piątek, 27 września 2024 01:21

Trwa seria porażek Wilgi

Trzecią z rzędu i piątą w sezonie porażkę zanotowali piłkarze Wilgi Garwolin. W 7. kolejce IV ligi mazowieckiej GKS przegrał 0:2 (0:2) z MKS Piaseczno.

Do Piaseczna Wilga pojechała dzisiaj bez kontuzjowanego Szymona Szulca. Już w 2. minucie pierwsza akcja Wilgi zakończyła się strzałem z „16” Gracjana Grota. Byłego zawodnika MKS zablokowali rywale. Pięć minut później minucie gospodarze objęli prowadzenie. Wrzutka z lewej strony zakończyła się golem z główki miejscowych.

W 17. minucie Grzegorz Piesio z wolnego posłał piłkę w pole bramkowe. Ignacemu Morawskiemu do pełni szczęścia zabrakło centymetrów, aby po „szczupaku” wpakować futbolówkę do bramki. W 25. minucie było 2:0. Gracjan Konopski wyszedł w tempo do prostopadłej piłki i podwyższył prowadzenie.

W 50. minucie Karol Haber znalazł się w polu karnym, ale świetnie obronił bramkarz MKS. Jakub Kordel ponownie musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności po rzucie wolnym w 62. minucie bitym przez Piesia. Kwadrans przed końcem Wilga miała kolejny stały fragment gry sprzed linii pola karnego. Strzał Damiana Papiernika po rykoszecie złapał Kordel.

- Wiedzieliśmy jak ważny jest to mecz dla obu zespołów. Zagraliśmy po prostu słabo- powiedział trener Wilgi Karol Zawadka.

W sobotę 21 września o godz. 16 Wilga zagra u siebie z Ursusem Warszawa.

MKS Piaseczno- Wilga Garwolin 2:0 (2:0)

Bramka: Marcin Bykowski 7`, Gracjan Konopski 25`

Wilga: Makulec, Morawski (61` Kwiatkowski), D. Papiernik, Haber, Shakurau, Grzegorczyk, Kowalski (61` Wieczorek), Wójcik (46` Kowalczyk), Piesio, Rudzki (46` Zalewski), Grot.

Wojtek63 16.09.2024 07:06
Futbol powiatowy (I) LO Siedlce Zryw Sobolew- Orzeł Unin 1:3 (0:1) Wektra Zbuczyn - Sęp Żelechów 3:0 (1:0). Bramki: 14, 49 i 73. Czerwona kartka: Sęp- 54 (faul taktyczny) Hutnik Huta Czechy- MKS Małkinia 6:0 (…) A Klasa Siedlce Jastrząb Żeliszew- Wilga Miastków Kościelny 1:0 (1:0). Bramka: 2 min. Wilga M.K. nie wykorzystała rzutu karnego w 45 + min. Jabłonianka Jabłonna Lacka- Promnik Gończyce - odwołany (zły stan boiska). A Klasa Warszawa II AP Brychczy Warszawa- Promnik Łaskarzew 3:1 (1:1). Czerwona kartka: Promnik- 70 min. Orzeł Parysów- Zły Warszawa 2:1 (0:1). Bramki: Orzeł- 56 (k) i 74. Zły- 44. Czerwone kartki: Zły- 77 i 87 min. (faul taktyczny bramkarza i brutalny faul). Victoria II Sulejówek- Amur Wilga 5:2 (3:1). Bramki: Victoria II- 9, 10, 37, 77 i 90+. Amur- 42 i 79. Amur nie wykorzystał rzutu karnego w 90 + minucie. Czerwona kartka Amur- 90+. B Klasa Warszawa II Wisła Maciejowice – KS Glinianka 1:3 (0:0). Bramki: Wisła- 90+ (k). Glinianka- 46, 59 i 86. KS Puznówka - Bór Regut 3:6 (3:3). Bramki: KS Puznówka- 5, 10 i 45+. Bór- 6, 29, 44, 66 (k), 68 i 90+.

Wojtek63 21.09.2024 10:13
Szanowna Redakcjo. Od czasu zmiany systemu komentarzy każdy wysłany tekst (komentarz) to totalna zlewka językowa i powodziowa. Jeden wielki, nieokiełznany językiem polskim burdel. Poprawcie to teraz i ... od wczoraj !!!

Mieszkaniec 15.09.2024 15:50
Przepraszam.Czy ktoś się tym emocjonuje? Poza Wojtkiem i żabami w Wildze🤔

Wojtek63 21.09.2024 10:19
Szanowny Mieszkańcu Akurat żab się brzydzę, ale fajnie, że Ty czytasz moje posty :-)

Wojtek63 15.09.2024 13:48
Były trzecioligowy (trzeci poziom rozgrywek) rywal Wilgi, czyli Górnik Konin zajmuje po sześciu kolejkach drugie miejsce w wielkopolskiej V lidze. Bilans Górnika to 4-2-0, bramki … 12-0 !!! Na rozkładzie wygranych jest lider, czyli Wełna Skoki (5-0-1) po domowym 3:0(0:0). p.s. Ja już powoli przestawiam się na V ligę :-)

Wojtek63 15.09.2024 12:13
Trzynaście meczów. 1 zwycięstwo, 2 remisy i 10 porażek. Bilans bramkowy to 12-59. Średnia zdobytych bramek na mecz to 0.92. Średnia bramek straconych na mecz to 4.54. Tak wygląda wspólna statystyka dwóch garwolińskich zespołów (Wilga I i Wilga II) w połowie rundy jesiennej sezonu 2024/25. To zapewne taki szczególny rodzaj delikatnego procesu przyzwyczajającego kibiców Wilgi do tego, że w przyszłym sezonie będzie w Garwolinie V liga i A klasa. Oczywiście, jeśli ,,dwójka'' po katastrofalnym sezonie się nie rozwiąże. To już było przerabiane dwa razy. Niestety nic nie wskazuje na to, że będzie inaczej, tym bardziej, że w III lidze zażarcie walczą Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Victoria Sulejówek i Mławianka Mława. Walczą o zdobycie… trzech ostatnich, spadkowych miejsc w grupie. Póki co Jagiellonia II Białystok trzyma czerwoną latarnię ze stratą 3 punktów do zajmującej 15. bezpieczne miejsce Mławianki. Ale to tylko Jagiellonia II. W wybranych meczach może być Jagiellonia II + spady z Ekstraklasy.

Autor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Nie wszyscy czwartoligowcy mają skuteczne linie ataku. Mamy połowę rundy jesiennej sezonu 2024/25. Oto te najsłabsze ,,ataki'': 1. Kotwica II Kołobrzeg – 8 meczów, bilans bramkowy 4-29 2. Sparta Szepietowo 8/ 5-36 3. Supra Kwidzyn 8/5-14 4. Lechia Dzierżoniów (dawniej drugi poziom rozgrywek jako Diora) 8/ 5-12 5. Tęcza Biskupiec 7/ 5-9 6. Sokół Sieniawa 9/6-18. Grał tam ( III liga) Sebastian Kaczyński- wychowanek Promnika Łaskarzew. Obecnie rezerwowy w Mazurze Karczew (V liga) 7. Czarni Browar Witnica 8/ 6-24 (Witnica to jeden z 5-6- ciu najlepszych browarów w w Polsce, czyli dwoma słowami: lubuskie piwo :-) 8. Włókniarz Konstantynów Łódzki 7/ 6-29 Dla porównania Wilga I Garwolin zdobyła 12 bramek w 8- miu meczach, co jest wynikiem nad wyraz bardzo przeciętnym. Natomiast (niestety nie uda się pominąć tego bardzo smutnego faktu) występująca trzeci kolejny sezon w LO Wilga II Garwolin zdobyła 4 bramki w siedmiu meczach i dzierży czerwoną latarnię grupy. Mało tego- Wilga II straciła już 25 bramek i razem z Okęciem Warszawa zajmuje ex-aequo niechlubny fotel lidera, jeśli chodzi o ilość straconych bramek. Pytanie nasuwa się samo: Co nagle w fajnie grającej dwa ostatnie sezony Ekipie Wilgi II Garwolin przestało (nomen omen) grać ? Czy przysłowiowego wilka ciągnie do lasu ? Innymi słowy: (pytanie) Czy według trenera Łukasika miejsce Wilgi II jest w Klasie B ? Oczywiście... trener Łukasik wspomniał o możliwych porażkach (i słusznie) : ,, Priorytetem jest wprowadzanie wychowanków do seniorskiej piłki. – Wiem, że może to się wiązać z porażkami, ale to ryzyko biorę na siebie – podkreśla szkoleniowiec'' Jednak podejrzewam, że trener Łukasik nie przewidział, że to będą ... tylko porażki i klęski. Debiut trenerski, czyli domowy remis z katastrofalnie (jak się okazuje) słabym beniaminkiem jakim jest SRS Zamienie też był... porażką. Miało być o IV lidze. Jest o broniącej się przed degradacją Wildze Garwolin i o tragicznie katastrofalnych wynikach Wilgi II Garwolin. W sumie nic dziwnego. W końcu jestem kibicem Wilgi Garwolin :-)Data dodania komentarza: 26.09.2024, 16:46Źródło komentarza: Przełamanie Wilgi w starciu z UrsusemAutor komentarza: SERBTreść komentarza: Kiedy doczekamy się ze strony władzy, decydentów itp. stwierdzenia? : Podatniku, Mieszkańcu! To dzięki Tobie wybudowano obwodnicę, drogę, szkołę, boisko etc. My politycy tylko wykonujemy swoje obowiązki za sowite wynagrodzenie i przywileje! I dla pozoru to my jesteśmy na zdjęciach a nie Ci za których pieniądze budowano. P.S Łaskarzew dziękuję za zjazd.. a nie czekaj.Data dodania komentarza: 26.09.2024, 12:29Źródło komentarza: Dokładnie 17 lat temu otwarto obwodnicę!Autor komentarza: rolnik z PiSTreść komentarza: ile lat ma kierowca tira?Data dodania komentarza: 26.09.2024, 07:43Źródło komentarza: Kierowca tira zasłabł na S17Autor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: 25.09.2024. godz. 15:30 Wilga oddała Ślimakowi Halinów walkowerem dzisiejszy mecz w ramach Pucharu dla Naiwnych (w skrócie PP). I słusznie, tak jak wcześniej pisałem. Wilga Garwolin ma o w obecnym sezonie bardziej priorytetowe cele niż występ w finale europejskiej skorumpowanej Ligi Mistrzów :-), Finale Pucharu Polski, lub w Finale Mazowieckiego PP z nagrodą rzędu 5 tysięcy złotych. Czarni Żagań 1964 ? Fajne emocje. Raz na 100 lat. Tak jak zimy stulecia :-).Data dodania komentarza: 25.09.2024, 16:16Źródło komentarza: Przełamanie Wilgi w starciu z Ursusem