czwartek, 3 października 2024 21:10

Udany rewanż Mazovii na Wildze

Dziewięć dni po zdecydowanej wygranej 6:0, Wilga Garwolin tym razem przegrała w sparingu z Mazovią Mińsk Mazowiecki 1:5. Trener Marek Krawczyk testuje 18-letniego bramkarza, bo powrót do treningów Roberta Baczewskiego stoi pod dużym znakiem zapytania. Drugi styczniowy sparing z czołową drużyną grupy północnej IV ligi nie był tak udany jak ten rozegrany 22 stycznia. Wtedy GKS wygrał pewnie 6:0. W sobotę to rywale byli stroną przeważającą. Zaczęło się dobrze. Wilga w pierwszych pięciu minutach dwukrotnie zagroziła bramce Mazovii, ale odbiorcy ostatnich podań byli na spalonych. W 11. minucie drużynie z Mińska Mazowieckiego wystarczyły dwa podania spod własnego pola karnego, aby objąć prowadzenie. Po 20 minutach był remis 1:1. Arkadiusz Zalewski wykorzystał błąd ostatniego obrońcy.

Jeszcze przed przerwą katastrofalne błędy popełniała defensywa GKS. Niefrasobliwość przy wyprowadzaniu piłki kosztowała utratę bramki na 1:2. Przy kolejnym golu dla Mazovii lepiej mógł zachować się testowany bramkarz. 18-letni wychowanek Pogoni Siedlce wypuścił piłkę po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska, co wykorzystał piłkarz z Mińska Mazowieckiego. Na 4:1 goście podwyższyli po rzucie karnym podyktowanym za faul Łukasza Korgula.

- Po przerwie nasza gra wyglądała lepiej, ale naszej przewagi nie potrafiliśmy przełożyć na sytuacje bramkowe. Mimo ofensywnego ustawienia, w tym elemencie nie prezentowaliśmy się zbyt dobrze. Mazovia był świeższym zespołem. My mieliśmy za sobą tydzień ciężkich treningów i to było widać na boisku ? komentuje trener Wilgi Marek Krawczyk.

W sobotę w Miętnem GKS zagra w kolejnym sparingu z Czarnymi Węgrów (siedlecka Liga Okręgowa).

Wilga Garwolin - Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:5 (1:4)
Bramka dla Wilgi: Arkadiusz Zalewski
Wilga: testowany, Majsterek (46` Gac), Świder, Korgul (46` Ł. Kowalski), Kwiatkowski, Godlewski (46` B. Kowalski), Kamil Zawadka, Talar (70` Wągrodzki), Papiernik (46` Makulec), Bogusz (70` Pyra), Zalewski.