niedziela, 29 września 2024 13:18

27. kolejka LO: Wilga lepsza od lidera

Z trzema punktami mecze 27. serii spotkań zakończyły drużyny Wilgi Miastków i Zrywu Sobolew. Orzeł Unin ma coraz mniejsze szansę na pozostanie w okręgówce. Niespodziankę sprawili zawodnicy Sępa Żelechów. Słaby początek meczu zdecydował porażce Hutnika. Goście z Miastkowa Kościelnego, którzy od końca października, przegrali tylko raz, tym razem odprawili z kwitkiem mistrza ligi okręgowej. Do przerwy podopieczni Tomasza Gugały prowadzili po bramce Piotra Domańskiego. 10 minut po zmianie stron było już 2:0, po golu młodzieżowca Krystiana Frelika. Naprzód odpowiedział tylko jednym trafieniem w 65. minucie z rzutu karnego.

Naprzód Skórzec ? Wilga Miastków 1:2 (0:1)
Bramki dla Wilgi: Piotr Domański, Krystian Frelik
Wilga: Czarny, Mucha, Latuszek, P. Cichecki, Bogusz, Ł. Biedrzycki, Frelik, P. Kondej, Zieliński (D. Wołoszka ), Ł. Wołoszka (M. Belka), Domański.

W Miętnem mecz o ligowy byt zagrał Orzeł Unin. Pierwsi bramkę zdobyli goście z Kałuszyna. Wyrównał Łukasz Krawczyk. Po przerwie Victoria po raz kolejny wyszła na prowadzenie. Straty odrobił Jarosław Duchna. Później przyjezdni wypracowali sobie dwubramkową przewagę. W 75. minucie kontaktowe trafienie na 3:4 zaliczył Duchna. ? W końcówce mieliśmy dwie dogodne sytuacje ? Czarka Krzyśpiaka i Łukasza Ziółka. Wcześniej też zagrażaliśmy bramce rywala, ale po raz kolejny zabrakło egzekutora ? komentuje trener Orła Tomasz Talarek. Drużyna z gminy Górzno ma coraz mniejsze szansę na pozostanie w okręgówce.

Orzeł Unin - Victoria Kałuszyn 3:4 (1:1)
Bramki dla Orła: Łukasz Krawczyk, Jarosław Duchna
Orzeł: Santorek (P. Kisiel), S. Mianowski, Ekiert, Mazek (Osiak), Duchna, Krawczyk, Pałyska, Ł. Piesio, Parzyszek (Krzyśpiak), Ł. Ziółek, P. Mianowski (Mikulski).

Już po 20 minutach meczu w Mińsku Mazowieckim gospodarze prowadzili z Hutnikiem 3:0. ? Do tego momentu Mazovia miała przewagę. Później siły się wyrównały. Po przerwie nie było widać różnicy w grze obu zespołów. My zagraliśmy bez pięciu podstawowych zawodników. W składzie było siedmiu młodzieżowców ? mówi trener Hutnika Tomasz Barej.

Mazovia Mińsk Mazowiecki - Hutnik Huta Czech 4:0 (3:0)
Hutnik: Rękawek, Bogdanowicz (Sęk), Sabała, R. Wardak, Jedynak, Sitek (B. Głąbicki), J. Wardak, R. Głąbicki, Kowalski, Zieliński, Gawinek (Trzmiel).

Na koniec sezonu punkty na wyjazdach zaczął zdobywać Sęp Żelechów. Po remisie w Łosicach, tym razem podopieczni Marcina Cieśli utarli nosa walczącemu o awans Podlasiu. Zwycięstwo w Sokołowie Podlaskim było bardzo blisko, bo goście prowadzili 2:1 jeszcze w 90. minucie.

Podlasie Sokołów Podlaski - Sęp Żelechów 2:2 (1:2)

W niedziele popołudnie Zryw Sobolew, zgodnie z oczekiwaniami, wygrał z przedostatnim Orłem Łosice, 3:1. Dwie bramki strzelił Dawid Buczek.

Zryw Sobolew - Orzeł Łosice 3:1(1:0)
Bramki dla Zrywu: Dawid Buczek 2, Michał Wiśnioch
Zryw: Mirowski, Dziubak (Michalec), P. Kazimierak, Niewczas, Tywanek, Górski (Czyżewski), Białecki, Zabiegałowski (Poboży), Włodarczyk (Buczek), Wiśnioch.

Wyniki i tabela siedleckiej Ligi Okręgowej

Z trzema punktami mecze 27. serii spotkań zakończyły drużyny Wilgi Miastków i Zrywu Sobolew. Orzeł Unin ma coraz mniejsze szansę na pozostanie w okręgówce. Niespodziankę sprawili zawodnicy Sępa Żelechów. Słaby początek meczu zdecydował porażce Hutnika.

Goście z Miastkowa Kościelnego, którzy od końca października, przegrali tylko raz, tym razem odprawili z kwitkiem mistrza ligi okręgowej. Do przerwy podopieczni Tomasza Gugały prowadzili po bramce Piotra Domańskiego. 10 minut po zmianie stron było już 2:0, po golu młodzieżowca Krystiana Frelika. Naprzód odpowiedział tylko jednym trafieniem w 65. minucie z rzutu karnego.

Orzeł: Santorek (P. Kisiel), S. Mianowski, Ekiert, Mazek (Osiak), Duchna, Krawczyk, Pałyska, Ł. Piesio, , Parzyszek (Krzyśpiak), Ł. Ziółek, P. Mianowski (Mikulski).