sobota, 5 października 2024 05:13

Wilga kończy sezon na szóstym miejscu

12. ligowym zwycięstwem z UKS Łady Wilga Garwolin zakończyła sezon 2012/2013. Beniaminek zajął wysokie 6. miejsce w tabeli IV ligi. W ostatnim meczu podopieczni Marka Krawczyka wygrali 2:0. W pierwszej połowie lepiej prezentowali się nieoczekiwanie goście. Zawodnicy UKS walczyli o ligowy byt i z determinacją chcieli objąć prowadzenie. Na szczęście dla gospodarzy dobrze w bramce spisywał się Łukasz Mariak. Goście mieli dwukrotnie w pierwszych 45 minutach pretensje do sędziego za niepodyktowanie rzutu karnego. W Wildze najbliżej szczęścia był Piotr Baranowski. W 36. minucie skrzydłowy nie trafił z kilku metrów do pustej bramki. Pięć minut później uderzenie z główki trafiło w poprzeczkę.

16.06.2013 08:12
Znamy mistrzów Garwolina w kickboxingu

VIII Mistrzostwa Garwolina w Kickboxingu były pierwszym sportowym akcentem Dni Garwolina i Dni Powiatu Garwolińskiego. Najlepsi w hali Centrum Sportu i Kultury wyszli ze złotymi medalami. Tradycja zawodów sięga 1989 roku. Po latach przerwy w 2010 roku imprezę wznowiono. Dzisiaj uczestnicy, w zależności od kategorii, walczyli przez jedną lub dwie dwuminutowe rundy. Wygrywał ten, któremu sędziowie przyznali więcej punktów za celne uderzenia. Wszyscy występowali w pełnym sprzęcie ochronnym.

14.06.2013 16:32
W niedzielę zmiana organizacji ruchu

W związku z IV edycją biegu ?AVON kontra przemoc ? biegnij w Garwolinie? w niedzielę, 16 czerwca, kilka ulic Garwolina zostanie wyłączonych z ruchu. Zostaną także wprowadzone ograniczenia dotyczące zakazu zatrzymywania się i postoju. Szczegółowy wykaz oraz mapkę z utrudnieniami przedstawiamy poniżej.

14.06.2013 10:29
Ligowa zajawka

Dla IV-ligowej Wilgi Garwolin i drużyn warszawskich A-Klasy i B-Klasy weekendowe mecze będą ostatnimi w sezonie 2012/2013. Sobotni rywal Wilgi wciąż walczy o uniknięcie baraży o utrzymanie w IV lidze. GKS będzie chciał godnie pożegnać się z publicznością w tym sezonie. Poza tym w jesiennym meczu obu drużyn niespodziewanie wygrali zawodnicy z Ład. Okazja do rewanżu idealna.

14.06.2013 08:02
Piłkarze Ekonomika najlepsi w powiecie

Na boisku Orlik żelechowskiego LO odbyły się Mistrzostwa Powiatu w szóstkach piłkarskich chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym. Zwycięzcą turnieju zostali piłkarze ZSP 1 Garwolin. Skład zwycięskiego zespołu (zdjęciu nr 1 w galerii). Stoją od lewej: Bartek Janaszek, Sebastian Papiernik, Łukasz Kulka, Mateusz Sadowski, Hubert Braun, Mateusz Mikulski, Adrian Pleskot, op. Konrad Piotrowski, w dolnym rzędzie: Daniel Fic, Damian Paśnicki, Piotr Szostak, Paweł Sitek.

13.06.2013 10:08
Mateusz Kondej pokonał wicemistrza Polski!

Garwolin wygrał XIII Wielomecz Powiatów w Lekkiej Atletyce w Siedlcach. Najciekawszym wydarzeniem imprezy był pojedynek Mateusza Kondeja (Wilga Garwolin) z wicemistrzem Polski młodzików Michałem Roguskim (Pogoń Siedlce). Na dystansie 1000 metrów lepszy okazał się zawodnik z powiatu garwolińskiego. Przy ogromnym dopingu, nie tylko obu ekip, i po pasjonującym finiszu biegaczy, minimalnie lepszy okazał się Mateusz. Uzyskany czas ? 2,35.28s ? równy II klasie sportowej, jest nowym rekordem imprezy. Za ten wynik zawodnik Wilgi oraz jego trener Stanisław Buszta otrzymali pamiątkowe statuetki.

13.06.2013 07:40
Medale seniorów na mistrzostwach Polski

8 miejsc medalowych wywalczyli zawodnicy MKS Garwolin podczas Mistrzostw Polski Seniorów w badmintonie. Zawody były rozgrywane 8 i 9 czerwca w Solcu Kujawskim. Gry pojedyncze wygrali Jacek Prędki (+45) i Jerzy Rybicki (+60, na zdjęciu). Drugi wśród zawodników powyżej 70. roku życia był Leopold Tukendorf. Po srebro w deblu kategorii +45 sięgnęły Maria Brzeźnicka i Agnieszka Brojek. Sukces powtórzyli Leopold Tukendorf i Czesław Gwiazda (Żyrardów, +70).

12.06.2013 07:30
Wielkie bieganie w Garwolinie już w niedzielę

800 biegaczy w biegu głównym z naszego regionu, różnych zakątków Polski i z zagranicy. Bieg Rodzinny na 2 kilometry, a do tego, miejmy nadzieję, gorący doping kibiców. Tak zapowiada się niedzielna, największa impreza sportowa w naszym powiecie ? bieg ?AVON kontra przemoc ? biegnij w Garwolinie?. Nie może Was tam zabraknąć. Wielkie odliczanie do tegorocznej, czwartej już edycji biegu ?AVON kontra przemoc ? biegnij w Garwolinie? ruszyło. 16 czerwca, punktualnie o 12.00 wystartuje bieg na 10 kilometrów. Kilka minut później bieg na 2 kilometry. Do tego biegu można się jeszcze zapisać. - Nazywamy ten bieg biegiem rodzinnym, bo z powodzeniem mogą wziąć w nim udział rodzice z dziećmi, a nawet babcie czy dziadkowie. Z tym dystansem każdy powinien sobie poradzić, a być może w kimś obudzi się wielka pasja do biegania ? przekonuje Michał Kopik, dyrektor biegu "AVON kontra przemoc". Najważniejsze jest to, że bez względu na wynik, każdy na mecie jest wygrany, bo wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe medale.

11.06.2013 15:49
25. kolejka A-Klasy: Nasi przegrywają w hokejowym stylu

Jedynie Promnik Łaskarzew zapunktował w przedostatniej kolejce warszawskiej A-Klasy. Drużyny Snajpera Sośninka, KS Puznówka 1996, Burzy Pilawa i Wisły Maciejowice zaliczyły wysokie porażki. Rady rezerwom IV-ligowej Józefovii nie dali zawodnicy Snajpera. Po 7 minutach gry obie drużyny strzeliły po jednej bramce. Później Waldemar Paszkowski trafił do własnej siatki. ? Między 25 a 45 minutą gospodarze mieli zdecydowaną przewagę. Strzelili nam jeszcze dwa gole. Ten fragment gry był decydujący ? komentuje Filip Rutkowski ze Snajpera. Tuż przed przerwą trafienie na 2:4 zaliczył Dariusz Zając.

11.06.2013 05:41
27. kolejka LO: Wilga lepsza od lidera

Z trzema punktami mecze 27. serii spotkań zakończyły drużyny Wilgi Miastków i Zrywu Sobolew. Orzeł Unin ma coraz mniejsze szansę na pozostanie w okręgówce. Niespodziankę sprawili zawodnicy Sępa Żelechów. Słaby początek meczu zdecydował porażce Hutnika. Goście z Miastkowa Kościelnego, którzy od końca października, przegrali tylko raz, tym razem odprawili z kwitkiem mistrza ligi okręgowej. Do przerwy podopieczni Tomasza Gugały prowadzili po bramce Piotra Domańskiego. 10 minut po zmianie stron było już 2:0, po golu młodzieżowca Krystiana Frelika. Naprzód odpowiedział tylko jednym trafieniem w 65. minucie z rzutu karnego.

Andrzej Gudro mistrzem Polski

Andrzej Gudro z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie zdobył złoty medal Mistrzostw Polski LZS. W imprezie rozgrywanej w Słubicach z bardzo dobrej strony zaprezentowali się pozostali kulomioci z Garwolina ? Jan Parol i Michał Walenda. Krajowy czempionat był rozgrywany w weekend w Słubicach. Znakomicie na tych zawodach wypadł Andrzej Gudro wygrywając konkurs pchnięcia kulą 6 kg w kategorii juniorów wynikiem 17,56 m. W tym samym konkursie startował również Jan Parol ,który zajął piąte miejsce z wynikiem 15,72 m. Ponadto Andrzej Gudro zajął szóste miejsce w rzucie dyskiem juniorów (1,75 kg) z wynikiem 45,66 m, który jest jego nowym rekordem życiowym.  Andrzej i Janek są uczniami ZSP 2 w Garwolinie.

10.06.2013 09:06
21. kolejka B-Klasy: Amur lepszy od Orła

Zwycięstwem w derbowym pojedynku z Orłem Parysów zespół Amura Wilga nie stracił szans na awans do A-Klasy. Nadwiślańscy piłkarze o premiowane miejsce walczą z Wilgą II Garwolin, która rozgromiła jedenastkę z Glinianki. Niedzielne derby lepiej rozpoczęli gospodarze. Jednak strzały graczy Amura były niecelne. Goście pierwsze uderzenie na bramkę oddali dopiero po kwadransie gry. Pięć minut później skuteczną obroną nogami popisał się Daniel Fic po strzale Marcina Chyży. W kolejnej akcji oko w oko z bramkarzem gospodarzy stanął Paweł Anczarski II, ale i tym razem górą był Fic. Miejscowi najlepszą okazję do objęcia prowadzenia mieli w ostatniej minucie pierwszej połowy. Po podaniu Przemysława Głowali z najbliższej odległości przestrzelił Mariusz Cichecki.

10.06.2013 05:48
Wilga lepsza od Wulkanu

Po porażce ze Zniczem II 2:5, tym razem Wilga wygrała w takim stosunku z Wulkanem Zakrzew. Za tydzień w trakcie Dni Garwolina i Dni Powiatu Garwolińskiego GKS zagra ostatni mecz sezonu 2012/2013. Do Wieniawy, gdzie swoje mecze rozgrywa Wulkan, Wilga pojechała dzisiaj w osłabionym składzie. Zabrakło przede wszystkim podstawowych obrońców Karola Zawadki, Łukasza Grązki i Patryka Mianowskiego. W przeciwieństwie do kilku wcześniejszych meczów GKS dobrze rozpoczął spotkanie. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Wachnicki. Trzy minuty później było już 2:0 po golu Kamila Zawadki. Gospodarze zdobyli kontaktową bramkę w 27. minucie. 10 minut przed końcem pierwszej połowy za dyskusję z arbitrem czerwoną kartkę zobaczył gracz Wulkanu.

08.06.2013 17:23
Podziękowanie dla kibiców Legii

Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu ?Gołąb? Garwolin Marian Cabaj, za naszym pośrednictwem, dziękuje kibicom Legii Warszawa. Publikujemy całość podziękowań.

07.06.2013 07:00

Większość ligowych drużyn powiatu zagra weekendowe mecze na wyjazdach. Sprawdź, kiedy na boisko wybiegnie twoja ulubiona drużyna. W Wieniawie ostatni wyjazdowy mecz sezonu zagra garwolińska Wilga. Na spotkanie z Wulkanem Zakrzew GKS pojedzie osłabiony brakiem aż sześciu zawodników. Sobotni rywal podopiecznych Marka Krawczyka jest już pewnym spadkowiczem.

07.06.2013 06:44
Autor komentarza: yetiTreść komentarza: rondo se wybudujta, wy po prostej nie umita jeździć a co dopiero po rondzieData dodania komentarza: 4.10.2024, 19:15Źródło komentarza: Kolejna kolizja w tym miejscuAutor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Jaki jest powód, że w tak newralgicznym miejscu nie można w dwa dni ustawić choćby tymczasowej (prowizorycznej) sygnalizacji świetlnej (takiej, która by działała do czasu wybudowania ronda) ? Tłumaczenie garwolińskich politycznych i urzędowych prominentów, że są przepisy drogowe, a kierowcy powinni je znać jest zwykłym, wręcz ordynarnym chamstwem i sikaniem na kierowców. Kierowców, którzy w znacznej większości są mieszkańcami Garwolina i powiatu garwolińskiego. Oto przykład takiego aroganckiego tłumaczenia (tu akurat autor nieznany, chociaż pod artykułem podpisał się ,,ł.k'' ) i link do całego materiału z dnia 18.01.2023 : ,,Trzeba jednak pamiętać, że przyczyną zdarzeń w tym miejscu nie jest układ komunikacyjny, a nieustąpienie pierwszeństwa przez kierowców''. https://www.wirtualnygarwolin.pl/artykul/16374,powstanie-projekt-przebudowy-problematycznego-skrzyzowania-przy-shellu Mamy początek października 2024 roku, a przy Shellu cisza... oj przepraszam ; Przy Shellu mamy stały hałas zderzających się samochodów :-)Data dodania komentarza: 4.10.2024, 19:14Źródło komentarza: Kolejna kolizja w tym miejscuAutor komentarza: ŁaskarzewiakTreść komentarza: Tak trzymaj Burmistrz wreszcie jakieś zmiany a nie kolesiostwo i układyData dodania komentarza: 4.10.2024, 19:10Źródło komentarza: Z Trojanowa do Łaskarzewa na zastępcę burmistrzaAutor komentarza: KatastrofaTreść komentarza: Może ktoś wiedzie na tym skrzyżowaniu w pojazd pani burmistrz albo pani starosty to coś sie ruszy siez rondem.Tam jest tragediaData dodania komentarza: 4.10.2024, 17:11Źródło komentarza: Kolejna kolizja w tym miejscu