piątek, 27 września 2024 23:28

Nasi pobiegli w półmaratonie

Marcin Soszka z Pilawy zajął najwyższe miejsce spośród reprezentantów powiatu garwolińskiego podczas XXXII Półmaratonu Wiązowskiego. Trasa dzisiejszego biegu wiodła z Wiązownej do Glinianki, gdzie następował nawrót. Najszybciej prawie 22 km przebiegł Ukrainiec Roman Romanenko z czasem 01:08:20. 12 minut później na linię mety wpadł Michał Soszka z Pilawy. W pierwszej setce biegu który ukończyło 716 zawodników zmieścił się także Grzegorz Pałysa z Garwolina (01:33:04).

26.02.2012 20:32
GKS wygrywa 8:1

Po wysokiej porażce z II-ligowym Turem Turek (0:8) zawodnicy GKS Wilgi Garwolin pokonali Andrespolię Wiśniową Górę 8:1. Był to ostatni akcent łódzkiego tygodniowego obozu przygotowawczego wicelidera warszawskiej Ligi Okręgowej. Wilga od początku kontrolował grę w sparingu rozegranym zakończonym przed kilkudziesięcioma minutami. Do przerwy GKS prowadził z drużyną łódzkiej okręgówki 4:1. ? Mecz toczył się pod nasze dyktando. W drugiej połowie rywale siedli kondycyjnie ? ocenia Jacek Paśnik, trener Wilgi.

24.02.2012 18:42
4CV wygrywa seta do 25:6

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej III ligi SPS 4CV Garwolin przegrał w Przytyku z Orlikiem 2:3 (-21, -16, 22, 6, -7). Podopieczni Edmunda Kopyścia zajmą trzecie miejsce na zakończenie sezonu. Wczorajszy mecz można było wyraźnie podzielić na dwie części. - W pierwszych dwóch setach niemal zmietli nas bardzo mocną zagrywką ? relacjonuje Edmund Kopyść, trener 4CV. Później w szeregi gospodarzy wdarło się rozluźnienie, czego efektem były przegrane partie do 22 i do 6!

24.02.2012 08:45
Sobolew czeka na tenisistów

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się drugi turniej eliminacyjny I Grand Prix Powiatu Garwolińskiego w Tenisie Stołowym. Tym razem rywalizacja toczyć się będzie w hali sportowej w Sobolewie. Początek rozgrywek zaplanowany jest na godz. 12. Wtedy rozpoczną się gry w kategorii do 16 lat. Dwie godziny później pojedynki będą grali zawodnicy z kategorii 17-35, o godz. 16 wystartuje najstarsza kategoria powyżej 35 lat.

23.02.2012 07:09
Wilga rozjechana przez Tura

Srogą lekcję od II-ligowego Tura Turek otrzymali zawodnicy GKS Wilgi Garwolin. Wicelider warszawskiej okręgówki przegrał 0:8. Mecz rozgrywany był pod Łodzią, gdzie GKS przebywa na obozie przygotowawczym. ? Uważam, że zagraliśmy dobry mecz, mimo tak wysokiej porażki. W końcu graliśmy przeciwko zawodowcom ? komentuje wczorajszy mecz Jacek Paśnik, trener Wilgi. Do 40. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. Okazje do strzelenia bramki mieli Jacek Kajtowski, Piotr Piorun i Daniel Bogusz. Tur w końcówce pierwszej połowy strzelił dwa gole. Po przerwie dołożył sześć kolejnych.

22.02.2012 12:24
Sukces uczniów Piątki

Udane występy zaliczyli uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w weekendowych zawodach badmintona. 18 lutego w Konstancinie-Jeziornej gimnazjalistki z Piątki zajęły kolejne miejsca, zaczynając od trzeciego: Kinga Klawińska, Natalia Masny, Katarzyna Przybysz, Magdalena Kondej. W kategorii 2002 i młodsi Kacper Rudzki był trzeci.Dzień później w Dęblinie grę pojedynczą rocznika 2001/2002 wygrał Ignacy Piotrowski. Na najniższym stopniu podium w kategorii 2003/2004 uplasował się Marcel Piotrowski. Drugie miejsce zajął debel Ignacy Piotrowski/Dawid Mianowski.

22.02.2012 07:59
GLP podsumowana

Puchary dla czołowych drużyn, statuetki dla najlepszych zawodników i jedno wyróżnienie specjalne. Podczas X Balu Mistrzów Sportu Podsumowano tegoroczną edycję Garwolińskiej Ligi Piłkarskiej. Organizatorem GLP jest Zrzeszenie Powiatowe LZS (Piotr Kapica, Olaf Woder, Piotr Dziwiszek) przy współpracy z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Fundatorami części nagród byli Marek Chciałowski ? starosta powiatu garwolińskiego, Tadeusz Mikulski ? burmistrz Garwolina, Marek Janiec ? przewodniczący garwolińskiej rady miasta.

21.02.2012 07:04
Męczarnie z outsiderem

Niewiele brakowało a SPS 4CV Garwolin mecz z ostatnią drużyną ligi Bielikiem Kołbiel zakończyłby się stratą punktów. Ostatecznie podopieczni Edmunda Kopyścia pokonali sąsiadów zza miedzy 3:1 (-24, 27, 18, 23). Awans do baraży jest możliwy. Wystarczy pokonać za trzy punkty Orlika Przytyk w ostatniej kolejce. W mecz 17. kolejki III ligi goście z Kołbieli stanowili silną zaporę dla gospodarzy. To przyjezdni nieoczekiwanie wygrali pierwszą partię do 24. Emocji nie brakowało w drugiej partii, w której o zwycięstwie decydowała gra na przewagi.

20.02.2012 07:39
Porażka na śniegu

W przedostatnim sparingu przed wyjazdem na zimowy obóz GKS Wilga Garwolina przegrała z Mazovią Mińsk Mazowiecki 1:2 (1:1). O porażce zdecydowały straty w środku pola. Wczorajszy mecz kontrolny rozegrany był w ciężkich zimowych warunkach. Choć i tak boisko w Miętnem było dobrze przygotowane do rozegrania meczu. Do przerwy był remis 1:1. Wilga wyrównała za sprawą trafienia Jakuba Wachnickiego.

16.02.2012 10:09
Zima pozwala grać

Tym razem mrozy nie były na tyle duże, aby odwołać sparingi przed rundą wiosenną. Korzystną aurę wykorzystały drużyny z powiatu garwolińskiego. W kilku meczach padły hokejowe wyniki. O przerwanym meczu Wilgi Garwolin ze Startem Otwock pisaliśmy w niedzielę. Inna drużyna warszawskiej Ligi Okręgowej ? Promnik Łaskarzew ? w trzech sparingach strzeliła w sumie 28 bramek! Lanie od odmłodzonego zespołu Promnika otrzymały kolejno zespoły Sępa Żelechów (7:2), Amura Wilga (8:2) i w ostatni weekend Burzy Pilawa (13:4).

15.02.2012 09:41
Spisali się na medal

Gospodarze nie byli gościnni ? przynajmniej na boisku. Młodzi piłkarze GKS Wilgi Garwolin okazali się najlepsi w turnieju, który odbył się w sobotę na dwóch garwolińskich halach sportowych. W sportowych zmaganiach w ramach III Halowego Turnieju Piłki Nożnej rocznika 2000/2001 wzięło udział 16 drużyn, w tym dwie reprezentujące klub GKS Wilga Garwolin. Mecze rozgrywano przez cały dzień na hali sportowej przy ul. Żwirki i Wigury oraz w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie.

14.02.2012 06:54
Pierwsze eliminacje za nami

W Rudzie Talubskiej odbył się pierwszy turniej eliminacyjny I Grand Prix Powiatu Garwolińskiego w Tenisie Stołowym. Kolejna okazja do odbijania celuloidowej piłeczki 26 lutego w Sobolewie. Cykl GP rozpoczęły Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Garwolin. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: Anna Bienias (kategoria powyżej 35 lat), Patryk Kysiel (do lat 16), Marek Piętka (17-35) oraz Tadeusz Paziewski (powyżej 35 lat).

13.02.2012 11:50
Druga wygrana GTS

Po serii porażek wreszcie wygraną zanotowali zawodnicy GTS Peiying Wilgi Garwolin, którzy pokonali AZS Uniwersytet Warszawski 3:1 (19, -22, 22, 21). Zwycięstwo w 16. kolejce II ligi daje nadzieję na lepszą grę w fazie play-out. W opinii trenera GTS, kluczem do sukcesu była silna zagrywka. ? Szczególnie w pierwszym i trzecim secie serwowaliśmy bardzo dobrze, co przekładało się na dobrą grę blokiem ? mówi Jakub Sokołowski. Goście z Warszawy tylko w drugim secie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

13.02.2012 10:53
Przerwany sparing Wilgi

Zaledwie 60 minut trwał wyjazdowy sparing Wilgi Garwolin z III-ligowym Startem Otwock. Po jednym z fauli na boisku wywiązała się szamotanina z udziałem piłkarzy. ?Do akcji? wkroczyli też kibice. Po godzinie gry Wilga prowadziła z III-ligowym Startem 2:0. Do bramki otwocczan trafił Łukasz Korgul, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Piotrze Piorunie. Wcześniej jedenastki nie wykorzystał testowany pomocnik GKS. Na 2:0 podwyższył Piorun pod podaniu Piotra Baranowskiego, który przejął piłkę na połowie rywali.

12.02.2012 16:54
Wymuszone eksperymenty

Bardzo cenne trzy punkty zdobyli zawodnicy SPS 4CV w meczu 16. kolejki III ligi. Drużyna z Garwolina pokonała wicelidera MMKS Mińsk Mazowiecki 3:1 (25, 17, -19, 20). Ostatnie dwie serie spotkań sezonu zapowiadają się niezwykle ciekawie. Dzisiejszy mecz 4CV rozpoczynał w zaledwie siedmioosobowym składzie. W składzie zabrakło Andrzeja Zawiszy i Mariusza Kurka. Z konieczności rozgrywający Paweł Grabowski pierwszego seta zagrał... na ataku. ? Nie mieliśmy innego wyjścia musieliśmy tak zagrać. W trakcie pierwszego seta dojechał Krzysiek Zawisza, który wszedł na boisko z początkiem drugiej partii ? wyjaśnia Edmund Kopyść, trener zespoły z Garwolina.

12.02.2012 16:08