sobota, 28 września 2024 05:16

Niskie loty Orła Unin

Porażka, zwycięstwo i dwa remisy to bilans drużyn z powiatu garwolińskiego w 17. kolejce siedleckiej Ligi Okręgowej. - Szkoda słów na naszą grę. Cały zespół zagrał katastrofalnie ? komentuje mecz z LKS Ostrówek trener Orła Unin Cezary Wągrodzki. Do przerwy goście przegrywali 1:2, choć mogli 0:6. LKS pierwsze bramki strzelił w 12. i 30. minucie. Pięć minut przed przerwą, w zamieszaniu podbramkowym, kontaktowe trafienie zaliczył Bartłomiej Pałyska.

Po przerwie błędy bloku defensywnego sprawiły, że gospodarze po kwadransie gry prowadzili już 4:1. Bramka na 5:1 padła w 70. minucie. 10 minut później zawodnik gospodarzy otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. W końcówce w polu karnym Ostrówka faulowany był Bartłomiej Szczęśniak. Jedenastkę wykorzystał Łukasz Piesio.

LKS Ostrówek ? Orzeł Unin 5:2 (2:1)
Bramki dla Orła: Bartłomiej Pałyska, Łukasz Piesio (z karnego)
Orzeł: P. Mikulski, Parzyszek, Piesio, A. Brych, M. Mikulski, Pałyska, Wągrodzki, Szczęśniak, Ł. Ziółek, Duchna, Przybysz oraz Kisiel, Pasternak.

Zryw Sobolew wygrał z Małkinią mimo, że nie strzelił gola. Jedyną bramkę spotkania zaliczył zawodnik gości, który trafił do własnej bramki.

Zryw Sobolew ? MKS Małkinia Górna 1:0
Bramka: samobójcza
Zryw: Kępka, Błachnio (Kwaśniak), T. Zackiewicz, Kazimierak, Michalec, Tywanek, Cieśla, Więckowski (Baran), B. Zackiewicz, Gałązka (Dziubak), Wiśnioch (Bieńko).

Cenny remis zanotował Sęp Żelechów. Podobnie jak jesienią (2:2) tak i na wiosnę spotkanie z ŁKS Łochów zakończyło się podziałem punktów.

Sęp Żelechów ? ŁKS Łochów 0:0

Zdziesiątkowani kontuzjami i absencjami kilku zawodników na mecz do Mińska Mazowieckiego udali się gracze Wilgi Miastków. Po wyrównanym początku meczu Mazovii udało się wyjść na prowadzenie w 17. minucie. Kilka minut później błąd obrony gospodarzy wykorzystał Przemysław Baran. Ten sam zawodnik mógł niedługo po tym zapisać na swoim koncie kolejne, ale nie trafił w sytuacji sam na sam z bramkarzem Mazovii. Miejscowi przed przerwą zdołali ponownie wyjść naprowadzenie.

W drugiej części gry przewagę mieli goście. Przez większość czasu brakowało jednak ostatniego podania lub szczęścia, kiedy piłka lądowała na poprzecze miejscowych. Gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, ale kilkukrotnie świetnie zachował się Przemysław Szymanek, który zastępował kontuzjowanego Mateusza Czarnego w bramce Wilgi. Wynik spotkania ustalił Paweł Cichecki, który otrzymał długie podanie od Kamila Latuszka. Napastnik z Miastkowa popędził w stronę bramki przeciwnika i efektowną podcinką pokonał bramkarza z Mińska Mazowieckiego.

Mazovia Mińsk Mazowiecki ? Wilga Miastków 2:2 (2:1)
Bramki dla Wilgi: Przemysław Baran, Paweł Cichecki
Wilga: Szymanek, Ł. Biedrzycki (Belka), Zając M. Biedrzycki, Latuszek, Wielgosz (Frelik(, Kondej, Wołoszka, Kajfasz (Matysek), Cichecki, Baran.