czwartek, 3 października 2024 19:17
Reklama
Aktualności:

Aktualności

Izabela Rękawek Kobietą Sukcesu 2013!
Izabela Rękawek Kobietą Sukcesu 2013!
07.03.2014 18:31
Prezydent odznaczył kierownika SP ZOZ
Prezydent odznaczył kierownika SP ZOZ

Kierownik SP ZOZ w Borowiu Edward Dąbrowski został odznaczony Złotym Medalem za Długoletnią Służbę przyznawany przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wniosek o nadanie wyróżnienia złożył wójt Wiesław Gąska. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. W imieniu głowy państwa, medale wręczał wojewoda Jacek Kozłowski. Wśród wyróżnionych znalazł się Edward Dąbrowski, kierownik SP ZOZ w Borowiu. O przyznanie Złotego Medalu za Długoletnią Służbę zabiegał wójt gminy Borowie.

07.03.2014 06:30
Gm. Borowie: Coraz bliżej końca budowy kanalizacji
Gm. Borowie: Coraz bliżej końca budowy kanalizacji

Wójt Gminy Borowie informuje o realizacji zadania pt. "Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Gminie Borowie w miejscowościach: Chromin, Łopacianka, Głosków", będącego etapem projektu pt. ?Poprawa wyposażenia w infrastrukturę techniczną Gminy Borowie poprzez budowę sieci kanalizacyjnej oraz rozbudowę oczyszczalni ścieków w Borowiu?.

06.03.2014 06:43
Kopniakgate po apelacji. Sekretarz prawomocnie skazany
Kopniakgate po apelacji. Sekretarz prawomocnie skazany

Sąd Okręgowy w Siedlcach utrzymał w mocy wyrok garwolińskiego wymiaru sprawiedliwości. Sekretarz starostwa powiatowego Jerzy Piesio jest winny kopnięcia i znieważenia Grzegorza Woźniaka. Przypomnijmy, że wyrok pierwszej instancji zapadł w tej sprawie pod koniec października. Chodzi o wydarzenia z 14 stycznia 2011 roku, gdy w dworku w Miętnem odbywało się tradycyjne spotkanie noworoczne organizowane przez starostwo. Sąd Rejonowy w Garwolinie uznał Jerzego Piesio winnego kopnięcia Grzegorza Woźniaka w prawe kolano. Ponadto sąd uznał sekretarza starostwa powiatowego winnego publicznego znieważenia obecnego posła. Temida uznała, że Jerzy Piesio nazwał byłego starostę ?skończonym zerem? oraz ?złodziejem  malwersantem, który wyprowadził miliony?.

05.03.2014 13:40
Gm. Borowie: Polsat remontuje dom w Wilchcie
Gm. Borowie: Polsat remontuje dom w Wilchcie

Ekipa telewizyjnego program ?Nasz nowy dom? w pocie czoła remontuje dom w Wilchcie (gm. Borowie). Pięcioosobowa rodzina będzie już czwartą z powiatu garwolińskiego, której pomoże Polsat. Remont rozpoczął się wczoraj. ? Wiedzieliśmy, że ekipa przyjedzie, ale termin utrzymywany był w tajemnicy. Na budowie pracuje ok. 30 osób. Widać już efekty niektórych prac ? mówi Mariola Ryniewicz, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Borowiu. Producenci polsatowskiego programu zdecydowali się wyremontować dom w Wilchcie po konsultacjach z ośrodkiem. W domu mieszka małżeństwo, które przysposobiło niedawno dwoje dzieci. Milusińscy nowy dom znaleźli u swojej przyrodniej siostry. W niszczejącym budynku mieszka także mama głowy rodziny.

05.03.2014 09:43
Gm. Pilawa: Inwestycje w każdej miejscowości
Gm. Pilawa: Inwestycje w każdej miejscowości

- Staraliśmy się tak skonstruować projekt budżetu, aby każda miejscowość miała coś dla siebie ? ocenia plan tegorocznych wydatków burmistrz Pilawy Albina Łubian. W 2014 roku samorząd przeznaczy na inwestycje pięć milionów złotych. Szeroki zakres zadań inwestycyjnych był możliwy dzięki mniejszemu obciążeniu projektami unijnymi, które wymagają wkładu własnego. ? Do tej pory te projekty wiązały się z dużymi wydatkami w budżecie, obecnie jest ich mniej. Dzięki temu udało się zaspokoić szereg potrzeb zgłaszanych przez mieszkańców czy radnych. Staraliśmy się tak skonstruować projekt budżetu, aby każda miejscowość miała coś dla siebie ? ocenia burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian.

05.03.2014 06:09
Maciejowice też pamiętają o żołnierzach niezłomnych
Maciejowice też pamiętają o żołnierzach niezłomnych

Z inicjatywy Klubu Młodzieży Patriotycznej Powiatu Garwolińskiego, wójta gminy Maciejowice i posła Grzegorza Woźniaka, w Maciejowicach zorganizowano obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Spotkanie w duchu patriotyzmu odbyło się w niedzielę w maciejowickiej szkole podstawowej. W klimat walki o wolną i suwerenną Polskę wprowadziły słowa testamentu Polskiego Państwa Podziemnego. Goście, którzy licznie wypełnili salę gimnastyczną, obejrzeli później film ?Żołnierze Niezłomni ? Oni żyją w nas?. Projekcja była możliwa dzięki zaangażowaniu członków Klubu Młodzieży Patriotycznej Powiatu Garwolińskiego m.in. Michała Jaworskiego, Marka Ziędalskiego, Tomasza Kwiatkowskiego, Aleksandry Mianowskiej.

04.03.2014 16:56
TVN i WOŚP pomagają garwolińskim noworodkom
TVN i WOŚP pomagają garwolińskim noworodkom

Sprzęt za ponad 200 tys. zł trafił na garwoliński oddział noworodkowy. Urządzenia zostały pozyskane dzięki wsparciu Fundacji TVN ?nie jesteś sam? i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kardiomonitor, pulsoksymetr, dwa gniazdka cieplne oraz Infant Flow. To urządzenia, które w ostatnich tygodniach trafiły na oddział noworodkowy garwolińskiego szpitala. Wszystkie opatrzone są znakiem fundacji TVN. - Wsparcie fundacji pozwoliło uzupełnić oddział noworodkowy o sprzęt, którego oddział do tej pory nie posiadał. Szczególnie zależało nam na Infant Flow, wykorzystywanym gdy noworodek ma problemy z oddychaniem. Dzięki temu urządzeniu noworodek nie musi być inkubowany ? wyjaśnia ordynator Jadwiga Wawrzyniak.

04.03.2014 08:56
Wielkie święto kobiet - gala już w piątek
Wielkie święto kobiet - gala już w piątek

Poznamy laureatkę plebiscytu "Kobieta Sukcesu 2013", zwyciężczynię konkursu na "Biznesplan Przedsiębiorczej Kobiety", usłyszymy największe, oscarowe przeboje i zobaczymy pokaz mody najnowszej kolekcji marki Vittoria Giovani. A do tego wśród publiczności rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody. To wszystko już w najbliższy piątek podczas II Gali "Przedsiębiorcze Kobiety". To już druga edycja projektu, który ma wspierać aktywność zawodową i społeczną kobiet. W ubiegłym roku, najlepszy biznesplan napisała Ewa Rosłaniec, a "Kobietą Sukcesu" została Anna Żochowska, która znalazła się także w Złotej 10 Kobiet Sukcesu Mazowsza. W tym roku o ten tytuł walczy pięć niesamowitych kobiet ?Albina Łubian, Halina Poszytek, Izabela Rękawek, Małgorzata Świątkiewicz-Sobiecka i Angelika Wojtasiewicz.

03.03.2014 21:10
Z policyjnej kroniki
Z policyjnej kroniki

Kronika zdarzeń 23 lutego ? 2 marca.Z zakazem i fifką Gmina Górzno. 26 lutego w Uninie policjanci drogówki ustalili w trakcie kontroli drogowej volkswagena,  że jego 23-letni kierowca nie stosował się do sądowego zakazu kierowania pojazdami. Na dodatek mężczyzna posiadał przy sobie szklaną fifkę z suszem roślinnym oraz woreczek foliowy z suszem.

03.03.2014 07:20
Nie chcą wiatraków w gminie Sobolew. Założyli stowarzyszenie
Nie chcą wiatraków w gminie Sobolew. Założyli stowarzyszenie

Plany budowy elektrowni wiatrowych na terenie gminy Sobolew były przyczyną założenia Stowarzyszenia ?Lepsze jutro?. Jego członkowie będą trzymali rękę na pulsie i będą monitorować tego rodzaju inwestycje. Stowarzyszenie zostało założone 23 lutego w Gończycach przez Monikę Garnek-Owczarczyk, Annę Sowę, Janusza Majka, Jana Tomasza Wiśnickiego oraz Karola Marcinkowskiego. Dzień później stowarzyszenie zostało zarejestrowane w starostowie powiatowym.

03.03.2014 07:07
Wyklęci - niezapomniani
Wyklęci - niezapomniani

Na dwa dni podzielono powiatowo-miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W piątek cześć tych, którzy walczyli z sowieckim okupantem, uczczono ze sceny Domu Kultury, w niedzielę w garwolińskiej kolegiacie. Obchody święta ustanowionego w 2011 roku rozpoczęły się w piątek od koncertu ?W imię Niepodległej ? piosenki Żołnierzy Wyklętych?. Teatr Muzyczny "Od Czapy" tym razem zaprezentował się publiczności w koncercie złożonym z dwóch części. W pierwszej usłyszeć można było utwory z płyty zespołu DePress - "Myśmy Rebelianci" - między innymi tytułową piosenkę, "Patrol", "Niech się pani pomodli" czy "Wiernie iść". Drugą część koncertu stanowiły piosenki partyzanckie. - Dostałam śpiewnik od jednego z żołnierzy AK, właśnie z piosenkami partyzanckimi śpiewanymi w brygadach wileńskich i dzisiaj usłyszycie Państwo te autentyczne teksty ze śpiewnika, pisane i śpiewane przez partyzantów - mówiła Ewa Szakalicka, reżyserka i scenarzystka, która przybliżyła zebranym treści prezentowane podczas koncertu. Teksty ze śpiewnika partyzanckiego zostały zaśpiewane na melodie znanych piosenek żołnierskich i patriotycznych. Wprowadzenia w całą uroczystość dokonał dr Michał Kalbarczyk.

02.03.2014 15:24
Sztandar dla szkoły 70 lat po spaleniu Wanat
Sztandar dla szkoły 70 lat po spaleniu Wanat

Wyjątkowo uroczysty wymiar miała 70. rocznica pacyfikacji wsi Wanaty (gm. Łaskarzew). Dąbrowska szkoła nosząca imię Pamięci Wanat otrzymała sztandar. Coroczne uroczystości rozpoczęły się od odwiedzenia cmentarza parafialnego w Łaskarzewie. Tam delegacje gości złożyły kwiaty i zapaliły znicze na zbiorowej mogile ofiar pacyfikacji. Później, przy asyście wojska, straży pożarnej i łaskarzewskiej orkiestry, pamięć 108 ofiar spalenia wioski uczczono przy pomniku w Wanatach.

01.03.2014 07:35
Lodowisko w Garwolinie? Projekt jest gotowy od sześciu lat
Lodowisko w Garwolinie? Projekt jest gotowy od sześciu lat

Na fali sukcesów polskich panczenistów w Soczi, pytamy w magistracie, co z budową zadaszonego lodowiska, które miało powstać razem z basenem. Budowa krytej pływalnie w Garwolinie, w początkowej fazie inwestycji, była połączona z wybudowaniem zadaszonego lodowiska tuż przy basenie. W 2008 roku firma z Gliwic, na zlecenie urzędu miasta, przygotowała projekty budowlane ? pływalni i lodowiska. ? Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Pierwszy już zrealizowany to budowa krytej pływalni, drugi ? powstanie lodowiska sezonowego ? czeka na realizację ? wyjaśnia Danuta Antolak z magistratu.

28.02.2014 08:00
Diamentowe, szmaragdowe i złote gody w Miastkowie
Diamentowe, szmaragdowe i złote gody w Miastkowie

Tylu zacnych jubilatów nie ma w żadnej innej gminie powiatu. W Miastkowie Kościelnym prezydenckimi medalami za długoletnie pożycie oraz dyplomami uhonorowano 31 małżeństw. Najbardziej doświadczeni mają za sobą 60 lat wspólnego życia. W klimat wczorajszego spotkania w miastkowskiej świetlicy wprowadzili uczniowie pobliskiego gimnazjum. Chór szkolny przypomniał przeboje, których przed kilkudziesięcioma laty słuchali najważniejsi goście nie tylko Złotych Godów.

28.02.2014 07:10
Reklama
Reklama
Reklama