piątek, 27 września 2024 17:30

Prowadzenie Delfina na półmetku mityngu

3 marca odbyła się II Runda Mityngu Pływackiego. Tym razem gospodarzem była Ostrołęka, a więc miasto w którym zawodnicy UKS Delfin Garwolin startowali pierwszy raz w historii. 8 – torowa pływalnia, głęboki basen zdecydowanie sprzyjał pływakom znad Wilgi, którzy zdecydowanie zdominowali te zawody, wygrywając zarówno klasyfikację medalową jak również punktację drużynową. Zawodnicy z Garwolina zdobyli łącznie 34 medale, w tym 11 złotych, 13 srebrnych i 10 brązowych. W najmłodszej kategorii wiekowej a więc wśród zawodników 11 lat i młodszych medale zdobyły: Zuzanna Dybcio (srebrny na 25m dowolnym) i Anna Mućko (brązowy na 25m klasyk).

W II kategorii wiekowej (12-14 lat) po dwa medale wywalczyli: Filip Poszytek (złoto na 50 motyl i srebro na 50 dowolny), Szymon Michalec (złoto na 50 dowolny i srebro na 50 motyl), Nikola Dziewanowska (dwa srebra na 50 motyl i 50 dowolny), Jakub Frelek (złoto na 50 grzbiet i srebro na 100 zmienny), Bartłomiej Turek (złoto na 50 klasyk i brąz na 50 dowolny) oraz Aleksander Górka (dwa razy brąz na 50 klasyk i 100 zmienny).

Po jednym medalu wywalczyły jeszcze: Oliwia Mućko (brąz na 50 grzbiet), Alicja Szopa (złoto na 50 klasyk) i Katarzyna Duchna (srebro na 50 klasyk). Najwięcej medali dla Delfina wywalczyli najstarsi zawodnicy (15 – 18 lat). W tej kategorii po dwa medale zdobyli: Gabriela Michalec (dwa złota na 100 dowolny i 100 grzbiet), Piotr Więckowski (dwa złota na 100 grzbiet i 100 zmienny), Miłosz Kaczorowski (złoto na 100 dowolny i brąz na 50 motyl), Hubert Szaniawski (srebro na 500 motyl i brąz na 100 dowolnym), Maja Michalec (dwa brązowe na 50 motyl i 100 dowolny) oraz Natalia Burno (dwa srebra na 50 motyl i 100 zmienny). Po jednym medalu wywalczyli jeszcze: Jagoda Jonak (złoto na 100 klasyk), Krzysztof Jonczyk (srebro na 100 klasyk), Dawid Wysocki (brąz na 100 klasyk).

Tradycyjnie zawody zakończyła rywalizacja sztafet, najpierw 4 x 50 zmienny mix i tu dwukrotnie wygrywały zespoły z Garwolina, zarówno II kategoria wiekowa w składzie: Oliwia Mućko, Szopa Alicja, Poszytek Filip i Górka Aleksander jak i najstarsza kategoria, która popłynęła w składzie: Więckowski Piotr, Jonak Jagoda, Burno Natalia i Jan Pałyska. Również w rywalizacji 4 x 50 dowolnym wygrywały: II kat. w składzie: Katarzyna Duchna, Bartłomiej Turek, Nikola Dziewanowska i Szymon Michalec jak i III kategoria wiekowa w której skład weszli: Hubert Szaniawski, Gabriela Michalec, Miłosz Kaczorowski i Maja Michalec.

W najmłodszej kategorii wiekowej drugie miejsce wywalczyła sztafeta 4x25 dowolnym, którą: Zuzanna Dybcio, Zuzanna Turek, Mateusz Więckowski i Antoni Burno. - Jesteśmy w połowie Mityngu, zdecydowanie prowadzimy w klasyfikacji drużynowej, następna runda odbędzie się 21 kwietnia w Ostrowi Mazowieckiej – komentuje trener Wojciech Mianowski.