sobota, 28 września 2024 05:18

GTS zostaje w II lidze!

Cały sezon kibice GTS musieli czekać na zwycięstwo 3:0. Stało się to w najlepszym z możliwych momentów. Pewnym zwycięstwem z AZS Uniwersytetem Warszawskim Wilga Garwolin zapewniła sobie II ligowy byt. Trener Jakub Sokołowski nie spał dwie noce przed dzisiejszym meczem numer 3 w rywalizacji z AZS UW. Po dwóch wygranych w stolicy, GTS potrzebował tylko jednej wygranej, aby utrzymać się w II lidze. Od początku spotkania widać było w szeregach gospodarzy skupienie i koncentracja. GTS osiągnął bezpieczną przewagę przy stanie 21:16. W grze miejscowych ciężko było znaleźć słabszy punkt. Dobre przyjęcie, nie zawsze silna, ale taktyczna zagrywka i precyzyjny atak sprawiły, że po chwili AZS przegrany kończył partię otwarcia. W końcówce w ataku błysnął... rozgrywający Wilgi Cezary Żyłkowski.

Od gry za punkt za punkt rozpoczął się drugi set. Goście zaczęli popełniać proste błędy, które bezbłędnie wykorzystywali gospodarze. Nerwowo zrobiło się przy stanie 18:16, kiedy zawodnik z Warszawy zaserwował asa. Po przerwie na żądanie trenera Jakuba Sokołowskiego uspokoiło grę i po chwili tablica wskazywała wynik 21:18.

Trzecia część gry przebiegała bardzo szybko. Od połowy seta z gości zeszło powietrze i kibice odliczali kolejne punkty do upragnionego zwycięstwa. Gdy Wilga wykorzystała pierwszą piłkę meczową z trybun rozległo się głośne ?Zostajemy, zostajemy!?. GTS na koniec sezonu 2011/2012 został sklasyfikowany na miejscach 7-8. w tabeli grupy 3. II ligi.

Gratulacje dla chłopaków za koncentrację. Dziękuję im za walkę o utrzymanie w Garwolinie II ligi. Dziękuję także kibicom, którzy przez cały sezon wspierali nas dopingiem [Jakub Sokołowski]

- Przed meczem wiedzieliśmy, że jesteśmy bardzo blisko, a jednocześnie bardzo daleko od utrzymania. Nie odpuszczaliśmy dzisiaj ani na chwilę. Przez większość meczu gra była bardzo wyrównana, nikt by nie powiedział, że drużyny walczyły tutaj o utrzymanie w lidze ? komentował szczęśliwy Jakub Sokołowski, który żywiołowymi reakcjami na ławce spalił niemal tyle samo kalorii co jego podopieczni na boisku. ? Gratulacje dla chłopaków za koncentrację. Dziękuję im za walkę o utrzymanie w Garwolinie II ligi. Dziękuję także kibicom, którzy przez cały sezon wspierali nas dopingiem ? dodał.

GTS Peiying Wilga Garwolin ? AZS Uniwersytet Warszawski 3:0 (17, 23, 20)

Stan rywalizacji: 3:0

GTS: Żyłkowski, Wilki, Żuber, Rosłaniec, Grzelecki, Hajbowicz, Sitarek (libero) ? Szyćko.