brawa i.oby tak dalej .Pozdrawiam !!!!konio

Wojtek63 09.03.2024 17:21
Mała dygresja dotycząca poprawności języka polskiego: Wilga pokonała Ursus, a nie Ursusa, czyli biernik liczby pojedynczej kogo? CO ? !!! Pozdrawiam.

Wojtek63 09.03.2024 16:53
Na śmiechowo... specjalnie do i dla Klubowych i Miejsko- Sportowych Decydentów (z całym szacunkiem): Ja bym dobudował jeszcze ze dwa takie sektory trybun przy tym wspaniałym ponadczasowym boisku !!! (bo kibicom choć cieplej w kupie to jednak... ciasno :-) . Widać to na fotkach :-) Skąd taki mój pomysł dobudowania (dostawienia) ? A stąd, że piłkarski CZWARTOLIGOWY sezon trwa teraz w zasadzie cały rok. Tak naprawdę z małą przerwą obejmującą grudzień- styczeń -luty. Czyli co ? Jaki to pomysł ? I dlaczego ? Super oryginalne i prawdziwe idealne boisko, które pokrywa prawdziwa trawa jest używane w odpowiednich stanach pogody. I wtedy właśnie i właśnie tam zasiądą wierni kibice. Zasiądą na całkowicie zadaszonej trybunie Wilgi Garwolin !!! Cała reszta czyli plastikowe boisko gotowe do użytkowania przez cały rok jest tuż obok ! Już teraz ta ,,plastikowa'' opcja okazuje się zbawieniem dla trenujących zawodników piątego poziomu rozgrywkowego. Dużo sparingów... Gończyce, Garwolin i Miętne, które jakby nieco poszło w odstawkę. Swoją drogą ciekawe dlaczego ?

Wojtek63 09.03.2024 16:07
Moje gratulacje dla całego zespołu Wilgi Garwolin za cudowny początek rundy wiosennej. Wilga nie jest liderem, ale zaczęła piłkarską wiosnę super pięknie !!! Natomiast Lider Włocławek grający od 5- ciu sezonów w kujawsko- pomorskiej IV lidze wycofał się po rundzie jesiennej z bilansem 17 meczów, 3 pkt. (1-0-16), br. 15-72. Dostarczycielem jedynych trzech punktów dla Lidera był raczej słaby średniak ligowy, czyli zespół Kujawianki Izbica Kujawska (11 sezonów w IV lidze z jedno-sezonową przerwą 2015/16 na III ligę zakończoną katastrofalną degradacją (3-3-24, br. 26-91). Otóż Kujawianka przegrała w 10-tej kolejce z Liderem we Włocławku 0:4 (0:1). Miejsca Lidera Włocławek w IV lidze w poprzednich sezonach to 2, 6, 15, 16. No a teraz totalny upadek. Zakończę tę notkę tytułem notki : Był zespół p.s. Szkoda, że obecnie w portalu WG nie ma możliwości dodawania tytułu notki w osobnym oknie.