poniedziałek, 30 września 2024 07:19

Daria Paśnicka druga w III Półmaratonie Lubelskim

Dużym sukcesem Darii Paśnickiej, która zwyciężyła w VIII cyklu biegów Grand Prix Garwolina, zakończył się start w III Lotto Półmaratonie Lubelskim, który odbył się 27 października. Organizatorem biegu, w ramach którego  prowadzono również punktację Grand Prix Lublina w biegach długich, była Lubelska Fundacja Rozwoju Sportu. Podopieczna trenera Stanisława Buszty spisała się znakomicie, gdyż w doborowej stawce najlepszych biegaczek wywodzących się nie tylko z województwa lubelskiego, zajęła na dystansie 21 km 97.5 m, doskonałe, drugie miejsce, a uzyskany czas 1 godz. 30 minut i 8 sekund to norma na III klasę sportową oraz rekord życiowy pobity  aż o 1 minutę i 39 sekund.

28.10.2019 14:18
Kolejny rekord frekwencji zawodów pływackich w Garwolinie

W niedzielę odbyły się XVII Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Garwolin, które przyniosły kolejny rekord zgłoszonych zawodników, a było ic dokładnie 274 z 15 klubów. Zawody były na bardzo wysokim poziomie, czego dowodem są ustanowione aż trzy nowe rekordy ,,Garwolanki? oraz trzy nowe rekordy powiatu garwolińskiego w tym jeden zawodnika UKS Delfin Garwolin, Stanisława Siwka w kategorii 14-latków w konkurencji 50m motylkiem. Podopieczny trenera Waldemara Makowskiego uzyskał czas 29:45.

28.10.2019 09:15
Wilga w ?10? pokonała Mazura [wideo]

Wiele emocji dostarczył kibicom przy Sportowej mecz 12. kolejki IV ligi. Wilga Garwolin pokonała Mazura Karczew 2:1, mimo że przez ponad połowę spotkania grała w osłabieniu. Czerwoną kartkę zobaczył Robert Kwiatkowski. IV-ligowe spotkania z Mazurem od zawsze są spotkaniami, w których nie brakuje emocji, także tych pozasportowych. Tak było dzisiaj w Garwolinie. W barwach gości dwóch zawodników z przeszłością w GKS. Kacper Kozikowski jeszcze w poprzednim sezonie był filarem obrony Wilgi. Aktywny w ofensywie był Daniel Żurawski, który również nie tak dawno występował w GKS.

26.10.2019 18:43
Wilga nie dała rady Mszczonowiance [wideo]

Pierwsze minuty wyjazdowego spotkania Wilgi Garwolin z Mszczonowianką zdecydowały o porażce GKS. Gospodarcze szybko objęli prowadzenie 2:0. Mecz w Mszczonowie ostatecznie zakończył się wynikiem 4:1. Zanim mecz 11. kolejki IV na dobre się rozpoczął, był praktycznie rozstrzygnięty. Po 11. minutach gospodarze prowadzili 2:0. Dwa gole Mszczonowianki to efekt indywidualnych błędów defensorów Wilgi. Do przerwy miejscowi prowadzili 3:0 i było jasne, że GKS będzie trudno nawet o punkty.

21.10.2019 18:55
Zawodowi strażacy najlepsi w mistrzostwach na Orliku

Drużyna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie wygrała I Mistrzostwa Służb Mundurowych Powiatu Garwolińskiego na Orliku, które odbyły się w Górznie. Na starcie zawodów stanęło 11 drużyn. Fazę grupową rozegrano 12 października. Decydujące starcia zaplanowano na wczoraj. Mecze ćwierćfinałowe dostarczyły wielu emocji. Dwa z nich musiały zostać rozstrzygnięte w rzutach karnych. W półfinałach Mundurowi z Żelechowa pokonali zespół Dragon&Tęcza 3:0. W drugim starciu o wielki finał, w regulaminowym czasie padł remis 2:2. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej pokonali połączone siły OSP Unin i Goździk w serii rzutów karnych 3:0.

21.10.2019 07:12
Znów padł biegowy rekord! VIII edycja GPZG zakończona

Ponad 200 osób wzięło udział w tegorocznym cyklu biegowym Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Po raz kolejny został pobity rekord. Impreza niewątpliwie rozbiegała Garwolin w każdym pokoleniu. Na starcie imprezy zameldowało się w sumie ponad 160 młodych i bardzo młodych amatorów bieganie. 13 października odbył się czwarty i zarazem finałowy bieg tegorocznego cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej, który już od 8 lat organizują Stowarzyszenie Truchtacz.pl i Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Rekord frekwencji po raz kolejny został pobity. W całym cyklu wzięło udział 229 osób, w tym 67 zawodników powyżej 16. roku życia i 162 dzieci. Na startach meldowali się zarówno seniorzy, jak i przedszkolaki, co jest dowodem na to, że bieganie także łączy pokolenia.

17.10.2019 09:49
Strzelali z okazji Dnia Nauczyciela

Kilkudziesięciu nauczycieli i pracowników oświaty wzięło udział w Zawodach Strzeleckich o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego organizowanych z okazji Dnia Nauczyciela. Zawody, organizowane przez Klub Strzelectwa Sportowego Snajper, odbyły się w czwartek, na klubowej strzelnicy na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Garwolinie. Sędzią głównym był Jerzy Mitek.

14.10.2019 08:33
Beniaminek nie dał rady Wildze [wideo]

Choć styl nie był powalający, liczą się trzy punkty. Wilga Garwolin pokonała ostatnią w tabeli Unię Warszawa 3:0 (1:0) w meczu 10. kolejki IV ligi. Beniaminek nie dał rady Wildze [wideo] W kadrze Wilgi zabrakło dzisiaj kontuzjowanych Sebastiana Papiernika i Huberta Świdra. Początek gry to kilka strat w wykonaniu gospodarzy. Po jednej z nich, oko w oko z Axelem Gandarelą stanął Kamil Izdebski. Wychodzący z bramki argentyński goalkeeper obronił płaski strzał napastnika ze stolicy.

12.10.2019 18:27
Wielki finał biegowych zmagań

To już ostatnia prosta. W najbliższą niedzielę odbędzie się czwarty, finałowy bieg VIII Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Najlepsi zawodnicy całego cyklu staną na podium i odbiorą zasłużone nagrody. VIII Grand Prix Ziemi Garwolińskiej cieszyło się ogromną popularnością wśród mieszkańców Garwolina i okolic ? szczególnie wśród najmłodszych amatorów biegania. Podczas każdego biegu na starcie ustawiało się kilkudziesięciu zawodników biegów dla dzieci i młodzieży, a wśród nich między innymi kilkuletni biegacze, którym często towarzyszyli rodzice i dziadkowie. Z dystansem blisko 5 kilometrów chętnie mierzyli się także dorośli.

08.10.2019 09:20
Wysoka porażka GKS w Błoniu

Nie było niespodzianki w meczu 9. kolejki IV ligi. Wilga Garwolin uległa wiceliderowi Błoniance Błonie 0:5 (0:1). W sobotnim spotkaniu GKS nastawił się głównie na kontry. W pierwszej połowie dobrze goście grali w defensywie. Nie ustrzegli się jednak błędu, po którym w 18. minucie Przemysław Dwórzyński posłał piłkę do siatki, wykończając rzut rożny.

07.10.2019 19:36
Jeden bieg ? dwa rekordy

W Warszawie odbyły się  29 września , zawody zakończenia sezonu 2019, w których lekkoatleci Wilgi Garwolin ustanowili, mimo niesprzyjającej pogody, dwa rekordy powiatu i aż 13 rekordów życiowych. W biegu na 2000m kobiet zwyciężyła niezmordowana Emilia Mazek, w czasie rekordu powiatu seniorek ? 6.54.83s, przed 16-letnią Agatą Szaniawską - która  również ustanowiła rekord, tym razem w kategorii juniorek młodszych, wynikiem ? 7.00.28s.

03.10.2019 05:09
Wilga za burtą pucharu

Na 1/8 finału występ w tegorocznym okręgowym Pucharze Polski zakończyła Wilga Garwolin. GKS przegrał na wyjeździe z innym IV-ligowcem Huraganem Wołomin 0:5 (0:4). Na dzisiejszy mecz do Wołomina Wilga udała się w bardzo rezerwowym składzie. Efektem była słaba postawa, którą wykorzystali przedstawiciele grupy północnej IV ligi. Prowadzeni przez byłego trenera Wilgi Sergiusza Wiechowskiego gospodarze już do przerwy prowadzili 4:0. Po zmianie stron Huragan dołożył jedno trafienie.

02.10.2019 18:17
Złota sportowa jesień młodzików Wilgi

Młodzicy Wilgi nie zwalniają  tempa. Po doskonałych występach w Olecku, Ciechanowie i Siedlcach, przyszedł start w zawodach ? Szukamy Olimpijczyków?, które odbyły się w Radomiu, gdzie pojawili się reprezentanci z województwa świętokrzyskiego, lubelskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Niestety pogoda  nie pozwoliła na uzyskiwanie dobrych wyników, liczyły się zatem trzy pierwsze miejsca, które nagradzane były czekoladowymi pralinami. Tych ostatnich podopieczni trenera Stanisława Buszty przywieźli z Radomia aż dziewięć, były zatem powody do zadowolenia.

02.10.2019 07:17
Najwyższe w sezonie zwycięstwo Wilgi [wideo]

Pewne trzy punkty zdobyli piłkarze Wilgi Garwolin w meczu 8. kolejki IV ligi. GKS pokonał Żyrardowiankę Żyrardów 4:0 (3:0). To najwyższa w sezonie wygrana podopiecznych Damiana Milewskiego i pierwszy mecz na ?zero? z tyłu. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. W 2. minucie sędzia uznał, że wbiegający w pole karne Damian Papiernik był faulowany przez Damiana Dudzińskiego. Pewnym egzekutorem ?jedenastki? był Piotr Talar. Po 10 minutach gry było 2:0. Tomasz Paszkowski wyłuskał piłkę obrońcy gości, zobaczył wysuniętego z bramki Kacpra Skrzypka i precyzyjnym strzałem zdobył 10. gola w sezonie.

28.09.2019 16:41
Słoneczniki dla zwycięzców

Na stadionie MOSiR w Siedlcach, odbyły się XI Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne im. Jakimiaka, których organizatorem był  WLKS Siedlce - Iganie Nowe. W tej międzynarodowej  imprezie wzięli udział przedstawiciele 4 krajów ? Białorusi, Litwy, Łotwy i Polski,  uczniowie szkół podstawowych w 5 rocznikach od 2005 do 2009. W zawodach nie zabrakło przedstawicieli naszego powiatu, w tym trenujących w sekcji LA Wilgi Garwolin, którzy zademonstrowali wysoką formę, zdobywając 8 złotych, jeden srebrny i jeden brązowy medal. Padająca mżawka i chłód nie sprzyjały zawodnikom, ale w kilku konkurencjach, podopieczni trenera Stanisława Buszty, uzyskali wartościowe rezultaty.

28.09.2019 09:44