sobota, 5 października 2024 09:22

Cenny wyjazdowy remis Wilgi

Podziałem punktów zakończył się mecz 23. kolejki IV ligi między Mszczonowianką Mszczonów a Wilgą Garwolin. GKS zremisował 1:1, grając zdecydowanie lepiej w drugiej połowie. Mimo serii spotkań rozgrywanej w środku tygodnia, do Mszczonowa trener Krawczyk zabrał mocny skład. Zabrakło jedynie kontuzjowanych Karola Zawadki, Daniela Bogusza i Bartka Szczęśniaka. Od pierwszych minut wysokim pressingiem do gości wyszli gracze Mszczonowianki. Efektem była bramka na 1:0.

15.05.2013 18:08
21. kolejka A-Klasy: Seria porażek

Cztery z pięciu zespołów powiatu garwolińskiego okupują ostatnie miejsca warszawskiej A-Klasy. Kibice Puznówki, Wisły, Snajpera i Burzy liczą na utrzymanie swoich drużyn. Nie gasną nadzieje na awans wśród fanów Promnika. Bliscy sprawienia miłej niespodzianki swoim kibicom byli zawodnicy Wisły. Kosynierzy prowadzili do przerwy z wiceliderem 1:0. Gola zdobył Adrian Misiak. Po zmianie stron goście z Góry Kalwarii długo nie potrafili znaleźć sposobu na strzelenie bramki. Wreszcie w cztery minuty przyjezdni strzelili dwie bramki. Wisła odpowiedziała po drugim rzucie karnym wykorzystanym przez Misiaka. Korona decydującą bramkę strzeliła na 10 minut przed końcowym gwizdkiem.

14.05.2013 11:59
Rusza liga siatkówki

Centrum Sportu i Kultury zaprasza do wzięcia udziału w Garwolińskiej Lidze Czwórek Siatkarskich. Termin zgłoszeń upływa w piątek. Mecze będą rozgrywane systemem każdy z każdym w hali CSiK przy al. Żwirki i Wigury. Drużyna może liczyć do 6 zawodników (4 podstawowych + 2 rezerwowych). Jedyną zmianą w przepisach, odbiegającą od tych ustalonych przez Polski Związek Siatkówki, jest mniejsze boisko ? 9x12 m.

14.05.2013 09:16
21. kolejka LO: Przegrał tylko Zryw

Atut własnego boiska wykorzystały w ostatniej kolejce okręgówki drużyny Hutnika i Sępa. Bezbramkowe remisy zanotowały zespoły Orła Unin i Wilgi Miastków. W 21. serii spotkań przegrał jedynie Zryw Sobolew. W dwie minuty losy spotkania rozstrzygnęli zawodnicy Hutnika. W starciu z Tygrysem tuż przed przerwą do bramki rywala trafił Rafał Głąbicki. ? Na początku meczu był taki moment, że obie drużyny mogły objąć prowadzenie. Zagraliśmy sześcioma młodzieżowcami i wyszło to całkiem nieźle ? komentuje trener Hutnika Tomasz Barej.

14.05.2013 05:45
17. kolejka B-Klasy: Nasi bez zwycięstwa

Mecz, który może zdecydować o braku awansu przegrali zawodnicy Wilgi II Garwolin. Remisem zakończyło się wyjazdowe spotkanie Amura Wilga. Od ligowej piłki odpoczywali gracze parysowskiego Orła. W pojedynku dwóch zespołów rezerw w Wólce Mlądzkiej lepsi okazali się gospodarze, wsparci zawodnikami z A-Klasy. Trener Marek Zatorski na wyjazd nie mógł zabrać piłkarzy z IV-ligowej kadry, bo w tym samym czasie Wilga grała z Żyrardowianką. W obronie zabrakło pauzującego za czerwoną kartkę Cezarego Wągrodzkiego.

13.05.2013 08:22
Żyrardowianka ponownie lepsza od Wilgi

Podobnie jak jesienią w Żyrardowie, tak i dzisiaj w Garwolinie Żyrardowianka okazała się lepsza do Wilgi. W 24. kolejce IV ligi GKS przegrał 0:2 (0:0). Mecz uwydatnił problemy podopiecznych Marka Krawczyka w formacji obronnej. W pierwszych 45 minutach gra była wyrównana. Bliżej objęcia prowadzenia byli goście, ale uderzenie gracza Żyrardowianki trafiło w poprzeczkę. Po zmianie stron Wilga ruszyła do zdecydowanych ataków. Przewagę gospodarze udokumentowali jedynie w statystykach rzutów rożnych.

12.05.2013 18:08
Kulomioci z medalami mistrzostw Mazowsza

Bardzo dobrze podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych zaprezentowali się kulomioci trenujący pod okiem Sławomira Miernickiego. Dwóch z nich na stadionie AWF wywalczyło medale. Po krążki lekkoatleci sięgnęli wczoraj. W konkursie pchnięcia kulą juniorów (kula 6 kg) drugie miejsce z wynikiem 16,90 m zajął Andrzej Gudro, uczeń III klasy technikum elektrycznego w ZSP 2 w Garwolinie. Czwarty z wynikiem 15,88 m był Jan Parol uczeń II klasy technikum budowlanego w ZSP 2 w Garwolinie.

12.05.2013 06:53
Ruszają rozgrywki w kosza

Już w środę rusza VII edycja Garwolińskiej Ligi Koszykówki. Mecze rozgrywane będą co tydzień. Na najlepsze drużyny czekają nagrody. Ligę organizuje Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Mecze będą rozgrywane co środę. Pierwsza kolejka już 15 maja od godz. 17. Rywalizacja będzie się toczyła systemem każdy z każdym w hali CSiK przy ul. Żwirki i Wigury. Zapisy i informacje pod numerem telefonu 502 862 772. Wpisowe od drużyny wynosi 100 zł.

11.05.2013 07:02
Uczniowie z Żelechowa i Piątki najlepsi w czwórboju

Wczoraj w Sobolewie rozegrano Powiatowe Igrzyska Szkół Podstawowych w czwórboju lekkoatletycznym. Kolejny rok z rzędu najlepsi okazali się zawodniczki Żelechowa oraz zawodnicy garwolińskiej Szkoły Podstawowej nr 5. Rywalizacja toczyła się w czterech konkurencjach biegu na 60 metrów, skoku w dal z pierwszej strefy, rzutu piłeczką palantową oraz biegu na 600 metrów. Wyniki przeliczane były według specjalnych tabel punktowych. Z sześcioosobowej drużyny do końcowego rezultatu zaliczanych było pięć najlepszych wyników.

10.05.2013 13:08
Ligowa zajawka

Piłkarskiej majówki ciąg dalszy. Większość z ligowych drużyn powiatu garwolińskiego weekendowe mecze zagra na własnych boiskach. Zatem ? idziemy na mecz! Trudne zadanie czeka w niedzielę Wilgę Garwolin. Rywalem GKS będzie wicelider z Żyrardowa. Jesienią Żyrardowianka wygrała na własnym boisku, ale tylko różnicą jednej bramki (2:1). Trapiona kontuzjami Wilga być może pokusi się o niespodziankę.

10.05.2013 07:14
Marcin Gałązka ze swoją tablicą w ZOO

Przy wejściu do słoniarni warszawskiego ogrodu zoologicznego wmontowano tablicę z nazwiskami triumfatorów ?Biegu dookoła ZOO?. Rok temu najszybszy na 10-kilometrowej trasie był Marcin Gałązka z Rębkowa. Uroczyste odsłonięcie tablicy odbyło się przy okazji tegorocznej V edycji stołecznego biegu. Wśród gości konferencji prasowej był Marcin Gałązka. Zawodnik Wilgi Garwolin w 2012 roku, startując w barwach Avon, wygrał IV odsłonę biegu.

08.05.2013 05:39
20. kolejka LO: Trwa znakomita passa Wilgi

Tylko Wildze Miastków Kościelny udało się wywalczyć komplet punktów w weekendowej serii spotkań siedleckiej okręgówki. W czwartym kolejnym meczu do bramki rywala trafił Piotr Domański. Trafienie dało cenne trzy punkty rewelacji wiosny w lidze okręgowej. W tym roku Wilga jeszcze nie przegrała zaliczając trzy zwycięstwa i dwa remisy. Jeśli dodać do tego trzy wygrane z końca rundy jesiennej, to bilans jest jeszcze bardziej korzystny. Po raz ostatni zawodnicy z Miastkowa Kościelnego przegrali w ligowym meczu 20 października!

07.05.2013 13:42
20. kolejka A-Klasy: Wygrywa tylko Promnik

Długi majowy weekend nie był udany dla drużyn z powiatu występujących na boiskach warszawskiej A-Klasy. Z pięciu zespołów punkty zdobył Promnik Łaskarzew, który przerwał złą passę w wiosennych spotkaniach. Snajper Sośninka po czterech remisach z rzędu tym razem musiał uznać wyższość rywali. Na boisku w Łaskarzewie beniaminek uległ rewelacji wiosny Wiśle Dziecinów 0:2. ? Zagraliśmy bez podstawowych zawodników z bloku ofensywnego. Nie było komu strzelać bramek ? relacjonuje Filip Rutkowski ze Snajpera.

07.05.2013 13:41
AC Revalid wygrywa na Orliku

Drużyna AC Revalid wygrała turniej ?Orlik 2013? z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Zwycięzcy otrzymali od fundatora Puchar Przewodniczącego Rady Miasta. W piątkowych piłkarskich zmaganiach przy Zespole Szkół nr 2 wzięło udział ostatecznie pięć drużyn. Turniej rozgrywano najbardziej sprawiedliwym system, czyli ?każdym z każdym?. Królem strzelców turnieju został Paweł Asztębowski z AC Revalid (9 goli). Tytuł najlepszego bramkarza przyznano kolejnemu zawodnikowi zwycięzców Michałowi Wnukowi. Drużyną fair play została ekipa Wodociągi Miętne Pytel.

07.05.2013 08:46
16. kolejka B-Klasy: Porażka Amura i dwa walkowery

Bardzo ważny mecz w kontekście awansu przegrał Amur Wilga. Dwa pozostałe zespoły warszawskiej B-Klasy weekendowe mecze wygrały walkowerem. Wczoraj do Wilgi przyjechały rezerwy A-Klasowego Vulcanu. Jedyna bramka meczu padła w 87. minucie. Piłka po wybiciu przez stopera gospodarzy trafiła prosto na nogę zawodnika z Wólki Mlądzkiej. Strzał wpadł za kołnierz zaskoczonego Daniela Fica.

06.05.2013 07:52
Autor komentarza: yetiTreść komentarza: rondo se wybudujta, wy po prostej nie umita jeździć a co dopiero po rondzieData dodania komentarza: 4.10.2024, 19:15Źródło komentarza: Kolejna kolizja w tym miejscuAutor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Jaki jest powód, że w tak newralgicznym miejscu nie można w dwa dni ustawić choćby tymczasowej (prowizorycznej) sygnalizacji świetlnej (takiej, która by działała do czasu wybudowania ronda) ? Tłumaczenie garwolińskich politycznych i urzędowych prominentów, że są przepisy drogowe, a kierowcy powinni je znać jest zwykłym, wręcz ordynarnym chamstwem i sikaniem na kierowców. Kierowców, którzy w znacznej większości są mieszkańcami Garwolina i powiatu garwolińskiego. Oto przykład takiego aroganckiego tłumaczenia (tu akurat autor nieznany, chociaż pod artykułem podpisał się ,,ł.k'' ) i link do całego materiału z dnia 18.01.2023 : ,,Trzeba jednak pamiętać, że przyczyną zdarzeń w tym miejscu nie jest układ komunikacyjny, a nieustąpienie pierwszeństwa przez kierowców''. https://www.wirtualnygarwolin.pl/artykul/16374,powstanie-projekt-przebudowy-problematycznego-skrzyzowania-przy-shellu Mamy początek października 2024 roku, a przy Shellu cisza... oj przepraszam ; Przy Shellu mamy stały hałas zderzających się samochodów :-)Data dodania komentarza: 4.10.2024, 19:14Źródło komentarza: Kolejna kolizja w tym miejscuAutor komentarza: ŁaskarzewiakTreść komentarza: Tak trzymaj Burmistrz wreszcie jakieś zmiany a nie kolesiostwo i układyData dodania komentarza: 4.10.2024, 19:10Źródło komentarza: Z Trojanowa do Łaskarzewa na zastępcę burmistrzaAutor komentarza: KatastrofaTreść komentarza: Może ktoś wiedzie na tym skrzyżowaniu w pojazd pani burmistrz albo pani starosty to coś sie ruszy siez rondem.Tam jest tragediaData dodania komentarza: 4.10.2024, 17:11Źródło komentarza: Kolejna kolizja w tym miejscu