piątek, 4 października 2024 01:18

Lider był do pokonania

Zawodnikom 4CV nie udało się sprawić niespodzianki w Kozienicach. SPS przegrał z faworytem III ligi ? KKS ? 1:3. Wczorajsze spotkanie, wbrew końcowemu rezultatowi, miało wyrównany przebieg. O porażkach w pierwszych, trzecim i czwartym secie decydowały pojedyncze błędy gości. ? Zespół z Kozienic nie był w formie. Mogliśmy zdobyć przynajmniej punkt, bo zasłużyliśmy na to dobrą grą. W decydujących momentach popełnialiśmy techniczne błędy, które wynikają z faktu, że jesteśmy amatorskim zespołem, który nie trenuje codziennie ? mówi trener 4CV Jakub Sokołowski.

28.11.2014 12:43
Trampkarze Wilgi z awansem

Drużyna trampkarzy GKS Wilgi Garwolin  awansowała do I Mazowieckiej Ligi Trampkarzy (rocznik 2000). Podopieczni Łukasza Grązki 14 spotkaniach odnieśli tylko dwie porażki. Awans nastolatkom z Garwolina dało wygranie Warszawskiej Ligi trampkarzy. W 14 spotkaniach Wilga zdobyła 30 punktów. Dziewięć razy wygrała, trzykrotnie remisowała mecz, poniosła dwie porażki. Chłopcy z GKS strzelili 39 bramek tracąc 18. Najlepszym strzelcem zespołu został Jakub Szwed (11 goli), jedno trafienie mniej zaliczył Przemysław Sobieszek.

28.11.2014 11:51
W GLH już grają

Lech Team został pierwszym liderem Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup 2014/2015. Rozgrywki rozpoczęte w niedzielę będą elektryzowały kibiców do lutego. Zwycięzca otrzyma Puchar Wójta Gminy Łaskarzew. Na starcie III edycji ligi stanęło 14 zespołów. Już pierwsze mecze rozgrywane w niedzielę pokazały, że tegoroczna edycja futsalowych zmagań zapowiada się niezwykle ciekawie.

26.11.2014 07:35
Siatkarze Orła Unin z Pucharem Starosty

Sześć drużyn wystąpiło w Mistrzostwach Powiatu LZS w siatkówce mężczyzn, a głównym trofeum był  puchar starosty Marka Chciałowskiego. Turniej, którego organizatorem było Powiatowe Zrzeszenie LZS w Garwolinie, odbył się  23 listopada w hali sportowej przy Żwirki i Wigury w Garwolinie. Eliminacje zostały przeprowadzone w dwóch grupach, z których do dalszych gier awans uzyskały po dwie najlepsze drużyny. W pierwszym półfinale ULKS Orzeł  Unin zwyciężył LZS Wilgę Miastków , a LZS Set Górzno pokonał  MOSiR Pilawa.

25.11.2014 06:39
Wilga zagra o Puchar Polski!

Znakomicie prezentuje się Wilga Garwolin w tegorocznych rozgrywkach mazowieckiego Pucharu Polski. Po zwycięstwie z Bugiem Wyszków 2:0 podopieczni Marka Krawczyka zagrają o trofeum z ligowym rywalem Victorią Sulejówek. Półfinałowy przeciwnik GKS występuje także w IV lidze, ale w grupie północnej, uważanej przez wielu za słabszą od południowej. W poprzedniej rundzie Wilga odprawiła z kwitkiem warszawską Olimpię występującą razem z Bugiem.

23.11.2014 09:16
Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo 4CV

W pierwszym wyjazdowym meczu sezonu zawodnicy SPS 4CV gładko pokonali Iskrę z Zielonej 3:0 (21, 15, 19). W czwartek podopiecznych Jakuba Sokołowskiego czeka spotkanie z faworytem III ligi KKS Kozienice. Wczorajsze spotkanie z beniaminkiem rozpoczęło się nerwowo. Niepewność przy początkowych zagraniach była spowodowana nową halą, w której drużyna z Garwolinie nigdy nie grała. Beniaminek z Zielonej toczył wyrównany bój do końcówki pierwszego seta. Wtedy na zagrywce pojawił się Tomasz Rosłaniec, który skutecznie utrudnił gospodarzom wyprowadzenie ataków.

22.11.2014 10:44
Emocjonujący mecz Wilgi II na koniec rundy

Z dorobkiem 11 zwycięstw i 2 remisów rundę jesienną zakończyli piłkarze Wilgi II Garwolin. Tylko o punkt gorszy jest Promnik Łaskarzew. Na miejscach w górnej części tabeli rundę zakończyły zespoły Snajpera Sośninka i Wisły Maciejowice. Outsiderem jest KS Puznówka 1996. Na ostatni mecz piłkarskiej jesieni w warszawskiej A-Klasie rezerwy IV-ligowca pojechały do Wilgi. Pierwsi bramkę strzelili zawodnicy Amura. Już w 8. minucie do wrzutki z autu wyszedł Robert Baczewski. Sędzia nie odgwizdał faulu na bramkarzu Wilgi i gospodarze objęli prowadzenie.

18.11.2014 08:06
Wilga wygrała z Hutnikiem

Trzytygodniowa przerwa w rozgrywkach nie wybiła z rytmu Wilgi Garwolin. GKS wygrał w Warszawie z Hutnikiem 3:0 (1:0) i podtrzymała ligową serię bez porażki. Dzisiejsze spotkanie ułożyła się bardzo dobrze dla gości. Już w 8. minucie prowadzenie Wildze dał Arkadiusz Zalewski. Wcześniej piłkę z autu wyrzucał Filip Gac, a obrońcy Hutnika za krótko wybili futbolówkę z pola karnego.

16.11.2014 14:56
Wygrana w pięciu setach

Drużyna 4CV była bliska potwierdzenia siatkarskiej reguły. Mimo prowadzenia 2:0, o losach spotkania z zespołem MOS Wicher Kobyłka Warszawa musiał decydować tie-break. Spotkanie między tymi zespołami miało zostać rozegrane jutro w Warszawie. Ze względu na problemy MOS z halą, mecz przełożono na dzisiaj i formalnie było to spotkanie ze stycznia 2015, kiedy 4CV miał występować w roli gospodarza.

15.11.2014 15:00
Wilga odpuści pucharowy mecz z Bugiem?

22 listopada Wilga Garwolin ma zmierzyć się z Bugiem Wyszków w półfinale mazowieckiego Pucharu Polski. Być może GKS mecz odpuści i zagra w tym terminie zaległą ligową grę ze Zwolenianką Zwoleń. ? Bierzemy taką możliwość pod uwagę ? mówi trener Wilgi Marek Krawczyk. Losowanie przedostatniej fazy okręgowego PP odbyło się wczoraj. GKS zmierzy się w Wyszkowie z tamtejszym Bugiem. Zwycięzca tego spotkania 29 listopada na finał pojedzie na boisko zwycięzcy rywalizacji Hutnik Warszawa ? Victoria Sulejówek. ? Bug to drużyna, która zdecydowanie lepiej radzi sobie w pucharze niż w lidze, gdzie zajmuje 12. miejsce ? ocenia trener Wilgi Marek Krawczyk.

14.11.2014 08:23
Zloto dla UKS Delfin Garwolin

W minioną niedzielę w Mińsku Mazowieckim rozegrano I Rundę V Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Pływaniu. Wśród 250 zawodników z 22 klubów nie zabrakło również naszych pływaków z UKS Delfin Garwolin. W niedzielę reprezentowało nas 37 zawodników. Wśród najmłodszych pływaków z naszego klubu najlepiej spisała się Maja Skupińska zajmując dwa razy 5 miejsce w stylu dowolnym i grzbietowym na dystansie 25m. Najlepszą naszą pływaczką w kategorii zawodników urodzonych w latach 2002-2004, okazała się Julia Zackiewicz, która na dystansie 50m zajęła 2 miejsce w stylu motylkowym i 3 miejsce w stylu klasycznym.

14.11.2014 08:01
Sukcesy biegaczy w Łukowie

Nie tylko w stolicy organizowano biegi z okazji Święta Niepodległości. Łuków po raz 22. gościł uczestników biegu ulicznego organizowanego 11 listopada. Z dobrej strony pokazali się zawodnicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie, KS Puznówka 1996 i Wilgi Garwolin. W klasyfikacji drużynowej ?Dwójka? uplasowała się na trzecim miejscu w gronie dziewięciu ekip. Skład: Karol Pawlak, Damian Szostak, Albert Gendek, Daniel Kuźma, Damian Kuźma, Marcin Flak, Mateusz Domański. Najlepiej pobiegł pierwszy z wymienionych, który zajął czwarte miejsce.

13.11.2014 07:02
Dwa miejsca dla Wilgi w ?10? Biegu Niepodległości

Rekordowa ilość  ponad 12 tysięcy biegaczy wzięło udział w XXVI Biegu Niepodległości w Warszawie. A na mecie w pierwszej dziesiątce dwóch zawodników Wilgi Garwolin ? Robert Głowala i Marcin Gałązka. Akces do startu zgłosiło wielu znakomitych sportowców, z rekordzista Polski w rzucie dyskiem, Piotrem Małachowskim na czele. Biegacze do startu na dystansie 10 km, wystartowali po odśpiewaniu hymnu państwowego, punktualnie o godzinie 11.11. Honorowym starterem był syn rotmistrza Witolda Pileckiego, Andrzej, który następnie wręczał nagrody najlepszym biegaczom.

12.11.2014 07:08
4:0 Wilgi II Garwolin

Po dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach Wilga II Garwolin pokonała Amigos Warszawa 4:0 w przedostatniej jesiennej kolejce warszawskiej A-Klasy. Liderem jest Promnik Łaskarzew, który rozegrał już wszystkie mecze pierwszej części sezonu. Rezerwy IV-ligowca z nową drużyną w tej grupie warszawskiej A-Klasy mierzyły się wczoraj. Pierwsze minuty to wyrównana gra. Goście mogli pokusić się o prowadzenie. W 25. minucie szybka kontra zawodników z Warszawy powinna zakończyć się bramką, ale strzał był minimalnie niecelny.

10.11.2014 08:56
Pierwsze zwycięstwo siatkarzy 4CV

Po pierwszy komplet punktów w sezonie sięgnęli zawodnicy SPS 4CV. Garwolińscy siatkarze pewnie ograli spadkowicza z II ligi KS Zawkrze Mława 3:0 (22, 8, 21). Początek dzisiejszego spotkania należał do gości, którzy po raz ostatni grali w Garwolinie kilka lat temu. Wtedy II-ligowym przeciwnikiem był zespół GTS Wilga, gdzie na rozegraniu występował Jakub Sokołowski, obecny trener SPS. Szkoleniowiec gospodarzy musiał eksperymentować z zestawieniem pierwszej szóstki. Na mecz nie dojechał Krzysztof Zawisza, którego na ataku zastąpił nominalny przyjmujący Tomasz Rosłaniec. Z kolei jego miejsce u boku Krzysztofa Kisiela zajął Marcin Ozimek.

08.11.2014 18:25