sobota, 5 października 2024 13:14

Zima ponownie komplikuje plany piłkarzom

Ze względu na zimową aurę kolejne mecze rundy wiosennej zostały odwołane. Pod znakiem zapytania stoją także spotkania w ostatnim tygodniu marca. Przypomnijmy, że mecze IV ligi z 16 i 17 marca zostały przełożone na 17 kwietnia. Inauguracja piłkarskiej wiosny nie dojdzie do skutku także w najbliższy weekend. Wilga wyjazdowe spotkanie z Okęciem Warszawa zagra dopiero 22 maja. Pierwszy mecz po zimowej przerwie zaplanowany jest na 30 marca (Wielka Sobota) na godz. 14, rywalem GKS będzie Józefovia Józefow. Jeśli zima nie odpuści i to spotkanie stoi pod znakiem zapytania.

21.03.2013 11:25
4CV urywa punkt AZS

W zaległym meczu 17. kolejki siatkarskiej III ligi SPS 4CV przegrał w Warszawie z AZS 2:3. Wczorajsze spotkanie było jednym z lepszych w kończącym się sezonie. Niedzielny mecz z Huraganem Wołomin będzie dla garwolińskich siatkarzy zamykającym tegoroczne rozgrywki. Do stolicy SPS jechał bez nominalnego atakującego. Kontuzje wyeliminowały Krzysztofa Zawiszę i Macieja Antonika. Z konieczności na tej pozycji zagrał Krzysztof Kisiel, którego miejsce w przyjęciu zajął Marcin Jakubowski. Zaległe spotkanie 17. kolejki nie miało większego znaczenia dla pozycji w tabeli gości. Z kolei gospodarze walczą o czołowe miejsce i powrót do II ligi. - W pierwszym secie kluczem do zwycięstwa była nasza konsekwentna zagrywka, która ułatwiła nam kontrolę nad przebiegiem seta. Drugi set to dokładnie lustrzane odbicie i wygrana UW ? relacjonuje Kamil Baran z 4CV.

21.03.2013 11:06
Kompleks Metra

Podobnie jak w 1. rundzie tak i w rundzie rewanżowej siatkarzom 4CV Garwolin nie udało się wygrać z drużyną KS Metro Warszawa. Dzisiaj SPS przegrał 0:3 (-21, -19, -27). Dzisiejszy mecz był drugim rozgrywanym przez garwoliński zespół w ciągu zaledwie trzech dni. W piątek SPS pokonał w Grodzisku Mazowieckim Spartę 3:2. Na początku popołudniowego spotkania gospodarze zaskoczyli faworyzowanych gości. Młodzież z Metra nie radziła sobie z taktyczną zagrywką miejscowych. 4CV prowadził 7:4, 10:7. Przełomowym momentem partii otwarcia był błąd sędziny, która zamiast przyznać 11. punkt gospodarzom dała 8. przyjezdnym. Siatkarze ze stolicy złapali wiatr w żagle i po chwili prowadzili 14:13. Po kolejnym zrywie 4CV SPS wyszedł na prowadzenie 16:14, ale końcówka należała do Metra.

17.03.2013 14:26
Mazowsze postraszyło Wilgę

Miał być ligowy mecz z grójeckim Mazowszem, a był sparing z Mazowszem Miętne. IV-ligowa Wilga Garwolin, nie bez problemów, pokonała dzisiaj juniorów spod Garwolina 6:2 (1:1). Przez godzinę gry dominującą stroną byli młodsi piłkarze. W meczu w Miętnem pierwsza bramka mogła paść już w 3. minucie. Rzutu karnego nie wykorzystał Marcin Pietryka z Mazowsza. Obroną jedenastki popisał się Łukasz Mariak. Niedługo później Pietryka wpisał się na listę strzelców wyprowadzając sensacyjnie gospodarzy na prowadzenie. Wyrównał tuż przed przerwą Kamil Zawadka.

16.03.2013 14:09
Siatkarski horror 4CV

Charakter i wolę walki pokazali zawodnicy 4CV w wyjazdowym meczu ze Spartą Grodzisk Mazowiecki. Siatkarze z Garwolina przegrywali w setach 0:2, by ostatecznie wygrać w tie-breaku. To piąte zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach III ligi. Następny meczu już jutro. Mecz ze Spartą, rozgrywany w ramach 21. kolejki, rozpoczął się o nietypowej porze. Pierwszy gwizdek w hali w Grodzisku Mazowieckim zabrzmiał o godz. 20. Lepiej w takich warunkach wiodło się gospodarzom. Sparta mocną zagrywką odrzuciła rywali od siatki, utrudniając skuteczny atak. Pierwszy set padł łupem miejscowych, podobnie jak drugi. Jednak w tej partii gra była bardziej wyrównana.

16.03.2013 11:27
Rekordowe zawody były ostatnimi w historii?

Rekordową liczbę ponad 100 uczestników przyciągnęły wczorajsze Otwarte Zawody UKS Regionu Mazowsza w Gimnastyce Sportowej. Prawdopodobnie była to ostatnia edycja imprezy, której początki sięgają 1997 roku. Wszystko przez kryzys. - Dobrze, że tegoroczne zawody w ogóle się odbyły. Mamy wszędzie kryzys i nie otrzymaliśmy tym razem pieniędzy z Ministerstwa Sportu i Turystyki, więc prawdopodobnie to ostatnie takie zawody ? mówiła podczas wczorajszego otwarcia organizator Zofia Kisiel. Impreza, której tradycja sięga 1997 roku, odbyła się przy współudziale Międzyszkolnego Gimnastyczno-Tanecznego Uczniowskiego Klubu Sportowego ?No Name? w Garwolinie oraz Polskiego Związku Gimnastycznego.

15.03.2013 06:49
Jak juniorzy Mazowsza sieją postrach w powiecie?

Jedno zwycięstwo drużyny juniorskiej z seniorami można uznać ze zaskoczenie, dwa za niespodziankę. Juniorzy starsi Mazowsza Miętne w ostatnich tygodniach wygrywali sześć sparingów z ligowymi drużynami powiatu. 4:2 z Hutnikiem Huta Czechy, 7:5 ze Zrywem Sobolew, 4:3 z Promnikiem Łaskarzew, 4:1 i 5:0 z Sępem Żelechów, 6:0 z Wisłą Maciejowice. Takie wyniki w zimowym okresie przygotowawczym zanotowali juniorzy starsi Mazowsza Miętne. Wysokie wygrane z seniorskimi drużynami Ligi Okręgowej i A-Klasy obiegły cały sportowy powiat. Mimo, że drużyny amatorskie z różnym zaangażowaniem podchodzą do meczów kontrolnych w przerwie rozgrywek, to okazałe wygrane Mazowsza zaskakują.

14.03.2013 06:52
Zima odwołuje inaugurację piłkarskiej wiosny

Niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiły, że pierwsze mecze rundy wiosennej IV ligi i siedleckiej Ligi Okręgowej zostały odwołane. Ligowe zaległości piłkarze nadrobią 17 kwietnia. Zmiana terminów meczów rozpoczynających rundę wiosenną była do przewidzenia. Powrót zimowej aury sprawił, że przygotowanie boisk do gry jest niemożliwe. Nie odbędzie się zatem sobotni mecz Mazowsza Grójec z Wilgą Garwolin. Nie oznacza to jednak, że GKS nie rozegra żadnego spotkania. W Miętnem rywalem podopiecznych Marka Krawczyka będzie Mazowsze Miętne występujące w rocznika 1994.

13.03.2013 07:14
Jaka będzie wiosna dla Wilgi?

Pięć zwycięstw, cztery porażki i kontuzje kilku zawodników. Tak przebiegały przygotowania dziewiątej drużyny IV ligi do rundy rewanżowej. Tym razem w Wildze Garwolin nie było wielu ruchów transferowych. Jak GKS zaprezentuje się w pierwszym po czterech miesiącach meczu o stawkę? Na kogo może liczyć trener Marek Krawczyk? Okres przygotowawczy dla Wilgi rozpoczął się od dwóch porażek z wyżej notowanymi rywalami. Początkowo zespół Wilgi miał problemy z atakiem. Później wiele uwag szkoleniowiec miał do gry obronnej.

12.03.2013 07:40
WKS Puznów najlepszy w Pilawie

70 zawodników do Pilawy przyciągnął Powiatowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Zrzeszenia LZS. We wczorajszych rozgrywkach w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wzięło udział 5 zespołów. Organizatorami zawodów byli Kazimierz Sionek przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Garwolinie ze swoim zastępcą Łukaszem Kamińskim, Dariusz Kędziorek przewodniczący Komisji Rewizyjnej Powiatowego Zrzeszenia LZS w Garwolinie, jednocześnie kierownik MOSiR w Pilawie. W hali MOSiR nie brakowało emocji i efektownych zagrań. Losy tytuły rozstrzygnęły między sobą drużyny z gmin Garwolin i Pilawa. W decydującym meczu WKS Puznów pokonał LZS Lipówki 3:1.

11.03.2013 09:26
Czwarty z rzędu komplet punktów 4CV

Dobrą passę na zakończenie rozgrywek mazowieckiej III ligi prezentują siatkarze SPS 4CV. Dzisiaj garwolinianie po raz drugi w sezonie pokonali MMKS Mińsk Mazowiecki 3:1. Do popołudniowego spotkania drużyna 4CV przystępowała w najmocniejszym składzie. Od początku derbowego meczu z MMKS na środku siatki dobrze funkcjonował blok miejscowych. W tym elemencie prym wiódł duet Baran/Wilki.

10.03.2013 15:31
Nabytek z Legii strzela w sparingu Wilgi

Zawodnik Legii Warszawa Michał Kępka najbliższe pół rok spędzi na wypożyczeniu w IV-ligowej Wildze Garwolin. 19-letni ofensywny pomocnik strzelił dwa gole w wygranym przez GKS sparingu z Mazovią Mińsk Mazowiecki 5:1 (2:0). Był to ostatni mecz kontrolny podopiecznych Marka Krawczyka przed rundą wiosenną. Trener Wilgi piłkarza urodzonego w 1993 roku dobrze zna z Mazowsza Miętne. Prosto spod Garwolina Michał Kępka przeszedł do Legii Warszawa, gdzie szlifował talent w tamtejszej akademii piłkarskiej. Latem ubiegłego roku pomocnik drużyny Młodej Ekstraklasy był testowany przez Armina Tomalę w II-ligowym Radomiaku Radom. W ostatnich miesiącach 19-latek leczył kontuzję. W lutym Michał Kępa zagrał w sparingu II-ligowej Concordii Elbląg. Najbliższe pół roku legionista pochodzący z gminy Łaskarzew spędzi na wypożyczeniu w IV-ligowej Wildze Garwolin.

09.03.2013 14:48
Tenisowe zmagania w Żelechowie

Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszył się Otwarty Turniej Tenis Stołowego o Puchar Burmistrza Żelechowa. 18. edycję zmagań rozegrano w sobotę w hali sportowej Zespołu Szkół w Żelechowie. Na starcie zawodów stanęły 182 osoby. Najliczniej reprezentowany był Żelechów oraz okoliczne miejscowości: Stary Goniwilk, Stary Kębłów, Stefanów, Wola Żelechowska. W turnieju udział także zawodnicy i zawodniczki z Garwolina, gmin Sobolew, Pilawa, Łaskarzew, a nawet województwa lubelskiego.

05.03.2013 08:06
W weekend zdobyli worek medali

Bardzo udanie w weekendowych zawodach zaprezentowali się reprezentanci MKS Garwolin. Badmintoniści z zawodów w Suchedniowie i Starej Miłosnej wrócili z 15 medalami. Świętokrzyskie miasto gościło uczestników Krajowego Turnieju Seniorów. Gry pojedyncze wygrali kolejno Jacek Prędki (kat. 45+), Jerzy Rybicki (kat. 60+) oraz Leopold Tukendorf (kat. 70+). Trzeci wśród zawodników powyżej 40. roku życia był Andrzej Dadas. Trzy krążki zawodnicy MKS wywalczyli w grach deblowych. Jacek Prędki z Michałem Zakrzewskim (Warszawa) wygrali rywalizację kategorii 30+. Brąz odebrali Andrzej Dadas i Łukasz Szmel (Warszawa). Po srebro sięgnął garwoliński duet Maria Brzeźnicka/Agnieszka Brojek (kat. 40+).

04.03.2013 13:54
Hokejowy wynik i powrót Sitarka

Na dwa tygodnie przed inauguracją rundy wiosennej Wilga Garwolin wysoko pokonała drugi zespół siedleckiej okręgówki Podlasie Sokołów Podlaski 7:2 (3:1). Jedną z bramek dla IV-ligowca strzelił Bartłomiej Sitarek, który po rozmowach z prezesem i trenerem wrócił do składu. Dzisiejszy mecz w Miętnem rozpoczął się zaskakująco. W 5. minucie błąd popełnił Bartłomiej Szczęśniak. Stoper GKS chciał posłać długą piłkę. Przeszkodził mu w tym zawodnik Podlasia, który chwilę później nie miał problemów z pokonaniem Piotra Nurzyńskiego. Wilga wyrównała już pięć minut później. Bramkę w swoim stylu z pola bramowego strzelił Piotr Piorun. Ten sam zawodnik wyprowadził GKS na prowadzenie. Przed przerwą kapitalnym uderzeniem z 40 metrów popisał się Łukasz Korgul. Stoper IV-ligowca zauważył wysuniętego bramkarza Podlasia i precyzyjnym lobem ustalił wynik po pierwszych 45 minutach gry.

02.03.2013 14:29
Autor komentarza: BedokTreść komentarza: Jak rewitalizacja pralni będzie wyglądać jak rewitalizacja starego kościoła to będzie dopiero ciekawie. Przy kościele rewitalizujący ogrodzenie zburzyli parkan a ostatnio widziałem jak za pomocą szlifierki rewitalizują parkan od ul. Staszica. To jacyś Januszem rewitalizacji chyba robią, oby przy pralni nie dostali zleceniaData dodania komentarza: 5.10.2024, 11:06Źródło komentarza: Przetarg na rewitalizację pralni ogłoszonyAutor komentarza: yetiTreść komentarza: rondo se wybudujta, wy po prostej nie umita jeździć a co dopiero po rondzieData dodania komentarza: 4.10.2024, 19:15Źródło komentarza: Kolejna kolizja w tym miejscuAutor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Jaki jest powód, że w tak newralgicznym miejscu nie można w dwa dni ustawić choćby tymczasowej (prowizorycznej) sygnalizacji świetlnej (takiej, która by działała do czasu wybudowania ronda) ? Tłumaczenie garwolińskich politycznych i urzędowych prominentów, że są przepisy drogowe, a kierowcy powinni je znać jest zwykłym, wręcz ordynarnym chamstwem i sikaniem na kierowców. Kierowców, którzy w znacznej większości są mieszkańcami Garwolina i powiatu garwolińskiego. Oto przykład takiego aroganckiego tłumaczenia (tu akurat autor nieznany, chociaż pod artykułem podpisał się ,,ł.k'' ) i link do całego materiału z dnia 18.01.2023 : ,,Trzeba jednak pamiętać, że przyczyną zdarzeń w tym miejscu nie jest układ komunikacyjny, a nieustąpienie pierwszeństwa przez kierowców''. https://www.wirtualnygarwolin.pl/artykul/16374,powstanie-projekt-przebudowy-problematycznego-skrzyzowania-przy-shellu Mamy początek października 2024 roku, a przy Shellu cisza... oj przepraszam ; Przy Shellu mamy stały hałas zderzających się samochodów :-)Data dodania komentarza: 4.10.2024, 19:14Źródło komentarza: Kolejna kolizja w tym miejscuAutor komentarza: ŁaskarzewiakTreść komentarza: Tak trzymaj Burmistrz wreszcie jakieś zmiany a nie kolesiostwo i układyData dodania komentarza: 4.10.2024, 19:10Źródło komentarza: Z Trojanowa do Łaskarzewa na zastępcę burmistrza