niedziela, 20 października 2024 22:11

Wesoła Wilga

Zwycięstwem 4:2 (2:1) z KS Wesoła drużyna GKS Wilgi Garwolin zakończyła mecz 19. kolejki warszawskiej Ligi Okręgowej. W spotkaniu rozgrywanym przy silnym wietrze nie zabrakło emocji i kartek. Trzech punktów nie udało się zdobyć Promnikowi Łaskarzew. Dzisiejszy mecz dobrze ułożył się gospodarzom. Już w 5. minucie dośrodkowanie Daniela Bogusza pięknym strzałem z główki na bramkę zamienił Jan Endzelm (na zdjęciu). Bliski podwyższenia wyniku był Jacek Kajtowski, ale jego strzał w 13. minucie trafił w słupek. Goście mieli trzy dogodne sytuacje do wyrównania. Na posterunku był jednak Łukasz Mariak.

W 43. minucie gospodarze prowadzili już 2:0. Wrzutkę Kajtowskiego w polu bramkowym przeciął Łukasz Puciłowski. W końcówce pierwszej połowy Wildze zabrakło koncentracji. Podanie z prawej strony pola karnego trafiło do niepilnowanego zawodnika Wesołej, który pewnym strzałem z pięciu metrów trafił do bramki. Po wznowieniu gry sędzia odgwizdał koniec pierwszej części gry.

Już w 46. minucie GKS prowadził 3:1. Dośrodkowanie Jakuba Wachnickiego zamykał Arkadiusz Zalewski. Strzał stopera Wilgi na drugim metrze przeciął Piotr Baranowski, który wpakował piłkę do siatki. Pięć minut później przyjezdni skopiowali akcję z końcówki pierwszej połowy. Płaskie dośrodkowanie z prawej strony wślizgiem przeciął zawodnik gości i było 3:2. W kolejnych minutach klub z Wesołej ograniczał się jedynie do kontr. GKS miał kilka szans na strzelenie gola. Strzał Kajtowskiego z linii bramkowej wybił obrońca gości, a uderzenie z półobrotu Jana Endzelma trafiło w poprzeczkę. Od 78. minuty gospodarze grali z przewagą zawodnika. Drugą żółtą kartkę otrzymał pomocnik z Wesołej.

Po przerwie na boisku pojawili się m.in. Bartłomiej Sitarek i Piotr Piorun. To akcja tych dwóch zawodników zakończyła się bramką na 4:2. W 81. minucie młody pomocnik świetnie podał w uliczkę do doświadczonego napastnika, który z zimną krwią wykończył akcję. Chwilę później Piorun mógł zdobyć swoją drugą bramkę. Kontrę w przewadze trzech na dwóch snajper zakończył jednak niecelnym strzałem.

- Dzisiaj ważniejsze od gry było zdobycie trzech punktów. Udało się. Skupiamy się już na kolejnym meczu z Promnikiem w Łaskarzewie. Zespół KS Wesoła miał być mało wymagającym rywalem i tak rzeczywiście było w przeważającej części spotkania. Taktyka rywali polegała głównie na granie szybkich piłek do środkowego napastnika, który zamieszał trochę w naszych szykach ? powiedział po meczu Jacek Paśnik, trener GKS.

GKS Wilga Garwolin ? KS Wesoła 4:2 (2:1)
Bramki dla Wilgi: Jan Endzelm, Łukasz Puciłowski, Piotr Baranowski, Piotr Piorun
Wilga:
Mariak, Karoll Zawadka, Korgul, Zalewski, Trojanek, Baranowski, Bogusz (Sitarek), Puciłowski, Wachnicki (Wielgosz), Kajtowski (Piorun), Endzelm (Marcin Makulec). Aktualizacja z godz. 19:40: W składzie Wilgi zagrał Karol Zawadka, a nie jak pierwotnie podano Kamil.

W meczu innej drużyny z naszego powiatu Promnik Łaskarzew przegrał na wyjeździe z Mazurem Radzymin 1:2. Goście prowadzili po strzale Tomasz Cicheckiego, ale ostatecznie to Mazur zdobył cenne trzy punkty. 1 kwietnia Promnik i Wilga spotkają się w derbach powiatu garwolińskiego.

Mazur Radzymin ? Promnik Łaskarzew 2:1
Bramka dla Promnika: Tomasz Cichecki