niedziela, 29 września 2024 17:21

Zwycięstwo przed startem sezonu

IV-ligowi piłkarze Wilgi Garwolin zwycięstwem nad Mazovią Mińsk Mazowiecki 2:1 (0:1) zakończyli przygotowania do sezonu ligowego 2013/2014. W dzisiejszym meczu trener GKS od 1. minuty wystawił do gry drugą jedenastkę. Z tej grupy jedynie dwóch zawodników powinno znaleźć się w składzie na sobotnią inaugurację meczu z UKS Łady. ? W pierwszej połowie nie tworzyliśmy zespołu. Mało było celnych podań ? komentuje trener Wilgi Marek Krawczyk. Słabą postawę gospodarzy wykorzystali goście. W 20 minucie bezmyślnie w polu karnym faul popełnił Emil Wielgosz. Jedenastkę wykorzystał Robert Przyborowski. W zespole Wilgi bliscy zdobycia bramki byli Piotr Talar dwukrotnie i Jakub Wachnicki.

Po przerwie, gdy na boisko wybiegło najsilniejsze zestawienie Wilgi, gra toczyła się do jednej bramki. Bramkę Szelągowskiego obstrzeliwali Sebastian Papiernik, Hubert Świder, Arkadiusz Zalewski i Michał Kępka. Udało się dopiero na 10 minut przed końcem. Tercet Papiernik-Zalewski-Kępka rozmontował defensywę Mazovii. Gola strzelił napastnik wypożyczony z Legii Warszawa.

Wilga grała bardzo dobrze, długo utrzymując się przy piłce. Gdyby w końcówce gospodarze wykorzystali wszystkie okazję, mecz zakończyłby się wynikiem przynajmniej 5:1. Tak się jednak nie stało. W ostatniej minucie spotkania w pole karne mińszczan wbiegł Daniel Bogusz, który lekkim, ale precyzyjnym, strzałem pokonał bramkarza rywala.

Wilga Garwolin w pięciu sparingach odniosła trzy zwycięstwa. Oprócz wygranej z Mazovią GKS okazał się lepszy od Naprzodu Skórzec (3:1) i Ruchu Ryki (1:0). Podopieczni Marka Krawczyka przegrali z Czarnymi Węgrów (1:2) i Pogonią II Siedlce (4:5). ? Jestem zadowolony z przygotowań do ligi. Na pewno musimy poprawić skuteczność. Fizycznie wytrzymywaliśmy wszystkie sparingi, ale tak naprawdę wszystko zweryfikuje liga ? podsumowuje szkoleniowiec Wilgi.

Do rozgrywek ligowych, które dla GKS rozpoczną się 10 sierpnia, drużyna z Garwolina zgłosiła 30 zawodników. Nowe twarze to obrońca Hubert Świder (1992) oraz pomocnicy Sebastian Papiernik (1996), Krystian Parzyszek (1995), Kacper Kowalski (1995) i Patryk Janisiewicz (1997).

Wilga Garwolin ? Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:1 (0:1)
Bramki: Michał Kępka, Daniel Bogusz - Robert Przyborowski (karny)
Wilga, I połowa: Mariak, Karol Zawadka, B. Kowalski, Wielgosz, Mianowski, Baranowski, Parzyszek, K. Kowalski, Kamil Zawadka, Talar, Wachnicki.
Wilga, II połowa: Nurzyński, Trojanek, Świder, B. Kowalski, Szczęśniak, Papiernik, Bogusz, Puciłowski, Sitarek, Zalewski, Kępka.