sobota, 5 października 2024 07:17

Wilga grała, a Znicz strzelał bramki

- Ciężko mówić o takim meczu ? przyznał po wyjazdowej porażce trener Wilgi Garwolin Marek Krawczyk. GKS w zaległym meczu 19. kolejki IV ligi przegrał w Pruszkowie ze Zniczem II 2:5 (0:2). Do końca sezonu pozostały dwie serie spotkań. Wczorajszy mecz rozgrywany o nietypowej porze (godz. 20) rozpoczął się źle dla gości. Po 26 minutach Znicz prowadził 2:0. ? Pruszków zagrał zdesperowany, bo grali praktycznie o życie. My jak zwykle przespaliśmy pierwszą połowę, choć mieliśmy sytuacje. Dwukrotnie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Piotrek Talar, okazję miał też Michał Kępka ? relacjonuje trener Wilgi Marek Krawczyk.

06.06.2013 07:32
Medale w słońcu i deszczu

We wtorek w Płocku odbyły się Wojewódzkie Gimnazjalne Igrzyska Lekkoatletyczne, w których wystartowała 20 osobowa ekipa naszego powiatu. W imprezie wzięło udział, w wyniku eliminacji powiatowych, a następnie regionalnych, ponad 800 startujących z 42 powiatów Mazowsza. - Kapryśna pogoda i, co z przykrością należy stwierdzić, słaba organizacja zawodów spowodowały, że uzyskane wyniki  nie były najlepsze.  Zawody zaczęły się przy słonecznej pogodzie, a zakończyły w strugach deszczu i z ponad godzinnym opóźnieniem, co najbardziej odczuli  biegacze na dystansach 600, 800, 1000 i 1500 m ? komentuje kierownik wyjazdu Stanisław Buszta.- Reprezentacja powiatu garwolińskiego ustanowiła swoisty rekord pobytu na zawodach ? 15 godzin ! Wyjazd z Garwolina nastąpił  godz. 6.45, a powrót o 21.45 ? zaznacza.

06.06.2013 06:13
26. kolejka LO: Wilga idzie jak burza

Utrzymanie w siedleckiej okręgówce powoli wymyka się spod nóg piłkarzom Orła Unin. Passę nieprzegranych meczów od końca października kontynuują zawodnicy Wilgi Miastków. W miejsca w środkowej części tabeli walczą zespoły Hutnika, Zrywu i Sępa. Podopiecznych Tomasza Gugały z Miastkowa Kościelnego nie zdołał pokonać Orzeł. Mecz obfitował w ostre zagrania, czego efektem było dużo żółtych kartek i czerwony kartonik dla zawodnika Wilgi w końcówce meczu. Jedynego gola w 20. minucie strzelił Łukasz Wołoszka. ? Był to mecz walki. Oni grali słabo, my jeszcze słabiej ? przyznaje trener Orła Tomasz Talarek.

04.06.2013 13:02
24. kolejka A-Klasy: Wygrane Snajpera i Burzy

Do końca sezonu walka o utrzymanie w warszawskiej A-Klasie rozegra się między trzema drużynami z powiatu garwolińskiego ? Burzą Pilawa, KS Puznówka 1996 i Wisłą Maciejowice. Mecze o piłkarską pietruszkę rozgrywa Promnik Łaskarzew. Utrzymanie zapewnił sobie beniaminek z Sośninki. Derbowym zwycięstwem z klubem z Puznówki Snajper niemal na pewno zapewnił sobie pozostanie w A-Klasie na następny sezon. Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg. Prowadzenie gospodarzom dał Dariusz Zając. Na 10 minut przed przerwą goście zdołali wyrównać.

04.06.2013 12:57
20. kolejka B-Klasy: Nasi walczą o awans

Tytuł mistrza warszawskiej B-Klasy zapewniła sobie drużyna Victorii Zerzeń. Szansę na drugie, premiowane awansem miejsce, mają jeszcze trzy drużyny z powiatu garwolińskiego. Najbliżej gry w A-Klasie jest Wilga II Garwolin. Rezerwy IV-ligowca w sobotę rozegrały zaległe spotkanie 13. kolejki z liderującą Victorią. Antybohaterem meczu był sędzia, który zdaniem trenera Wilgi II Marka Zatorskiego, wypaczył wynik spotkania. ? Prowadziliśmy do przerwy po bramce Jakuba Godlewskiego. W pierwszej połowie należały nam się dwa ewidentne rzuty karne, których nie podyktował sędzia. Za to w 81. minucie arbiter odgwizdał jedenastkę z kapelusza. Później wprawdzie przyznał się, że się pomylił, ale bramka padła ? relacjonuje szkoleniowiec z Garwolina.

03.06.2013 06:18
Popis braci Zawadków. Wilga zostaje w IV lidze

Zwycięstwem 5:0 (0:0) na trzy kolejki przed końcem sezonu Wilga Garwolin zagwarantowała sobie utrzymanie w IV lidze. Bohaterami meczu byli bracia Zawadkowie. Kamil strzelił dwa gole, zaliczył tyle samo asyst, gola strzelił Karol. Początek meczu nie zwiastował końcowej wysokiej wygranej. Gra gospodarzy wyglądała bardzo chaotycznie. ? Widać było spięcie zawodników, które było wywołane presją meczu. Wiedzieliśmy, że wygrana da nam utrzymanie ? przyznał po meczu trener GKS Marek Krawczyk. W pierwszych 45 minutach dwukrotnie bramkarza Polonii mógł pokonać Piotr Talar. Przewrotką goalkeepera gości chciał zaskoczyć Jakub Wachnicki. Strzałów zza pola karnego próbowali Kamil Zawadka i Patryk Mianowski. Gracze z Iłży najlepszą okazję zmarnowali w 29. minucie, kiedy piłka wylądowała na poprzeczce bramki Piotr Nurzyńskiego, który zastępował Łukasza Mariaka.

02.06.2013 18:16
Ligowa zajawka

Rozgrywki ligowe z początkiem czerwca wkraczają w decydującą fazę. W niedzielę najważniejszy mecz sezonu zagra Wilga Garwolin. Jeśli GKS wygra spotkanie z Polonią Iłżą, będzie niemal pewny pozostania w IV lidze na kolejny sezon. Zadanie wydaje się łatwe, bo jesienią na boisku rywala Wilga zwyciężyła 2:0. Poza tym Polonia to ostatnia drużyna tabeli, która z 12 meczów wyjazdowych przegrała 9.

31.05.2013 07:38
  Garwoliński ZSP 2 ma najlepszych lekkoatletów

Ponad 200 zawodniczek i zawodników wzięło udział w lekkoatletycznych mistrzostwach powiatu szkół ponadgimnazjalnych. W klasyfikacji drużynowej podwójny triumf odnieśli gospodarze z garwolińskiego ZSP 2.W całodniowej dzisiejszej rywalizacji wzięli udział uczniowie z 7 szkół powiatu garwolińskiego. Młodzież zmagała się konkurencjami technicznymi i biegowymi. Najlepsze rezultaty osiągnęli Natalia Matuszewska z ZSP Żelechów (32,88 m w rzucie dyskiem) oraz Andrzej Gudro z ZSP 2 Garwolin (17,43 m w pchnięciu 6-kilogramową kulą). Jako dodatkową nagrodę otrzymali pamiątkowe statuetki. Sędzia głównym zawodów był Dariusz Lodowski. Poniżej komplet wyników.

29.05.2013 15:50
Polonia Warszawa ligowym rywalem Wilgi?

Polonia Warszawa została bez licencji na grę w T-Mobile Ekstraklasie. Wiele wskazuje na to, że Czarne Koszule będą ligowym rywalem Wilgi Garwolin w rozgrywkach IV ligi. Wczoraj portal sport.pl donosił, że prezes Polonii Ireneusz Król nie zapłaci piłkarzom należnego im wynagrodzenia. - Wydaje mi się, że IV liga to najwyższe miejsce z którego może zaczynać Polonia - mówi, cytowany przez sport.pl, przewodniczący Komisji Licencji Klubowych Krzysztof Sachs.

29.05.2013 09:29
24. kolejka LO: Deszcz pokonał futbol

Tylko dwie drużyny z powiatu występujące na boiskach siedleckiego okręgówki zdołały zagrać mecze 24. kolejki. Ulewy skutecznie powstrzymały zawodników Zrywu, Wilgi i Sępa. Hutnik popisał się kanonadą. Wyjazdową porażkę zaliczył Orzeł. Po raz drugi w sezonie Hutnik wygrał mecz w hokejowych rozmiarach. Jesienią w Trąbkach poległa Wilga Miastków 3:9, w sobotę LKS Ostrówek 1:12. ? Pierwszą bramkę strzeliliśmy w 18. minucie. Do tego rywale, którzy przyjechali w jedenastu próbowali jeszcze coś grać. Później nie wychodzili z własnego pola karnego ? relacjonuje trener Hutnika Tomasz Barej. Najskuteczniejszymi zawodnikami gospodarzy byli Rafał Głabicki i Filip Gawinek, którzy strzelili po 4 bramki. Goście honorowe trafienie zaliczyli przy stanie 0:10.

28.05.2013 07:11
23. kolejka A-Klasy: Snajper blisko sensacji

Snajper Sośninka jako jedyna drużyna ligi wiosną powstrzymała lidera na własnym boisku. Cenne zwycięstwie w meczu na wodzie odnieśli zawodnicy z Puznówki. Wiele emocji dostarczyły derby w Łaskarzewie. Deszcz wygrał z piłkarzami Burzy Pilawa. Skazany na porażkę na boisko lidera do Wólki Mlądzkiej pojechał Snajper. Po pierwszych wyrównanych minutach, gospodarze otworzyli wynik w 20. minucie gry. 10 minut później padło wyrównanie. Akcję rozpoczął Filip Rutkowski, który zagrał do Waldemara Paszkowskiego, a ten dograł idealnie na głowę Przemysława Zowczaka. Jeszcze przed przerwą Vulcanowi zabrakło szczęścia, po dwóch strzałach miejscowych piłka lądowała na poprzeczce bramki Snajpera.

28.05.2013 06:41
19. kolejka B-Klasy: Grał tylko Orzeł

Wysokiej porażki doznał Orzeł Parysów w 19. kolejce warszawskiej B-Klasy. Podopieczni Wiesława Białeckiego byli jedyną drużyną z powiatu garwolińskiego, która zagrała w weekend na tym szczeblu. Wyjazd do Lipowa, gdzie mecze rozgrywa KS Glinianka, nie było udany dla Orła. Parysowianie pojechali na mecz w mocno okrojonym składzie. Efekt? Już do przerwy Orzeł przegrywał 1:5. Jedyne trafienie zaliczył Ryszard Tomaszczyk, który wykorzystał podanie z głębi pola Pawła Anczarskiego II. Po przerwie Glinianka była nadal stroną dominującą. W drugich 45 minutach padły trzy bramki, w tym jedna dla gości. Na listę strzelców wpisał się Paweł Soszyński.

28.05.2013 05:26
Lekkoatleci Wilgi opanowali Mińsk Mazowiecki

W Mińsku Mazowieckim odbyły się Międzynarodowe Biegi Uliczne I Mazowiecka ?Dziesiątka?. Z imprezy z rekordem życiowym wróciła Sylwia Głowala z Wilgi Garwolin. Na tym nie koniec bardzo dobrych wyników lekkoatletów GKS. Sylwia Głowala nie tylko zwyciężyła w biegu głównym kobiet na atestowanym dystansie 10 km , ale ustanowiła też nowy rekord powiatu z wynikiem 42 min i 36 sekund. To rezultat lepszy od poprzedniego o 64 sekundy. W nagrodę zawodniczka Wilgi otrzymała ogromny puchar i kilka nagród rzeczowych. Ponadto za zwycięstwo w kategorii K-20 otrzymała drugi puchar.

27.05.2013 07:13
Gm. Sobolew: Biegali z całą Polską

Gończyce już po raz piąty włączyły się do ogólnopolskiej akcji Polska Biega. W tym roku na starcie imprezy stanęło 65 biegaczy w czterech kategoriach. - Pogoda nie była tym razem sprzyjająca, a zatem i frekwencja niższa od oczekiwanej ? przyznaje organizator Ireneusz Kalbarczyk. Najmłodszym zawodnikiem był pięcioletni Damian Cieśla, a najstarszym 46-letni Grzegorz Śliz. Akcję Polska Biega rozpoczął bieg dla najmłodszych z kl. 0-III. Na dystansie 1800 metrów zwyciężyła Kinga Kisiel przed Nikolą Dziubak i Kamilą Kisiel. Wśród chłopców najszybszy okazał się Piotr Błażejczyk, który wyprzedził Macieja Babika i Jakuba Kopika.

27.05.2013 05:37
Wilga zdobyła Kozienice!

Wyjazdową wygraną z Energią Kozienice 3:1 (0:0) zawodnicy Wilgi Garwolin zrobili duży krok w kierunku pewnego utrzymania w IV lidze. Bramki dla GKS zdobywali Paweł Trojanek, Łukasz Puciłowski i Michał Kępka. W dzisiejszym meczu to goście z Garwolina byli przeważającą drużyną. Od początku spotkania Wilga stwarzała sytuacje bramkowe. Piotrowi Talarowi przy strzale zabrakło szczęścia, piłka trafiła w poprzeczkę. Później Michał Kępka nie zdołał z najbliższej odległości pokonać bramkarza rywala. Na prowadzenie mogli wyjść także gospodarze, ale Wilgę uratowała poprzeczka.

25.05.2013 17:18
Autor komentarza: yetiTreść komentarza: rondo se wybudujta, wy po prostej nie umita jeździć a co dopiero po rondzieData dodania komentarza: 4.10.2024, 19:15Źródło komentarza: Kolejna kolizja w tym miejscuAutor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Jaki jest powód, że w tak newralgicznym miejscu nie można w dwa dni ustawić choćby tymczasowej (prowizorycznej) sygnalizacji świetlnej (takiej, która by działała do czasu wybudowania ronda) ? Tłumaczenie garwolińskich politycznych i urzędowych prominentów, że są przepisy drogowe, a kierowcy powinni je znać jest zwykłym, wręcz ordynarnym chamstwem i sikaniem na kierowców. Kierowców, którzy w znacznej większości są mieszkańcami Garwolina i powiatu garwolińskiego. Oto przykład takiego aroganckiego tłumaczenia (tu akurat autor nieznany, chociaż pod artykułem podpisał się ,,ł.k'' ) i link do całego materiału z dnia 18.01.2023 : ,,Trzeba jednak pamiętać, że przyczyną zdarzeń w tym miejscu nie jest układ komunikacyjny, a nieustąpienie pierwszeństwa przez kierowców''. https://www.wirtualnygarwolin.pl/artykul/16374,powstanie-projekt-przebudowy-problematycznego-skrzyzowania-przy-shellu Mamy początek października 2024 roku, a przy Shellu cisza... oj przepraszam ; Przy Shellu mamy stały hałas zderzających się samochodów :-)Data dodania komentarza: 4.10.2024, 19:14Źródło komentarza: Kolejna kolizja w tym miejscuAutor komentarza: ŁaskarzewiakTreść komentarza: Tak trzymaj Burmistrz wreszcie jakieś zmiany a nie kolesiostwo i układyData dodania komentarza: 4.10.2024, 19:10Źródło komentarza: Z Trojanowa do Łaskarzewa na zastępcę burmistrzaAutor komentarza: KatastrofaTreść komentarza: Może ktoś wiedzie na tym skrzyżowaniu w pojazd pani burmistrz albo pani starosty to coś sie ruszy siez rondem.Tam jest tragediaData dodania komentarza: 4.10.2024, 17:11Źródło komentarza: Kolejna kolizja w tym miejscu