niedziela, 29 września 2024 11:19

Druga z rzędu wygrana Wilgi

W 18.  zaległej kolejce IV ligi Wilga Garwolin pokonała Józefovię Józefów 2:0 (2:0). Dla GKS to drugie zwycięstwo z rzędu po słabym początku rundy wiosennej. Wildze dobrze się gra z rywalem, którym w poprzednim sezonie rywalizował w okręgówce. Jesienią GKS z Józefowa wrócił z wygraną 4:2. Wczoraj od początku meczu gospodarze mieli przewagę. Udało się stworzyć dwie sytuacje, które ku uciesze widzów udało się wykorzystać. W 15. minucie po stałym fragmencie gry piłkę przed pole karne wybił zawodnik Józefovii. Do futbolówki dopadł Jakub Wachnicki, którego strzał po rykoszecie wpadł do bramki. Przewagę w pierwszych 45 minutach GKS przypieczętował w 39. minucie. Przy rzucie rożnym akcję zamykał Daniel Bogusz. Nominalny pomocnik, który wczoraj zagrał jako stoper, zgrał piłkę na piąty metr do Kamila Zawadki, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

- Po przerwie rywal mocniej nas zaatakował. Józefovia miała jedną dogodną akcję. My w końcówce podobnie. Uderzenie z piątego metra Makulca trafiło w poprzeczkę. W drugiej połowie brakowało w naszej grze ostatniego podania ? relacjonuje trener Wilgi Marek Krawczyk.

W sobotę Wilga zagra na wyjeździe z sąsiadującą w tabeli Spartą Jazgarzew. Jesienią GKS wygrał 3:0. ? Mam nadzieję, że uda się podtrzymać dobrą passę, ale będziemy musieli eksperymentować w obronie. Zabraknie Korgula, Karola Zawadki i prawdopodobnie Szczęśniaka. Za kartki będzie pauzował Kamil Zawadka ? wyjaśnia szkoleniowiec.

Wilga Garwolin ? Józefovia Józefów 2: (2:0)
Bramki: Jakub Wachnicki, Kamil Zawadka
Wilga: Mariak, Wielgosz (Trojanek), Grądzka, Bogusz, Szczęśniak, Drożdż (Baranowski), Kamil Zawadka, Kowalski, Puciłowski (Edyk), Machnicki (Makulec), Kępka.

kibic 04.05.2013 16:54
Wilga przegrała w Jazgarzewie 4:1

konio 04.05.2013 12:18
Panie Wojtku,obydwa mecze rozegrano w połowie lat 80-tych, zespół niemiecki to odpowiednik ówczesnej naszej III ligi ichniejsza nazywała się regionalna na tym meczu nie byłem ale wygraliśmy ,chyba nawet 3:0 ,wiem ,że na 100% bramkę lub dwie strzelił śp. Adam Bogusz.Na drugim meczu bylem osobiście ,zespół bułgarski to była równierz ich trzecia liga przegraliśmy po rzucie karnym 0:1....takie tam wspominki .Pozdrawiam!!!!konio

Wojtek63 03.05.2013 17:12
Tak mi się przypomniało o tych potyczkach Wilgi przy okazji Pierwszego Maja, bo to była jedna z okazji, żeby zaprosić kogoś zza socjalistycznej polskiej granicy. Niestety ja pamiętam tylko dwa takie mecze. Pierwszy z jakąś drużyną z dawnego NRD. Wiem tylko, że Wilga wygrała. W drugim który ,,obija'' mi się w głowie przeciwnikiem Wilgi był chyba zespół z Bułgarii . Nie pamiętam ani nazwy tych zespołów, ani dat zawodów. To były wczesne lata 70-te. Może jest ktoś, kto pamięta lepiej międzynarodowe mecze Wilgi ? A może zachowały się jakieś klubowe lub gazetowe zapisy takich meczy ? Fajnie byłoby o nich poczytać...

konio 03.05.2013 15:02
Moim zdaniem Wilga w tym meczu miała dwóch bohaterów.To co zagrał Bogusz na stoperze to dawno nie oglądana bezbłędna gra doprowadzająca rywali do bezsilnego płaczu.Bogusz ma jedną wadę ....nie można go sklonować bo wówczas ,gdybyśmy na obronie mieli takich czterech Boguszów ,Mariak mógłby na linii bramkowej postawić sobie z nudów krzesełko i poczytać Piłkę Nożną.Drugi to Kamil Zawadka...rządził i dzielił na boisku niczym król z pożytkiem dla całego zespołu,kiedy trzeba krzyknął i tym mobilizował kolegów do lepszej gry pokazywał jak się maja ustawiać.Na pochwalę zasługuje też mocno w ostatnich meczach krytykowany przez kibiców Wielgosz,zagrał bardzo dobry mecz,gra coraz lepiej i przed nim przyszłość w zespole Wilgi jeszcze kilka spotkań i spokojnie skomponuje się z resztą zespołu.Niestety w Jazgarzewie Wilga będzie osłabiona niemiłosiernie ,ale przed meczem z Józą ,jak zobaczyłem obronę to zastanawiałem się ile goli stracimy,myślę ,że nie tylko ja,a tu proszę bardzo dobry mecz tej formacji jak i całego zespołu.Gratulacje Panowie i walczyć tak dalej pomimo przeciwności losu.Pozdrawiam!!!!konio

Autor komentarza: rolnik z PiSTreść komentarza: leki to chemia powodująca zatrucie organizmu. należy stosować wyłącznie naturalne preparaty, pokrzywa, czosnek, miód, węgiel czy spirytus to są środki zwalczające wszelkie schorzenia. Żeby zdobyć te leki nie trzeba żadnej aptekiData dodania komentarza: 28.09.2024, 21:50Źródło komentarza: W weekend lepiej nie chorowaćAutor komentarza: yetiTreść komentarza: zamilcz analfabeto lub wróć do 3 klasy podstawówki. nie kompromituj się.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 16:40Źródło komentarza: W weekend lepiej nie chorowaćAutor komentarza: goraTreść komentarza: odpowiedzialny za propagande pachołek gonskiData dodania komentarza: 28.09.2024, 16:15Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwieAutor komentarza: RealiaTreść komentarza: Norbert Wilbik Katarzyna Jamnicka - Kondej Marcin Jaroń Krzysztof Ośka Waldemar Trzaskowski te osoby mogą sobie pogratulować zaorania możliwości rozwoju powiatu przez pięć następnych lat. Nikt z zewnątrz nie da pieniędzy dla powiatu którego starosta na facebooku naśmiewa się z członków rządu albo bierze udział w akcjach typu "MuremzaBobrem"... Liczmy, że przy kolejnych wyborach będzie to tej piątce radnych zapamiętane. O Panu Mirosławie to nawet nie ma co pisać, bo on to na pewno nie dotrwa do końca kadencji na stołku i wcześniej spotka go kara za złożenie tej dziwnej koalicji.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 11:59Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwie