piątek, 27 września 2024 01:19

Kolejna bolesna porażka w IV lidze

KTS Weszło zrewanżowało się z nawiązką za czerwcową porażkę z Wilgą w Garwolinie. Tym razem GKS uległ wysoko 0:6 (0:2). Dwa gole dla gości strzelił były zawodnik Wilgi Emmanuel Obi.

Początek spotkania należał do gości. W 10.  i 12. minutach tylko ofiarne interwencje Marcina Makulca zapobiegły stracie gola u gospodarzy. W kolejnej akcji bramkarzami Wilgi pomogła poprzeczka.

Wilga odważnie ruszyła w 15. minucie. Kacper Wieczorek posłał precyzyjny strzał z linii pola karnego, który znalazł drogę do siatki. Jednak sędzia uznał, że będący na pozycji spalonej Sebastian Grzegorczyk absorbował uwagę bramkarza gości i trafienia nie uznał.  Pięć minut później swego dopiął Emmanuel Obi. Zza kola karnego strzelał Kacper Kalisz, a piłka po rykoszecie wpadła pod nogi Nigeryjczyka. W 39. minucie fatalne nieporozumienie między Damianem Papiernikiem i Ignacym Morawskim wykorzystał Kalisz, który wypuścił na wolne pole Mikołaja Neumana i było 0:2.

Już w 18. sekundzie po przerwie było 0:3. Z lewej strony urwał się Neuman, który wyłożył piłkę Obiemu. Napastnik, podobnie jak przy pierwszym trafieniu, nie okazywał zbytniej radości na boisku klubu, w którym spędził ostatnie sezony. Po godzinie gry było już 0:4. Niezdecydowanie bloku obronnego GKS wykorzystał Neuman. Chwilę później powinien paść gol dla Wilgi, ale strzał z bliskiej odległości Grzegorczyka instynktownie obronił Oskar Lodziński. Trzy minuty później KTS stracił piłkę w środku pola, w momencie gdy wysunięty na 20. metr był bramkarz gości. Grzegorz Piesio próbował posłać loba, ale nieskutecznie.

Przyjezdni grali do końca i nie zwalniali tempa. Kilka kolejnych strzałów bronił Makulec. Jednak w końcówce, przy biernej postawie obrońców Wilgi piątego gola dla KTS strzelił Bartłomiej Urbański. Gospodarzy, w ostatniej akcji meczu, dobił Kacper Pietrzyk strzałem z przewrotki.

14 września GKS zagra na wyjeździe z MKS Piaseczno. Oba zespoły mają po 6. kolejkach po 4 punkty.

{xtypo_download}Wilga Garwolin – KTS Weszło 0:6 (0:2)
Bramki: Emmanuel Obi 19`, 46`, Mikołaj Neuman 39`, 60`, Bartłomiej Urbański 87`, Kacper Pietrzyk 90`
Wilga: Makulec, D. Papiernik (72` Rudzki), Haber, Morawski, Szulc (65` Jakubaszek), Grzegorczyk, Piesio, Kowalski (46` Wójcik), Wieczorek (65` Kowalczyk), Shakurau, Grot (72` Kwiatkowski).{/xtypo_download}

Powiązane galerie zdjęć:

konio 10.09.2024 19:34
Rozegraliśmy dwa mecze "towarzyskie" tak jak pisałem można zrobić kopiuj wklej z wpisu pod meczem z Mińskiem .Teraz pora na mecze na poziomie tego z Przasnyszem ,walka na całego ,na jesieni ,trzeba zdobyć 15 punktów ,żeby myśleć o utrzymaniu w tym sezonie nie trzeba będzie zdobywać 40 punktów ,żeby uniknąć degradacji ,dlatego pełna koncentracja .Pozdrawiam!!!! konio

Wojtek63 14.09.2024 00:06
Moje pytanie brzmi : Dlaczego garwoliński sportowy zacofany zaścianek tak bardzo ,,minusuje'' Szanownego Konio, skoro Szanowny Konio prawdę pisze i pisze tak jak jest ? Odzew oponentów w postaci komentarzy jest jak najbardziej mile widziany

Wojtek63 10.09.2024 16:21
Do Szanownej Redakcji Ułożone i uporządkowane przeze mnie teksty (z akapitami jak najbardziej) zostały ,,przerobione'' i sprowadzone przez system komentarzy Wirtualnego Garwolina do jednolitych, zlanych i nieczytelnych zbiorów liter. Proszę zróbcie coś z tym fantem, bo wygląda to fatalnie.

Wojtek63 10.09.2024 16:55
Co ciekawe starsze (wcześniejsze) komentarze też zostały tak brutalnie ,,zmielone'' przez ten nowy system.

Wojtek63 10.09.2024 15:57
Futbol powiatowy (II) A Klasa Siedlce 2 kolejka Czarni Węgrów- Wilga Miastków Kościelny 3:0 (2:0). Bramki: 10. 35 i 75. Kolektyw Oleśnica- Promnik Gończyce 4: 6 (2:2). Bramki dla Promnika- 18, 39 (k), 65, 86, 89 i 90+3. 3 kolejka Wilga Miastków Kościelny- Jabłonianka Jabłonna Lacka 3:2 (2:1). Bramki: Wilga M.K.- 13, 36 i 79. Jabłonianka- 34 i 56. Czerwona kartka: Jabłonianka- 90+. Promnik Gończyce- Czarni Węgrów 3:3 (1:2). Bramki: Promnik- 9, 46 i 88. Czarni- 40, 44 i 48. A Klasa Warszawa II 2 kolejka Victoria II Sulejówek- Promnik Łaskarzew 5:2 (4:1). Bramki: Victoria II- 2(s), 7, 9, 45+ i 90 min. Promnik- 25 i 78. Orzeł Parysów- Wisła Dziecinów 6:1 (3:0). Bramki: Orzeł- 13 (s), 21, 45+, 53, 60 i 69. Wisła- 76. Amur Wilga- KS Wesoła 3:1 (1:0). Bramki: Amur- 7, 56, 63. Wesoła- 75. Wesoła nie wykorzystała rzutów karnych : 38 min- poprzeczka, 45 + minuta- obrona bramkarza). Czerwona kartka: Amur: 34 min (druga żółta) 3 kolejka AP Brychczy Warszawa- Orzeł Parysów 1:6 (1:1). Bramki: AP Brychczy- 13. Orzeł- 18, 51, 68, 71, 75 i 87 min. Promnik Łaskarzew- KS Sobienie Jeziory 5:1 (2:0). Bramki: Promnik- 24, 44, 47, 50 (k) i 58. Sobienie Jeziory- 55 min. Amur Wilga- Drukarz II Warszawa 3:2 (3:1). Bramki: Amur- 32 (k), 34 i 37 min. Drukarz II- 45+ i 90 +. B Klasa Warszawa II 2 kolejka LUKS Rzakta- Wisła Maciejowice 1:8 (1:3) KS Puznówka 1996- Orzeł II Baniocha 3:2 (2:2). Bramki: Puznówka- 34,44 i 81. Orzeł II- 17 i 26. 3 kolejka Vulkan Wólka Mlądzka- KS Puznówka 1996 10:0 (4:0). Bramki: 8, 14, 33, 45, 50, 54, 67, 80, 82 i 89. Wisła Maciejowice- Nadstal Krzaki Czaplinkowskie 2:5 (…)

Wojtek63 10.09.2024 15:52
Futbol powiatowy (I) LO Siedlce 4. kolejka Pogoń III Siedlce- Zryw Sobolew 9:3 (3:1). Czerwona kartka: Zryw 63 min (faul taktyczny) Feniks Siennica- Orzeł Unin 1:1 (1:1). Bramki: Feniks- 35. Orzeł- 20. Podlasie II Sokołów Podlaski- Sęp Żelechów 5:0 (3:0). Bramki: 27, 41, 41, 53 i 63 min. Hutnik Huta Czechy- ŁDK Łosice 2:3 (1:2). Bramki: Hutnik- 36 (k) i 63 min. ŁDK- 16, 22 i 65 min. Mecz pierwszej kolejki Sęp Żelechów- Płomień Dębe Wielkie 1:3 został zweryfikowany jako walkower 3:0. Przyczyną był prawdopodobnie występ nieuprawnionego zawodnika. ,, Decyzja ta to pokłosie tego, że w drużynie Płomienia wystąpił zawodnik, który powinien pauzować 3 mecze ze względu na karę przyznaną w minionym sezonie. Kara dotyczyła piłkarza drugiej drużyny Płomienia, która występowała wtedy w A klasie. Faktycznie pauzował on jednak w dwóch rozegranych meczach.’’ 5. kolejka Sęp Żelechów- Mazovia II Mińsk Mazowiecki 1:1 (0:1). Bramki: Sęp- 78 (k). Mazovia II- 12 (k). Sęp nie wykorzystał rzutu karnego 2 58 minucie. Zryw Sobolew- Hutnik Huta Czechy 2:0 (2:0). Bramki: 7 i 20 min Orzeł Unin- Pogoń III Siedlce 1:2 (0:0). Czerwone kartki: Orzeł- 32 (brutalny faul). Pogoń III- 40 (brutalny faul)

Wojtek63 10.09.2024 15:46
Piłkarskie ciekawostki (II) W sobotę 31.sierpnia 2024 padł pierwszy w obecnym sezonie wynik dwucyfrowy na polskich czwartoligowych boiskach. Stało się to w grupie dolnośląskiej. Grająca czwarty sezon w IV lidze solidna Barycz Sułów pokonała u siebie 10:1 (5:0) grającego ósmy sezon również (do tej pory) solidnego Górnika Złotoryja. Bilanse obu zespołów po 5 meczach: Barycz 3 miejsce, 12 pkt. (4-0-1), br. 22-9. Górnik 9 miejsce, 7 pkt. (2-1-2), br. 6-15. Jan Majsterek przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz Podbeskidzia Bielsko- Biała z Wisłą w Puławach . Podbeskidzie przegrało 1:2. Szymon Kaczyński (raczej rezerwowy Podlasia Biała Podlaska) zagrał ostatni kwadrans w wyjazdowym meczu z Pogonią- Sokół Lubaczów. W domowym meczu z Wiślanami Skawina (2:1) zagrał od 1 do 85 minuty. Obi (rezerwowy KTS Weszło) strzelił w 85 minucie bramkę na 4:0 w meczu z Józefovią. Obi wszedł na boisko w 72 minucie. Emil Anusiewicz po wyprowadzce z Mazura Karczew jest bramkarzem nr 1 w Wichrze Kobyłka. Wicher to vicelider warszawskiej LO ( rywal Wilgi II) Sebastian Papiernik zagrał 0d 1 do 62 minuty w meczu Ząbkovii z Legionovią, a w meczu z Tygrysem Huta Mińska (5:1) zdobył bramki na 3:1 i na 5:1. Były klub Grzegorza Piesio, czyli KP Starogard Gdański zajmuje 15-tą spadkową pozycję z bilansem 1-1-4, br. 11-14. Do bezpiecznej 12 pozycji traci 3 pkt. Orlęta Łuków z bilansem 5-1-0, br. 18-5 liderują w bialskopodlaskiej LO. Wszystko wskazuje na to, że upadła fajna poniekąd piłkarska strona, czyli ,,SportGarwolin’’ zajmująca się futbolem powiatu garwolińskiego.

Wojtek63 10.09.2024 15:44
Piłkarskie ciekawostki (I) Zaległe piłkarskie ciekawostki od dnia 1 września Niektóre informacje bilanse, punkty, miejsce w tabeli, są oczywiście już nieaktualne. Niestety nie było możliwości technicznych, aby je publikować na bieżąco na łamach Wirtualnego Garwolina. A zatem co następuje: Niestety obydwa garwolińskie zespoły zgodnie i z kretesem przegrywają mecz za meczem. Czy Wilga ,,ustrzeli’’ podwójną degradację na koniec obecnego sezonu ? Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie. W IV lidze polskiej gra 286 zespołów. W po sześciu, siedmiu kolejkach (zależnie od grupy) Wilga I Garwolin zajmuje niechlubne 5 miejsce pod względem średniej bramek straconych na mecz. Oto czołowa ,,5’’: 1. Polonia Głubczyce: 6 meczów, bilans bramkowy 9-32 , średnia bramek straconych na mecz 5.33 2. Sparta Grębocice: 7, 4-32, 4.57 3. Sparta Szepietowo: 6, 2-26, 4.33 4. Polonia Bydgoszcz: 7, 14-30, 4.29 5. Wilga Garwolin: 6, 9-24, 4.0

Autor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Nie wszyscy czwartoligowcy mają skuteczne linie ataku. Mamy połowę rundy jesiennej sezonu 2024/25. Oto te najsłabsze ,,ataki'': 1. Kotwica II Kołobrzeg – 8 meczów, bilans bramkowy 4-29 2. Sparta Szepietowo 8/ 5-36 3. Supra Kwidzyn 8/5-14 4. Lechia Dzierżoniów (dawniej drugi poziom rozgrywek jako Diora) 8/ 5-12 5. Tęcza Biskupiec 7/ 5-9 6. Sokół Sieniawa 9/6-18. Grał tam ( III liga) Sebastian Kaczyński- wychowanek Promnika Łaskarzew. Obecnie rezerwowy w Mazurze Karczew (V liga) 7. Czarni Browar Witnica 8/ 6-24 (Witnica to jeden z 5-6- ciu najlepszych browarów w w Polsce, czyli dwoma słowami: lubuskie piwo :-) 8. Włókniarz Konstantynów Łódzki 7/ 6-29 Dla porównania Wilga I Garwolin zdobyła 12 bramek w 8- miu meczach, co jest wynikiem nad wyraz bardzo przeciętnym. Natomiast (niestety nie uda się pominąć tego bardzo smutnego faktu) występująca trzeci kolejny sezon w LO Wilga II Garwolin zdobyła 4 bramki w siedmiu meczach i dzierży czerwoną latarnię grupy. Mało tego- Wilga II straciła już 25 bramek i razem z Okęciem Warszawa zajmuje ex-aequo niechlubny fotel lidera, jeśli chodzi o ilość straconych bramek. Pytanie nasuwa się samo: Co nagle w fajnie grającej dwa ostatnie sezony Ekipie Wilgi II Garwolin przestało (nomen omen) grać ? Czy przysłowiowego wilka ciągnie do lasu ? Innymi słowy: (pytanie) Czy według trenera Łukasika miejsce Wilgi II jest w Klasie B ? Oczywiście... trener Łukasik wspomniał o możliwych porażkach (i słusznie) : ,, Priorytetem jest wprowadzanie wychowanków do seniorskiej piłki. – Wiem, że może to się wiązać z porażkami, ale to ryzyko biorę na siebie – podkreśla szkoleniowiec'' Jednak podejrzewam, że trener Łukasik nie przewidział, że to będą ... tylko porażki i klęski. Debiut trenerski, czyli domowy remis z katastrofalnie (jak się okazuje) słabym beniaminkiem jakim jest SRS Zamienie też był... porażką. Miało być o IV lidze. Jest o broniącej się przed degradacją Wildze Garwolin i o tragicznie katastrofalnych wynikach Wilgi II Garwolin. W sumie nic dziwnego. W końcu jestem kibicem Wilgi Garwolin :-)Data dodania komentarza: 26.09.2024, 16:46Źródło komentarza: Przełamanie Wilgi w starciu z UrsusemAutor komentarza: SERBTreść komentarza: Kiedy doczekamy się ze strony władzy, decydentów itp. stwierdzenia? : Podatniku, Mieszkańcu! To dzięki Tobie wybudowano obwodnicę, drogę, szkołę, boisko etc. My politycy tylko wykonujemy swoje obowiązki za sowite wynagrodzenie i przywileje! I dla pozoru to my jesteśmy na zdjęciach a nie Ci za których pieniądze budowano. P.S Łaskarzew dziękuję za zjazd.. a nie czekaj.Data dodania komentarza: 26.09.2024, 12:29Źródło komentarza: Dokładnie 17 lat temu otwarto obwodnicę!Autor komentarza: rolnik z PiSTreść komentarza: ile lat ma kierowca tira?Data dodania komentarza: 26.09.2024, 07:43Źródło komentarza: Kierowca tira zasłabł na S17Autor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: 25.09.2024. godz. 15:30 Wilga oddała Ślimakowi Halinów walkowerem dzisiejszy mecz w ramach Pucharu dla Naiwnych (w skrócie PP). I słusznie, tak jak wcześniej pisałem. Wilga Garwolin ma o w obecnym sezonie bardziej priorytetowe cele niż występ w finale europejskiej skorumpowanej Ligi Mistrzów :-), Finale Pucharu Polski, lub w Finale Mazowieckiego PP z nagrodą rzędu 5 tysięcy złotych. Czarni Żagań 1964 ? Fajne emocje. Raz na 100 lat. Tak jak zimy stulecia :-).Data dodania komentarza: 25.09.2024, 16:16Źródło komentarza: Przełamanie Wilgi w starciu z Ursusem