czwartek, 3 października 2024 21:11

Ważne zwycięstwo siatkarzy 4CV

Ósmą wygraną w sezonie odnieśli zawodnicy SPS. Siatkarze z Garwolina, nie bez problemów, pokonali sąsiada z tabeli GKS Jaguar Wolanów 3:1 (21, -17, 15, 20). Dzięki kompletowi punktów drużyna 4CV awansowała na trzecie miejsce w tabeli III ligi. Podopieczni Jakuba Sokołowskiego na ligowe parkiety wrócili po trzytygodniowej przerwie. Rywale spisują się w tym sezonie równie dobrze co zespół z Garwolina. Przed dzisiejszym meczem Jaguar, mający rozegrane dwa spotkania więcej, miał na koncie 23 punkty, SPS 21.

Początek meczu był wyrównany. Gospodarze odskoczyli na 14:9. Goście tylko raz zniwelowali stratę na 17:15. O drugiej partii miejscowi chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Fatalne przyjęcie i szkolne błędy sprawiły, że GKS szybko objął wysokie prowadzenie (7:3). Przy stanie 9:14 trener Sokołowski posłał na boisko rezerwowego rozgrywającego. Dzięki dobrym akcjom Łukasza Trzmielewskiego wynik udało się podreperować, ale kolejne błędy sprawiły, że Jaguar wygrał 25:17.

Zimny prysznic dobrze podziałał na gospodarzy. SPS po kilku piłkach trzeciego seta prowadził już 9:5. Partia rozpoczęła się od zmiany decyzji sędziego na korzyść gospodarzy. Wcześniej arbitrzy nie dostrzegli, że zawodnik z Wolanowa wszedł na boisko rywala, zanim piłka dotknęła parkietu. Gracze Jaguara w tej części meczu mieli serię niewymuszonych błędów, co przynosiło miejscowym serie punktów.

Czwarty set ponownie toczył się pod dyktando podopiecznych Jakuba Sokołowskiego. Gra na niskim procencie błędów własnych sprawiła, że 4CV odskoczył na 8:4, a później na 14:7. Przestój zdarzył się od stanu 18:10, kiedy goście ugrali siedem oczek siedem oczek, SPS tylko jeden. W nerwowej końcówce kluczowa była akcja zakończona blokiem Mateusza Poredy. Spotkanie zakończyła bardzo długa wymiana z obronami po obu stronach siatki.

- Zagraliśmy bardzo dobrze pierwszego seta i to było kluczem do końcowego zwycięstwa. Później wyszedł po naszej stronie brak koncentracji. Na profesjonalnym poziomie nie może być tak, że drużyna wygrywa do 20, a później przegrywa do 17. Chwała chłopakom, że potrafili się zmobilizować pod koniec trzeciego seta. Wolanów podbijał dużo piłek w obronie. Momentami był tu trudniejszy mecz niż z Kozienicami. O naszej wygranej zdecydowały ważne elementy siatkówki takie jak blok i skuteczny atak ? podsumował trener 4CV Jakub Sokołowski.

W czwartek SPS zagra na wyjeździe z Wilanowem Powsinek.

SPS 4CV Garwolin ? GKS Jaguar Wolanów 3:1 (21, -17, 15, 20)

4CV: Grabowski, Zawisa, Kisiel, Rosłaniec, Poreda, Wilki, Ozimek (libero) ? Skrajny, Trzmielewski.